BezpiecznaCiaza112023

Mamy Kwietniowe 2013

9 lata 11 miesiąc temu - 9 lata 11 miesiąc temu #880359 przez monia89
Hej Leoś jaki cudny chłopak a Tosia jaka laleczka! O matko jakie choróbska sie wkradły zdrówka chłopaki.
u nas Tosik szaleje wogole w domu nie mogę go utrzymać wszystkie zwierzęts sa przyjaciółmi i mrówki i ślimaki kury a najbardziej ptaki a i strasznie broi właczył mu się tryb dyktatora i z dnia na dzień jest coraz gorzej no i mamy ogromny problem z jedzeniem. Ostatnio nasze posiłki odbywają się na podwórku... a to moj przystojniak
s
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.



Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

a to pieso-konik Tosia :)

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Oraz nowa super zabawa...

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu - 9 lata 11 miesiąc temu #880377 przez creatura
Monia, nie widać Tosika :(

Suzi, to chyba czytamy te same eco-portale, bo ja ostatnio też zgłębiam temat zdrowego żywienia. :blink: podziel się zdobytą wiedzą.
Póki co doszłam do tego, że mięcho jem tylko 2-3 razy w tygodniu i jeśli na obiad, to nie ma śniadanie lub kolację. Na tą chwilę wiem, że na 100% z mięsa zrezygnować nie będę potrafiła. Z nabiału też powoli rezygnuję, zwłaszcza,że mam grupę krwi 0, ograniczając się do jogurtu naturalnego i jajka - też nie codziennie oczywiście. O glutenie już dawno zapomniałam i ciężko mi nie jest. Zdarzyło mi się nawet upiec kilka ciast bezglutenowch, posłodzonych ksylitolem. Sól zwykłą zamieniliśmy na himalajską. Wpadłam też ostatnio na temat raw food i powoli wdrażam, ale wiem, że na 100% raw też na razie nie będę. Po prostu nie da się, chyba, że za jakiś czas (mierzony w latach) tak się przestawimy. Oprócz indeksu glikemicznego, żywieniowego, zwracamy teraz uwagę na Ph produktów, i wybieramy te w kierunku zasadowych, tylko to mięcho nam strasznie psuje wyniki :blink: :blink: :blink: :blink: Piszę nam, bo mój małż też się zawziął i waga mu leci ostro, tak, że jeszcze kilka dni i będzie ważył poniżej 90 kg (ze 100 z hakiem), a takiego wyniku to już od kilkunastu lat nie miał - jakiś tłusty to on nie był, ale klasyczny pszenny brzuch mu urósł. Ostatnio tak rozmawialiśmy i postanowiliśmy, że zamiast kupować drobne prezenty na nasze święta ( w senie urodziny, imieniny, rocznica ślubu), kupimy sobie wyciskarkę ślimakową do soków - zamiast porządnego ekspresu do kawy, który od dawna za nami chodził :blink: :blink:
Co do Leosia, to on z surowych rzeczy jada tylko owoce i marchewkę, czasem skosztuje nasze surówki, ale raczej nimi pluje. Jemu normalnie gotuje obiady - warzywa z mięsem lub rybą. Jogurt naturalny z cynamonem uwielbia. Jada dużo jaglanki pod różną postacią - z owocami, awokado, placki na słono i słodko (do słodzenia rodzynki i daktyle), mleczko jaglane. Wywaliłam wszystko, co z glutenem, choć wiem, że u dziadków ciasteczko zje :S Odkąd mamy bidon, to woda do picia się przyjęła, a przedtem tyko soczki i soczki. Obyśmy wytrwali :blink: A wszystko zaczęło się od rewelacji Azji o glutenie :silly: :blink:

Dave i Madzia - czujemy się opuszczone :( :( :( :(

A co do paznokietków, to muszę obcinać 2x w tygodniu, bo jak są dłuższe, to czasem się zadzierają tak brzydko, bo Leoś wszędzie łapki wkłada i nimi o wszystko tłucze.

Czy któraś z Was słyszała o suplementowaniu wapnia zmielonymi skorupkami z jajek zalanymi sokiem z cytryny?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #880418 przez Dave
Jestem, jestem. Wczoraj miałam nadrobić wszystkie zaległości i co... dzieciaki nie chciały zasnąć, za to ja tak. I obudziłam się o 23.00

Ale powiem Wam od razu że.... dziś była pierwsza nocka Mateusza przespana bez przerwy :ohmy: :ohmy: :ohmy: :ohmy: :ohmy: :ohmy: :ohmy: :ohmy: :ohmy: POwinnam się chyba napić z tej okazji. Tylko niech to się nie skończy na tym pierwszym razie :dry: :dry:

A i jeszcze coś. Ostatnio odkryłam tę jedną czwórkę, no to wczoraj odkryłam też drugą. WIęc u góry mamy już 6 zęboli, na dole póki co wynik marny - dwie jedynki :)

Ok. lecę bo Majos z przedszkola wraca :side: :side: :side:



Aniołek - tak maleńki i tak ważny!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #880460 przez Azja
Monia Tosik słodziaczek :)

Dave brawo dla Matiego za nocke, oby mu juz tak zostało :)

Creo wow wzieło Cie zdrowe odżywianie :) ja tez duzo czytam, ale wiem ze nie zrezygnuje ze wszystkich niezdrowych i niewskazanych rzeczy, ale bardziej patrze na to co jemy i napewno jest zdrowiej, a przy okazji waga leci w dol, ostatnio troche zjadłam zakazanych rzeczy wiec waga staneła, ale wziełam sie znowu od wcozraj i pilnuje naszego menu, moj M tez sie wział do roboty i gubi kg, a wczesniej twierdził ze nie da sie odchudzic :P
a wyciskarke slimakowa jak najbardziej polecam, ja jestem od jesieni szczesliwa posiadaczka :silly:

dobra lece zobaczyc do ciucholandu moze cos ciekawego znajde, a chłopaki niech sie zabawiaja w domu, :P bo cos na burze sie zbiera :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #880486 przez agat
Podziwiam Was dziewczyny za te zapędy do zdrowego odżywania :) Ja jestem za leniwa i za mało konsekwentna :/ Mam zapał na tydzień, dwa i tyle by było :P

Dave zazdroszczę łagodnego wychodzenia Mateonowych czwórek. U nas do tej pory zęby bez problemu wychodziły, a te czwórki to masakra. Pomijając już tę wirusówkę, którą złapał, to teraz marudzi strasznie, łapki pcha do buzi, płacze :( No strasznie mi go szkoda.

Po Waszych radach zadzwoniłam do poradni przyszpitalnej i okazało się, że "mój" lekarz przyjmuje w niej raz w tyg :) Zapisałam się na przyszły poniedziałek (wcześniej, bo mi da skierowanie na usg dopiero wtedy). No i super, wizyty i badania będę miała za darmo, a w razie czego zawsze będę mogła podskoczyć do niego prywatnie. No i jeśli szpitalne usg okaże się przedwojenne to na te ważniejsze usg ewentualnie prywatnie pójdę (a ten dr nawet prywatnie na każdej wizycie usg nie robi).

Miałam dziś iść na fitnessa (mam karnet na maj :P ) i sobie lightowo podreptać z tyłu, ale jakoś tak mi na żołądku niestabilnie :P I boję się, że jak podskoczę ze 3 razy to może być nieciekawie :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #880502 przez Dave
NIe wiem jak Wam, ale ja żeby się wbić na forum to pół dnia potrzebuję. W sensie fiksuje, nie chce wejść na stronę.

Kurde, muszę Was nadrobić. Ale teraz nie dam rady.

Mam tylko big prośbę. Wiem, że Suzi już mi podawała książkę o tym niejedzeniu pszenicy, ale mi posty forum pochłonęło, nim zdążyłam ją ściągnąć. Więc jeszcze raz proszę o tę książeczkę i z góry big thx i buziok :kiss: :kiss:



Aniołek - tak maleńki i tak ważny!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #880515 przez Magdalena9t
Hej dziewczyny, przepraszam za moje nieobecności :( ale nie mamy internetu w domu, mają nam założyć i cały czas czekam,( tak mieliśmy internet taki plemnik z play ale zrezygnowaliśmy) jestem teraz w pracy mam dużo roboty, nawet wszystkich postów nie dam rady na razie nadrobić :(

Agat nie wysyłaj listu gończego za mną, ja nadal jestem na tych zapyziałych Klamrach :P
Przy okazji OGROMNE GRATULACJE :ohmy: :ohmy: :kiss: :kiss: :kiss:

Jeszcze raz przepraszam Was, mam nadzieję ,że w tym tygodniu będzie coś wiadomo z tym internetem


Całuski :kiss: :kiss: :kiss: :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #880519 przez creatura
Azja, jaki model wyciskarki masz?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #880521 przez agat
O widzicie, wystarczyło postraszyć listem gończym i już się zguba Magdalenkowa znalazła :) Te nasze Madzie forumowe lubią się zawieruszyć tu i tam :)
Forum fiksuje, ja też czasami trzy razy próbuję zanim uda mi się zalogować :/

Zapomniałam napisać, że Antonio jest śliczniutki i fajnie tyłkiem po ziemi jeździ :) Adaś tak jeszcze nie robił ;) Ostatnio na głowie próbuje stawać :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #880545 przez Azja
mi też sie forum nieraz nie laduje :P a mialo byc juz lepiej :angry:


Creo ja mam wyciskarke Omega 8006 dla mnie ważne było oprócz dobrego wyciskania, zeby nie było duzo z nia mycia i ta sie myje rewelacyjnie :)
skad bierzesz te indeksy glikemiczne?? masz moze jakąs stronke??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #880607 przez creatura
Azja, np stąd: dietamm.com/indeks-glikemiczny Przedtem brałam stąd: www.czasnatrenera.pl/pds/tabela_wartosci_odzywczych.html , bo było dokładnie rozpisane wartości odżywcze itd, ale zrobili płatne :dry: :angry:
Super ta wasza wyciskarka, ja myślałam o Hurom sklep.puregreen.pl/wyciskarka-soku-hurom-he-hu-500.html , tylko nie wiem, co z tym myciem i czy wyciska tylko soki czy inne produktyt też ( w opisie niby też).

Monia, Tosik jest śliczny i zawsze taki uśmiechnięty. Teściowa mi opowiadała, że mój mąż nie raczkował, tylko właśnie tak na dupce chodził :blink:

Agat, no i super z tym lekarzem się udało :blink:

Dave, zazdroszczę takiego odkrywania zębów, my to mozolnie przechodzimy i chyba coś się znów szykuje, bo rączki w buzi, ślinotoki i Leoś budził się w dzień co chwilę, teraz z resztą też do niego latam :dry:
Książka:
odchudzanie-online24.pl/wp-content/uploa...y-Willam-Davis-1.pdf

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #880615 przez Dave
Creo dzięki :lol: zaraz zerknę czy mi się odpali. Ja sobie ściągnęłam z chomika, ale jakość do dupy :dry:
Aaaa widzę, że to chyba to samo :silly: :silly: :silly: :silly:

Ja właśnie zauważyłam, że młody rączki zaczął pakować do buzi, ale nie myślałam że tam już zębiska są. Dalej wszystko gryzie, więc jeszcze go męczą a może i jakieś kolejne się czają.

Ja mam Boscha XXL, coś takiego www.google.pl/search?q=sokowir%C3%B3wka+...oAQ&biw=1327&bih=602 .

Hi, hi Chodakowska tez taką ma. Raz zdjęcie wrzuciła w neta ze skrawkiem tego sprzętu, to jej napisałam że mam taką samą. I po 30 min, było sprostowanie, że musi uważać co wrzuca bo jakieś marketingowe hieny już ją dopadły. upssss....

Poćwiczyłam sobie, teraz jakieś małe klikanko z zaległóści i spać.

Mąż pojechał na ryby więc mam spokój. Oby tylko dzieciaki dały pospać.



Aniołek - tak maleńki i tak ważny!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #880626 przez Azja
Creo dzięki za linki :)

A co do wyciskarki, jak chcesz pionowa to zwróć uwagę żeby była z zatyczka wylotu, pomocna funkcja przy robieniu mleka roślinnego,

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #880639 przez agat
Uffff uporałam się z prasowaniem, z tydzień się do tego zabierałam jak nie dłużej.
Adasiek znowu ponad godzinę zasypiał :/ Kupala walnął ofkors :/ Jutro chyba go zapiszę do dr na czwartek lub piątek, bo coś pokasłuje czasami, oby mu się żaden inny badziew nie przyplątał.

A jutro lecimy z Adasiem i moim tatą w jego rodzinne strony na cmentarz do dziadków, może wpadniemy do rodzinki. 70 km w jedną stronę, to będzie pierwsza dłuższa podróż Adasia w nowym foteliku.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #880645 przez Suzi
Ja na krotko bom sterana cos dzisiaj strasznie :S

Jeśli chodzi o dietowanie to ja mam tak samo qrka jak Agat, tylko w ciaży byla żelazna konsekwencja, bo cel był najwyższy z wysokich , a tak dla siebie to eeeeeeeee, konsekwencja -dekadencja :P aleee zapal mam szczery jak czytam o tuch wszzystkich zdrowych jedzonkach i wtedy iowszem, myslę sobie -Wchodzę w to! A rano.......kociokwik, Mikus ciagle uwieszony, moje sniadanie spada na plan dalszy wobec innych niecierpiacych zwłoki zadań, no i tak glodnieję, głodnieję i w koncu rzucam sie na stare, znajome potrawy (niekoniecznie dietetyczne ) i......po zawodach :P

creMoniu, Azja, mam wielka prośbe do Was -zamieście tu Wasze przykladowe dzienne menu, wg Waszych reguł sztuki dietetycznej, bo to jest zawsze dla mnie najwiekszy problem -pomysl -CO ZJEŚĆ????? :cheer:

Dzisiaj wieczorem juz padniety Mikus, usypiam go, cmokta mleczko i nagle......chluuuuuuuuuust! Takiego pawiana daaaawno nie wykonal :P :P :P
Musial sie zaksztusic albo przejeść :( , Olaboga! Takiego sprzatania dawno nie mialam plus on do umycia imprzebrania i ja do umycia i praebrania.... :S
Juz mu nic potem nie dalam jesc, zasnal z pustym zolądkiem...ciekawe do ktorej dojedzie na pustym baku :P

Aaaaaa, no i w kwestii Waszych problemow z logowaniem sie -ja mam super sposob, ktory raczej nie zawodzi :woohoo: a mianowicie zeby uniknąć problemow z logowaniem -nie wylogowuję się :lol: NIGDY , zawsze jestem zalogowana :blink: czyli pewnie mnie zawsze widac, ale to akurat NIC nie znaczy :silly:
Jak koncze dzien z forum, to zamykam stronę ale sie nie wylogowuję i gitarra :woohoo: , polecam :side: , dziala :blink:

Jutro sprobuję creMoniu podać strony ktore czytuję, dzis padam na ryjek i calą resztę
Mikuś tez ząbkuje raczej bezproblemowo, na szczescie.
Dziś rozwoju intelektualnego ciag dalszy - nauczyl sie pokazywac jaki duzy urosnie, przynosi wskazane przedioty, wie ktore jest czerwone a ktore niebieskie, no i poszerza slownik "mowy"zwierzat :woohoo: , pokazuje jak fruwaja ptaszki, jak dziobią dziobkami ziarenka, rozklada rączki ze "nie ma"czegoś, mowi "da" jak cos chce dostać i "ma" jak podaje :woohoo: przedrzeźnia czyjeś kichanie i kaszel, zawsze robi siusiu gdy go posadzę na nocnik, ale sam nie woła.
No i dzis mi zrobił Hell's Kitchen :P , o dzizas, tylko lapalam szklane pokrywki w locie :cheer:
Ale malpacz sam nie chce chodzić :silly: :blink:

Dobranoc :kiss:
Niech zgasi kto chce :blink:
Pozwalam :lol: :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl