BezpiecznaCiaza112023

Mamusie MAJ 2013

10 lata 5 miesiąc temu #806375 przez Anabelle
Olga60 napisał:

Anabelle to u nas taj było! Kacper jadł wszystko, a wystarczyło, że poszedł do przedszkola i zobaczył, że można wyprzedzać! Teraz mam z nim wielki problem! Na szczęście zupy raczej wszystkie zje, a na drugie to codziennie by jadł pierogi i makarony :angry: Słodyczy u nas nie było, za to teraz jak dostanie siatę na Mikołaja to najchętniej wyjadłby wszystko!

To jak u szwagierki z tymi słodyczami ;D
Też nie dawała synowi, a teraz jak znajdzie słodycze to je wszystko, chowa się z tym, czasem później wymiotuje - jak dostał paczkę w szkole od mikołaja, to tylko papierki zostały w plecaku. Zjada natychmiast, garściami słodycze - nie przetłumaczysz.

Oleczka - różne są dzieci ;) Nawet u mnie w domu 3 dzieci - każde inny charakter. U męża 5 dzieci, a każde inne. Ważne żeby reagować i dzieciom tłumaczyć co i jak, ale nie sądze, żeby przestrzegały zasad na tym etapie :) Nawet w książkach i necie jak poczytacie rozwój 6,7,8 msc to dziecko zaczyna rozumieć słowo "nie", ale jak to ujęli "nie należy oczekiwać, że będzie przestrzegać jakichkolwiek zakazów" :) Teraz jest etap poznawania świata :) Jeśli jednak ktoś chce od początku ustalać własne zasady - to ma takie prawo :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu - 10 lata 5 miesiąc temu #806378 przez tysiiiak
Hej :)
u nas nocka super ;) o 2.30 pobudka ale tylko na smoka o 6 na mleczko i do 9 pospaliśmy już razem :)

Olka ja też nie rozumiem takich zachowań rodziców. Idą z dzieckiem w gości, dziecko rozwala komuś pół mieszkania a oni siedzą, uśmiechają się i spijają kawkę :dry:

Wczoraj była u nas właścicielka mieszkania ze swoim sieotrzeńcem i jego ok 4 letnim synkiem. Ten siostrzeniec miał zobaczyć tego grzyba i ustalić z nami co dalej będzie z nim robił i wgl. Ten synek fajny, wygadany taki ale za każdym razem jak jego tata zaczął nam coś tłumaczył to ten podchodził i o coś się pytał mnie albo coś mówił (jeszcze teksty w stylu: ja mam u siebie 1001 kanałow i to hd a wy macie?) i połowy tego co istotne nie usłyszałam musiałam się znowu o to samo dopytywać a jego tata ani ciocia zero reakcji. Wystarczyłoby żeby mu powiedzieli że za chwilkę się spyta ale nie nic. :dry:

Tweety Gratuluję drugiego chłopczyka :kiss: też już na kwietniówkach podejrzałam i 3mam kciuki za wizytę :kiss: :kiss: :kiss: Będzie wszystko dobrze!

Sevilla nooo to Maksior zaraz będzie chodził :) Ci Maksiki to tacy spraciarze :)

Nooo i sto latek dla dziewczynek :kiss: Buziole Weroniczko i Juleczko :*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #806380 przez Olka!
ale jestem głupia!!! bardziej gęste nie rzadsze :-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #806442 przez joasia10015
tysiak z tym chłopcem to taki ,,myk,, handlowy :laugh: Gościu ci tłumaczył co i jak ,a dzieciak przeszkadzał żebyś nie usłyszała wszystkiego i żebys była za a nie przeciw ;) On go zawsze bierze jak chce coś po swojemu załatwic ;)

Achhh jak ja nie nawidze tego -jak ja z kims rozmawiam -nawet z małżem a Miłosz sie wtrąca (delikatnie mówiąc ) to mnie krew zalewa-ucze,ucze,tłumacze i walcze z tym ...i na pewno nie jestem matka która siedzi na kawce i ma byje*ane na dziecko ...PO pierwsze nie chodze na kawe bo.... nie mam na to czasu nawet w domu ;) a po drugie jesli juz gdzies jestesmy u kogos to jestem wrecz uczulona żeby syn chodził niemal jak w zegarku :dry: No moze przesadzam bo wiadomo że dziecko jest dzieckiem ...ale jak widze sasiadki syna ,czy syna mojej siostry którzy potrafią mi zajrzec w szafki czy mam coś słodkiego to mam ochote zabic wzrokiem-NIGDY MILOSZ TEGO NIE ROBIŁ I NIE ZROBI bo jestem wyczulona z M.na to jak na nic w świecie :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #806503 przez Anabelle
Znam takiego chłopca 6 lat ma ;)
Syn sąsiadów :)
Jak wchodzi do domu to bierze zabawki do kieszeni, bierze słodycze itd przed wyjściem trzeba go przeszukac. Zagląda do każdej szafki, szuflady, szuka co fajniejsze. Tragedia.
Raz mi ukradł z samochodu 50 zł i poszedl do sklepu kupić sobie słodycze. Wysłałam męża do jego rodziców z aferą, to powiedzieli, że oddadzą kasę, a synek sobie jeździł zadowolony na rowerze. Tragedia

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #806507 przez paninka87
Amelia tez nie jest nauczona żeby 'rozrabiać' w gościach... nie włazi nie wiadomo gdzie, a broń Boże przeszukuje szafki... raczej jak coś chce to mówi... a raczej szepta na ucho bo taki z niej wstydzioch... nawet u moich rodziców :P
za to syn kuzynki M włazi gdzie mu się podoba, biega krzyczy zaczepia moje 'biedne' dziewczyny a jego mamusia siedzi, dyskutuje i spija przysłowiową kawkę.. zero zwracania uwagi.. wrrr na temat wychowania tego 'szatanka' się nie wypowiadam bo to przechodzi ludzkie granice :angry:
a słodyczy unikałam... i po co? teraz są wszędzie, zastępują niejeden posiłek... wrrr
Ale po kim to ma moje dziecię? Po mamusi :ohmy: :ohmy: :P :P :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #806530 przez Anabelle
paninka ;D haha
u nas wszyscy kochają słodycze, ja, mąż, teściowa, teściu, moi rodzice, rodzeństwo, dziadek ah oh! ;D <3

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #806587 przez KaRoLiNaaaaa
Do mnie przyszla kiedyś znajoma z synkiem i córką, który ma prawie 4 latka, a dziewczynka 1,5 to z lodówki wyciągał jogurt za jogurtem, bo jest głodny, a córeczka wzięła szklaną butelke i potłukła w kuchni na płytka, a mama co nic stwierdziła, że to dzieci Wojtek płacze, a ja musiałam jeszcze kuchnie sprzątać bo wszędzie pełno szkła, a te dzieci robiły co chciały teraz jak mały zobaczy małą to jest taki krzyk, że muszę z nim wychodzić tak się boi tych dzieci

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #806627 przez tweety
fald nieznacznie powiekszony, inne markery w normie, serduszka nie udalo sie dokladnie obejrzec. jest ryzyko zd i chyba zrobie amniopunkcje. jestem umowiona na pon. wynik, jak zaplace, bedzie na 23 grudnia.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #806683 przez tysiiiak
Tweety moim zdaniem to super wieści i wierzę, że Adaś jest w 100% zdrowym chłopczykiem :) Wiem, że niepewność jest i będzie Ci towarzyszyć do końca ciąży ale ja chyba nie zdecydowałabym się na robienie tych testów. Jednak to tylko moje zdanie a Ty zrobisz jak Ci będzie serce podpowiadało.
:kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #806684 przez Sevilla
Tweety mam nadzieję, że ten fałd nieznacznie powiększony, jak napisałaś okaże się tylko i wyłącznie typem urody Adasia, a nie zwiastunem zd. Nie wiem, czy bym się zdecydowała na amniopunkcję, ale również nie znalazłam się w Twojej sytuacji. Choć prawdę mówiąc razem z mężem mieliśmy robione badania genetyczne po moich poronieniach. I w sumie wiedziałam, że niezależnie od ich wyników i tak bym się dalej starała o malucha.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #806693 przez demoniqe
tweety będzie dobrze!!!

mi mały po zupkach i kaszy i deserkach wogóle nie ulewa, beka jak stary od razu jak go podniosę z krzesełka :)

jedynie po mleku mu się zdarza czasem.

chyba idą zęby bo dziś marudka straszna

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu - 10 lata 5 miesiąc temu #806712 przez Anabelle
Tweety - super wieści, może coś się im źle zmierzyło ;) W końcu to orientacyjnie określają - nie widzą dziecka na żywo. Porób badania dla pewności i będzie dobrze, na pewno! :)

A ja wreszcie zrzuciłam aktualne zdjęcia Antka więc Wam wklejam :)

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #806716 przez munnecabrava
A mnie szykuje się imprezowy weekend.. jutro mąż ma wychodne na pokera a do mnie przychodze kilka osób w sb urodziny teściów a w ndz najpierw idziemy do znajomych a później ja do koleżanki więc pewnie w pn będę miauczeć ze jestem padnięta....

Własnie planuje jakieś menu na jutro ;/


Anabelle ja nie mówię że nie przytulam mojego dziecka ja to uwielbiam:) Ale nie ma opcji spanie całą noc z nami, albo jak jest pora spania to nie ma zabawy czy na rączki :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #806733 przez pauluska
Oj Tweety będzie dobrze wszystkie tutaj trzymamy kciuki za Was :) choć wyobrażam sobie że nam się łatwo mówi/pisze ale zadaj sobie pytanie co będzie jak z badania się okaże że jest zd ? Swego czasu dużo czytałam o tym i mimo że badania stwierdzało wady dziecko rodziło się zdrowe wszystko w rękach Boga ale ja wierzę że u Was właśnie tak będzie :)

Moje dziecko dzisiaj dało mi tak popalić że ledwo żyję nawet chwili nie znalazłam aby umyć głowę siedzę taka rozmemłana i zmęczona że nadal mi się ogarnąć nie chce :D Iga jest taka marudna chce tylko pełzać po całym domu wcina kable od żelazka,laptopa zainteresowały ją kontakty, mata rozbraja i je generalnie wszystko jest fajne oprócz zabawek i tak się zastanawiam czy jest sens je kupować ? :D
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.
Zamówiłam kojec bo przecież do łazienki strach wyjść i fotelik zamówiony i czas na wymiane garderoby na 80, rośnie jak szalona :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl