BezpiecznaCiaza112023

mamusie CZERWCOWE

11 lata 2 miesiąc temu #574107 przez WisniaJ
U mnie też ze spaniem nie za ciekawie. Ale ja przynajmniej jestem wyspana i pełna energii w ciągu dnia. W nocy oczywiście już prawie codziennie pobudka na siusiu, do tego kilka razy się przebudzam żeby zmienić stronę, bo budzi mnie lekki ból biodra. Ale dziewczynki jeszcze tylko trzy miesiące (u niektórych troszkę więcej) :)

Wczoraj się mierzyłam, brzunio póki co znowu jest w fazie uśpienia, pewnie za tydzień lub dwa znów wywali kilka cm do przodu :blush: A dziś mam wieczorkiem spotkanie z moimi dziewczynami z liceum, będą podziwiać mnie i Jagódkę, może córa będzie miała dobry humor i poczęstuje którąś kopniaczkiem, kto wie? :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #574150 przez violcia00
Witajcie koietki :blink:
Ja tez zle dzisiaj spalam...mialam jakies dziwne sny,dotyczace porodu tez :angry: ,ajak juz mi sie zasnelo to musialam na siku i pozniej juz nie bylo spania :(

Ja dzisiaj wybieram sie do kolezanki na takie konkretne pogaduchy :silly: bo w domu jestem samiutka jak palec do 17.00 czasem pozniej.


A jeszcze chcialam zapytac odnosnie glukozy-wiem ze niektore z was juz robily to badanie,ja myslalam dostane wczoraj skierowanie na nie ale znow nic..troche mnie to dziwi,moze dlatego ze mam dobre wyniki lekarz nie kaze mi robic??? :unsure: bo to badanie jakos w 7 miesiacu sie robm....

Milego dnia dziewczynki :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu - 11 lata 2 miesiąc temu #574180 przez Agusia83
Witam,ale mialam nadrabiania. Wybaczcie,ale musiałam sie nacieszyć Emi.i mezem. A wczoraj bylam u ginki. Mamy zakaz przytulanek do konca ciazy. Dzidzius w pon.ważył 750g. Dr pow.ze musze miec wrazliwaszyjke i naczynia.

Stanik najlepiej kupic w maju i to rozmiar większy. Jak naplynie mleko,będą jeszcze wieksze.

Haniu,brzus cudny. Mój chyba urósł,Musze sie zmierzyć,ale kg nadal mam 2 na plusie.
Ja sie wyspalam..ale Emi.dopadl katar i jej sie gorzej oddycha.

Violu,dr powinien dać Ci na glukoze..ja dostalam.skierowanie wczoraj i to na 75 :( ,czyli będę.musiała czekać 2h.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #574202 przez WisniaJ
Violcia dziwne, glukozę powinno się wykonać jakoś pomiędzy 24 a 28tyg chyba. Może następnym razem ci da, bo to nie zależy od wyników, ja wszystkie też mam idealne a i tak mnie skierował na krzywą. W którym jesteś tygodniu? Może dostaniesz skierowanie przy następnej wizycie?

Aguś odbijecie sobie ten zakaz po porodzie i to pewnie z nawiązką ;) Swoją drogą czy któraś się orientuje, od czego zależy dawka glukozy? Czy któraś z was w ogóle miała 50g czy tylko ja? :dry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #574236 przez kakaszka
Witam mamuśki :)
Glukozę dostałam 75 ml, więc też niestety będę musiała siedzieć 2 godziny w przychodni z chorymi ludźmi ( wkurza mnie to trochę, tym bardziej, że pogoda jest typowo chorobowa :( ). tylko, że muszę zaczekać aż będę przynajmniej w 24 tygodniu. Rodzimy w tym samym miesiacu, a ja mam wrażenie, że jestem opóźniona :)
ja problemow ze snem nigdy nie miałam i teraz na szczęście też nie mam. Śpię jak zabita, nie licząc conocnej wizyty w kibelku :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #574294 przez Hania84
Hejka :)

Ja już właśnie po glukozie :) Mmmm pycha była :) Smakowała jak typowy sok z czarnej porzeczki :) W PL tez powinni coś takiego wymyślić a nie czystą glukozę. Tak mi się pić chciało, że w minutę to wypiłam :silly: tylko to czekanie...męczące i frustrujące...
Też miałam 75g a wyniki zawsze super były. 3 razy mnie kuła ...ale dziś robiła to ta z umiejętnościami, także co się wkuła to poleciało :lol:

Właśnie z Lenką zjadłyśmy śniadanie...bo malutka była głodna na maksa...już o 6.30 mnie kopała że mam coś zjeść...a jak nie poszłam to się obraziła i przestała się ruszać :silly:
A teraz to wojuje jak diabli, bo mamusia w końcu coś zjadła od wczoraj od 18-ej :silly:

Dziś też źle spałam...chyba od 4 rana już nie mogłam spać (chyba przez tą glikozę :silly: ) zresztą śniło mi się, że kupiłam butelkę glukozy i jeszcze musiałam się nią podzielić z inną pacjentką bo ona jej nie kupiła :S :lol:

Ja swoją wyprawkę będę kompletować w większości już niedługo :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #574300 przez violcia00
Wisnia jestem w 27 tygodniu-tak jak ty :laugh: Wiec glukoza juz powinna byc zrobiona,a nastepna wizyte mam za miesiac-wiec bede juz w 30 tygodniu,troche mnie to dziwi,ale zapytam lekarza co jest nie tak :ohmy:
Ja tez kupilam biustonosz do karmienia jakis miesiac temu rozmiar wiekszy niz zawsze,nie chcialo mi sie mierzyc bo wydawal sie dobry,ale jednak po przymierzeniu w domu okazal sie troche za mly i oddalam go kolezance...tez bede kupowac w maju bo piersi pewnie jeszcze urosna ;)


U mnie sloneczko teraz wyszlo,tak ze humor sie poprawia :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #574323 przez Ikunia1910
Mi dzisiaj tez nie spało się dobrze, ale chyba muszę przywyknąć, bo tak już mam od tygodnia. najpierw nie mogę zasnąć, budze się nad ranem (koło 4) na siku, a później już słysze jak moi domownicy i sąsiedzi nade mną buszują szykując się do pracy, kiedy robi się już milutko i cichutko to zaczynają ptaszki śpiewać i mała kopie bo już głodna. Wstaję nieprzytomna wypijam kubek mleka (żeby ją troszkę oszukać) i kładę sie ponownie i tak zaliczam sen jeszcze między 8 a 11. :dry:

A jutro my mamy wizytę :) no i okaże się czy dostanę skierowanko na krzywą. Swoja droga to dziwne Violcia że nie dostałas go wczoraj. :unsure:
Ciekawe tylko czy zobacze jeszcze mała na usg przed porodem, bo u mnie w klinice na usg tez trzeba dostać skierowanie od doktorka.

W ogóle ostatnio mała strasznie sie rozpycha. Czasem aż mnie to denerwuje.
Czuję sie tak jakby ona rosła ale miała za mało miejsca w brzuchu, jest cały czas taki napięty, bo jakos nie wydaje mi sie żeby mi urósł przez ten miesiąc, no ale może dlatego że jestem z nim na codzień :silly:




[link=https://www.suwaczki.com/] [/link]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #574334 przez WisniaJ
Hania moja to świra dostała po glukozie jak dziecko po słodyczach, pół godziny strasznie szalała, a później spała jak zabita :D Fajnie masz z tą glukozą, bo taka czysta to naprawdę idzie się porzygać.

Wiolcia to rzeczywiście coś nie tak, może lepiej zadzwoń do lekarza i spytaj. Chociaż dziwne, że by zapomniał... Jednak cukrzyca ciążowa jest groźna i nie zawsze dotyczy tylko mam które dużo tyją, lepiej dmuchać na zimne.

Powiem wam, że jak mnie Jagódka kopała przez ostatni miesiąc non stop, tak teraz już staje się coraz bardziej spokojna, może jej się robi już powolutku ciasno... :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #574361 przez Hania84
Wiśnia a moja po takiej dawce glukozy poszła spać :lol: samej mi się spać chciało...tymbardziej, że w poczekalni było strasznie gorąco.

A tak wyglądała nasza glukoza (moim zdaniem polskie NFZ tez powinno coś takiego wprowadzić)
www.delupe.de/shop/?q=Accu%20Chek%20Dext...221rUCFY3LtAodMWQAPA

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #574476 przez rysa
Ja krzywą cukrową robiłam już w 22 tyg, pomimo że badania były dobre. Też miałam 50 g.
Mój Filip też juz mniej wojuje :)
Mi się ogólnie dobrze zasypia, ale jek ide na siusiu to mam potem trudności z zaśnięciem no i jak R. wstaje prZed 6 do pracy.i jak juz kiedys pisałam to mam problemy z oddychaniem co jest głównym powodem, że męcze się z zaśnięciem :dry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #574483 przez Marta1985
Dziewczyny szukam termometru na podczerwień czy możecie jakiś polecić :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #574486 przez rysa
Violcia jakk Cię to męczy to idź sama bez skierowania.Taki badanie kosztuje ok.20 zł.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #574685 przez Agusia83
Mnie przy Emi popękały naczynia.wokol kostki na lewej nodze i dwa.na udzie ale nic z tym nie robilam.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu - 11 lata 2 miesiąc temu #574720 przez WisniaJ
Hej dziewczynki, wrzucam szybko zdjęcie mnie i Jagódki i zmykam na spotkanko z koleżankami :)
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl