BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Marcowe 2015 :)

9 lata 6 miesiąc temu - 9 lata 6 miesiąc temu #922220 przez Dżasta86
Ale pogoda mniam mniam :)
Bylam wczoraj w szpitalu bielanskim bo mialam bole podbrzusza i nospa nie pomagala... niestety do lekarza nie dotarlam bo jak sie dowiedzialam na poczekalni ze kobiety z terminem porodu siedza tam juz 5 godzine. Jednej odeszly wody biedulka sie skrecala z bolu a kolejka obowiazywala, lekarzy jakis deficyt. Dostalam zastrzyk w pupsztala i wrocilam do domu. A moeia ze niz demograficzny a poczekalnia zapchana ciezarowkami :)
Wrocilam z basenu, moj stary pojechal do zakopanego z pozostalymi samcami... cisza i spokoj .
Zauwazylam jeszcze ze ten suwak cos jakby stawal w miejscu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #922221 przez LusiaKlusia
Dziewczyny a czujecie jakieś ruchy Dzidzi już? Ja wiem, że wszędzie jest napisane, że to za wcześnie... Nie jestem szczupła a wydaje mi się, że raz na jakiś czas czuję muśnięcie od środka... A może sobie ubzdurałam? To nic mocnego ale takie delikatne muskanie i trwa dosłownie kilka sekund...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #922224 przez Ada2424
Ja kilka razy czułam takie dziwne bulgotanie nie wiem jak to nazwać...

[/url] [/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #922225 przez Amorfivell
Lusia ja wczoraj tez nad tym sie zastanawiałam wieczorem gdy juz lezalam z moim w łożeczku on polozyl swoja reke na moim podbrzuszu i zacza głaskac nagle miałam wrazenie ze czuje musniecie i babelki nic mu nie mowilam bo by pewnie powiedzial ze sobie wmawiam ale to bylo zupelnie inne uczucie jeszcze takiego nigdy nie czułam :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #922230 przez LusiaKlusia
Ja wiem jakie to uczucie gdy dziecko czuć pierwszy raz... i to właśnie to było to ale lekarz pewnie mi powie, że sobie wyobraziłam...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #922246 przez Dżasta86
Mysle dziewczyny ze na ruchy bobasa jeszcze za wczesnie, chociaz takie bulgotanie wystepuje czasami jak sie maly obraca :) czasami to jelita plataja takie figle :) ruchy bobaska najszybciej od 16 tyg wiec jeszcze troszke zeby maluch podrosl :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #922249 przez Agula89
Melduje sie po wizycie...
Podaczas całego badania usg lekarz mierzył, oglądał badał a to serduszko, a to długość bombla,przezierność fałdu karkowego i myślałam ze wszytsko jest ok !! bo ten ostatni czynnik NT był 1,3 mm a czytałam wczoraj ze norma jest do 2,55mm a dokor mówi ze jst to troche za dużo że powinno być poniżej 1 mm !! poprosił aby zrobiła badania z krwi genetyczne. Tak się zdenerwowałam ze ledwo się nie poryczałam przy tym pobieraniu krwi... ledwo weszłam do domu jak mnie mąż taka zaryczana zobaczył to się przestraszył.... nie rozumiem dlaczego te 1,3 mm to jakas tragedia.. ??!! lekarz do ktorego chodzę jest przyjacielem rodziny i wiem ze nie wysłal mnie na te badania od tak sobie zeby zarobić czy coś...ale nie rozumiem tego..
powiem wam ze jestem poważnie zmartwiona nie wiem co mam myśleć...
bombel jest też większy jak na swój tydzień czyli niby 12 tydzień..
teraz 2 tyg będę sie schizować, denerwować, i ryczeć...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #922257 przez LusiaKlusia

Dżasta86 napisał: Mysle dziewczyny ze na ruchy bobasa jeszcze za wczesnie, chociaz takie bulgotanie wystepuje czasami jak sie maly obraca :) czasami to jelita plataja takie figle :) ruchy bobaska najszybciej od 16 tyg wiec jeszcze troszke zeby maluch podrosl :)


Przyjęłabym takie gadanie jakbym była w pierwszej ciąży i nigdy nie czuła ruchów dziecka... W pierwszej ciąży ruchy dziecka czułam od mniej więcej 15 tygodnia a to też ponoć za wcześnie...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #922258 przez Dżasta86
Widze ze strasznie latwo sie oburzasz luska, raczej nie gadam tylko stwierdzam. Ciesze sie ze wiesz lepiej.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #922264 przez LusiaKlusia
Hej, źle mnie zrozumiałaś. Po prostu wszyscy tak gadają, że za wcześnie, za wcześnie a ja wiem co czuję. I nie wiem wszystkiego lepiej. Ja ufam swoim odczuciom ;]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #922267 przez anioleczek208

Agula89 napisał: Melduje sie po wizycie...
Podaczas całego badania usg lekarz mierzył, oglądał badał a to serduszko, a to długość bombla,przezierność fałdu karkowego i myślałam ze wszytsko jest ok !! bo ten ostatni czynnik NT był 1,3 mm a czytałam wczoraj ze norma jest do 2,55mm a dokor mówi ze jst to troche za dużo że powinno być poniżej 1 mm !! poprosił aby zrobiła badania z krwi genetyczne. Tak się zdenerwowałam ze ledwo się nie poryczałam przy tym pobieraniu krwi... ledwo weszłam do domu jak mnie mąż taka zaryczana zobaczył to się przestraszył.... nie rozumiem dlaczego te 1,3 mm to jakas tragedia.. ??!! lekarz do ktorego chodzę jest przyjacielem rodziny i wiem ze nie wysłal mnie na te badania od tak sobie zeby zarobić czy coś...ale nie rozumiem tego....


Agus nie rozumiem dlaczego lekarz tak Ci powiedzial...ja NT mialam 1.63 mm a norma tu pisze na tej kartce co mo dal ze 1.66 i.lekarz mi powiedzial ze wszystkie pomiary wyszly prawidlowo i ze wszystko jest ok ;) wiec nie rozumiem twojego lekarza

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #922286 przez Karlinka
Agula pewnie co lekarz to inne podejście i trochę inne normy. Moge sobie tylko wyobrazić, co czujesz. Nie napiszę żebyś sir nie martwila, bo sama tez bym płakała. Pozostaje tylko czekać na wyniki... ja chyba na twoim miejscu poszła bym do innego lekarza na konsultacje, bo badanie z krwi i tak masz zrobione a może inny lekarz troche cie uspokoi. Myślę, ze twoj lekarz chciał byc poprostu ostrożny,tym bardziej ze to znajomy rodziny. 3mam kciuki,żeby badania wyszły dobrze

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #922287 przez Anabelle
Niemozliwe aby czuc ruchy 5 cm dziecka ;)
Jest zbyt słabe by poruszyc macicą. Macica nie jest unerwiona żeby przez nia czuc ruchy, ruchy czuje sie gdy dziecko przepcha sie przez wody, łozysko, macice i uderzy w wnetrznosci. Obecnie czujemy ruchy jelit i innych organów na wskutek wzrostu macicy. Faktyczne ruchy dziecka najwczesniej mozna poczuc w 16/17 tc w przypadku wieloródek a 18-21 tc w przypadku pierworódek. Wczesniejsze odczuwanie dziecka jest ANATOMICZNIE niemozliwe. Moh dziciuszek ma ponad 5 cm, jestem w 12 tc, to moja 5 ciaza, na usg dziecko wygladało jakby biegało po całym brzuchu a ja nie czułam nic - nawet mikro łaskotania. A czasem jak zasypiam to mam wrazenie jakby mnie cos musneło i za chwile lekkie pukniecie. A dzisiaj dziecko na usg było na wysokosci kosci łonowych.

Agula bardzo ładne masz nt.
Niepokojace jest powyzej 3
na mamazone mama z 2013 roku ma zdrowa corke a miała nt 4
Podziękowania: julka

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu - 9 lata 6 miesiąc temu #922294 przez Dżasta86
Super Anabell lepiej bym tego nie opisala, nie chcialam sie juz wyklucac bo dla mnie to W11 gdyby ktos mogl poczuc 5 gramow po swoim brzuchu.

Agula ja mialam w 12tyg NT 1, 8 mm i lekarz mowil ze wszystko super. Cos mi sie ten twoj lekarz nie podoba.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu - 9 lata 6 miesiąc temu #922301 przez Anabelle
Przy okazji podejrzenia ciąży pozamacicznej bardzo dokładnie mi to lekarze tłumaczyli dlaczego ciąża pozamaciczna zaczyna w końcu boleć i to pierońsko. Bo np jeśli zarodek zagnieździ się w brzuchu, wszczepi w ścianę organów to samo wszczepianie może być bolesne, gdy jednak zacznie się już ruszać, to każde podskoczenie dziecka powoduje ucisk nerwów w ścianach organów porównywalny do skrętu jelit czy kiszek.

Był też dokument na discovery o kobiecie która donosiłę ciążę pozamaciczną - tylko dlatego, ze dziecko wszczepiło się w ścianę macicy ale od strony jamy brzusznej, a nie w jamie macicy. Ale kobieta miała krwiaki na brzuchu normalnie. Ukrwione i unerwione organy bardzo źle reagowały na ruchy dziecka i przerwano ciążę w 8 msc żeby nie doszło do trwałych uszkodzeń w jamie brzusznej matki.

Ale naprawdę, biorąc pod uwagę unaczynienie macicy, jej fizjologię, anatomię, do tego możliwości siły uderzenia dziecka (które bagatela samą skórę ma tak cienką, że aż przeźroczystą) nie jest to możliwe. Odczuwalne ruchy naprawdę są jak wczesne ruchy dziecka, wiem bo sama mam porównanie i czasem mi się micha śmieje, bo mam wrażenie że dziecko mnie kopnęło :P ale mam świadomość, że to nie prawda :P

Macica ma możliwości tak dużego rozciągania się i absorbowania uderzeń dziecka włąśnie przez to, że nie jest dobrze unerwiona. Nie przekazuje bodźca czuciowego. Macica to spory kawał mięśnia, dół trzonu macicy kopletnie nie jest unerwiony i nawet nie bierze udziału w skurczach porodowych. Nerwy znajdują się dopiero w więzadłach macicy. Sama macica to mięśnie gładkie. Części macicy nie opisze, bo nie pamietam jak sie nazywają.

Olaboga ale sie rozpisałam :laugh: :laugh: :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl