BezpiecznaCiaza112023

Mamusie MAJ 2013

10 lata 10 miesiąc temu #694081 przez tysiiiak
Ane dodzwoniłam się do położnej i powiedziała żeby kupić w aptece aftin (aphin - czy jak to się pisze:P) i smarować brodawki, smoczki i maluszkowi buźkę wycierać palcem zawiniętym w gazik.
czytałam też że posmarowanie buźki w środku wit. C jest skuteczne :unsure:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #694084 przez sanwro
hej dziewczyny:-) ja kiedys tez pisalam z wami na poczatku, ale potem mialam duza przeprowadzke z irlandii do angli i brak czasu na wszystko. urodzilam coreczke 16 maja wazyla 3690 obecnie wazy 5100:-) moj klopsik.
mam do was pytanie odnosnie obwodu glowki, moja Lenka jak sie urodzila miala 34.2 a wczoraj na wizycie 6 tygodniowej miala 38,7 i polozna powiedziala najpierw ze troche za duzo. potem mi sie spytala jaka glowe ma maz. wiec mowie ze tez ma duza i corka starsza tez nie ma malej glowy wiec powiedziala ze w takim razie ok. ale juz mnie zaniepokoila tym. mozecie napisac jakie wasze dzieci mialy przy porodzie glowki i ile im urosly przez 6 tygodni?

i drugie pytanie odnosnie krwawienia po porodzie. ja krwawilam leciutko 2,5 tygodnia i koniec. 21 dni po porodzie zaczelam brac tabletki antykoncepcyjne( w angli tak kaza zaczynac zazywanie ich ) i jakos jak wzielam 3-4 tabletki zaczelam znowu krwawic. i krwawilam do konca opakowania i w dzien kiedy wzielam ostatnia tabletke skonczylo sie krwawienie. i na drugi dzien wieczorem dostalam okres trwa on teraz 4 dni i jest bardzo obfity, leci ze mnie jak z kranu. troszke sie tym martwie, czy to normalne ze tak mocno teraz krwawie??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #694100 przez sanwro
a co do boli brzuszka nas tez nie ominely , daly nam pozadnie popalic juz w pierwszym tygodniu zyciu \\Lenki. mala strasznie nam plakala po kilka godzin i tak mniej wiecej bylo przez 3 tygodnie. potem zmienilam jej mleko i zaczelam podawac kropelki espumisan 4 razy dziennie po 10 kropelek przed karmieniem. i powiem wam moje dziecko jak narazie a trwa to juz 3 tgodnie jest spokojna. fakt robi zielone kupki teraz bo jest na mleku sma comfort, i jest to jedna kupka dziennie ale juz sie nie meczy.ze spaniem jest u nas tak ze w dzien spi ile jej sie widzi:-) czyli po karmieniu najczescie 1 godz aktywnosci i potem spi. od 20 staram sie z nia gadac bawic zeby mi nie spala do 23( spi ale po pare minut i sie budzi) o 23 karmie ja i spi mi do 4-5 karmie i idzie dalej spac ale juz potem co 3 godzinki karmienie jak z zegarkiem w reku :-) mam nadzieje ze juz te godziny jej sie unormuja:-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #694121 przez tysiiiak
Hej sanwro fajnie ze jestes :) z tą główką to u nas jeszcze gorzej chyba :P nie strasz... Kubuś urodził się to miał główkę 33cm po 3 tygodniach 37 cm a teraz niewiem :unsure: ale lekarka nic a nic nam nie mówiła że za dużo czy coś.
Co do krwawienia to ja obficie krwawiłam może przez 1.5 tyg do 2 potem już tylko delikatne plamienie... ale u Ciebie to tabsy pewnie tak zadziałały jak się niepokoisz to może idź do gina lepiej ;) z drugiej strony dziwnie te tabsy każą brać

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #694187 przez munnecabrava
Nie bylo mnie 2 dni i 80 postow....;.0. Moja małą okropnie placzliwa ostatnio nie wiem co jej ..może znów skok rozwojowy ... Wczoraj wyszłam z dommu na mini imprezę u znajomej fajnie było zrobić coś co mnie odstresuje ;) wyslecie mi link do grupy na fb ? Domis jak ty taka dietę trzymasz zrób badania krwi żeby się nie.okazało że za miesiąc dwa będziesz mdlec i źle się.czuć jeśli chodzi o dietetyczne mleko to wtedy odz do lekarza i popros o receptę na bebilon pepti zapłacisz tylko 10. Zł ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #694208 przez KarinaM
Ja przeszłam dzisiaj już na mm. Po 3godzinach ściągnęłam z dwóch cycochow tylko 50ml.
Irina mm je właśnie tylko 50/60ml. Czy nie powinna więcej? Ile jedzą Wasze szkraby mm?

Igorek

Irina

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #694217 przez sanwro
Moja Lenka co 3 godziny zjada od 90 do180 zależy jak głośna jest:-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #694241 przez pauluska
sanwro nie pomyliłaś sie pisząc 180 ? Moja Igunia je 6 razy na dobę po 120 ml dzisiaj moje Dziecko mnie zaskoczyło spało od 20.30 do uwaga uwaga 6 rano spałaby dalej gdybym jej nie obudziła zjadła na śpiocha i drzema do 9 :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #694247 przez sanwro
Paluska nie pomylilam sie :-) Lenka potrafi tyle zjeść. Ale nie ze za każdym razem je 180. Dziś na przykład raz zjadla 180 a reszta karmienie było 150 teraz akurat ja karmiłam i zjadla 100.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #694249 przez sanwro
Próbowałam zrobić tak żeby karmić ja w dzien co 4 godziny ale ona nie wytrzymuje. Czasem sie zdarzy ze wytrzyma 4 godz ale to bardzo rzadko.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #694251 przez pauluska
sanwro a jakie mleko podajesz?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #694254 przez sanwro
Od urodzenia do 3 tygodni była na aptamilu i miała po nim kolki i nie nsjadala sie nim wogole a od 3 tyg jest na sma comfort i bóle przeszły i 3 godziny da radę wytrzymać ale nie wiecej ( No może czasem wytrzyma ale rzadko) tyle ze w nocy daje radę przesłać 6 godzin bez jedzenia

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #694315 przez KarinaM
Moja narazie zjada na raz do 50/60ml. I tym sposobem je co 2 godziny.

Igorek

Irina

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #694334 przez Domiś91
Na początku miał krostki na policzkach i brodzie, później przeszło też na główkę, na i za uszami i już zaczęło na szyjkę i ramionka.. Ale dieta pomogła. Narazie wytrzymuje, ale nie wiem ile zdołam.. Ja uwielbiam ser żółty, mleko, jajka, ogólnie nabiał uwielbiam a tu taka "lipna" dietka.. No ale czego się nie zrobi dla malucha :) zobaczymy jak to dalej będzie. Mąż wczoraj zrobił sobie jajecznice na kolacje a mi tak ślinka ciekła!! Musiałam się pocieszyć bułką z szynką :P
Ogólnie już 61 kg waże, do wagi z przed ciąży brakuje mi jeszcze 4/5 kg :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu - 10 lata 10 miesiąc temu #694341 przez KarinaM
Do dziewczyn które karmią mm. Czy jak przeszłyście na mm to dawałyście jeszcze cycocha czy już nie? Bo nie wiem czy ściągać i wylewać czy przepajać jeszcze. Dodam że jak odstawiłam na 2 godziny mleko moje to okazało się że to sama woda. Nie ma nic tłuszczyku czy śmietanki. Ale jak spróbowałam to jest słodkie.

Igorek

Irina

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl