BezpiecznaCiaza112023

Mamusie MAJ 2013

11 lata 2 miesiąc temu #591303 przez lania
jak tylko bedziesz pamietała mów o wszystkim a lekarz niech weryfikuje...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #591306 przez Kiniaczek
Domiś91 Kochana myśle że większość z nas ma jakieś rzeczy podostawane albo kupione od znajomych... to żaden wstyd ani ujma naprawde :) Ja sama biegam po lumpach i kupuje małemu mega wyczesane rzeczy :)Nic się nie martw :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #591308 przez Kiniaczek
Lania mnie moje dziecko też maltretuje kopniakami po wnętrznościach :D Gagatek mój malutki:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #591316 przez tysiiiak
ja z ciuszkow bardzo malo kupilam bo duzo tez dostalam :) mam 4 siaty pieknych ciuszkow a jeszcze dostane :)
ale oczywiscie jak wypatrze cos w lupku to biore :P co do prania to mi mama zaowiedziala ze wypierze mi na poczatku wszystko bo jej pralka wiecej pomiesci niz moja i kupi proszek dla niemowlakow...

porodowke bede zwiedzac ze szkola rodzenia w kwietniu :) wiec sama nie musze sie wybierac :P

stanika do karmienia tez nie mam jeszcze.. musze sie zabrac za zakupy bo duzo mi jeszcze brakuje ... :ohmy:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #591320 przez joasia10015
Hejjj mamusie :)
Za pamięci(bo mi szwankuje w ciązy ;) )dzis w PYTANIU NA ŚNIADANIE był test kilku wózków-nawet fajne były ...i pani która sie wypowiadała podała stronę gdzie zrobiła testy i porównanie wózków-na co zwrócic uwage przy kupnie itp.DLa chetnych- www.zabawkowicz.pl :)
Dziekuje wszystkie laseczki za wszystkie linki do kocyków itp.bardzo sie przydadzą -bo jak weszłam kiedys na allegro i zobaczyłam ile tego jest to sie przeraziłam i odłożyłam kupno na potem ;) A tak,przynajmniej polecone od was i wiem że już wy dobrze je obczaiłyście ;)
Dzis byłam u koleżanki która urodziła 2 tyg.temu i poprostu nie mogłam sie na małego napatrzec :kiss: A jak mi go jeszcze dała na rączki to szok!!!!!Taki maluśki i pachnący-bym go schrupała .A mój Miłoszek-SZOK!!! myślałam że będzie troszkę zazdrosny-ale gdzie tam-tak sie uśmiechał,dotykał nóżki i wpatrywał jak w obrazek :) I cały czas pytał czy nasz MIkuś też bedzie taki mały :) Już sie cieszę że tak mało zostało żeby samej przytulic takiego NASZEGO szkraba :kiss: Miłuś wogóle taki przejęty bo wczoraj poszlismy kupic cos temu małemu i pozwoliłam mu samemu podjąc decyzję co kupic -ale była radosc kiedy dawał prezencik Adasiowi :blush: Achhhhhhh....
anek pisałaś że też masz synka 5-letniego i jak on reaguje na wiesc o rodzenstwie? Też mówi do brzuszka ,i głaska ?Ja sie bardzo bałam że Miłosz bedzie zazdrosny,i faktycznie na poczatku tak było...ale teraz już nie ma dnia żeby nie pytał KIEDY MIKOŁAJ BEDZIE Z NAMI :)
Zelinka jeszcze raz ogromne gratulacje-ze wszystkich postów wnioskuje że już dużo w życiu przeszłas...choroba,strata dzidziusia -podziwiam cie i baaardzo sie ciesze że Gabrysia zdrowa i że wszystko jest z wami dobrze :kiss: Odzywaj sie czasem i opisuj jak Gabrysia sie rozwija i na jakim jest etapie-w koncu to nasza pierwsza majóweczko-marcówka :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #591331 przez joasia10015
Domis91 bardzo możliwe że ten ból o którym piszesz to rwa kulszowa ;-( Ja to mam od dłuższego czasu,boli od dołu kręgosłupa przez posladek i na cała noge...Z tego co wiem to tylko specjalna rehabilitacja pomaga-a dobra wiadomosc jest taka że po ciąży przechodzi ten ból ;-) MIałam tak samo w pierwszej ciąży ;-) ALe dla pewnosci mozesz spytac lekarza o ten ból ;-)
CO do ciuszków to wogóle nie myśl że to jakas ujma że kupujesz ciuszki używane-większosc z nas na forum tak robi-i nawet sie chwalimy jakie cudenka wyczaiłyśmy ;-) Jesli kogos stac na nowe to spoko-jestem ZA ,ale nie ma co sie czarowac nie wszystkich stac,a druga sprawa dla kogos lumpeksy są...a co najlepsze że jest ich coraz więcej-a dlczego? Bo jest na to POPYT!!!! NIe jedna gwiazda sie wypowiada że kupuje w lumkach -NIECH ŻYJĄ LUMPEKSY !!!!! ;-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #591338 przez joasia10015
Achhh ta moja pamięc ;)
Dziekuje Anabelle za wypowiedz o pobieraniu krwi pępowinowej-bo też zaczynałam miec wyrzuty że kasy brak na zdrowie dziecka :( A skoro ty już sie dowiadywałąs co i jak i też sie nie decydujesz na pobranie to jakos mi lżej na sumieniu :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #591365 przez moniaaak
Kiniaczek co do materaca, to kiedyś czytałam, że najlepsze są właśnie lateksowe, niestety najtańsze są 4 razy droższe od kokosa. A taka zwykła pianka to chyba też nie jest zbyt dobra.

Domiś91 ja też kupuję w lumpkach. W zasadzie to jestem stałą bywalczynią ostatnio. Zawsze w dzień dostawy przeglądam co tam mają nowego dla dzieciaczków( ups... dziś nie poszłam;) ).
Nie przejmuj sie- chcąc kupić dla dziecka wszystko nowe to nie wiem ile trzeba by mieć kasy. My niby oboje pracujemy, kredytu na dom nie mamy, a i tak jakoś te pieniądze uciekają :/...

Co do prania, to ja piorę od razu w proszku dla dzieci. Wczoraj akurat robiłam wstępne pranie. Najpierw namoczyłam w Lovelli na pół dnia, potem wyprałam z kilkakrotnym płukaniem. Teraz myślę, że jeszcze raz je upiorę i będzie git:).
Tak naprawdę z nowych rzeczy, to ja mam tylko troche body, śpioszków i pajacyków na te pierwsze tygodnie i kilka rzeczy, które gdzieś tam w sklepach w promocji wyhaczyłam.
Jak byłam na początku ciąży to sobie mówiłam, że dla takiej dzidzi to wszystko nowe... ale życie szybko zweryfikowało ten pomysł :silly: :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #591379 przez Kiniaczek
Moja koleżanka ma piankowy z Ikei i jest bardzo zadowolona , widziałam na żywo jest bardzo solidny, mała ma 1,5 roku i żadnych wgnieceń nie ma, także jeszcze się nad tym zastanawiam. A jak nie to pianka kokos pianka bo jest mniej alergizujący :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #591388 przez Alex_87
Hmmm to się okazuję, że jednak normalne, że w szpitalu dają ciuszki, muszę się dowiedzieć coś na ten temat u siebie w szpitalu.

Co do używanych rzeczy, Domiś ja dostanę używany wózek, fotelik do samochodu, wanienkę i mam kupę ciuszków. Wszystko po moim chrześniaku ;) i mam to gdzieś, że używane, bo dzięki temu zawsze można zaoszczędzić sporo kasy. A teraz naprawdę jest popyt na takie rzeczy z drugiej ręki, Wiecie, że u mnie w mieście co drugi sklep co się otwiera to właśnie lumpeks. Az jestem w szoku, bo praktycznie na każdej ulicy jest sklep z używanymi ciuchami.

Materac kupię raczej z gryką i kokosem, bo sami mamy taki materac i jest bardzo wygodny, więc niech dziecko też ma wygodnie :)

Hmm ciekawa jestem jak jest ułożona moja mała teraz, bo jak miała czkawkę to czułam pukanie na dole ale bardziej z prawej strony, a teraz czuje dokładnie na środku. Wogóle ostatnio czuję jakby mi gmerała tak jakby w szyjce czy gdzieś :P i czuje takie niemiłe kłucia w kroku ;/ jakby ktoś mi haczyk wkładał do środka i ciągnął :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #591394 przez joasia10015
Laseczki tak mi sie przypomniało że koleżanka którą dzis odwiedziłam narzekała na mokre chusteczki z PAMPERS-a bo one wcale nie są takie mokre ;-( Mówiła że jak nie raz kupka sie przyklei do dupci za mocno to nie może za bardzo tego zmyc tymi chusteczkami -mówi że następne kupi z innej firmy ;-) (TO TAK DLA OGÓLNEJ INFORMACJI JAK BY KTÓRAS SIE ZASTANAWIAŁA ;-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #591402 przez demoniqe
witajcie kochane !!! mam dobre wiesci, byłam dziś w tej klinice w Wawie na badaniu serduszka i mały jest zdrowy!!!
Pani doktor mówi, że mógł mieć zaburzenia jeśli piję zieloną herbatę, a ja tylko zieloną piję bo słyszałam że czarnej nie można!
Od razu odstawiam zieloną herbatę.

Mały był na badaniu słodki :) stopą drapał się po czole, jedną rączką zasłaniał oczy a drugą miział się po fiutku i ściskał jajka :)))))) panie doktor mówi, że jeszcze nigdy czegoś takiego nie widziała!

Wrzucam fotkę, trochę niewyraźna ale jedyna jaką udało się zrobić gdy przez chwilę się nie zasłaniał.\

Z okazji wizyty w stolicy zajechaliśmy do smyka na Targówku. Myślałam, że są tam wózki, ale niestety nie.
Kupiłam więc tylko:
1. Krem do brodawek Medela - podobno najlepszy, tak czytałam i nie trzeba go zmywać
2. Laktator elektroniczny Medela
3. Kocyk bawełniany
4. Osłonkę na butelkę.
5. Nianię elektroniczną z monitorem oddechu Angelcare
6. specjalny kosz do zużytych pieluch captiva

Domiś ja też mnóstwo rzeczy kupuję w lumpku albo biorę od znajomych. Stwierdziłam że tylko laktator i smoczki i butelki muszę mieć nowe.
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #591409 przez Kiniaczek
Domenique śliczny maluszek :) Fantastycznie że jest zdrowy i piękny :) Bardzo się cieszymy! Ja mam wizytę we wtorek... mam nadzieje że oboje mamy się świetnie, bez rozwarć skróceń i nazbyt dużego nacisku mego Synka :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #591423 przez joasia10015
demonique świetna wiadomosc :blush: :) :kiss: No i faktycznie odrzuc tą zielona herbatke ;)
Dziewczyny od jutra promocje w ROSSMANIE na pampersy www.okazjum.pl/rossmann/gazetka/gazetka-...5-03-2013,15098.html kurde jeszcze sama nie mam kupionych ,i nie wiem czy to jakaś super okazja? luknijcie i dajcie znac to zakupie chociaż z paczkę,dwie ;) (na począteczek )

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #591452 przez sisina
allegro.pl/nowosc-wozek-bebetto-nico-plu...ice-i3018198938.html


My mamy taki wózek wybrany byłam w sklepie go testować i jest extra jestem zadowolona z zakupu :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl