BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Marcowe 2015 :)

9 lata 3 tygodni temu #975371 przez syza24
MlecznaMama GRATULACJE przepraszam ze tak późno ale ostatnio u nas chaos :S

Dzieciaczki słodkie i to wszystkie bez wyjątków :blush: :kiss:
ja też uważam że tracy hogg to jakies treserskie metody wychowania ja mam za miękkie serce wiec nie polecam
a co do rozmiarów to my już w żadne 56 sie nie mieścimy wiec już naszykowane do spakowania a 62 wiekszość dobra tylko czasem rękawki albo nogawki delikatkie podwijamy

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 tygodni temu #975377 przez Anabelle
Przede wszystkim warto sobie uświadomić że u tak małych dzieci wszystko jest przejściowe. To że dzisiaj coś robią nie znaczy że zrobią to jutro. Ba! Mogą coś robić dzień w dzień przez tydzień, dwa i nagle... przestaja lub robią coś innego.

Dla mnie ważna jest też jeszcze jedna sprawa. Hogg uważa generalnie, że to dziecko powinno się ustawić w szereg,powinno robić to, co sobie życzy dorosły. Zapomina o tym, że dziecko rodzi się pełnoprawnym człowiekiem. Każde jest inne, każde potrzebuje indywidualnego podejścia, wsłuchania się w dziecko - bo to rodzic powinien wsłuchać się w dziecko a nie z uporem maniaka próbować je zmienić.
To dorosły jest w stanie samodzielnie zaspokajać swoje potrzeby jak i potrafi je w sposób klarowny opisać, wyjaśnić drugiemu człowiekowi - dziecko potrzebuje rodzica, który się wsłucha w jego potrzeby i spróbuje na nie odpowiedzieć. Nie odwrotnie.

No ale w sumie nie moja sprawa. Każdy wychowuje dziecko jak uważa.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 tygodni temu #975378 przez Anabelle
Aha a pisze to dlatego, że mi też pare osób podsuwało tracy hogg i próbowałam na Antku kilku metod.
Do dzisiaj bardzo tego żałuje i ciesze się, że szybko przejrzałam na oczy i pieprznęłam jej poradami do kosza na śmieci na pulpicie :P
Nigdy więcej.

Może któraś z was która bedzie chciała się zagłębiać w hogg dzieki temu co napisałam ja czy mleczna - poszuka alternatywnych specjalistów którzy pomogą zrozumieć własne dziecko.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 tygodni temu - 9 lata 3 tygodni temu #975379 przez MlecznaMama
każdy musi zadecydowac sam. Prawdą jest, że dziecko to pełnoprawny człowiek i może faktycznie łatwiej by było użyć treserskich metod by mieć po prostu łatwiej, ale czy warto. Doktor Harvey Karp o którym pisałam dostrzega potrzeby dziecka. Mówi o tak zwanym "czwartym trymestrze", to wszystkojest takie ważne. Cudownie rozumiec swoje dziecko, chociaż nie urkywam czasem jest neisamowicie trudno i człowiek wtedy marzy o tym że z problemem poradzi sobie na pstryknięcie palcami. Zobaczycie Kochane Mamusie że same będziecie wiedziały najlepiej co dla Waszych dzieciaczków będzie odpowiedniej.
Tracy Hogg... jedni ją lubią inni nie, pewnie nie jedym pomogła natomiast jej metody są dość .... jakieś takie nie do dziecka. Dziecko jest traktowane jak coś co ma mechanizmy i można ingerujac w to zmienić je, wytresować, wytrenować w nim nawyki. hmmmm....... może na początek mniej inwazyjne metody, zdadzą egzamin i nie będzie potrzeba stosowania radykalnych metod Hogg....

to temat który od zawsze budzi wiele emocji....

Syza wooow jakie już duże ciuszki, fajnie. Dzieciaki tak rosną.... u nas na razie 56 dużo za duze

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 tygodni temu #975386 przez kristi*
Hehe, Marcinek mimo że jest głodny nie chce jeść i wypluwa cyca jak próbuje mu go wcisnąć - to znak że pielucha jest mokra - trzeba zmienić i można jeść :)

Dziś miałam wizytę kontrolną, i wszystko ok

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 tygodni temu #975406 przez Karolincia
Hej Mamuśki :*

Witam się poświątecznie :) :)

Przepraszam, że ostatnio Was zaniedbałam i nie zaglądam tutaj :( Mąż mi zrobił niespodziankę i przyjechał rano w piątek po mnie zabrał mnie i dopiero dziś wróciłąm do rodziców :) Jak dobrze mi było w domku u siebie !!! :) Non stop spałam hehehe , chodziłam jak zombie :) Przygotowałam łożeczko z Mężem na przyjazd ze szpitala, ale oczywiście skleroza się odezwała i zapomniałam zrobić zdjęcia :blush: :blink: :unsure: ...
Szczere życzenia dla Was spóźnione Świąteczne i całuski :* :*

MlecznaMama- Gratuluję Kwietniowej Córeńki !!! :) Nie śpieszyło się Leniuszkowi z przyjściem na ten świat :)

Kristi - Bardzo się cieszę, że po kontroli jesteś i jest wszystko dobrze !! :) :) Coraz lepiej znacie się już z Marcinkiem :) :) Jaki chrzesniaczek Twój już duży !! :) :)

Beatka - Hania jest słodziusia jak cukiereczek !!! :*

Malinka - Kalinka mmm....<3 <3 sama słodycz <3 Będzie miała powodzenie u chłopców :) :)

Agula - Jaki Synuś słodki, Mały Elegancik :) :)

Syza - Lilusia rośnie jak na drożdżach !!!! :) :woohoo:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 tygodni temu #975407 przez Karolincia
Malinka - Tak już niedługo będe miała moją Niunię w ramionach !!! :) :) Cesarkę mam mieć 17 kwietnia :) :) !! Nie moge się doczekać, ale z drugiej strony się boję !!! :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 tygodni temu #975414 przez malina219
Karolincia nie boj sie dasz rade :kiss: Szybko o bólu zapomnisz jak będziesz juz po! B)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 tygodni temu #975427 przez Agula89
No normalnie aż mi glupio że czytałam ra książkę i ze wrzucilan tu cos o niej :)

Przeczytalam to co mnie interesowało, przemyslałam sprawę i na razie stosować jej metod nie bede bo serca nie mam :) no i sie nie da u mojego syna :) ale w zasypianiu troszkę nam pomogła.
Wiadomo przeczytac można i kto i ile chce to wyciąga cos mądrego a nawet i głupiego :p

Wiecie to moje pierwsze dziecko i człowiek sie uczy i chwyta wszystkiego żeby sobie pomóc :)

Ale wasze opinię zawsze mile widziane, od was tez sie człowiek sporo uczy :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 tygodni temu - 9 lata 3 tygodni temu #975431 przez Anabelle
Agula metod jest mnóstwo, na pewno się z Marcelkiem dogadacie na swój sposób.
A z Tracy trzeba uważać, bo już to udowodniono, że narzucanie noworodkom pewnych sprzeczncyh z ich naturą nawyków czy pozostawianie do wypłakania lub do samodzielnego uspokojenia wpływa na wzrost produkcji szkodliwego kortyzolu - nie sprzyja procesom w mózgu.
Wiem, że są dzieci które reagują na jej metody - nasz Antek nie reagował, po kilku próbach dostał takiego ataku płaczu że się dusił. Natomiast jak poczytałam i przy okazji podszkoliłam się przy Antku to stwierdzam, że nadmierne spinanie sie nie pomaga ;)
Dziecko uczy się matki, matka dziecka, nie wszystko zawsze idzie po myśli rodziców ;) a dzieci też różnie reagują, w końcu wszystko jest dla nich nowe. No i są jeszcze skoki rozwojowe...

Ja mam dzisiaj okropne bóle głowy, pewnie na zmiane pogody.
Leoś też jakiś niespokojny. Marzy mi sie sen :P
Najchętniej weekend w hotelu spa :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 tygodni temu #975434 przez syza24
Karola to już lada moment i utulisz swoją córcie nie ma czego się bać bo nie taki wilk straszny jak go malują :)
Moja Lila miała dzisiaj mega fazę chciała tylko spać na rękach jak ją odkładałam to po minucie oczy jak 5 zł i za chwilę płacz no i od nowa noszenie uspokajanie usypianie i tak bez końca aż pół godziny temu ją odłożyłam do łóżka przebudziła się ja nie zdążyłam dojść do sypialni jak zaczela płakać no i wchodzę a ona śpi aż zobaczyłam czy oddycha bo tak nagle w połowie płaczu zasneła :woohoo: a tak w święta w gosciach pięknie spała normalnie tylko z nią gdzieś jechać jak chce się odpocząć bo w domu nigdy tyle nie śpi :unsure:
zaraz mąż wróci z pracy to idę się wykąpać i spać bo normalnie padam na twarz ze zmęczenia :angry: :angry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 tygodni temu #975462 przez karola1322
wy macie konto w zusie jakie najlepiej wybrać zaufany czy nie zaufane

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 tygodni temu #975463 przez malina219
Dziękuję mamuśki za opinie odnośnie Tracy:)

My właśnie po ostatniej wizycie położnej. Wszystko ok.
Kalinka wazy 3160 :) a zaraz zbieramy sie do chirurga :)


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 tygodni temu #975464 przez Karolincia
Witam Was Kochane w ten pochmurny wiosenny poranek :)
Zapomniałam Wam napisać, że 31 marca miałam wizytę i usg i z usg wynika, że Moja "Malutka" wazy 3216 g :D +/- 500g :)
A jak ginekolog mnie badała to Malutka dla odmiany skręciła główkę i wali mnie teraz w pęcherz moczowy, więc tak i tak bym miała ceesarkę , bo takie ułożenie też kwalifikuje do cc :)
Szyjka się wydłużyła i jest nadal zamknięta :) Powiedziała, że gdyby nie cc to bym ciążę bankowo przenosiła :)

Syza - No to widzę że Lilcia to Twarda Zawodniczka :D :D Pokazówki urządza w gościach jaka to ja jestem grzeczna i ładnie usypiam, a jak w domku jest to już dokazuje Mamusi :) hehe :) :) Może to tylko takie przejściowe :) :)
Mnie CEWNIKOWANIE przeraża .... :ohmy: :ohmy: :ohmy: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! To jest główna przyczyna stresu :(

Karola - Hmmm...nie wiem co Ci Kochana doradzić, które lepsze konto w ZUSIE jest :whistle: Też się chętnie dowiem :)

Malinka - Pewnie tak samo będę uważała po cesarce, że nie było się czego bać :) Na razie mnie to wszystko przeraża, płakac mi się chcę a za chwilę się uśmiecham i mówię, że to pikuś jest....I tak w kółko .... :blush: :blush: :blush:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 tygodni temu #975466 przez Karolincia
Malinka - No prosze to już kawał Baby z Kalinki :p hehe :) :) Pięknie rośnie :* :* :) Śliczna Niunia !! :) :) Wyglądasz obłędnie, Macierzyństwo Ci służy Kochana :* !! :) :)
Trzymamy z Lilą kciuki za wizytę u chirurga i czekamy na relację !!!! :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl