BezpiecznaCiaza112023

mamusie CZERWCOWE

11 lata 3 miesiąc temu #545929 przez kakaszka
Haniu nie pytaj mnie o imię :) to jest bolesny temat :)
Mój facet dał mi zadanie wypisać imiona, które mi się podobają, a on już zrobi selekcje. No to tak zrobiłam, ale powiem szczerze żadne imię mnie nie zachwyciło tak, żebym chciała tak nazwać swoje dziecko. ja bym chciała z jednej strony oryginalne imię, ale z drugiej wszystkim znane, żeby nie było problemu. Tak ja miałam (podkreślałam, że jestem z Białorusi) mam na imię Alisa, w Polsce to jest mniej znane imię, ale na Białorusi nie było osoby, żeby ktoś nie znał go ( bo była taka bajka z bohaterką o imieniu Alisa), ale w całym swoim życiu nie spotkałam dziewczyny o takim imieniu. też bym chciała coś takiego wymyślić, ale ciężko mi idzie. Dałam zadanie moim rodzicom, bo ze mną im poszło świetnie (choć i nie miałam imienia przez pierwszy miesiąc od urodzin :))

A na razie z tych mniej więcej ciekawych to Eliza (mój chłopak jest za nim), Karina ( moja siostra jest za nim), Dominika, Laura.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #546027 przez Hania84
Bardzo ładnie masz na imię Alisa :) podoba mi się :) Faktycznie rodzice mięli oko co do imienia :) Te imiona które wymieniłaś są bardzo ładne :) Wystarczy się na któreś zdecydować ;)
Ale ze spokojem, powoli... i na pewno uda się wybrać najładniejsze :) ... a np. Nadia ? też jest ładne ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #546064 przez Agusia83
Hejka,Emi nie spi od 5:30. Udało mi sie trochę ddzemnac ale nie mogę POW.ze jestem wyspana.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #546067 przez sunflower
Nie przejmujcie się karmieniem piersią na razie. Nie warto, w praniu wyjdzie co i jak. Ja z moim Wojtkiem nie miałam żadnego problemu, a do piersi przystawiłam go dopiero po 10 dniach od narodzin, jak wyszliśmy ze szpitala. Odrazu ładnie ssał i jakoś bez problemu nam to szło. W szpitalu niby mi pokazali co i jak ale w domu potem i tak robiłam po swojemu. A nie wiem czy przy drugim też będzie tak fajnie. Mysle, że tu dużo tez zależy od maleństwa.

Wiśnia super wyglądasz :)

Hania ja w sb mam imprezkę. Robimy parapetówkę połączoną z bardzo spóźnionymi urodzinami Wojtka i właśnie myśle co by tu upichcić, więc może skuszę się na twoje cudo. :) I najważniejsze - gratuluje hamburgerków :laugh:

Agusia to chyba tylko ty jeszcze nie znasz płci.

A mojemu M przyszło do głowy teraz imię Antoś. Ja wolę Tomek ale Antoś też może być.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #546142 przez WisniaJ
A ja mojemu ukochanemu upichcę coś pysznego na Walentynki, pogram z nim w Pleja, to będą jego najlepsze Walentynki w życiu hehe ;) Mnie tam osobiście bardziej kręci tłusty czwartek, który jest już za tydzień! :)

My nie mieliśmy żadnego problemu z imieniem, bo czytając imiona doszliśmy do jednego i nie było wątpliwości, że to jest TO. Hania u nas będzie Bianka :)

Kakaszka piękne masz imię. Z tych podanych najbardziej mi chyba Laura się podoba.

A jak dziś samopoczucie mamuśki? Ja kolejną noc się nie wysypiam, jak dostanę wypłatę, to chyba sobie kupię tego rogala, może będzie lepiej. Dziś strasznie wieje u mnie, nawet nie mam ochotę na spacer z psem... :/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #546335 przez Hania84
Ja ostatnio nie mogę narzekać na sen. Śpi mi się dobrze. Ja rogala mam ale nie śpię z nim. Mam go jak chcę się wyżej położyć i wtedy go kładę na podusię i już :)Dobry jak dla mnie jest do pleców :)

Okej to wpiszę na listę, że u Wiśni będzie Bianka a u sunflower Antoś ...ale nie wiem czy już sunflower nie masz tego imienia wpisanego...bo nie pamiętam już :silly:

Tylko jeśli chodzi o ten placek to najlepiej upiec go ze 2-3 dni wcześniej, lub ewentualnie skropić biszkopt wodą z cytryna lub wódką żeby był bardziej wilgny. Ja nie skrapiałam ale upiekłam go 3 dni wcześniej to wtedy pod przykryciem biszkopt sam złapie wilgoć :silly:

Dziś się wkurzyłam. Byłam zapisać się do urzędu pracy tutaj u mnie bo umowa mi się kończy w maju i z tego co zrozumiałam to od maja nie dostane zasiłku bo jak to pani ujęła nie będę gotowa do podjęcia pracy bo będę zajmować się dzieckiem. No i co z tego??!!! Ale pracowałam tu 2 lata, odciągali mi kolosalne składki i co teraz się wypinają?!!! Czytałam na necie, że jak się pracuje dwa lata to zasiłek należy się przez kolejny rok od utraty pracy. Nie rozumiem tu tego systemu. Matka opiekująca się dzieckiem tym bardziej powinna dostać kasę. Ech szkoda gadać. Dobrze że chociaż Elterngeld i kindergeld mi się należy. Ale gdyby jeszcze ten zasiłek to by było jeszcze lepiej :dry:
Nie wiem czy w Polsce też tak jest, że matka opiekująca się dzieckiem nie nie dostaje kasy gdy akurat kończy jej się umowa a za chwilę rodzi? Mimo że pracowała wcześniej np. ten rok?
Ech ... szkoda gadać :dry:

Natalii jeszcze Ty zostałaś z imieniem ;) bo kakaszka się już zastanawia :)

01.06.2013 joasia10015 - synuś (Mikołaj)
01.06.2013 WiśniaJ - córka Bianka)
01.06.2013 rysa - synuś (Filip)
08.06.2013 Marta1985 - synuś (Bartosz)
13.06.2013 Hania84 - córka (Lenka)
14.06.2013 Agusia83 - płeć jeszcze nie znana ( gdy będzie córka to Karolinka,a na chłopca imienia brak)
14.06.2013 aleksia88 - synuś (Albert)
14.06.2013 kejti22 - synuś (Grześ)
14.06.2013 sunflower - synuś (Tomek/Antoś)
16.06.2013 Natali - synuś
22.06.2013 Małgoska - córka (Nina)
22.06.2013 renata329
26.06.2013 kakaszka - córka
29.06.2013 cordis (płeć jeszcze nie znana)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #546357 przez WisniaJ
Hania pracodawca musi ci przedłużyć umowę tyko do dnia porodu, a później martw się o siebie... Mi na szczęście umowa się kończy z końcem tego roku i jeśli nie zostanie przedłużona, to pół roku urlopu rodzicielskiego będzie mi wypłacał ZUS :) Ale wydaje mi się, że po urodzeniu dziecka można się starać o zasiłek. Fakt, że śmieszna kasa, bo przez pierwsze trzy miesiące masz 600zł, a później przez kolejne trzy miesiące chyba 400zł, ale zawsze coś.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #546722 przez kejti22
Hej dziewczyny, strasznie długo mnie nie było, miałam problemy z internetem, ale wreszcie działa... mam sporo do nadrobienia widzę.. ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #546763 przez Hania84
No witam Cię kejti. No właśnie...zastanawiałam się gdzie się podziewasz :silly:
Najważniejsze, że już okej z internetem :) A to Ty przypadkiem nie miałaś brać ślubu w którąś sobotę? Chyba że to nie Ty..hmmm :unsure:

Opowiadaj co tam słychać po tak długiej nieobecności i jak tam partner. Lepiej podchodzi już do tego wszystkiego?

Dziewczyny postanowiłam kupić coś takiego (takie 3w1 ) i myślę, że się przyda :

allegro.pl/happy-family-podgrzewacz-do-b...dom-i2941773298.html

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #546764 przez kejti22
Nie, to nie ja miałam brać ślub ;) A z partnerem lepiej, zobaczymy jak długo :)
A w sumie nic się nie zmieniło, poza tym, że maluch daje mi popalić, nie mogę spać po nocach.. ostatnio oberwałam w pęcherz tak,że aż mi łza poleciała..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #546772 przez Hania84
uuu to nie zazdroszczę ;) To malutki jest ruchliwy :) Moja niunia jest spokojna :) A właśnie bo nie wiesz...okazało się, że będę miała dziewczynkę :) Na ostatnim USG przyłapałam ją jak ładnie ssała kciuk :) śliczny obrazek :) Nadrabiaj zaległości i włączaj się do dyskusji :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #546789 przez WisniaJ
Hania nie uwierzysz, ae ja tez dziś przeglądałam oferty sterylizatorów/podgrzewaczów, tylko wybrałam nieco inny, bo ma też wyciskarkę: allegro.pl/od-happyfamily-podgrzewacz-st...lek-i2922747647.html

Moja szaleje od rana jak zwykle, kopie tak, że laptop podskakuje jak mam bliżej brzuszka ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu - 11 lata 3 miesiąc temu #546793 przez Hania84
Hehe faktycznie popatrz no, że tak to samo prawie wybrałyśmy co ? ;)
Nawet może i ten trochę lepszy bo z wyciskarką. Tylko, że ja już wyciskarkę mam dla nas staruchów do soczków :P ... ale zastanowię się i nad tym bo tańszy :P

Moja tak delikatnie mnie kopie, teraz. Czuję ją jak się wierci...pewnie głodna bo mama od 12 w południe nic nie jadła :P


01.06.2013 joasia10015 - synuś (Mikołaj)
01.06.2013 WiśniaJ - córka (Bianka)
01.06.2013 rysa - synuś (Filip)
08.06.2013 Marta1985 - synuś (Bartosz)
13.06.2013 Hania84 - córka (Lenka)
14.06.2013 Agusia83 - płeć jeszcze nie znana ( gdy będzie córka to Karolinka,a na chłopca imienia brak)
14.06.2013 aleksia88 - synuś (Albert)
14.06.2013 kejti22 - synuś (Grześ)
14.06.2013 sunflower - synuś (Tomek/Antoś)
16.06.2013 Natali - synuś
22.06.2013 Małgoska - córka (Nina)
22.06.2013 renata329
26.06.2013 kakaszka - córka
29.06.2013 cordis (płeć jeszcze nie znana)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #546796 przez kakaszka
Witam dziewczyny. Od dziś zastałam zakupoholiczką dziecięcych ciuszków. Pierwszy raz weszłam do sklepu z ubrankami i spędziłam tam godzinę (z czego to był naprawdę malutki sklepik) :). na szczęście nie miałam dużo kasy przy sobie, bo boję się, że mogła stać się tragedia. teraz nie ma szczęśliwszej mamy, że będę miała córeczkę :D Śpioszki, body wszystko cudne, ale te maluśkie sukieneczki mnie rozwaliły na łopatki. Prawie orgazmu w sklepie dostałam :D
teraz muszę iść na jakiś odwyk, bo już mam ochotę się ubrać i iść do innego sklepu :)

Wklejam swoją fotkę, z moim wielkim brzusiem :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #546800 przez kakaszka
no i znowu się nie udało zdjęcie wstawić.
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl