BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Marcowe 2015 :)

8 lata 6 miesiąc temu #1011878 przez nesQa
Dziwne rzeczy? To co robiły kobiety jak nie miały mleka? Moja babcia karmila moją mamę miesiac, bo nie miała pokarmu, a coś dziecko jeść musiało. Mama nie przypomina sobie żeby wtedy w Sklepach było coś takiego jak mm, a nawet jeśli by było to kogo na to było stać?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1011880 przez nesQa
A inne dania jak mleko dawałam od 5 miesiąca i nie uważam, że źle zrobiłam. Pediatra mi tak zalecił, a że Lili na mm to tak robiłam. Ja jakoś uważam, że im później się wprowadza tym gorzej. Każdy ma swoje zdanie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1011898 przez malina219
NesQa dlaczego im później tym gorzej? Nie rozumiem :unsure:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu - 8 lata 6 miesiąc temu #1011900 przez nesQa
Ja sądzę, że później zacząć można gdy karmi się piersią, ale nie ma co przesadzać. Później jest trudno dziecko odzwyczaic, a głupota jest karmić np przez 2-3 lata. Na mm im szybciej tym lepiej.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1011905 przez Anabelle
nesQa masz może jakieś podstawy medyczne czy coś wiarygodnego co twierdzi "im szybciej pokarmy tym lepiej"?
organizacje międzynarodowe, certyfikowani doradcy laktacyjni, towarzystwo gastroenterologii, hepatologii i żywienia dzieci, czy autorka bloga o odżywianiu dzieci, doradca w ministerstwie zdrowia i wiele wiele innych pisze, że dzieci powinny mieć rozszerzaną diete po 6 msc życia. Są wyniki badań mówiące, że dzieci nie przyswajają pokarmów tzn nie potrafią trawić pokarmów stałych w wieku 3 czy 4 msc, ukl pokarmowy musi do tego dojrzeć.
A mm to też mleko krowie. Jest tworzone z odpadu przetwórstwa mlecznego tj serwatki. Produkt jest proszkowany oraz sztucznie wzbogacany o podstawowe produkty odżywcze, witaminy, minerały etc.
Mleko krowie w postaci czystej podaje sie powyżej 12 msc ponieważ jest obciążające dla nerek i wątroby dziecka.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1011909 przez Karola0303
Ja bylam na mm od 2 miesiąca bylo jakieś mleko.. Jak niektóre dzieci nie moga mieć rozszerzonej diety bo maja z tym problem to ok ale moja musiała coś zjesc jak niechala mleka.. Ja nie rozumiem matek co w 1 miesiącu daja marchewkę bo mu smakowało owac zakazany smakuje w 3 i 4 dają jogurt i paczek.... Za blw nie jestem. Mój mąż ciepnoł mlekiem w 6 miesiącu i jadł co my i nic mu miema

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1011910 przez kristi*
malina219 z karmieniem ciężko, myślałam że o spanie też będzie marudzenie ale jakoś od razu to przyjął, teraz zaraz po nakarmieniu do wózka, nakręcam kotka z pozytywką i spać.
Jakbym miała się bawić w BLW ty bym chyba czekała z karmieniem do roku, koleżanki synek jest starszy o dwa tygodnie od Marcinka i już sam stoi w miejscu, ale nie chodzi sam, i mówiła że najpierw nauczył się stać a potem siadać – zobaczymy jak u Marcinka będzie. Ale jeśli chodzi o karmienie to w sumie u nas jest mieszane, są papki , jest też trochę BLW – dla mnie to wygodne.
PaulinA. Zdrówka dla Filipka, i jak ślicznie stoi
Alesandra próbowałam najpierw bidonu, kubeczka, kubeczka niekapka i łyżeczką, i jak na razie nic poza strzykawką mu nie idzie.
Karola0303 Julcia śliczna.
Alesandra z tym karmieniem jest wiele informacji i nie wiadomo co i jak, ostatnio przeglądałam starą książkę karmienia dzieci, znajoma po rodzicach ma, tam są przepisy do rozszerzania diety od drugiego miesiąca :blink: .

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1011918 przez nesQa
Anabelle nie, nie potrzebuję żadnych podstaw medycznych. Wystarczy mi wiedza moich kuzynek, cioć, mamy i innych kobiet w rodzinie, które wychowaly niektóre nawet i 8 dzieci i są już dorośli, zdrowi, a jedli tak jak czuły matki, że tego ich dzieci potrzebują :) nie dajmy się zwariować. Jestem matką i wiem co jest dobre dla mojego dziecka :D moja Lili je już praktycznie wszystko, nic jej nie jest, rozwija się idealnie i to mi wystarczy ;) Moja mama jak mówię była chowana od 2 miesiąca na mleku krowim, teraz ma 55 lat i nie narzeka na wątrobę ani nic innego :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1011920 przez Alesandra
Szkoda tytylko ze wwiedzą naszych mam i babć jest taka uboga. ale nic dyskutować nie będziemy na ten temat bo nie warto. to tak samo jak z tym brakiem pokarmu. Tylko ok 4 % kobiet pokarmu nie ma reszcie się nie chce i taka jest prawda. Części się wydaje ze nie ma pokarmu bo dziecko cały czas przy piersi. No coz takie jego prawo :):)
Nesqa oczywiście ze kazdavz nas robi dla swojego dziecka jak najlepiej potrafi :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1011921 przez Alesandra
Karola możesz spróbować normalnego mm np hippa. Ja się nie znam na mieszankach. Znajomi karmią bo tanie i ponoć ok

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1011924 przez Karola0303
Ja myslam o tym mleku bebilon ha ale musze lekarki się zapytać czy mogę bo skaza jest

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1011933 przez syza24
Karola a może Babilon pepti skoro ma skaze?
Ja na temat żywienia niemowląt i ogólnie już się nie wypowiadam bo za dużo się już języka nastrzepilam i I tak jak ktoś ma taki a nie inny pogląd to się nic nie zmieni:( ją ufam osobą które potwierdzają swoje twierdzenia badania naukowym. Skoro sama staram się zdrowo odżywiać to tym bardziej zrobię wszystko dla zdrowia mojego dziecka ;)
A co do BLW to nie taki wilk zły jak go malują u nas wygląda to coraz lepiej a powiem wam że ja jak teraz podaje jakieś jedzenie łyżeczka to się mecze a Li się nudzi:(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1011937 przez Karola0303
Bebion pepti pije i nie zabardzo musza piosenki leciec z YouTube zeby wypila przy blw to teraz by dalo sie zeby jadla bo nie wypluwa jak daje kawalki owcow czy chleba

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu - 8 lata 6 miesiąc temu #1011951 przez Karola0303
stoje

Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1011971 przez Alesandra
Super Julka gragratulacje :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl