BezpiecznaCiaza112023

MAMUSIE KWIECIEŃ 2012 ;-)

12 lata 2 miesiąc temu #308263 przez kala321
nam wczoraj przypominali o wkładkach do stanika,maści na brodawki,kapturki na piersi,duże podpaski, linomag dla dziecka,

ja rzadko maluję paznokcie,a tipsów nigdy nie miałam;P

ja wezmę dwie torby aby nie mieszać-jedną dla dzidzi a jedną dla siebie-łatwiej będxie mi znaleźć rzeczy i nie przerzucać

elwerka leż jak najwięcej, u nas na szkole mówili,że to jeden z objawów jeśli brzuch się obniży i już łątwiej oddychać to tak ok 2 tyg do porodu,ale może tylko nieznacznie Ci się obniżył? co?
obserwuj się i jak najwięcej leż,a jak szyjka jest twarda,czy miękka?

co to piochtaninka?

szolrak my mamy wziąć w razie w 2-3 podklady(mam 2 chyba kupione),ale musze dokupić tych dużych podpasek,bo mówiłą że ok 10-20 na dzień
nam polecała bardziej te bawełniane,bo one oddychaja i mówi,że przyjemniej leżeć na nich. a jak ci zostaną to będziesz miałą później dla dziecka do łożeczka;)

my mamy dziś wizytę u gina o 18:45
zobaczę Patryka,ile on Wazy i jak się ułożył,oraz ile ja przybrałam
wczoraj mieliśmy na skzole rodzenia co zabrać do szpitala,jak bedziecie chciały to Wam napiszę,mówiła babka że w większości jest tak,ale można dodzwonić i dopytać,czy coś jeszcze jeśli w innym się rodzi-jak chcecie mogę wam napisać,zawsze łątwiej pytać

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #308275 przez zora85
nelka, lekarz nic nie przepisal mi bo sie bał. Kazał łykac paracetamol. Kupilam więc apap i wzięłam na noc ale i tak nie uniknełam dreszczy :( W piątek skonsultuje to ze swoim ginem.

Oj dziewczyny, jak ja sie źle czuję. I nie mam wcale na myśli przeziębienia. Mały kopie juz tylko bolesnie i strasznie mnie wszystko w brzuchu gniecie. Miewam też chyba skurcze gdy dlugo stoje lub duzo chodzę. Może to tzw przepowiadające ale niegrozne. Mam nadzieję że w piątek w końcu zrobia mi ktg bo jeszcze nie mialam. Te moje niby skurcze mijaja po zmianie pozycji, tj.gdy sie położę lub dłużej posiedze w fotelu. Ale bywało że brałam no-spe. Caly brzuch mam obolaly jakby mnie ktos skopał.

Elwerka, a możesz opisac swoje skurcze? Bo jestem ciekawa czy miewam podobne czy może tylko je wyolbrzymiam. Leż i bierz no-spe, tak jak radzi Moniq. I nie stresuj się. Nic wiecej nie możesz zrobić niestety. Potrzebujesz duzo spokoju i odpoczynku :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #308290 przez szolrak1
kala piochtaninka to specjalny roztwór pomagający w wyleczeniu plesniawki u dzieci i niemowląt ( fioletowy)

no tak podpasek poporodowych bedzie tzreba bardzo duzo ale takze połozne beda kazac wietrzyc i suszyc krocze , marudza gdy matki nosza jednorazowa bielizne. ja kupiłam to i to wole nosic jak sie prosic. Ja spakuje jak najwiecej rzeczy do walizki a co do pieluch i podpasek to wezme jeszcze torbe no i mp4 oczywiscie:D :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #308320 przez kala321
nelka trzymaj się:) mi njabardziej stopy i kręgosłup dają się we znaki jak za długo siedzę

wczoraj mały na ktg mocne serduszko i bez szukania;)
mnie boli jak mały czasem się przewraca i kopie,ale ja nie biorę leków tylko zmieniam pozycję,pogłaszczę i on się przewróci ,ułoży inaczej i jest ok;)

idę się trochę położyć,bo trochę popracowałąm i już czuję krzyż,ale na leżąco malować nie mogę;P;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #308413 przez Moniq
zora, wciąż masz gorączkę? objawy choroby się nie zmniejszają? trochę się dziwię że nic Ci nie przepisał. jest sporo antybiotyków, które można brać w ciąży; szczególnie niebezpieczne jest gorączka; albo skontaktuj się ze swoim ginekologiem albo pójdź do innego internisty. skurcze przepowiadające często mijaja po zmianie pozycji albo samoistnie po kilkinastu-kilkudziesięciu sekundach; jak będzie ich dużo, to bierz nospę; jakby nie mijały po zmianie pozycji albo było ich bardzo dużo-mimo nospy to wtedy jedź do szpitala, żeby sprawdzić czy wszystko dobrze.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #308414 przez Elwerka00
zora moje skurcze wygladaja w ten sposob,ze czuje takie cos jak przy miesiaczce,tylko slabiej,takie na chwile i potem zaraz przechodzi.. Nie wiem dokladnie jak to opisac.. Czasem mam cos takiego,ze taki ucisk mnie lapie i zaraz puszcza.. Jakby macica kurczyla sie i za chwile byla normalna.. nie jestem pewna co to jest,a Ty moglabys opisac swoje?

Kala jesli chodzi o obnizenie,to nie jest tak ze opadl mi calkowicie ale widac,ze jest nizej niz wczesniej... Do tego wczoraj gdy lezalam cos mnie chwycilo po prawej stronie jakby pod zebrami ,ale nie czulam zeby maly mnie kopnal..co to moglo byc? Bole wiazadel? Bo lezalam tak troche niby na boku a niby troche na plecach .. i nie wiem w zasaadzie czy cos naciagnelam czy to w ogole mozliwe.. A lekaz mi nic nie mowil czy szyjka jest twarda czy miekka.. ; (


Dziewczyny,miewacie bole glowy? Ja nie mialam przez cala ciaze a ostatnio zdazaja mi sie coraz czesciej..

Aleksander < 3

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #308417 przez Moniq
ja mam bóle głowy prawie przez cały czas, tzn prawie od początku ciąży, są dni że nie boli ale bardzo często mi dokucza :(

moja skurcze wyglądają tak że brzuch robi się bardzo twardy i czuję ucisk w okolicy krocza i czasami ból w podbrzuszu podobnie jak przy okresie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #308512 przez szolrak1
elwerko ja przed ciaza miałam od dziecinstwa migreny 5 - dniowe wymioty biegunka tragedia nic oprocz 6 ibupromow max nie pomagało ale tylko do pewnego momentu , jesli juz zaczełam ziewać i gdy mi sie odbijało to koniec. Migrena towarzyszyła mi do 3 miesiąca 2x w tygodniu tragedia i nie mogłam nic wziąć wiec wymiotowałam tak od 4 miesiaca cisza!!! ani jednej migreny , jesli tylko czuje ze zaczyna kłuć lub pulsowac głowa biore apap i zamykam sie w ciemnym pokoju , po 30 min przechodzi. Mam tylko nadzieje ze tak zostanie bo życie z napadami migrenowymi jest straszne:/ nie mozna funkcjonowac.

Masz bóle głowy? jak czesto? mozemy brac jedynie paracetamol czyli apap ale jedynie w dawce 2 tabletek na dobę. :ohmy:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu - 12 lata 2 miesiąc temu #308525 przez ewelinda83
tez miewam takie skurcze, czesciej w nocy :( jak mam czasto to biore nospe :)
czesto tez czuje bol prawego jajnika :( kiedys nawet z tego powodu wyladowalam w szpitalu na izbie przyjec ale po zabdaniu odeslali mnie z paracetamolem do domu :angry:

Kinga juz od jakis 3 tygodni jest ulozona glowka w dol, ale jest tak poskrecana smiesznie ( jak kazde dzieciatko pewnie ) ze z jednej strony brzucha ( lewej ) czuje jak wypina dupke a z prawej ma i raczeke i nozke swietne uczucie jak jezdzi nimi w gore i dol brzucha :) :) :)

jejku meczy mnie katar i kaszel juz mam dosyc :( :angry: :(

kala321 co to sa kapturki na piersi ?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #308587 przez Elwerka00
szolrak ja tu sie przejmuje paroma bolami glowy,a widze ze Ty sie z nimi gorzej meczylas.wspolczuje Ci,ale dobrze ze puki co jest spokoj oby tak bylo dalej ; ) a jak posiedzisz w ciemnym pomieszczeniu to jest lepiej? Hm.. moze tez tak zrobie ; )

Moniq skoro mamy takie podobne skurcze to moze sa one nie grozne? Ja nie wiem sama,niech powie nam to jakas smamusia ktora jest kolejny raz w ciazy ;) proszeee ;) bo moze zna skurcze przepowiadajace i te inne,bo ja jestem poraz pierwszy i nie umiem ich poznac ;p

Aleksander < 3

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu - 12 lata 2 miesiąc temu #308588 przez nelka
zora Moniq ma rację idz do innego lekarza, niektórzy z niewiedzy boją się przepisywać ciężarnym leki a choroba może być niebezpieczna dla maluszka!

elwerka jak nadal będziesz się nieciekawie czuć to zadzwoń do doktorka, może przyspieszy ci wizyte i da jakieś nowe zalecenia a z łóżka to się tylko na siku ruszaj i po kanapki :blink: a bóle głowy u mnie występowały na początku ciąży teraz naszczęście spokój...

pokoi dla mojej córci już powoli skończony :lol: będę mogła sobie wkącu wszystko poukładać, a że jestem dosyć pedantyczna to zaszalej i ułoże romiarami, kolorami, fasonami itp. :silly: ale się cieszę że kupiłam ten drewniany stojak-przewijak i będę mieć stanowisko do zadań specjalnych :woohoo:

szolrak a tak z innej beczki to jeśli remontujecie swoje mieszkanko to zbierajcie faktury żeby potem otrzymać zwrot vat za materiały budowlane (choć pewnie o tym wiecie ale tak na wszelki przypominam bo każdy grosz się przydaje)

kapturki na piersi to macie na myśli te osłonki do karmienia?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #308695 przez Moniq
Elwerka, to moja druga ciąża, takie skurcze są normalne jeśli ustępują np po zmianie pozycji, odpoczynku, bądź po nospie. natomista jeśli jest ich dużo w ciągu dnia powyżej 20-30 to trzeba sprawdzić czy szyjka jest ok, na i jak nie odpuszcza po nospie. a tak to norma, macica ćwiczy do porodu :)))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu - 12 lata 2 miesiąc temu #308710 przez zora85
Moniq, dreszcze miewam tylko w nocy. A tak to zostalo potworne oslabienie i ognisko w gardle. A ja myslałam że skurcze przepowiadające pojawiają się kilka lub kilkanascie dni przed porodem. Z tąd pewnie moja panika :silly:

Elwerka, moje wygladaja inaczej. Najpierw czuje jakbym szybko musiała na wc, potem ból ten rozchodzi się po calym brzuchu i promieniuje na plecy. Nastepnie zmienia sie i przypomina ten miesiączkowy a potem to juz sama nie potrafię opisac tego bólu. Jest silny mniej więcej co kilka minutek ale ten okres silnego bolu trwa chyba z 10 sekund. Brzuch mi przy tym twardnieje i na końcu juz sama nie wiem co boli i jak. Dopada mnie to na zakupach więc obstawiam długie stanie. Po powrocie do domu klade się i momentalnie przechodzi samo! Tak nagle przestaje bolec.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #308733 przez Elwerka00
zora to ja juz sama nie wiem tez... Ale puki co,jesli nie sa te skurcze regularne to poczekam do wizyty,jednak gdy sie pogorszy pojde wczesniej..


Moniq uspokoilas mnie trooszke ;) nie mam tak czesto tych skurczy ale mam problem z szyjka bo mam skrocona ,wiec moze ona sie do tego takze przyczynia? Hm.. Pewnie mozliwe..

Aleksander < 3

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #308753 przez szolrak1
jasne nelciu!! moj kuzyn ma firme i bierzemy na fakture z jego nipem mamy juz taniej na wszystkie materiały ;] tak sie ciesze:)


elwerko przeszkadza wszystko swiatło,zzapach, hałas... ale teraz raduje mnie brak migren jakie to cudne uczucie:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl