BezpiecznaCiaza112023

Mamusie MAJ 2013

11 lata 6 miesiąc temu #465485 przez lalka
tweety nie było się czym denerwować...od wieków wiadomo,że facet potrzebuje więcej czasu...na wszystko!!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #465492 przez Anabelle
lalka napisał:

pewnie tweety dam radę!!!dzięki za wsparcie...bo chyba nikt inny jak ciężarna zrozumie drugą ciężarną!!!!!!!!!

Oj to prawda!! Dlatego tu jesteśmy :)
Uciekam na zajęcia ;*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #465669 przez gosia28
Ja też zaszalałam na imprezie nie wiedząc jeszcze, że jestem w ciąży, a wiedziałam o ciąży już 31 sierpnia. Czytałam artykuł gdzieś, że do 2 tygodni od zapłodnienia dziecko jest bezpieczneprzed działaniem używek, że do momentu zagnieżdżenia związki nie przenikają, a jeżeli już coś nie tak to właśnie na tym etapie uszkodzone komórki są "naprawiane" czy zastępowane nowymi. Trzeba być dobrej myśli i mam wrażenie, że pewnie połowa ludzkości nie istniała by gdyby było inaczej :)
kurcze, też mnie nerka pobolewa tyle, że tylko lewa. A mocz z przed tygodnia pokazał cukier i podwyższone ph, wczorajszy wynik moczu już tylko podwyższone ph. Ciekawi mnie czy to może być przyczyną tego pobolewania.
Dziewczyny jeśli nie byłyście u dentysty to polecam wizytę. Byłam dziś w szoku bo mam sześć (po dzisiejszej wizycie już pięć) ubytków :ohmy: :ohmy: :ohmy: :angry: nigdy nie miałam problemów z zębami, zazwyczaj co 2-3 lata coś się tam sporadycznie zdarzyło, a tu taki wysyp choć u dentysty byłam początkiem tego roku. Dentystka potwierdziła, że to ciąża mogła wpłynąć na taki stan rzeczy. No to mnie teraz czekają regularne wizyty stomatologiczne. :S :dry:



Mama Aniołka 25.02.2010
Aniołków Karolka i Jasia 06.12.2012



Każdy z nas ma taką małą nadzieję na niemożliwe...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #465673 przez MoNiaaa
gosia nie wspominaj dentysty ja sie mega boje az wstyd sie przyznac ale ostatnio bylam z Julka w ciazy pewnie tez by sie troche uzbieralo jakbym poszla ale jakos strach mnie paralizuje :(

http


]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #465686 przez gosia28
MoNiaaa im dalej tym gorzej i więcej cierpienia. Ja zawsze w miarę pilnowałam ząbków i zawsze leczyłam same początki więc nigdy nie miałam poważnych spraw, zawsze też naprawiałam bez znieczulenia bo w zasadzie szkoda było się paprać jak ze dwa razy przejechała wiertłem i po sprawie. Teraz też mam początki więc strasznie nie będzie. Pierwszy raz byłam też na fundusz. Ta sama lekarka, ten sam gabinet- cieszę się, że się zdecydowałam na państwowkę bo mam wykonaną tę samą usługę, tyle że nikt rachunku mi nie wystawił :lol: i o żadnych ciemnych plombach też nie było mowy(niektórzy mnie straszyli właśnie, że mi wsadzą czarne) trzebabyło się tylko troszkę wcześniej zarejestrować.



Mama Aniołka 25.02.2010
Aniołków Karolka i Jasia 06.12.2012



Każdy z nas ma taką małą nadzieję na niemożliwe...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #465692 przez Gosia 2712
Witam:) jestem tu nowa. Tez mam termin na poczatek maja2013. Pozdrawiam wszystkie przyszle mamusie!

Aniołek 26.01.12[*]
Zuzia 23.12.12[*]
Amelka 20.05-01.06.14 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #465715 przez pauluska
Z zębami trzeba robić porządek na bieżąco mi mój gin powiedział że przyczyną wczesnego poronienia może być nawet nie wyleczony ząb bądź zapalenie jamy ustnej, dlatego też się wybieram w przyszłym tyg mimo że nie całe pół roku temu byłam u dentystki i miałam zakończone leczenie, ale teraz mam problem z dziąsłami zrobiły się takie wrażliwe w jednym miejscu bolącą ranka mi się zrobiła, macie taki problem ? i wczoraj miałam taki atak bólu głowy że myślałam że umrę tak mi cała głowa pulsowała atak jak migreny ale jakoś udało się usnąć i dzisiaj w porządku :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #465716 przez MoNiaaa
witamy nowa mamusie:)

Boze dlaczego ja juz tu nie naleze???tez chce byc majowa mamusia ale przeciez kolejny rok nie bede czekala!!!!!!to takie niesprawiedliwe:(

http


]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #465717 przez JoannaL
Witajcie kochane.

Ja dzisiaj też jakoś nie wyraźnie się czuję, głowa pobolewa.
Co do intymności, to mój mąż nie ma z tym żadnego problemu, ja nie zawsze mam ochotę, ale nie jest źle.

A jeżeli chodzi o dentystę, to moim postanowieniem na ten rok 2012 było doprowadzenie do porządku wszystkich ząbków i jakoś się udało, ostatnią wizytę miałam w sierpniu, a teraz dopiero w lutym na kontrolę muszę pójść.

Rano jadę na badania i USG więc odezwę się do Was jutro popołudniu, trzymajcie kciuki :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #465722 przez Gosia 2712
Mi na ból glowy zawsze pomaga sen :) Moge sobie na to pozwolic wiec sa takie dni ze przez pol dnia spie hehe :)

Aniołek 26.01.12[*]
Zuzia 23.12.12[*]
Amelka 20.05-01.06.14 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #465723 przez tweety
Gosia 2712 - witam w gronie majowych mamusiek i pozdrawiam serdecznie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #465724 przez hexia
Gosia 2712 witaj!!!!Napisz coś więcej o sobie-skąd jesteś,ile masz latek,która to Twoja ciąża i na kiedy masz dokładnie termin!!!!My tu,Kochana,rozmawiamy sobie dosłownie o wszystkim:od zaparć,zgag i wymiotów po sex w ciąży i przyrost wagi :laugh: :P także spokojnie możesz nam powiedzieć coś więcej o sobie!!!!
Laski-u dentysty byłam w czerwcu,miałam robiony jeden mały ubytek i było si więc nie panikuje,aczkolwiek po ciąży na bank pójdę bo ja bez znieczulenia to nie siadam-jak byłam ostatnio myślałam,że zawału dostanę zanim się dentystka za cokolwiek weźmie,takiego stracha miałam...Wizyty u gina to przy tym naprawdę pikuś :lol:
Szukam sobie jakiejś kurteczki na zimę...jestem w szoku jeśli chodzi o ceny...i o te kurewskie rozmiarówki!!!!Szukam już na zapas XXL,znajduję (na allegro przykładowo) a tam pisze,że w pasie ma 2x45cm!!!!!No to ja się pytam gdzie to ma te trzy xl????To na słonia mam narzutę szukać???Całe życie jestem przy kości ale nigdy nie miałam takiego problemu,bo jak kupowałam XL to było XL.A teraz rozmiary jak na autobus a w rezultacie wszystko oscyluje koło rozmiaru 40... :angry: :angry: :angry: :angry: No nie pytajcie jakiego mam nerwa!!!nie chce wydawać bajońskiej sumy na coś co ponoszę tylko kilka miesięcy,a tu wszystko powyżej 200zł znajduję!!!!Na targu powiatowym to samo!!!!Jak się wkurzę,to pójdę do lumpexu-tam przynajmniej większe prawdopodobieństwo,że rozmiar znajdę. Nie zamierzam utyć jak kaszalot,ale nie mogę kupić takiej "akurat"bo za miesiąc nie wejdę!!!Lepiej większa,niż żeby się nie dopiąć po świętach... :ohmy: :ohmy: :ohmy:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #465741 przez lidianna
Gosia 2712 witamy :)
dziewczyny mnie też dziś co jakiś czas głowa pobolewa...
co do intymności to mąż nie ma żadnych problemów z tym że jestem w ciąży, ja też ochotę mam... tylko niekiedy większa jest moja chęć na spanie niż czułości :) no ale powoli już mi senność mija na szczęście :)
aha, zważyłam się i mam kolejny kg na plusie.. no cóż,już 3-ci....a w pasie już mam więcej o 10 cm niż przed ciążą... ale co tam, dzidzia najważniejsza :)

hexia też się męczyłam z kurtką na zimę, nic nie mogłam znaleźć.. ale od teściowej dostąłam płaszczyk który jest jej za mały, a mi luźny - powinien na zimę starczyć i nawet ładny jest :) nie masz może kogoś w rodzinie, od kogo mogłabyś pożyczyć? a w lumpexie czasem fajne ciuszki można wyszukać, ja się tam właśnie wybieram po jakieś spodnie dresowe żeby po domku w nich chodzić

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #465745 przez gosia28
Witam nową mamusię :)
MoNiaa kochana, trzymamy za Ciebie kciuki, jescze wszystko zacznie się malować w jaśniejszych barwach.
JoannaL, koniecznie daj znać jak po wizycie :)
Kochane ja końcem stycznia tego roku nie miałam żadnego ubytku, a teraz zdziwko. Dentystka powiedziała mi, że to dzidziusie zabierają dużo wapnia i ząbki się sypią. Co do jamy ustnej to mi np. też strasznie dziąsła teraz krwawią przy szczotkowaniu. Ale to też ponoć normalne i nie dostałam żadnego super zalecenia na tę przypadłość.



Mama Aniołka 25.02.2010
Aniołków Karolka i Jasia 06.12.2012



Każdy z nas ma taką małą nadzieję na niemożliwe...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #465747 przez Gosia 2712
No wlasnie nie wiedzialam co dokladnie pisac juz kilka razy tu zagladalam ale jakos nigdy konta nie zakladalam :) Jestem z okolic Czestochowy i mam 23 lata jest to moja druga ciaza, pierwsza niestety stracilam w 6 tyg :( Dlatego teraz jak ide do gina to mam stracha czy z dzidzia jest wszystko oki :( naszczescie wczoraj bylam na wizycie i jest wszystko dobrze moj maly wiercioch tak sie rozpychal w brzuszku ze gin nawet nie umial mu fajnego zdjecia zrobic :P

A co do kurtki zimowej tez mialam taki problem ale na szczescie kuzynka ma taka duza jak sama byla w ciazy i jak cos to od niej pozycze bo nie oplaca sie na jeden raz kupowac nowej...

Aniołek 26.01.12[*]
Zuzia 23.12.12[*]
Amelka 20.05-01.06.14 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl