BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Luty 2015

9 lata 4 miesiąc temu #952135 przez ivet89
:) Meli ladny brzusio i tez wyglada na taki gdzie nie ma rozstepow:)

K1C1A no ja mialam planowana cesarke, bo nie byl obrocony, wiec psychicznie bylam nastawiona.
Zglosilam sie do szpitala z bolami krzyzowymi, przyjeli mnie i zaplanowali cesarke na dzien nastepny na 8.00. Wieczorem bole mialam coraz wieksze, rozwarcie w sumie juz mialam na 4 cm , ale dawali mi na powstrzymanie i zasnelam tak do Rana - pierwsza na stol, znieczulenie w kregoslup, wiec bylam w pelni swiadoma. Maluszka dali mi od razu na klatke. Potem caly dzien lezenia, na wieczor przyszli zebym wstala pare krokow zrobic no i na drugi dzien juz mnie przeniesli na sale normalna . Bol ogromny jak zaczelo puszczac to zjieczulenie... ale motywacja do poruszania ogromna.. najgorsze wstawanie bylo ...i tez pamietam ze chodzilam jak staruszka powyginana:)
Ale i tak wydaje mi sie ze szybko doszlam do siebie..

Czas nam wszystko pokaze.. jak to tym razem sie skonczy.

Dobranoc , przespanej nocy, bez zbednych pobudek:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #952141 przez meli1990
J.J. odezwe się jak czas pozwoli :)

ivet89 oj rostepy są ale to chyba po pierwszej ciąży tylko a teraz nawet na to nie zwracam uwagi. a brzuch mi się wydaje na gigantyczny. przy Dominiku miałam bardziej na boki a teraz mam wystający i jest większy

pora spać. Dobranoc dziewczyny

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu - 9 lata 4 miesiąc temu #952189 przez mila2015
Zdrowych i spokojnych świąt kochane mamusie :cheer:

Brzuszki macie fajne. Ja postaram się zrobić w święta jakieś zdjęcie.
Póki co się cieszę bo ten pobyt w szpitalu wstrzymał nieco wagę i nadal mam 10,5 kg na plusie.
Rozstępy mam po pierwszym porodzie. Celowo piszę po porodzie bo one właśnie wtedy mi wyskoczyły, a nie jak byłam w ciąży. Więc teraz nawet nie zwracam uwagi czy są nowe.

A co do pokarmu to wam zazdroszczę, że już wam się pojawia. Ja tamtym razem to po porodzie (co ważne wywoływanem w 37 tyg 1 dniu) pokarm miałam dopiero 3 dni później.
Ale i tak potem karmiłam 8 miesięcy.

Acha pamiętacie co wam pisałam o tej dziewczynie ze szpitala co jej dziecko ma chore serduszko. Rozmawiałam z nią wczoraj i powiedziała że to się nazywa chyba HLHS co oznacz brak lewej komory serca. Trzy operacje w ciągu maksymalnie 2 lat, z czego pierwsza w 1 miesiący życia.
Tak mi szkoda tej dziewczyny - bardzo sympatyczna. Nawet mój mąż mówi że mu ciągle chodzą po głowie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu - 9 lata 4 miesiąc temu #952192 przez Justyna_1709
Dziewczyny, wpadam jak po ogień, bo szał przedświąteczny trwa. Zaraz czeka mnie mycie okien, ale tata zapowiedział się na kawę, a nie chcę przy nim tego robić, żeby mojego eMka w złym świetle przed teściem nie stawiać - że niby czemu on nie umyje. A mi już mojego żal, bo ze wszystkim chucha i dmucha na mnie, ale jak wróci z pracy, będzie już za późno na takie sprzątanie :S Więc w tajemnicy przed wszystkimi mam zamiar to zaraz ogarnąć.

Do tego zła jestem niesamowicie, bo mieliśmy dzisiaj jechać po wózek, już dawno upatrzony, a tu wczoraj wieczorem eMek zaczął czytać opinie (znowu) i najświeższe nie są pochlebne, więc muszę zdecydować się na coś innego, bo zsuwające się dziecko w spacerówce nie brzmi obiecująco... Muszę przewertować forum i poszukać, co Wy wybrałyście.

Wszystkie macie śliczne brzuchole. Ogólnie jak teraz patrzę na Wasze zdjęcia, to zupełnie zmieniam wyobrażenie o ciężarnych :) Wszystkie wyglądacie kwitnąco.

Dobrze, że szpitalne przypadki już za Wami. Teraz szpital będzie odwiedzany już tylko do porodu ;)

Biorąc pod uwagę fakt, że do i przez Święta może mnie już nie być:

Chciałam Wam wszystkim życzyć szczęśliwych, radosnych i wymarzonych pod każdym względem Świąt.
Uważajcie na siebie i na swoje kruszynki.


Aaaaa i nie objadajcie się zbytnio grzybami! ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #952198 przez Gosiaczek1331
hej dziewczyny wszystkie sliczne brzuszki Luska Ty masz tam dwójke mam wrazenie ze ja z moja jedna kruszyna mam wiekszy
Meli Ty pisałas o obwodzie 100 u mnie 107
Tez słyszałam na sr ze po cesarce mozesz miec wybór jak chcesz rodzić ale pewnie to tez zalezy od szpitala i od tego jak ma sie blizna ja nie wiem bo to moja pierwsza ciąza ale moja mamma miała 3 cesarki ja sie pchałam tyłkiem w 8 miesiacu ,moja siostra rok po mnie wogóle urodziła sie z 2 punktami też wcześniak a trzecia siostra to łożysko pchało sie najpierw wiec mama miała nieciekawie ale blizn u niej wogóle nie widac Wiec zobaczymy co mnie czeka 9 .01 mam wizyte u okulisty zobaczymy co powie o porodzie
dzieki za odp jak spicie tez mysle ze na lewym boku ciagle sie nie da a jak małej nie pasuje to tez kopniaki mi daje
Mila super ze wyszłas juz ze szpitala i ze wszystko ok Oszczedzaj sie ztym sprzataniem nie szalej
Grupa na fb super wszystkie dziewczyny same laseczki :) co a tam miałam jeszcze pisac zapomniałam
Lece cos robic bo dzis mam miec gosci zona mojego meza brata z dzieciakami wyjezdzaja na swieta i przyjda złozyc nam zyczenia swiateczne wiec musze sie troche ogarnac bo jak zombi wygladam Buziaki dla Wszystkich i jak bym juz nie pisała
Wszystkim Mamusiom duzo Zdrowka wesołych radosnych i rodzinnych Swiąt i szczesliwego rozwiązania oby nie za szybko tylko w Lutym :)
zdjecie brzucha moze wieczorem pstrykne

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #952199 przez Justa82
Oj jak mi dobrze :) Wyspałam się drugą noc z rzędu (tfu tfu, żeby nie zapeszać :))
Mój mąż wczoraj miał sen: rano budzi się a ja już siedzę w pokoju z dzieckiem na rękach. On się mnie pyta dlaczego go nie obudziłam, a ja na to, że to się stało tak szybko, tata zawiózł mnie do szpitala i nie chciałam go budzić :) Mogłaby być to prawda:)
Jakiś czas temu zaczęłam pić napar z liści malin. Mam nadzieję, że w jakiś sposób pomoże.
Tak mnie ostatnio na sentymenty zebrało, że traktuję TEN grudzień jakoś wyjątkowo. Zdałam sobie sprawę, że byłabym właśnie świeżo po in vitro (lub tuż przed), a tymczasem za dwa miesiące będę już mamą. Cuda się zdarzają, choć zawsze w to wątpiłam. Trzeba tylko mocno w to wierzyć i nie poddawać się. A lekarze jak widać nie zawsze mają rację :)
Delma fajnie, że chociaż u Ciebie jakaś namiastka zimy. U mnie wieje, pada deszcz i jest bardziej wiosenno - jesiennie niż zimowo.
Magda mi tez się podoba wasz sposób na święta. Ciężko jednej osobie przygotować wszystko, a tak każdy coś przyniesie i nikt się nie przemęczy. Tak sobie pomyślałam, że skoro my "z jednej wsi" to może spotkałybyśmy się ja jakąś małą kawkę :) Daj znać jak już przestaniesz chodzić do pracy.
Kocham_cie Kajka ma świetną wagę. A koleją wizytę mamy tego samego dnia :) Ja będę wtedy w 33 tyg.
Marlena mi jeszcze nic nie leci, nie mam nawet siary.
Monique kruszynka z Twojej Hani. Fajnie, ze wszystko dobrze :)
Ejka ja też często zakładam nogę na nogę. Zawsze było mi tak wygodnie. Wiem, że się nie powinno bo spowalnia krążenie i z tego też powodu nie zaleca się w ciąży, ale ja nie mam na to wpływu :)
J.J. nie zazdroszczę kumulacji domowych hormonów :)
Gosiaczek ja staram się spać na lewym boku, ale zawsze jak się budzę to jestem na prawym. Ale jak dłużej pośpię na tym prawym to z kolej boli mnie pod zebrami. Nie wiem z czym to może mieć związek.
Ivet mam mieszane uczucia co do Twojej gin. Przeoczyć taki "szczegół" w ciąży? "Nadal chłopczyk" też zbiłoby mnie z tropu :)
Marti dobrze, że poszłaś do lekarza. Nigdy nie wiadomo co by było, gdybyś nie miała świadomości, że coś się dzieje.
Luska, Meli cudne piłeczki do kosza przed Wami :)
Justyna uważaj z tymi oknami. Ja ostatnio umyłam dwa, padłam po tym, a teraz i tak nic nie widać, bo cały czas pada.
Dziewczynki jakbym się już dzisiaj nie pojawiła to życzę Wam radosnych i pełnych nadziei Świąt. Niech będzie to dla każdej z nas wyjątkowy czas.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu - 9 lata 4 miesiąc temu #952226 przez Dżasta86
Mila przeciez to dość typowe że tak w 3 dniu pokarm splywa, ja troche mam teraz ale to nie swiadczy chyba jeszcze o tym że bede od razu w stanie karmić. Tyle że kanaliki są drozne to mam z głowy. No z tą dziwczynka przykra sprawa, ale teraz co lekarze nie potrafia zrobić :) myślę że bedzie dobrze, niby serce najwazniejszy organ ale cuda wianki robią i jest do odratowania. Ja mam znajomych którym urodziło się dziecko z wszytskimi wszystkimi narządami wadliwymi oprocz serca, dziecko wygląda jakby było poł przytomne albo spało to tego jeszcze ma rozszczep wargi. Jezdza po całej Polsce na konsultacje i kolejne operacje.

Justyna no z oknami to faktycznie uważaj, ale zapewne organizm sam da ci znac zaraz ze nie da rady hu hu :P ja też umyłam z 3 i tyle było mnie ;p
Z wózkiem to radze się tak mocno nie sugerować, najlepiej sami pojedzcie i zobaczcie jak sie dany wózek zachowuje jak się składa i czy jest wart ceny. Mi to bardzo duzo dało :) Ile ludzi tyle opinii, do tego wchodzi czarny marketing i masz odpowiedz :)

Czytałam własnie przepis na rafaello, az slinka mi pociekła jak pomyślałam o malibu .......

Ale sika deszczem za oknem , az dziwne że taki dobry nastrój mam. Mój wziął sobie do serce moje nerwy związane ze sprzataniem i wczoraj wszytsko ładnie ogarną złoty chłopak :P :)

Dobra teraz pytanie : Kto ma dobry przepis na kaczkę albo gęś ????????????????????? wiecie coś w zurawinie albo jabłkach .

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #952228 przez ivet89
Hej dziewczyny:)
Atmosfera przedswiateczna bardzo napieta. Malo czasu a pracy przybywa hehe :)
Justyna ale jestes dobra dla swojego meza:) ladnie z Twojej strony, ale uwazaj na siebie, powolutku, a ta pogoda i tak zaraz okna zbrudzi.
Ja tez mylam sama ale pozniej troche mialam twardnien brzucha , takze uwazaj na siebie:)

Jak u was dziewczyny z karpiem?
Ja mam ogromny problem...nie wiem jak wybrnac. Moj uparl sie, ze chce zywego i mamy juz w wannie. Maly przeszczesliwy...tylko jak mu teraz wyjasnic dalsza czesc.....hmmm w zeszlym roku udalo mi sie jakos ale w tym bardzo pilnuje i wypytuje. Zanin pojdzie spac to bedzie juz bardzo pozno...ja mam tez inna robote w domu, zeby go zabrac myslalam hmmm. Poradzcie mi cos....
Jakos wydaje mi sie ze na prawde jest jeszcze za maly ale z drugiej strony jest bardzo bystry....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #952235 przez Dżasta86
Ivet dzieci nie są głupie ja myslę że w delikatny sposób trzeba powiedzieć że rybka poświeca się na wasz wigilijny stół i że ja to nic nie boli. Jak zaczniecie krecic to zacznie więcej dopytywać. Powiedz coś w stylu że rybka przypłynęła tu specjalnie do was żebyście mogli zapełnić brzuszki, że taka jest tradycja i każda potrawa ma swoje znaczenie :P Trzeba było rybę jakoś przemycić chyba że się nie dało :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #952239 przez ivet89
Dzieki dzasta za pomoc:)
Masz racje, nie ma sensu sciemniac. W sumie tak ogolnie mu powiedzialam ze rybke bedziemy jesc a on , ze przeciez wiee, ze jak zje juz rybke to pod choinke pojdzie szukac czegos :)
Hehe a tak sie balam, ale mysle ze naprawde jest bystry i wie o co chodzi i jak narazie nie pyta nic wiecej :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #952240 przez Dżasta86
No i super dziciaki lubia prawde i nie wiem jakim cudem ale potrafią wykryc swoimi małymi radarami że cos dorosły kombinuje :P :) Mam to juz przećwiczone z dziciakami znajomych dwie małe dociekliwe bestie :) :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #952255 przez delma2
Hej mamusie ;) brzuszki macie cudne same laski;) przygotowania pelna para wiec wesolych swiat i pelnych brzuszkow:d :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #952257 przez K1C1A
Wesolych swiat mamsie. U mnie wesole raczej nie beda wlasnie sie zbieram z mlodym na pogotowie bo mimo antybiotyku i syropu na kaszel jest gorzej ciagle kaszle nawet napic sie nie moze ach te dzieci

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #952258 przez meli1990
K1C1A trzymaj się oby przeszło

Dząsta dzięki za rade z miodem. pomogło. tylko muszę mu podać z woda zmieszane

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu - 9 lata 4 miesiąc temu #952265 przez monique1983
Dżasta86 - to jak byłaś w zeszły wtorek na usg i waga 1300-1500g to według siatek centylowych to przecież norma. To byłaś w 30t i 3 d.c. tak? Chyba, że suwaczek Ci inaczej pokazuje tygodnie.

Justyna_1709 - zgadzam się z Dżastą odnośnie wózka. A oglądaliście go w rzeczywistości? Ciężko znaleźć wózek żeby miał same pozytywne opinie. Ja też tak szukałam po opiniach, a w rzeczywistości jak oglądaliśmy to okazało się, że ten co mi się widział przez neta i po opiniach odpada. Po obejrzeniu w sklepie tak naprawdę dopiero wybraliśmy.

K1C1A - trzymajcie się i szybkiego powrotu do zdrowia dla małego.

Justa82 - moja mała nie ma na imię Hania, na razie jest bezimienna jeszcze ;)

Dziewczyny życzę Wam pełnych ciepła, spokoju i radości Świąt Bożego Narodzenia :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl