BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Marcowe 2015 :)

8 lata 6 miesiąc temu #1012010 przez Anabelle
U nas też stanie pomalutku, ale głównie to staje przy pudłach kartonowych i krocząc do przodu - pcha je ;)
BLW robiłam starszemu synowi ale troche póxniej, bo mało znałam metodę. Teraz staram się raz dziennie coś dać, raz w ramach blw, a innym razem zupkę jarzynową. Leon jednak jak dostaje np brokuł ugotowany na parze to wcina jak szalony - oczywiście trzeba stać w pogotowiu ale coraz lepiej mu idzie, nauczył się, że jak jest większy kawałek to trzeba wypluć.
Kiedy próbuję karmić łyżeczką np zupkę to już gorzej. Tzn jeśli sam chwyci łyżeczkę i pomogę mu trafić do buzi to buzię otwiera, a jeśli chce mu wcisnąć łyżeczkę bez jego wiedzy to zaciska wargi.

BLW sobie bardzo cenie za dwie rzeczy. 1. niezwykle rozwija zdolności manualne, jesli się później pozwala dziecku malować, operować sztućcami, rysować, lepić to dzieci mają olbrzymią świadomość ruchu i zachowania przedmiotu. 2. nie wykształca się u dziecka nawyk jedzenie=karmienie - na wszelkich imprezach rodzinnych mój starszy jest jedynym dzieckiem jedzącym samodzielnie, a ludzie karmią dzieci nawet 4,5,6 i 10 letnie.

Natomiast to jest forum dyskusyjne, można sobie porozmawiać czy wymienić się opiniami, natomiast kto co sobie robi u siebie w domu ze swoim dzieckiem to jego sprawa.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1012017 przez Karola0303
Nam idą zęby u góry. 4,5,6,10 lata karmić łyżeczka zamiaru nie mam ganba by była.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1012232 przez kristi*
Jak u was z godzinami po zmianie?, próbuję Marcina przestawić, ale ciężko.
Kupiłam wczoraj kubeczek - żaden niekapek, i chyba w końcu trafiony, jak na razie od wczoraj nieźle nam idzie, trzymam kubeczek i mu pokazuję co i jak i troszkę pije - mam nadzieję że to wreszcie koniec problemów.



Ostatnio przemęczona chodzę spać mi się chce, nie ma komu zająć się małym żeby odpocząć odespać :( :angry: , jak karmię Marcinka to już mnie nie raz wściekłość ogarnia, a to on nie chce tradycyjnie tylko na leżąco, a to coś lub ktoś jest za głośno, dziś np byłam z siostrą na spacerze, i do marketu zaszłyśmy, mały się obudził z płaczem - pora karmienia - i on "tradycyjnie" jeść nie będzie, no trudno wył całą drogę i w domu dopiero na leżaka jadł, chwilami mam ochotę zakończyć to karmienie jak najszybciej.
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1012237 przez Karola0303
Kristi jak długo chcesz karmic kp? Moja po zmianie czasu obudzila się o 5 i płacz. Dalam krople na brzuch posmarowalam dziąsła niewiadomo skod placz nosic sie chala po godz. Mleko wypila i spala z nami

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1012254 przez Alesandra
Moja Alicja bez kp to żyć nie może. Tez czasami. Mamy maratony. Teraz znów zabki i do tego katar ciężko jej się śpi i w nocy mamy dluze maratony. Ja bym chciała z 2 lata karmic

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1012255 przez malina219
Kalina wstawala o 8.30 a teraz6/6.30 :angry: :evil:

Kristi kurczę ciężka sprawa. Ja kocham kp i chciałabym do roku, ale w Twojej sytuacji nie wiem czy nie odstawiłabym:(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1012259 przez Alesandra
Kristi tez rąk miałam. no ale się zastanawiam zima idzie w parku cycka nie wysrawie bo zachoruje będą więc spacery w koło bloku

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1012277 przez syza24
Krysi może będzie lepiej jak nauczy się z tego kubeczka :)
Ja polecam niekapek brodher Max jest rewelacyjny ;)
U nas też kryzys Li 4 noc z rzedu co chwilę budzi się żeby jej dac cycka traktuje go jak smoczek :& a ja przez to mam całe cycki obolale i chodze nieprzytomna bo większość nocy przekładam się z cycka do cycka i też zastanawiam się czy wytrzymam do roku mimo tego że kocham kp?!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1012306 przez nesQa
A wiecie może jakie ryby można już podawać?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1012339 przez Alesandra
Nesqa łosoś byle dziki, tuńczyk. możesz spokojnie dac

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1012347 przez nesQa
A nie wiesz jak jest z dorszem?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1012356 przez Alesandra
Tez ok byle ości powybierac. generalnie rybki są zdrowe wiec pomału potrochu możesz,dać. Byle tylko pozbyć się ości. SCzerze to nie wiem jak z nimi u dorsza

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1012357 przez nesQa
Moja mama jest kierownikiem w firmie w której panie,, obrabiaja " rybę więc z brakiem ości, gatunkami i świeżością nie ma problemu, tylko właśnie nie wiedziałam które można, ale w takim razie czas je wprowadzić ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1012359 przez syza24
NesQa dorsza można bo ostatnio robiłam na obiad i specjalnie sprawdzałam czy Li będzie mogła;) a jak jej smakował aż jej się uszka trzęsly hihi...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1012361 przez malina219
My też dorsza mamy za sobą. Kalinka kocha! :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl