BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Marcowe 2015 :)

9 lata 6 miesiąc temu #922422 przez Dżasta86
Ja dostalam wotaminy od poczatku z obowiazkowy jodem 150 mg, od drugiego trymestrum mam tez z kwasem DHA ktory sama zadugerowalam bo duxo czytam na ten temat. Witaminy n8e tylko sa potrzebne dziecku ale i Tobie Nesqa zebys byla silniejsza zeby utrzymac wlosy paznokcie i skore w dobrym stanie. Witamy powinno sie przyjmowac takze w okresie karmienia. :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #922426 przez Anabelle

nesQa napisał: Zażywacie może już jakieś witaminy czy nadal tylko kwas foliowy? Zaczęłam się zastanawiać czy juz cos brać czy jeszcze nie

Ja od początku brałam femibion natal 1, a w przyszłym tygodniu otwieram już femibion natal 2 z kwasami dha.
Do tego eutyrox na tarczycę, magnez, luteinę...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #922429 przez nesQa
Hmm, no mi gin nic nie mówiła, tylko dała próbkę jakichś witamin, następna wizytę mam dopiero 30 września, wiec chyba zapytam w aptece i coś kupię.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #922431 przez Anabelle
To słono przepłacisz. Witaminy dla ciężarnych w aptekach stacjonarnych kosztują 2 razy więcej niż w aptekach internetowych.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #922432 przez Ada2424
Co gin to inne opinie na temat witamin, mój mówił, że najlepiej od drugiego trymestru brać, położna była tego samego zdania więc nie kupowałam. Pytałam też kuzynek i im gin tez od drugiego trymestru zalecił brać. Więc nie wiem, ale stosuje się do tego co mówi gin i położna nie kupuje na własną ręke sama ;)

[/url] [/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #922434 przez Agula89
oo właśnie miałąm was dziś spytać o witaminy.
Gin kazał od teraz jakieś łykać tylko nie podał mi żadnych konkretnych mówił że wszytskie są dobre :) co polecacie ?? bo mam zmaiar kupić pewnie przez apteke internetową.

a z śliwek robie powidła z czekoladą ! :) i powidła z pomarańcza i cynamonem :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #922435 przez Ada2424
Agula daj przepis na powidła ze śliwek z czekoladą jeszcze takich nie robiłam ani nie jadłam :cheer: ja konfitury ze śliwek ostatnio robiłam, ale mam jeszcze dwa wiadra węgierek i tak myśle co by z nich zrobić :)

[/url] [/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #922436 przez karola1322
witajcie na na razie biorę kwas foliowy jeszcze moja wiercipięta się nie urodziła a dostałam już ciuszki

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #922450 przez nesQa
Mama mojej chrzesnicy w aptece płaciła za witaminy kolo 70 zl, rozejrzalam sie na allegro i ceny te same więc nie ma różnicy. Trzeba wiedzieć do jakiej apteki iść :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu - 9 lata 6 miesiąc temu #922459 przez kristi*
Ale się rozpisałyście :laugh:

[bKarlinka][/b] ja mam wadę wzroku -2,75 soczewki, na okulary mam -3,00.

Co do witamin mi gin powiedziała, że z badań wynika - żadnych niedoborów więc nic nie brać tylko jeść dużo warzyw i owoców. Żelazo mi tylko przepisała bo mnie od czasu do czasu wymioty jeszcze męczą.

Ogólnie sytuacja u mnie się polepsza, było trochę u nas kiepsko finansowo, bo mąż stracił prace w lipcu i trochę długów mieliśmy, ale od początku sierpnia pracuje i jest z niej zadowolony, w między czasie jeszcze kilka dorywczych miał. Wygląda na to, że do końca września spłacimy wszystko, ;) , no i się dowiedziałam, że teść zamówił wymianę okien w obu pokojach na wrzesień. Maluch w drodze to wydatki jeszcze będą.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #922469 przez anioleczek208
Ja od ostatniej wizyty biore juz witaminy ;)
gin odstawil tamte leki i biore prenatal duo z kwasami dha ;) co do ceny to nie sa przesadnie drogie bo zaplacilam 37 zl za opakowanie na 30 dni ;) wiec mysle ze az nie tak drogie ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #922482 przez Anabelle

nesQa napisał: Mama mojej chrzesnicy w aptece płaciła za witaminy kolo 70 zl, rozejrzalam sie na allegro i ceny te same więc nie ma różnicy. Trzeba wiedzieć do jakiej apteki iść :P

Nie patrz na allegro.
Ja zamawiam w aptece gemini. Ceny połowę niższe.

Ja biorę te: www.aptekagemini.pl/femibion-natal-2-plus-60-tabletek.html
A jak byłam w ciąży z Antkiem, poszłam do apteki, chciałam kupić to prawie 70 zł pani ode mnie chciała w aptece. W życiu bym tyle nie zapłaciła :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #922497 przez Agula89
Doswiadczone mamy, co powinno znajdowac sie w takich witaminkach? Patrze na sklady to i dha jest tylko w roznych dawkach 200 mg/250/500 ? Jod
Fosfor,olej rybny,kwas foliowy,w niektorych magnez ale to w nie licznych.. sama juz nie wiem za duzy wybor :) czy te z dha moglabym brac od 12 tygodnia juz ?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #922506 przez Karlinka
Mi gin powiedział, że pewnie od drugiego trymestru zaleci wit ,narazie niedoborów nie mam więc nie trzeba było :) ale pewnie teraz coś zaleci chyba go przycisnę żeby konkretne polecił bo faktycznie wybór duży.
Anabelle dzieki za namiar na aptekę , porównam sobie ceny może faktycznie będzie się opłacało :)
Kristi to mała wadę masz- ja niestety dwa razy większa ;/

znajomi poszli:) fajny wieczór był przynajmniej nie myślałam o poniedziałkowej wizycie ...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #922535 przez nesQa
Anabelle te o ktorych ja myslalam zeby brac, bo tych probki dostalam to i tak ok 70 zl za 60 sztuk tez w tej aptece wiec wszedzie taka sama cena ;).

Milego dnia wszystkim :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl