BezpiecznaCiaza112023

mamusie CZERWCOWE

11 lata 2 miesiąc temu #576501 przez Małgośka
Witaj Klaudia,
sposób mojej babci na zatoki:
liścia kapusty białej stłucz tłuczkiem do mięsa i połóż na czoło i zatoki. Przykryj ręcznikiem i czekaj aż zacznie ci być ciepło. Powtórz kilka razy, powinno oczyścić całe zatoki.
Życzę zdrówka.


klaudia69 napisał:

dolegliwosci ciazowe swoja droga. ja niestety mam okropny bol zatok od tygodnia nie moge za bardzo funkcjonowac, a najgorsze sa wieczory. najgorsze ze za bardzo nic nie moge wziac. czy ma ktos jakis sprawdzony sposob na bol zatok? bylabym wdzieczna za rady.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #576525 przez Agusia83
a to dzisiejsza ja :laugh: stroj poranno domowy :silly:
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #576531 przez Marta1985
No Agusia tez super się prezentujecie :)

Wiśnia, ten amol to taki ziołowy spirytus :P ja go używam najczęściej na ból głowy i jak jestem przeziębiona. Mozna się nim smarować albo np. razem z cukrem lub woda zażywać jak krople miętowe :) Na mnie zapach tych ziół działa niezwykle kojąco :)

Zabieram się za porządki bo ta pogoda jest dziś przygnębiająca i w ogóle jakiś zły dzień chyba mam :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu - 11 lata 2 miesiąc temu #576551 przez Hania84
Agusia, niestety rodzice A. (a raczej mama bo tato nie żyje) nie ma tyle kasy by jej wysłać. No niestety będzie musiała poczekać, poinformujemy ją oczywiście. Mój A. regularnie płaci alimenty także nic się nie stanie jak raz da później. Ona z głodu nie umrze, tymbardziej, ze prowadzi jeszcze własną firmę. Nie ma źle ...ostatnio dzieci nam się pochwaliły, że mama wannę kupiła z hydromasażem za 2 tyś. zł ...no ale perfidna jest po w niedzielę dzwoniła do mojego i żaliła się jak ona to ma ciężko teraz we firmie bo interes się ostatnio kiepsko kręci (ma naukę jazdy)...ona zawsze takie schizy robi. Ostatnio była w Turcji na 2 tygodnie. Ale potrafi do mojego A. zadzwonić i powiedzieć że nie ma kasy. Wiem, ze niektóre mamy maja cieżko po rozwodzie, bo tatusiowie są jacy są ( nie płacą i się ie interesują) ale mój A. jest zupełnie inny...a ona jeszcze tego nie docenia. Wysłaliśmy dzieciom na boże narodzenie paczkę wielka ze słodyczami plus kosmetyki i słuchawki do komputera...to córka mu napisała że nie chce nic mówić ale prezent był do bani. Mojemu A. zrobiło się przykro...mi zresztą też bo człowiek się stara a tu taka odpowiedź od własnego dziecka. Choć nie wiem czy to nie było zmanipulowane jego byłą, bo mała niby pisała z jej konta na NK do mojego. Niby to wyglądało jakby pisało dziecko bo słownictwo i w ogóle ale zawsze to można podrobić prawda? Ja mojemu powiedziałam, ze nie ucieszyły się bo nie był to prezent za co najmniej 500zł na osobę. No i się nie pomyliłam, bo za kilka dni jego córka napisała mu że chciałaby tablet za 1.000zł a jego syn 1.000zł w gotówce. Tak o bez okazji. Bez przesady, mój A. płaci co miesiąc alimenty więc chyba byłą mogłaby im coś kupić od czasu do czasu. Napisały mu że chciałyby razem od niego 2.000zł bo mama kupiła wannę za 2.000zł. A co nas to obchodzi, jak jest rozrzutna to niech kupuje. Dzieci widzą, że mama to materialistka i one stają się powoli takie same. Ona daje im np. na kino w zamian za to że nie ma czasu dla nich, bo praca i praca. I tak później to jest. Co na pewno nie pomoże im to w życiu tylko pokomplikuje bo będą myślały że zawsze wszystko dostana to co będą chciały. Ech dużo by o niej pisać. Temat rzeka..ale nie będę was zanudzać :)

Agusia super wyglądasz :) Zupełnie inaczej sobie Ciebie wyobrażałam :) Młodziutko wyglądasz i bardzo fajnie :) A brzusio jaki śliczny :) Taki sterczący, cudo :kiss:

U mnie z tym Amolem to wygląda tak, że jak mnie głowa boli i się nim posmaruje to boli mnie jeszcze więcej...ten zapach na mnie nie działa kojąco...zbyt mocna mięta. Ale gdy mnie nie boli głowa, to tak jak najbardziej pomaga na inne dolegliwości...przynajmniej w moim wypadku. I można go w ciąży stosować zewnętrznie :) Smarowałam sobie nim policzek jak mnie ząb bolał.

Z tą kapustą też może być fajna sprawa. Warto spróbować, bo słyszałam że ma dobre właściwości. Szczególnie na obolałe piersi. tylko przed rozbiciem liści należy je schłodzić w zamrażarce (jeśli chodzi o cycuchy :) )

Zaraz z Lenką jedziemy na zakupy, bo w lodówce pusto ( wyjedliśmy wszystko przed wyjazdem, a że z wyjazdu nici to po zakupy marsz :) ) Jeszcze te 3 tygodnie trzeba wytrzymać :) Ale moja mama się ucieszyła, że będziemy w święta, bo odkąd tu jesteśmy to jeszcze w żadne święta nie byliśmy. No i przy okazji zaliczymy moje urodziny w domku rodzinnym :silly: :lol: Jakiś pyszny torcik by się przydał :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #576560 przez violcia00
Witajcie kobietki.

Sliczny brzusio Agusia,juz taki duzy :)
Moj wyglada podobnie :laugh:

U mnie tez zapowiada sie dzisiaj ladna pogoda,z utesknieniem czekam na wiosne ;)

Mam troche spraw do zalatwienia i jakies zakupy dla mojego synka pewnie zrobie,chce mu kupic taki lezaczek-

allegro.pl/bright-starts-lezaczek-lew-ko...nia-i3034782829.html

,tylko w sklepie...musze sie zorientowac jakie sa tutaj ceny.

Dzisiaj na obiad robie pierogi z truskawkami-juz tak za mna chodza od kilku dni :lol: no i cos jeszcze do tego,ale na razie nie mam pomyslu :unsure:

Zaraz jade podrzucic zwolnienie do pracy i uderzam na sklepy :P

Milego dnia brzuchatki :woohoo:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #576563 przez Marta1985
Dziewczyny mam pytanie odnośnie pieluszek - kupujecie na początku Pampersy New baby czy Premium Care i chusteczki nawilżające Sensitive czy te zwykle bodajże Baby fresh :unsure:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #576574 przez Hania84
Mmmm pierogi z truskawkami :) Pycha. Ja mam dziś żurek z jajkiem.

Marta ja już zakupiłam chusteczki Pampers sensitive , bo były w promocji. Myślę że będą odpowiednie. A co do pieluch to sama nie wiem jakie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu - 11 lata 2 miesiąc temu #576590 przez Marta1985
Wiolcia my planujemy zakupić taki:

allegro.pl/bright-starts-lezaczek-babele...ier-i3054540584.html

ale to dopiero po narodzinach :)

Orientowałam się w cenach i powiem Ci ze nawet z dostawa wychodzi taniej na allegro o min. 50 zl a czasem nawet o 70 zl :)

Ten nasz jest do 18 kg wiec dłużej będzie służył - a mamy u znajomych takiego maluszka w wieku 2,5 lat i on uwielbia ten leżaczek :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #576600 przez WisniaJ
Ja wam powiem, że idąc za moimi koleżankami dosyć świeżo upieczonymi mamami (jedna ma dwuletnią córę, druga półtora rocznego synka) kupię dwie paczki najmniejszych pieluszek - jedne Dada z Biedronki, drugie te z Rossmana, chusteczki tak samo :) I przetestuję. Słyszałam, że szkoda pieniędzy na Pampersa, a Huggies beznadziejne. A rozmiar wezmę najmniejszy, bo Jagodzia chyba będzie małą kruszynką :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #576609 przez Marta1985
Ja właśnie tez słyszałam ze Dada są super ... tez mam zamiar z nich korzystać ale jako pierwsze kupie Pampersy :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #576616 przez Hania84
Tu w niemcowni są tylko dwa rodzaje pieluch i chusteczek (przynajmniej ja jeszcze innych nie zauważyłam jeśli chodzi o te nie marketowe) . Huggies i Pampers, więc za dużego wyboru nie mam. Pozostanie mi tylko wybrać Pampersy :) skoro mówicie że Huggiesy są niedobre. U nas o ile dobrze pamiętam to 50szt. pieluch "dwójek" kosztuje 8 czy 9 euro. Mówię o Pampersach. Nawet nie wiem czy to drogo czy tanio.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #576624 przez violcia00
Twoj Marta tez fajny :)

Wogole fajna sprawa z tym lezaczkiem...napewno zakupie jakis :laugh:

Faktycznie na allegro taniej wychodzi..ja wszystko kupuje na allegro,masz zrobione zakupy bez wychodzenia z domu..tylko teraz nie ma mnie w Polsce i za sama przesylke bym duzo zaplacila,ale moze nie dlugo bede w PL to cos kupie bo tutaj nie ma takiego wyboru :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #576659 przez Agusia83
Jeśli chodzi o chusteczki,to zawsze kupuje na promocji wiecej paczek pampers. Osobiście wolę zielone niż biale. A pampersy to premium care,ciut grubsze,ale mają wiecej balsamu.
Ja juz wczesniej pisałam,ze kupię 1 paczkę pampersów a druga dad. Bo jestem z nich bardzo.zadowolona.

Haniu u nas dwójki są w większej paczce. Koło 80,94 sztuk i kosztują od 50-60zl.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #576687 przez rysa
Czesś dziewczyny!
U mnie pogodo taka jak u Marty(zresztą ja mieszka m jakieś 50km od Katowic :) ).
Ja planuje na początek pampersy(jeszcze nie wiem jakie), teraz są dość dobre ceny a może jeszcze trafie na jakieś promocje :) potem się chyba przeżuce na Dada z Biedronki bo słyszałam bardzo dużo dobrych opinii. A chusteczki to myślałam o Bambino, zresztą inne kosmetyki chyba tez tej firmy.

Haniu szkoda, że z wyjazdem się nie udało, ale może nawet lepiej jak to będzie na świeta i jeszcze pierwszy raz je spędzicie z rodziną, do tego urodziny no i napewno będzie sprzyjająca pogoda. a w sklepach ludzie będą biegać za art spożywczymi więc może będzie luźniej w dziecięcych :)

Agusia ja też inaczej sobie Ciebie wyobrażałam( byłam pewna ,że jesteś blondynką, nie wiem czemu :) ), pięknie wyglądacie z brzusiem :)

Ikunia Ty taka chudzinka i ten brzuszek jak piłeczka :) Super :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #576754 przez klaudia69
ja tez używam dla córki dada i powiem szczerze ze są bardzo dobre. dla synusia napewno na sam początek będą lepsze pampers pózniej zmienimy na dada.

a wogole jak wam mamusie dzien mija? spokojnie?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl