BezpiecznaCiaza112023

zostanę mamą w maju 2011 roku :)

11 lata 6 miesiąc temu #456327 przez sylka
te choroby to szlak niech trafi. Zdrowka dla maluchow

Kubie wychodzi lewa 5.

Dzis go zmierzylam i ma 86/87 cm urosl.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #456436 przez Gosia_Krupa
Agusiak,ten kombinezon też mi się podoba,jest taki radosny :)

Agi,teraz panuje wirus zapalenia krtani,a także zapalenie płuc. Moje dzieciaki miały istatnio zpalenie krtani,tyle że moje łobuzy nigdy nie gorączkują :( Dlatego zazwyczaj kończy się na inhalacjach i jakimś syropku. U nas też szpital pęka w szwach.

Misiek własnie dzisiaj rano znowu zaczął kaszleć tak krtaniowo. Od razu inhalatot poszedł w ruch. W środę czeka go bal halloweenowy i pierwszy w życiu bal przebierańców. Nie chciałabym żeby go ominęło,bo się bardzo cieszy z tego powodu,wymyśłił sobie strój,a mama stanęła na głowie,żeby go zdobyć(chociaż jeszcze nie jest komletny).

U nas wczoraj wyszedł 12-ty ząbek,górna lewa dwójka. Cała reszta myślę rozłoży się w dłuższym czasie :) U nas każdy ząb to nieprzespane noce,marudzenie,ból...

No dobra uciekam,bo mam mały poślizg w czasie. Wszystko przez karkę-nic mi dzisiaj nie wychodziło :( Może przynajmniej włosy się ułożą :)

Miłej soboty!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #456536 przez agi-p
Agusiaczku Amelka nie toleruje zadnych leków , nawet tych naprawdę dobrych w smaku . Zaraz zaciska ząbki tak ,że nie da się nic zrobić :(

Faktycznie szkarlatyna to paskudztwo straszne.Mam nadzieję , ze Mała da sobie radę .

Jakie to torby sprzedajesz ?

Sylka ile Kubuś ma już ząbków ? Już straciłam rachubę ,bo jemu to mega szybko wychodziły :)
I mam pytanie ,jaką osłonę podawałaś przy antybiotyku ?Cały czas się zastanawiam czy wprowadzać antybiotyk,ale Mężuś pojedzie i kupi.Nie wiadomo jaka noc nas czeka.
O 15 podałam Amie czopek i zawiesinę , bo miała 39.7 :( I dopiero po godzinie zaczęła spadać .

Gosia no właśnie te wirusy cholerne wszędzie grasują . Dobrze,że Twoje dzieciaki nie gorączkują przy infekcjach :)
Powiem Ci , ze u Nas ząbki zazwyczaj wychodzą parami .I zazwyczaj brak apetytu,problemy ze snem i rozdrażnienie temu towarzyszy :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu - 11 lata 6 miesiąc temu #456548 przez sylka
Kuba ma 16 zabków i tylko 5 brakuje z czego 1 już wychodzi.

W szpitalu osłonowo dostawał Lacadofil (kapsułki proszek wsypywałąm na łyżeczkę wody) a w domu podawałam te kropelki S-botic.
Jaki macie antybiotyk?
Kubie temp spadała po kilka godzin ok 1 kreskę na 30-60 min. i tylko do 38 rzadko do 37,5 Zreszta wiecie jak było. Panadol w ogóle nie działał po nim nawet temp. rosła i dopiero Ibuprofen zbijał cokolwiek tyci. Niech Amelka duzo wody pije by sie nie odwodniła. U nas wysokoa temp do 40,6 utrzymywał sie 3 dni w domu i ze 4 w szpitalu

Agi włąsnie dobrze jak dziecko gorączkuje bo to oznacza, że organizm walczy z intruzem i nie poddaje sie od razu, brak gorączki często oznacza natychmiastowe osłabienie układu immulogicznego.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #456556 przez agi-p
Sylka dzięki za informacje :)
U Nas właśnie też cały czas około 40 stopni .Zbija się trochę i na krótko i znowu powtórka .
Postanowiłam ,ze poczekam do jutra rana ,no chyba ,że w nocy będzie tragicznie . Ale z drugiej strony nie wiem czy jest sens ją męczyć ... może antybiotyk szybciej załatwiłby sprawę .
Ale tak bardzo nie chcę podawać antybiotyku .
Nam kazała podawać czopki paracetamolu 125 i Ibufen w zawiesinie . Już cała głupia jestem .

Antybiotyk dała nam jakiś Ospamox 250 . Pierwszy raz o nim słyszę .

A powiedzcie mi czy po czopkach Wasze maluchy miały takie śmierdzące pierdki ?Ami ma cuchnące strasznie :P Teraz jeszcze kupkę ciśnie z biedą .Cuchnie w całym domku . Podejrzewam , ze to przez czopki.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #456560 przez Agusiak
agi kurcze oby gorączka zaczęła spadać i żeby antybiotyk nie był potrzebny. Możesz kupić też w aptece plastry na czoło, my je mieliśmy przy trzydniówce.

Kochana a torby sprzedaję swoje, mam manię kupowania toreb a w niektórych wyszłam tylko raz i leżą w szafie a że robię porządki po postanowił się ich pozbyć :)

Gosiu udanej zabawy na weselu i gratulacje za ząbka :)
Zdrówka dla Michałka oby był zdrowiutki i świetnie bawił się na balu :)

agi osłonowo przy antybiotyku to właśnie Dicoflor się podaje, jest bardzo dobry :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu - 11 lata 6 miesiąc temu #456561 przez sylka
Agi nie powiem ci jak po czopkach bączki.

Kuba antybiotyk dostał w 5 dobie od wystapienia gorączki bo dopiero wtedy gradło stało sie czerwone i zaraz zmiany na migdałkach wyszły a tak nie wiedzieli skąd tak wysoka temp. bo gardło i osłuchowo czysty mocz tez ok. i byli w kropce. Kuba miał Zinnacef.

Podawał Paaracetamol a jak nie zbije po 3 godz dawka Ibufenu. Kuba po 2 akcjach gdy panadol nie zbił gorączki później w szpitalu tylko Ibuprofen dostawał. MOże też zamiast czopka jeli minęło od poprzedniego 3 godz. podaj Ibufen i zobacz czy szybciej zbije gorączkę. Sam Ibufen można chyba podawac co 6 godzin a na przemiennie z paracetamolem co 3 czy 4 godz.

Ten wasz antybiotyk to zawiesian do picia (samodzielie sie go robi) a Zincef to podobny lek - ta sama gr antybiotyków tylko że jest dożylnie lub w tabletkach. Kubie dali ten bo pic by Ospamoxu nie wypił. chyba jest gorzki z tego co mi lekarz mówił. Z słodkich mieliśmy w domu wcześniej przy anginie chyba Sumamed i ten był słodkawy- też zawiesina do samodielnego przygotowania.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #456565 przez agi-p
Aguś a te plastry na czoło jak się nazywają ? Faktycznie skuteczne są ?

Sylka mi kazała podawać równocześnie i czopek paracetamolu i ibufen w syropie .I tak daję 3 razy dziennie , do tego raz jeszcze mogę dać czopek . Czyli wyjdą 4 czopki i 3 po 5 ml ibufenu .

W ogóle to ta lekarka jakaś dziwna była .

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu - 11 lata 6 miesiąc temu #456568 przez Agusiak
agi my kupiliśmy Ibum Ice ale są też inne firmy. Ja już nie wiem czy są dobre bo też podawałam wszystko na raz więc pewnie każde pomogło po trosze.
Najlepiej przykleić go jak Ami zaśnie bo inaczej pewnie go odklei.

Nam też ostatnio przepisała antybiotyk ale go nie podałam, jednak u nas nie była pewna co jest młodej więc wolałam jej nie faszerować tak "na wszelki wypadek".

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu - 11 lata 6 miesiąc temu #456577 przez sylka
Pierwszy raz słyszę by podawano te 2 leki jednocześnie. Nie powinno ich podawać sie jednocześnie jedynie naprzemiennie zachowując odpowiedni odstęp czasowy. Słyszałam to zarówno od pediatry, w szpitalu jak i kiedyś położnej.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #456579 przez agi-p
Pewnie Aguś ,ze nie ma sensu dawać antybiotyku "na wszelki wypadek"...co za głupota w ogóle !!!

Sylka na samą myśl podania Amie tego antybiotyku dostaję dreszczy . Już wiem co będzie . Jeszcze jak piszesz , ze jest gorzkawy :(
A mówiłam tej durnej lekarce , że Amelka ma problemy z wszelkimi lekami... to się znowu posprzeczałyśmy . Wiecie co mi powiedziała? Że jej się słabo robi jak Mamy mówią , że dziecko nie chce pić antybiotyku i że to znaczy ,ze sbie nie radzę!!! Powiedziała mi , ze jestem jej mamą i mam być stanowcza i wyegzekwować to na Amelce!!! Że ją nie obchodzi jak to zrobię , ale musze . Bo to leki i mam słuchac co mówi,albo nie zawracać jej głowy .I na koniec dodała :Rozumie mnie Pani ?
No Mąż mnie hamował i łagodził wszystko,bo bym ją rozszarpała . Idiotka .

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #456584 przez agi-p
sylka napisał:

Pierwszy raz słyszę by podawano te 2 leki jednocześnie. Nie powinno ich podawać sie jednocześnie jedynie naprzemiennie zachowując odpowiedni odstęp czasowy. Słyszałam to zarówno od pediatry, w szpitalu jak i kiedyś położnej.


Sylka ta lekarka mówiła mi same rzeczy,które pierwszy raz słyszałam !!! Same absurdy .

Chcę ,zeby był już poniedziałek i żebym poszła do Naszego pediatry.

Kurcze nie mogę znaleźć tego S-biotyku na necie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu - 11 lata 6 miesiąc temu #456586 przez sylka
Agi to znalazłam
Badania naukowe jednoznacznie wykazały, że równoczesne stosowanie paracetamolu z innym lekiem z grupy NLPZ, np. ibuprofenem, zwiększa ryzyko uszkodzenia nerek i nasila objawy ich niewydolności. Łączne podanie ibuprofenu z paracetamolem może ponadto wywołać alergię krzyżową, czyli w skrócie mówiąc, objaw uczulenia na oba leki. z www.medonet.pl/zdrowie-na-co-dzien,artyk...nterakcje,index.html

dlatego u nas Kuba miał wenflon i dożylnie lek by go ne stresowac podawaniem antybiotyku 4 razy dzienie.

Ja ez po wizycie w niedziele na pogotowniu w poniedziałęk byłam u rodinnej i po wizycie u niej w ciagu 1 godz. w szpitalu. Wolała nas tam wysłąć niż testowac leki na Kubie.

S-botic www.google.com/imgres?um=1&hl=pl&safe=of...:0,i:104&tx=52&ty=74 Ja kupje u siebie w aptece bez problemu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #456590 przez agi-p
Kurcze ,to mnie zmartwiłaś :( To teraz jestem w kropce :( Już 2 razy podałam równocześnie oba te leki :( A tak nawet Mężowi mówiłam, że nigdy o czymś takim nie słyszałam,zeby oba leki podawać równocześnie . Ale uspokajał mnie ,ze przecież to lekarz , wiec wie co mówi. I jakoś uległam , nie mam dziś głowy do myślenia racjonalnego :(
Oby nic Amci nie było,bo zabiję tą babę !!!

Nic o 15-stej podałam czopek paracetamolu, to teraz jak będzie potrzeba podam tylko czopek nurofenu . Nie będę jej podawała ani równocześnie obu leków ,ani zawiesiny,bo ją to strasznie stresuje .

Dzięki wielkie Kochana :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #456601 przez sylka
Agi po 2 dawkach nic jej nie bedzie ale raczej nie podawałabym razem bo nigdy o takim czymś nie słyszałam .Zaptyam jeszcze położnej znajomej i dam ci znać.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl