BezpiecznaCiaza112023

mamusie CZERWCOWE

10 lata 11 miesiąc temu #675032 przez renata329
a znow moja bratowa rodziła 10min,tylko pozazdroscic:)ja sie tylko pocieszam ze niby drugi poród jest lżejszy,

[url=http://www.zapytajpolozna.pl] http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=17870 [/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #675057 przez Gochens
Oj ile ja bym dala zeby rodzic 10 minut heh :laugh:

Hania Rysa super ze faceci Wam pomagaja to naprawde duzo daje... moj M tez jest kochany i mam wrazenie ze a koncowce jest miedzy nami coraz lepiej... no oby nie zapeszyc :cheer:

Ja sie dzisdowiedzialam, ze mojakuzynka poronila..byla w 3 msc..to juz drugi raz...masakra... nie wiem czy u was tez ale wsrod moich najblizszych kolezanek zadna nie moze zajsc w ciaze... lub co gorsza maja takie przygody :( :( :( :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu - 10 lata 11 miesiąc temu #675095 przez natali
U mnie raczej nie slychac o takich przypadkach bynajmniej ja nie slyszalam.

Ciekawe jak tam Wisnia z Gabrysia dzis mialy wyjsc ze szpitala, pewnie sa tak zachlysniete soba ze o bozym swiecie zapomnialy ;)

Czytalam w internecie o tym masazu szyjki jest to bardzo bolesny zabieg i w niektorych przypadakach zabroniony chodzi o polozenie lozyska, az mnie dreszcze pszeszly jak to czytalam. was tez to bolalo.

Renata masz synka praktycznie w tym samym wieku co moj. Powiedz jak reaguje na wiesci o rodzenstwie. Moj twierdzi ze polknelam arbuza i dlatego mam taki brzuch. kilka miesiecy temu chodzil i powtarzal dzidzius...dzidzius a teraz mu sie odmienilo i nie chce dopuscic do siebie mysli ze bedzie mial braciszka, nawet potrafi sie o to klucic.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #675105 przez Agusia83
Jestem...Emi spi, wiec moglam wpasc...

Ikunia, jak sie czujesz?

Mnie po masazu bolal brzuch, plecy i nogi najbardziej...takie bole jak na @, ale polezalam, zdrzemnelam sie i przeszlo...

Nie wiem jak dokladnie jest z tym masazem...w pierwszej ciazy po masazu zaczelam krwawic bardzo, jakbym dostala obfitej @...a teraz jak narazie nic...tez bym chciala szybko urodzic i ocieszam sie jedynie tym, ze drugi porod ponoc szybszy...
Przy Emi zaczynalam z rozwarciem na opuszek i szyjka 3,4cm...a teraz mam juz na alec i szyjka 1cm...
Zobaczymy co jutro wyjdzie na ktg....pewnie wielkie G :silly:

Rysa i Hania, super, ze partnerzy Wam pomagaja, to bardzo wiele znaczy, chociazby dla naszej psychiki. mam nadzieje, ze moj maz tez spisze sie w tym wzgledzie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #675120 przez natali
Agusia czyli napewno szybciej urodzisz ja na temat mojej szyjki nie wiem nic o rozwarciu nie wspomne, tutaj takie badanie nie wykonuja regularnie tylko w ciazy zagrozonej i ewentualnie na ip jak cos sie dzieje.

a moze dzis w nocy cos sie ruszy u ciebie takze badz dobrej mysli

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #675129 przez Agusia83
Natali, moze, ale szczerze watpie...z jednej strony ubzduralam sobie, ze urodze w piatek lub w sobote, ale to moze byc jednoczesnie za tydzien lub dwa :silly:

Nie polecam tego nikomu...ale, zem ja wariatka, to od czasu do czasu sama sprawdzam sobie szyjke...juz mi bardzo ciezko do niej dostac bo jest naprawde wysoko...ale czuje, ze sie skrocila i to sporo...do tego jest miekka i cos do niej wchodzi...tzn, ze moze wejsc palec, ale moje juz sa za krotkie :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #675145 przez kakaszka
no i juz mi narobilyscie stacha z tym masazem :P jak to w ogole wyglada? grzebia w cipce reka? aaaaaaaaaaaaaa, nie chce :ohmy:

ja niedawno wrocilam od kolezanki, odrazu zycie wydaje sie lepsze. dostalam wielka torbe pierwszych ciuszkow roz 56, nastepne rozmiary beda dawane w trakcie potrzeby :) jutro pranko i koncowe zbieranie torby :)

moj facet ma zamiar jutro w kocu dokonczyc pokoik, no i zamawiam rozkladany fotel do pokoiku, zebym miala gdzie tam usiasc, no i zeby moja mama miala gdzie spac :)

ikunia no to juz sie nie wykrecisz, rodzisz i juz :P

agusia ty to jestes dobra, ja bym nawet nie wiedziala gdzie ta szyjka dokladnie jest i co z siebie przedstawia, wiec nawet sie nie pcham :)

gochans tak niestety bywa, ze jak ktos chce zajsc w ciaze do dupa wychodzi, a jakas patologia rodzi i rodzi i nie dba o te dzieci. to jest wlasnie sprawiedliwosc.
moja siostra starsza ma fest problem z zajsciem w ciaze. pare lat do tylu miala ciaze pozamaciczna i teraz ma bardzo male szanse. ona sie na szczescie nie przyjmuje az tak bardzo, ale i tak jest to nie sprawiedliwe. np w porownaniu do mnie ona ma wszelkie warunki, zeby miec dziecko, ja zadnych, no ale widocznie tak mialo byc i juz.
dlatego moje rodzice sie tak ciesza z wnuczki, bo juz dluzszy czas oczekuja od mojej siostry, a tu dupa.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu - 10 lata 11 miesiąc temu #675165 przez natali
Agusia ja nie wiem jak ty wogole tam dostaniesz reka z takim brzuchem, ja mam juz problemy przy podmywaniu sie i podcieraniu a co tu mowic o sieganiu szyjki. Ostatnio nawet myslalam zeby poprosic mojego zeby mnie wygolil bo juz z lusterkiem mam problemy ale jako tako dalam rade.
co do porodu ja codziennie probuje sobie wmowic ze to nastapi dzis i nic z tego nie wychodzi a objawy jakies sa

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #675172 przez Ikunia1910
Poleżałam troche, nawet przysnelam na jakies pół godzinki bo przestało boleć.
Jak tylko wstałam ból wrócił wiec jesteśmy na dobrej drodze.
Dalej krwawie i szczerze mówiąc to tak mi było dobrze przez te 9 mc bez tych podpasek a tu juz niestety wracają przyjaciółki w użycie bo wkładki nie daja juz rady :S
No i poraz pierwszy od poczatku ciąży boli kręgosłup...
Mam mine jak srajacy kot na puszczy a mimo tego bólu i strachu czuje radosc ze to juz niedlugo, fajne uczucie :) taki koktajl troche:)
Zeby nie myslec o bólu założyłam sobie jeszcze siatki w okna zeby mi zadne perszingi nie wlatywały i w międzyczasie jedno pranie za drugim, do tego troche darłam paszczaka na brata ze nic mi nie chce pomóc i w rezultacie jeszcze musialam wyjsc z psiakiem bo ksieciuniu zajety...eh ta młodzież :angry: jak ja sie staro czuje :dry:

Kakaszka u mnie masaz wygladal tak ze wsadzil mi palucha pogmeral troche zabolało i juz :P
No i fajnie ze masz dostawe ciuszków.

Agusia ty to odważna babka jestes. Ja tam bałabym sie pchac tam sama paluchy :silly:

Dziewczyny dla tatusiów w takim razie należą sie gromkie brawa a wam gratulacje ze macie takich partnerów. Najwazniejsze zeby im sie juz nigdy nie znudziło.




[link=https://www.suwaczki.com/] [/link]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu - 10 lata 11 miesiąc temu #675176 przez Agusia83
Kakaszka dr wklada jeden lub dwa palce do pochwy..szyjke pewnie masz wysoka...jesli masz jakiekowleik rozwarcie, wowczas moze ten masaz wykonac...stara sie oddzielic blony plodowe od szyjki...to troszke boli, jakbys miala miec bole @..ale kazda z nas inaczej to odczuwa...

ja mam wyksztalcenie medyczne..moze dlatego jestem smielsza w tych sprawach :silly:

natali, siadam okrakiem na wannie...jedna noga jest na ziemi a druga opiera sie o bok wanny...i tak jakos daje rade...ale jak pisalam, jest mi juz ciezko tam dostac :silly:

Kakaszka, widzisz ile masz juz ubranek :laugh: super....to skoro twoja mama bedzie miala fotelik do spania, to chyba musisz kupic dla tesciowej nie porcelanowa, a zlota wanienke do kapania maluszka :silly:

Ikunia, a moze powinnas zadzwonic do lekarza na ip poloznicza i powiedziec, ze masz skurcze i krwawisz...moze kaza Ci przyjechac?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #675185 przez Ikunia1910
Doktor powiedzial ze tak bedzie więc mnie to nie martwi. A nie chcial mnie zatrzymać w klinice zebym byla zrelaksowana i wypoczęta, a wiadomo ze w domu najlepiej. Mam przyjechac jak zaczna sie skurcze co 10 min albo jak odejda wody, więc czekam. Moze uda mi sie jeszcze przespac te noc bo jal leze to jakos mniej boli :)




[link=https://www.suwaczki.com/] [/link]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu - 10 lata 11 miesiąc temu #675188 przez Hania84
To wieczornie jeszcze ja :)

Malutką już nakarmiliśmy wypiła teraz 40ml mojego mleka i 40ml mm. Teraz grzecznie leży w łóżeczku ze smokiem i próbuje zasnąć :) Także dziś przez cały dzień wypiła mojego mleka 160ml plus oczywiście mm. Próbowałam ją znów dostawić do cyca bo mleko mi ciekło po brzuchu jak podniosłam stanik i nic...dwa razy pociągnie i puszcza i się wkurza...znów ją przystawiam, próbuję przytrzymać i znów dupa. Nie wiem...chyba będzie ciężko z tym przystawianiem bo poczuła już komfort butelki że leci od razu więcej i nie trzeba się zbytnio męczyć. Ale będę odciągać dla niej kilka razy dziennie moje żeby choć z butelki piła mamine mleko.

Ja nie miałam masażu szyjki..choć nie wiem bo w trakcie porodu wciąż doktor i położne mi wkładali palce do pipki i bolało wtedy jak jasna ciasna...może robili mi ten masaż by przyspieszyć rozwarcie...nie wiem.

Przekazałam Beacie pozdrowienia od Was, ale już nie odpisała bidulka. Szkoda mi jej. Na tej końcówce taka przykrość ją spotkała.

Kakaszka to teraz malutką będziesz przebierać ze 5 razy dziennie, tyle tego masz :D fajnie :)

Ikunia...coś czuję że w nocy albo rano jutro urodzisz :lol: oj emocje są :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #675195 przez Agusia83
Ja tez cos czuje, ze Ikunie moze wziasc w nocy...

kurcze, oczy mi sie kleja, ale ide mezowi kilka koszul wyprasowac....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #675198 przez Ikunia1910
No to odeszly mi wody ;)




[link=https://www.suwaczki.com/] [/link]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #675202 przez natali
Ikunia trzymam mocno kciuki za was.

Haniu maluszki czesto tak maja ze jak poczuja butle to juz cyca nie chca tym bardziej ze praktycznie od poczatku byla na butli, ale zawsze warto probowac.

A Wisnia wciaz nie daje znaku zycia.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl