BezpiecznaCiaza112023

Mamusie MAJ 2013

10 lata 10 miesiąc temu #692823 przez tysiiiak
Kubuś wczoraj zrbił tylko 2 kupki a dziś do tej pory tylko jedną :( niewiem co jest ... nic g nie męczy. Dziś śpi tak jak dawno nie spał. Podaje mu kwas foliowy 2x dziennie po pół tabletki rozkruszonej z wodą (niestety nie ma w kropelkach) na zalecenie pediatry może to od tego tak no niewiem :unsure:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #692875 przez sisina
Ewela ale ja bym chciała taki suwaczek zeby odmierzał miesiace małego a tam na tym co podałaś nie ma ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #692887 przez KarinaM
Witam!
Noc spokojna. Irina budziła się co 3 godziny na jedzonko. Ona w nocy ssysa 10minut i idzie spać. Ja ją przebieram i też idę spać. Więc noc przespana.

Igorek

Irina

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #692917 przez KarinaM
Joasiu co do smoka to moja też nie chciała. Położona powiedziała żeby tym smokiem podrażnić podniebienie. U mnie na początku nie działało ale już działa. Próbowałam kilkanaście razy i w końcu udało się.

Igorek

Irina

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #692920 przez demoniqe
joasia prawdopodobnie wszytko robisz dobrze w tej metodzie ale najważniejsze żeby mały się nie wykopał z otulacza i pewnie dlatego metoda szwankuje. W tym moim otulaczu Air Motorcycle mały jest tak sztywny że bardzo łatwo się go macha zgodnie z tą metodą. Wczoraj tak się to mojemu mężowi spodobało że powiedział że chce sam to zrobić i zrobił :) uśpił małego w 5 min i uwaga..... mały spał od 21 do 3:30 rano. O 3:30 nakarmiłam go na śpiocha bo mlekiem zalałam znów poduszkę i mimo że mały kima to moje piersi nie wytrzymują tak długo :) potem obudzil się o 6:20 :) i o 7:40 zasnął znów na drzemkę i właśnie .spi a ja robię makijażyk i kąpiel :)))))

czyli wszystko to kwestia dobrego otulacza jednak.

tysiiiak nie martw się mój mały też ostatnio robi 2 kupki max i to zazwyczaj rano ok 6:3 i 10 i potem nic. Ale odkąd podaję mu espumisan 3 razy dziennie (w tym raz w nocy przed 3 bo zawsze miał koło 4 bąki) to kolki ustał daj Boże na razie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu - 10 lata 10 miesiąc temu #692934 przez Domiś91
niestety na mojego Tymka to nie działa :) On uwielbia byc rozwalony, jak go zawinęłam w ten kocyk (tak jak na filmiku) to wył jeszcze bardziej :P
Dwie noce śpi super, bo od 21 do 00;30, od 1 do 4 i pozniej do 7 :) dzisiaj po 7 zjadł na snie i dalej śpiunia z tatinkiem :)
Ja zaczynam wątpić w karmienie piersią :( Bo kurde głupi talerz zupy zjadłam i znow go obsypało :( :( wychodzi na to ze nic nie moge jesc :( :( Ale z drugiej str cycek jest dla mnie super rozwiązaniem, bo mleko dla alergików drogie... a każdy grosz się liczy teraz.. :( jakiegoś doła mam :(
Mój też kupki robi raz za czas, trocche się meczy ale jak juz zrobi to wszystko w niej pływa ;)

Sisina tutaj masz stronkę z suwaczkami, zaznacz dziecięcy :) Później jak go zrobisz to tak jak napisała Ewela :)
www.suwaczki.maluchy.pl/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #692936 przez anek
Karina bardzo sie ciesze ze karmisz i kryzys minął.oby tak dalej.

Alex sukienki śliczne, bardzo mi sie podobaja i nawet pozniej mozna niunie w nią ubrac a nie tylko na chrzest.

u nas kupiki są róznie od 4 do 1 dziennie.
Demonigue no kurde rewelacja!!!! 6,5 godz spania!!! o matko juz nie pamietam kiedy tyle spałam,pewnie od razu wszytsko sie chce a nie cały dzien sie chodzi i ziewa:)

co do dbania o siebie to u mnie jak zimno dres/leginsy a ciepło krótkie spodenki/sukienka.
niestety na umalowanie i ładniejesze ulozenie włosów nie starcza czasu:P

wczoraj byłam u kosmetyczki i połaziłam troche po sklepach.niestety wracałam na sygnałach bo mała była juz głodna a jak wróciłam to zasneła.

u nas kryzys laktacyjno-kolkowy...ach..trzeba jakos to przetrwac.

dziisaj zakonczenie roku wiec chlopaki sa w kosciele i na zakonczenie idą.pozniej zostaje sama bo mąz jedzie na koncert i wróci dopiero jutro.obiad mama robi(M.ma przywiesc), malutka spi a ja biore sie za prasowanie bo mi juz z kosza wszystko wychodzi , tyle prasowania.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #692949 przez moniaaak
Dziewczyny a dzieciaki w tych otulaczach to jak Wam śpią? Na boku czy na plecach?
Ja wczoraj Kacpra zawinęłam w pieluchę, dałam smoka, pobujałam i poszumiałam(nieźle brzmi ;) ) i faktycznie zasnął, ale położenie go na boku z tymi rączkami skrępowanymi było dość trudne, w końcu jakoś przeturlał się na brzuch, bałam się, żeby się jakoś nie udusił i uwolniłam mu jedną rączkę.

Jak to jest u Was? Metoda wydaje się fajna, ale potrzebuję, żeby ktoś rozwiał moje wątpliwości :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu - 10 lata 10 miesiąc temu #692986 przez tysiiiak
Hej ;)
nocka średnia :( młody zasnął koło 22 o 2 wstał na cysia a potem obudził się po 3 :ohmy: więc dałam mu tylko smoka potrzymałam na nim rękę i zasnął :) potem pobudka o 5 bo zaczal stękać :( to masażyk brzuszka i termometr poszedł w ruch ale dalej stękał i się prężył więc wsadziłam mu troszeńkę czopka glicerynowego dla dzieciów i poszła kupala :)cyc i spał już do 8.30 :) i właśnie znów zasypia :)

kupiłam mu zwykłą herbatę koper włoski ale Kuba ani myśli ją pić :( pluje nią tylko ale za to tej z puszki (my mamy humana) pije aż mu się uszy trzęsą ...

Dzisiaj Kubi w łóżeczku leżał i patrzał na pieluchę flanelową z misiami i tak sobie do niej gaworzył i się uśmiechał :D:D :woohoo: niestety jak siegnelam po telefon zeby nagrał to uśmiech zamienił się już w podkówkę :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #693013 przez ewela86
u nas też nocka średnia: spała od 22 do 2, potem od 2.20 do 5, potem już ją wzięłam do siebie bo strasznie ją znowu męczyło i tam się męczyłyśmy do 8 obie potem się trochę kimnęłyśmy i teraz znowu odleciała...
stosujemy ten sab simplex od tygodnia i narazie chyba nie pomaga na to co bym chciała, jeszcze trochę się pomęczę a potem spróbuje espumisan.

sisina suwaczek możesz sobie wybrać z dowolnie innej strony, wpisz w wyszukiwarce suwaczki i coś wybierzesz, np taki co podała ci Domiś, ja korzystałam z takiej strony www.przewodnikmp.pl/artykuly/159-rozrywk...ewodnikowe-suwaczki/ .

demonique to zasługa tracy hogg czy raczej otulaczka, bo otulaczek zamówiłam (mam nadzieję że będzie dobry) ale do metod tracy hogg brakuje mi konsekwencji...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #693019 przez ny152
Witam:

Jestem mamą styczniowego Dominisia :)

Jeśli któraś z mam byłaby zainteresowana mlekiem Bebilon Pepti 1 to chętnie odsprzedam. Mój syn niestety po raz kolejny ma zmienione mleko i zostały mi 3 puszki:

allegro.pl/mleko-bebilon-pepti-1-450-g-gratis-i3356071994.html

Pozdrawiam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #693028 przez sisina
Dzieki Domiś91 udało sie i Ewela tobie też Thanks;))))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #693054 przez sisina
Ewela jeszcze jedno pytanie jak zrobić slubny zeby był pod spodem tak jak ty masz;))) bo coś mi nie wychodzi;(((

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #693114 przez demoniqe
ewela ja myślę że to połączenie, bo Tracy Hogg trochę zmodyfikowałam w dzień :)

ja robię tak że staram się go karmić w dzień co 3 godziny, ale jak ma 1 godzinę i 15 min aktywności to karmię go na początku i na końcu tej aktywności, żeby przed pósciem spać też zjadł.
Tracy metoda usypiania jest trudniejsza ale mniej wymagająca dla rodzica bo ona każe zawinąć dziecko i po prostu połozyć bez bujania, smoków itp. do łóżeczka. Dziecko ma się samo nauczyć zasypiać.
Dr Karp znowu każe bujać, dawać smoka itp.
Zależy więc jak bardzo zmęczony jest Kubuś wieczorem. Jak mało i marudzi to stosuję Karpa a jak bardzo (nawet nie marudzi jak wsadzam go w otulacz) to starcza Tracy :)

W dzień też staram się te jego aktywności po 1,5 godziny każdą wykorzystać na maksa, gugam z nim śpiewam, tańczę, ćwiczę nóżki i rączki, czytam :)

na razie jest ok. Mały a właśnie drugą drzemkę po 2 godzinki od 6 rano. A o 12:30 jedziemy na badanie bioderek do szpitala a potem odwiedza mnie były szef i współpracownicy z poprzedniej firmy (zmieniałam pracę w 5 miesiącu ciąży).

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #693120 przez demoniqe
znalazłam jeszcze coś takiego w sieci:

Jeśli noworodek przesypia noc, trzeba go obudzić na karmienie?

Tak/nie Tylko wcześniaka albo maluszka, który miał problemy tuż po porodzie, np. żółtaczkę, osłabione napięcie mięśniowe. Może być wtedy słabszy, więcej spać, nie domagać się jedzenia. Musisz go budzić na karmienie. Pamiętaj, najdłuższa przerwa nie powinna przekraczać w nocy sześciu godzin. Noworodek powinien jeść minimum osiem razy na dobę. Nie musisz go mocno rozbudzać, wystarczy, że przystawisz na kilka minut do piersi. Zwróć jednak uwagę, czy dobrze ssie (usłyszysz wtedy wyraźne odgłosy połykania, przypominające postękiwanie). Jeśli maleństwo od razu usypia przy piersi, delikatnie je rozbudź, np. zmieniając pieluszkę. A w trakcie ssania lekko łaskocz w policzek. Gdy jednak smyk ma już dwa, trzy miesiące, dobrze rośnie, przybiera na wadze, świetnie się rozwija i ma ochotę przesypiać noc, nie ma żadnego powodu, by go budzić na jedzenie. Jesteś szczęściarą, że możesz się wyspać!

Noworodki, które dużo i często jedzą w nocy, znacznie szybciej rosną?
Tak Nocny pokarm ma przecież inny skład niż dzienny. Jest w nim aż trzy razy więcej tłuszczu niż w ciągu dnia. Poza tym w nocy dziecko śpi, nie traci więc energii na ruch. Właśnie dlatego nocne karmienia są szczególnie korzystne dla niejadków i maluszków słabo przybierających na wadze.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl