BezpiecznaCiaza112023

Mamusie MAJ 2013

11 lata 8 miesiąc temu - 11 lata 8 miesiąc temu #423082 przez studentkaae
Dave - fotka boska, gratuluję fasoleczki - przeczuwasz chłopczyka czy dziewczynkę? :):)

Moniaaa - hmm, to faktycznie trochę lipa jak mieszkanie jest całe zagracone starymi meblami, bo pewnie ciężko je będzie wynieść o ile w ogóle będzie się dało, bo meblościanka jak jest to pewnie mega skręcona i rozleci się jak ją ruszycie. musicie dobrze przemyśleć, żeby potem nie żałować. myśmy z mężem też mieszkali przez półtora roku w kawalerce z takimi starymi w większości gratami... jakoś przebolałam, ale patrzeć już na to nie mogłam, zwłaszcza na tą meblościankę sprzed 30 lat :(nie masz pojęcia jak się cieszyłam jak w końcu mogliśmy się stamtąd wyprowadzić i poszliśmy na swoje.

Agi-p - aha, czyli można na NFZ na Pszenną się umówić jak mają miejsca co? i nie trzeba być tam do nich do przychodni zapisanym?
bo ja akurat na Pułaskiego się zapisałam, bo tutaj mam najbliżej. Jest tam b. fajna internistka, która zresztą na Pszennej też przyjmuje - dr Gołębiewska.

a ja dziś idę na babski wieczór z kumpelami jeszcze z podstawówki, z którymi trzymamy się już od równo 22 lat - od zerówki się znamy dokładnie :)
jedna z nich jest w ciąży, ma termin na listopad, druga tak jak ja intensywnie się stara o dzidzię (tak jak ja ma też za sobą marcowe poronienie, tyle, że u niej bez zabiegu się nie obyło, bo miała puste jajo płodowe :( ), no i jeszcze jedna, ale ona narazie nie mysli o ciąży.

hehe - czyli dziś spotkanie kolejnej grupy wsparcia - tematem jak zawsze będą dzieci i ciąże :)

buziaki i miłego wieczorku Wam życzę Dziewczyny :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #423184 przez agi-p
Dobry wieczór :)

Studentkaae tak na NFZ tam chodzę :) Normalnie możesz zadzwonić i zapytać o terminy . Nie wiem jak interniści , ale np ginekologa i chirurga stomatologicznego załatwiłam bez problemu . Do Endokrynologa niestety nie udało mi się na NFZ dostać , bo terminy na przyszły rok były , więc poszłam gdzieś indziej . A i nie należę do tej przychodni , wiec nie jest to wymóg .

Ale Ci się fajny wieczorek szykuje :) I podziwiam , ze tak wytrwale się kumplujecie :) Super :) Taka grupa wsparcia , to świetna sprawa :)
Udanego spotkania :)

Moniaaa i jak tam z @ ?

Spokojnej nocy :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #423192 przez MoNiaaa
zdazylam tylko podczytac co tam slychac

dave sliczna fasolka :)

@ jak nie bylo tak nie ma :huh:
jutro wiecej napisze jak w pracy bede teraz uciekam buzka :kiss:

http


]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #423285 przez agi-p
Dzień dobry :)

Ulcia zapewne w pracy :( Kochana mam nadzieję , że będzie jak zawsze dosć przyjemnie i znośnie :)

Studentkaae i jak spotkanko ?

Moniaaa przez tą @ oszalejesz całkiem !!!! czekam na wyniki jutrzejszego testu :)

Ide robić śniadanko , bo już mi się niedobrze robi ...

Miłego dnia :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #423290 przez MoNiaaa
ja tez wlasnie w pracy palaszuje sobie sniadanko bo juz mnie mdlilo :P

dzis przy myciu zebow mialam odruch wymiotny...przy JUlce tez tak mialam ale w pozniejszych tygodiach

zrobie test jutro ale nie licze na fajerwerki

a jak sie czujecie?
chodzicie jeszcze w normalnych ciuchach czy juz jest problem?

http


]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #423308 przez studentkaae
Aguś - no to super, dobrze wiedzieć, że bez zapisywania się do tej przychodni można sie umówić na wizytę jak mają terminy, bo różnie to w niektórych przychodniach bywa.

Moniaaa - i co z mieszkankiem - jaka decyzja? @ nadal nie ma?

a na wczorajszym babskim spotkanku jak zawsze było super :)
mały/mała w brzuszku jednej z kumpeli kopał/-a jak nie wiem, to się nadotykałyśmy brzucha za wszystkie czasy :)
no i oczywiście tematem przewodnim była ciąża - i co zrobić, żeby w końcu się udało :)

życzę miłego dzionka, pomimo deszczu... :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #423310 przez MoNiaaa
studentka super ze spotkanko sie udalo :) a dostalas jakies dobre rady co zrobic zeby sie udalo??moze i ja skorzystam??
a jak brzuszka nadotykalas to moze cos przeszlo na ciebie :)

mieszkanko bierzemy..a co tam co ma byc to bedzie a ja juz meza dopilnuje zeby mi te gratu usunal :)

@ nie ma dalej;/;/ studentka a tobie ile sie spoznila?czesto tak masz?? jak mi sie tyle spozni to nie mam pojecia kiedy bede miala owulacje...

http


]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #423319 przez andzia_zg
MoNiaaa nie przejmuj się tak bardzo. Od tego wynaleźli testy owulacyjne. Ja je robiłam i sie udało.Świetna sprawa z tymi testami. U mnie sie sprawdziło i noszę w brzusiu fajnego brzdąca :-)
Mi się zawsze wydawalo ze wiem kiedy mam miec owulacje do czasu kiedy nie wyprobowalam testow. Myslalam ze jak pobolewa mnie brzuch to wtedy jest owulacja i co? guzik. Brzuch mnie pobolewal przed owu i po owu :P A ja zawsze myslalam ze to boli w trakcie. Widzisz.. Rozne sa organizmy. Dlatego polecam te testy. Troche kosztują ale mi się sprawdzily.
Głowa do góry :-)

A moze @nie przyjdzie... jeszcze jest szansa :-)

Buziaki i trzymaj sie cieplutko :-)





[*] Aniołek 10.2014

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #423331 przez MoNiaaa
tez zaczynam troche miec nadzieje ze moze badanie za wczesnie zrobilam albo owu byla pozniej i jest fasolka...tak bym chciala strasznie nawet soebie nie wyobrazanie chyba bym skakala do nieba jak zobaczylabym II!!!!!!!!!

a z testami owulacyjnymi to chyba czeba byc dosc skrupulatnym i codziennie je wykonywac o tej samej porze..u mnie z tym moglby byc problem dlatego tez nigdy nie zdecydowalam sie na tabletki anty.
a ile kosztuja takie testy??
ja juz na testy ciazowe wydalam z 40 zl(no razem z beta) pytalam sie nawet pani w aptece czy ma wiecej bo pewnie sie przydadza i zaczela sie smiac i zyczyc powodzenia :blink:

http


]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #423336 przez andzia_zg
Testy owulacyjne są w róznych cenach. Ja kupowałam e Rossmannie Test LH (Domowe Laboratorium) Kosztują ok 25zł.W opakowaniu jest 5 testow. W zaleznosci od dlugosci cyklu zaczynasz je robic w innym terminie.Np przy 28 dniowym cyklu zaczynasz robic testy 12dc i robisz je codziennie (niekoniecznie o tej samej godz, choc byloby dobrze) Ja robilam w zaleznosci od tego jak szlam do pracy. Jak sie pojawi pierwszy pozytywny test to za ok 48godz mozesz miec owulacje.

Mi te testy bardzo pomogły. Polecam. Ale robiłam testy płytkowe.sa tez strumieniowe ale ja robilam płytkowe.

MoNiaaa powodzenia i głowa do góry. Trzymam kciuki :-)





[*] Aniołek 10.2014

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #423338 przez MoNiaaa
do tej pory mialam 28 dniowe cykle ale teraz jak sie tak @ spoznia to moze sie wydluzyly czy cos??i jedno opakowanie starczalo na jeden cykl?
jak nie bedzie wychodzilo to bede musiala pomyslec o testach

http


]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #423344 przez andzia_zg
MoNiaaa Ja tez mialam cykle 28 dniowe. W pierwszym miesiacu prób kupilam dodatkowo drugie opakowanie. Co prawda przy 4 tescie wynik byl juz dodatni, 5 dnia tez byl dodatni (ale teraz juz mocna krecha) Ale z ciekawosci kupilam drugie opakowanie zeby zobaczyc jak dlugo ten test bedzie dodatni. ale mysle ze niepotrzebnie. Wtedy jeszcze nie wiedzialam, ze wynik moze byc potem jeszcze z 2 dni dodatni bo po owulacji poziom beta spada ale moze byc to jeszcze poziom wykrywalny przez test.
Mysle ze 1 opakowanie powinno Ci starczyc. W pierwszym miesiacu prób nam sie nie udalo.Moze za czesto meczylam meża. W drugim miesiacu prob staranko bylo drugiego dnia jak byl test pozytywny (pierwszego dnia byla jaśniutka kreska, drugiego juz ciemna) i sie udalo :-) zafasolkowaliśmy :-)

Wiec trzymam kciuki tez za Ciebie :-)





[*] Aniołek 10.2014

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #423353 przez MoNiaaa
sory za glupie pytanie ale jak sie ukazuje pozytywny test?

http


]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #423355 przez agi-p
Moniaaa co do ubrań ciążowych , to mam nadzieję jak najdłużej sie bez nich obyc . Ale wszystko wskazuje na to , ze moje ukochane jeansy pójda zaraz do szafy :( W poprzedniej ciąży to od razu chciałam chodzic w ubraniach ciążowych , każdy dodatkowy centymetr był woow . A teraz na spokojnie podchodzę do tego . Trochę ubrań ciążowych mam , resztę dokupię , ale mam nadzieję , ze nie zgrubne tak jak w poprzednich ciążach . W zasadzie brzuszek już mam większy :(

Studenkaae oj oby dotykanie brzuszka pomogło :) Mam nadzieję , ze sie zapatrzyłaś :)

Moniaaa czyli jak teraz dzidzi nie ma , to chyba warto się pokusić na te testy owulacyjne . Wiem , ze dziewczyny kupowały na allegro dużo taniej . Poszukaj :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #423364 przez andzia_zg
MoNiaaa nie ma głupich pytań :-) Po to jesteśmy żeby się wspierać :-)

Testy owulacyjne robi sie identycznie jak testy ciążowe :-) Ja np te które robiłam to musiałam pobrac do pojemniczka mocz i potem musisz zanurzyć na 10 sekund pasek testowy w moczu i poczekać kilka minut. wynik pozytywny - to pojawienie sie drugiej kreski na pasku testowym :-)

Ja robiłam te testy. zobacz tu na stronce jak sie je robi:





[*] Aniołek 10.2014

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl