BezpiecznaCiaza112023

Mamy Kwietniowe 2013

11 lata 11 miesiąc temu #903637 przez monia89
No wiem ze niecierpliwa :-)
Z Antosiem tez tak bylo zatestowałam 2 dni przed @ nie wyszło nic a jak już dzień po @to wyszły 2 kreseczki :-)
ale mam przeczucie że nic z tego :dry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 11 miesiąc temu #903645 przez Anabelle
Ja tam monię rozumiem, sama jestem niecierpliwa, a test pokazał mi bladą kreskę, ledwo dostrzegalną, i to pod kątem już w nocy z 10-11 dpo czyli jakieś 2 dni przed @, w 28 dc były już blade kreski nawet w południe, a 30 dc czyli 13-14 dpo nawet popołudniu wychodziły mocne kreski.
Mnie testowanie uspokaja. Jeśli jest negatywne to stwierdzam, że jeszcze za wcześnie i zatestuje jutro :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 11 miesiąc temu #903657 przez agat
Monia trzymam kciuki za teściora :)

Z Adaśkiem moim lepiej, gorączki brak, kup i wymiotów brak :) Mocz do analizy zanioslam, nie zaszkodzi.
Coś go ugryzło wczoraj na rączce, a dziś wokół ma czerwoną plamę taką sporą nawet :/ Ki czort znowu. Komary tak go nie uczulają.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 11 miesiąc temu - 11 lata 11 miesiąc temu #903829 przez vika
Creatura wyniki dopiero po weekendzie :S lekarz przesunięty na środę :S idzie to wszystko jak krew z nosa :evil:
ale swędzenie przeszlo...może to bylo tylko na tle alergicznym :unsure: mam nadzieję :pinch:
a co do spacerkow po urzędach no to niestety nie mam wyjścia...jak chcesz coś załatwić musisz się nabiegac :angry: jeszcze dziś U.P. i U.M. :sick: :sick: :sick:
dziś o 4 rano obudzil mnie taki potworny ból żołądka ...ja już myślałam,że zejdę z tej ziemi :S nie pamiętam kiedy tam mnie bolalo :ohmy: i wymioty :sick: :sick: i begunka :blush: masakra jakaś..mąż musiał mi przynieś grubego polara bo miałam takie potworne dreszcze :( wypiłam gorącą herbatę i w tym polarze zasnęłam wtulona w męża i opatulona kołdrą :pinch: dopiero po 6 zrobilo mi się potwornie gorąco...ale żołądek boli mnie do tej pory :blush: :blush: :blush: Hmmmmmmmmmmmmm nażarłam się wczoraj czarnych porzeczek i wiśni a po godzinie wypiłam chyba z litr wody i pewnie za to ...a mąż wczoraj jak jadłam wiśnie wykrakal,że będę plakać bo jak tylko z przychodni wróciłam żarłam na pusty żołądek :S :S :S

Agat no to super,że Adaśkowi już przeszlo...oby tak zostało...a Tośka po zwyklym ukąszeniu komara ma dość duży ślad i mocno czerwony :S

Monia trzymam kciuki i szczerze nie dziwie się...ja zrobilam na tydzien przed terminem spodziewanej @ a dwa kolejny dwa dni przed bo na pierwszym teście był bladzioch jak u Belii ale był :silly: :silly: :)

Ale mi Tośka pospała ...ponad trzy godz :woohoo: :woohoo: przecioraliśmy ją po urzędach a potem wytarzala się w fontannach...w samym pampku do domu wracala :lol:

EDIT : wlaśnie spaliłam dziecku ziemniaki .. :silly: :silly: :whistle: :whistle: dobrze,że M w robocie :whistle:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 11 miesiąc temu #903838 przez Anabelle
Haha vika tez mam taki ładny czarny garnek w domu :-D:-D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 11 miesiąc temu #903840 przez vika
HeHeeee Bella no właśnie nie tak tych pyrków szkoda jak tego rondelka ...za ledwie kilka razy użyty :whistle: :whistle: :whistle:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 11 miesiąc temu #903841 przez Anabelle

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 11 miesiąc temu #903859 przez agat
U nas niby lepiej, ale rzygańsko znowu było. Jadł zupkę, było ok a nagle chlust :/ U dr byłam wyniki zobaczyć, małego już nie brałam, w moczu wszystko ok, wyniki bdb. Mówiła, że teraz dużo dzieci biegunkowo-wymiotnych, wirus panuje jakiś. Dała jeszcze jakiś probiotyk. A to ugryzienie to najprawdopodobniej meszka, widocznie uczulony jest (jak moja mama). Hydrocortyzolem mam smarować.

Jestem wyrodna. Mamy dziś imprezę u mojej druhny i Adaś miał spać u teściowej. No i mąż go zawiózł... Miałam wielki dylemat, miałam w ogóle nie iść, ewentualnie prosić teściową by przyszła do małego do nas do domu. Ale w końcu mąż mnie przekonał, żeby Adaś poszedł do nich, bo on ogólnie czuje się już bardzo dobrze, tylko z jedzeniem nieciekawie. Obiecała mi, że będzie dzwonić jakby coś się działo, a my na miejscu będziemy, w mieście, a w dodatku przecież ja niepijąca i kierująca :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 11 miesiąc temu #903971 przez ilonah
Hej

Vika- wyniki dopero po weekendzie? Takie podstawowe co pisałaś? Chyba naprawdę babeczke tam musiałaś wkurzyć ;) Zawsze wyniki są tego samego dnia, nawet w ciągu 2 godzin da się je zrobić tylko trzeba chcieć :P
Aha i Anabelle dobrze nspisała: u kobiet starających się i w I trymestrze TSH powinno być poniżej 2,5 a w II i III trymestrze poniżej 3 bo gdy jest za dużo TSH to jest za mało FT4 i dzieci mogą być mniej inteligentne- niestety żaden ginekolog nie zleca tego badania jeżeli kobieta nie leczyła się na tarczyce więc warto sobie to zrobić.

Agat biedny ten Twój Adaśko :kiss:

U nas od kilku dni Emiśka robi 5-6 kupek dziennie, przeważnie zielonych i zastanawiam się dlaczego, czy to na zęby czy co? Na szczęście apetyt ma i dużo pije więc narazie nadal ją obserwuje.
Cały tydzień zostawałam w pracy po godzinach i mózg mi paruje dobrze, że już weekend :cheer:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 11 miesiąc temu #903975 przez Anabelle
Dokładnie, badając tarczyce badamy TSH, FT3, FT4 - dopiero te wyniki pokazujemy ginekologowi. TSH jest bardzo ważne w 1 trymestrze, bo może utrudniać rozwój zarodka jak i utrudniać zajście w ciązę. Początkowo - jak tłumaczyła mi pani endokrynolog - fasolka nie potrafi produkować hormonów, wszelkiego rodzaju więc niedoczynność lub nadczynność mogą upośledzać rozwój. Jeśli wiemy że staramy się o dziecko to najlepszy, idealny wynik tsh to miedzy 1-1,5

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 11 miesiąc temu #903989 przez vika
Agat co Ty za głupoty piszesz ...przecież zostawiłaś dziecko pod dobrą opieką :) Baw się dobrze od czasu do czasu i nam matką się należy :lol: tak myślałam,że to jakiś wstrętny wirus dopadł Adaśka bużki dla biedulka :kiss: :kiss: :kiss:
Ilonah robiłam morfologie mocz ASPAT ALAT toksoplazmoza IgM IgG nie wiem czy na te ostatnie nie trzeba czekać te trzy dni ??? coś tak mi mówiła :blink: :S :blink:
Dziewczyny ale mnie żołądek boli :blink: mam nadzieję,że to po tych wiśniach :pinch: ale casły dzień rewolucje i co jakiś czas silne boleści :blush: :blush: ale Tośka też jakby rzadszą kupę robiła a nad ranem jak ja się męczyłam ona prukała :dry: mam nadzieję,ze to nie jakiś wirus :sick: :sick: :sick: a w przychodni siedziałam z takim jednym tatuśkiem który miał synka właśnie z jakimś wirusem żołądkowym :S :S :S

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 11 miesiąc temu #903999 przez Anabelle
ja mialam wyniki toxo w dwóch klasach tego samego dnia popołudniu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 11 miesiąc temu #904013 przez creatura
Też zawsze wyniki tego samego dnia miałam, lab był prywatny, ale oczywiście skierowania na NFZ też realizowali, choc mi gin zawsze dawał na 100%, bo wizyty prywatne. Masakra, ile kasy poszlo na to wszystko :S Ciężarnym chodzącym na NFZ skierowania się należą, a kilka osób z mojej rodziny zapisanych do przychodni założonej przez grupę lekarzy, nie może się doprosić o podstawowe badania profilaktycze. Oni tam tak sępią skierowania choćby na morfoligię, że szok. Nic Ci nie jest-to po co skierowanie, sam se sam...... Dziadek mi ostatnio mowił, że jego lekarka, tzn przychodnia w ktorej ona pracuje dostała karę z nfz-tu za zbyt wiele skierowań i recep ze zniżkami - porażka!!!!!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 11 miesiąc temu #904017 przez ilonah
Ja powiem tak: u mnie w labie badania były by tego samego dnia bo to są bardzo częste badania ale wiem, że w niektórych labach toxo, różyczke czy inne badania składające się na profil Torch są wykonywane tylko w niektóre dni :huh: Musisz więc poczekać i dobrze, że lekarza udało Ci się przesunąć ale gdyby (odpukać) wyszły Ci podwyższone Aspat i Alat to zrób od razu bilirubine a gdyby i ona była znacznie podwyższona to leć skonsultować to do lekarza a gdybyś sie nie dostała to idź na izbe przyjęć lub SOR. Lepiej dmuchać na zimne.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 11 miesiąc temu #904027 przez Suzi
Hej

U nas stan podwyższonej gotowości bo przyjeżdżaja jutro na nasze odludzie dziadkowie bym nie zostala sama z Misiem jak m wyjedzie :( nie wiem czy sie cieszę.....w sumie niby jakas pomoc będzie ale ....nie mieszkalam z moimi rodzicielami przez ostatnie 22 lata więc jakoś trudno mi sie chocby do tej myśli przyzwyczaić :P oni maja dość specyficzne zwyczaje i styl bycia, hehhhh :S
Poza tym do Mikusia tak sie znowu nie pchali na co dzień, ot tak czasem, a najchętniej przez Skypa ( mieszkamy 3km od siebie.... )
więc same rozumiecie....
Zresztą,,NIKT mnie nie wyręczy lepiej niż małż....dziadkowie nawet nigdy Mikusia nie przewijali......nie karmili.....nie kąpali.... :huh:
No ale co zrobić.....m musi na tydzien wyjechać a ja to muszę przeżyć.... :P

Agat - dobrze ze dziadkowie chętnie goszcza u siebie Adasia i ze on tez to lubi, to naprawdę duza rzecz! Więc nie dziel wlosa na czworo tylko korzystaj!

Vika -no chyba faktycznie po zlości Cię przetrzymają...a swoja droga to nie rozumiem czegoś takiego, jak ciężarną mozna w ogole TAK traktować i sie z nią klocić??? I to kobieta.... :ohmy:
No i musisz uważac na dietę, jednak w ciąży trochę inaczej się funkcjonuje i trawi, po co pożniej cierpieć....no chyba ze wirus...to świństwa zaraźliwe są. Zdrowka życzę!

O, Ilonka wrocila :)

CreMoniu -slyszalas o humusie z bobu? Jakiś taki przepis wpadł mi w oko na fb....zastanawiam sie czy spróbować...?

To dobranoc moje miłe...
Pstyryk B)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2026 ZapytajPolozna.pl