BezpiecznaCiaza112023

MAMUSIE KWIECIEŃ 2012 ;-)

12 lata 6 miesiąc temu #184672 przez ilona_2037
Witam,

wczoraj byłam u lekarza i potwierdzone jestem w ciąży :laugh: 5 tydz.!!!termin porodu 29.04.2012 także chciałabym się do Was przyłączyć. Jest to moja pierwsza ciąża więc ogromnie się stresuję.

Ilona

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #184687 przez Rika

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #184775 przez zora85
Witam :kiss: Jestem tu po raz pierwszy więc wybaczcie mi moje zamotanie. Mam 26lat i jestem w 7 tygodniu ciąży. Termin mam na 19 kwiecień 2011. Z objawów tylko bolesnośc piersi i zgaga :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #184779 przez andzia2490
Witajcie dziewuszki Syśka,ilona_2037 ,zora85 :woohoo:
Gratulacje!!! :lol:
Tak jak napisała moja forumowa koleżanka

Zleci jak z bicza strzelił

, dopiero co my kwietniówki 2011 przeżywałyśmy każdy tydzień a tu proszę już mamy na rękach prawie 5- miesięczne bobaski:) Gosiu kiedy to minęło? :unsure: :unsure: :silly: :silly: :silly:
Teraz będziemy kibicować wam :lol: buziaki :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #184914 przez ilona_2037
Witam wszystkich w ten zimny dzień. Jak się dzisiaj czujecie bo u mnie dobrze żadnych mdłości tylko senna jestem okropnie non stop bym spała.

url=http://www.zapytajpolozna.pl] http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=27686 [/url]

Ilona

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #184973 przez zora85
Cześć. Ja się martwiłam w zeszłym tygodniu bo dopadło mnie przeziębienie. Miałam temp i dreszcze ale lekarz powiedział ze taka infekcja nie zaszkodzi ciąży bo w wiekszości szkodzą leki (których mam zakaz brania!). Już się teraz lepiej czuję ale czasami męczy mnie kaszel i jeszcze trochę jestem osłabiona -a może to osłabienie to ,,wina'' ciąży :laugh:
Bardzo się ciesze że znalazłam to forum :) Z ciąży też się ciesze ale jednocześnie jestem przerażona -jak to będzie? Czy dam radę? Ale takie wątpliwości są podobno normalne :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #184989 przez ilona_2037
Ja to mam koszmary i rzucam się okropnie w łóżku właśnie chyba z przerazenia.

Dziewczyny mam do Was pytanie, bo nie wiem sama czy przesadzam.

Byłam u tego mojego ginekologa chodzę do niego od początku, i zawsze byłam z niego zadowolona. Natomiast po ostatniej wizycie trochę sie do niego zraziłam ponieważ poszłm do niego żeby potwierdzić że jestem w ciąży, troche był niezadowolony że za szybko to dopiero 5 tydz. ale mam chora tarczycę co dopiero u mnie wykryto więc dlatego się tak pośpieszyłam, gdy już stwierdził że jestem w ciąży to myślałam ze powie mi wszystko jak to będzie wyglądało czego mam się spodziewać ogólnie oczekiwałam od niego jakiś informacji a tu nic przypominam że to moja pierwsza ciąża. zaszło stwierdzenie "jest Pani w 5 tyg gratuluje następna wizyta za dwa tygodnie" i wyjął kalendarz, o karcie ciąży nic nie wspomniał, tylko na koniec spytał sie czy biorę kwas foliowy.

Co o tym myślicie? ogólnie to opinie u nas ma dobrą z wszystkich gin w mojej miejscowości jest na miejscu 2.

url=http://www.zapytajpolozna.pl] http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=27686 [/url]

Ilona

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu - 12 lata 6 miesiąc temu #185082 przez zora85
Ilona, no faktycznie gin niezbyt się zachował. A byłaś już u endokrynologa?? Ja mam niedoczynność tarczycy od jakiś 4 lat (tsh w normie już) i wciąż pilnuje wyników bo to ma ogromny wpływ na ciąże i zdrowie dziecka. Do gina chodze prywatnie, wtedy jest szansa że potraktuje Cie po ludzku a nie jak mięso. Też karty mi nie założono jeszcze. Jestem w 7tyg, a w 6 widziałam już serduszko i 7mm maleństwo :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #185084 przez zora85
A koszmarami się nie przejmuj. Mam je też ja i większość moich zaciążonych koleżanek. W ogóle mam teraz dziwne sny ale najgorsze są te w których trace dziecko :( Dobrze że to tylko sny

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #185154 przez iwcia
Witaj Ilona
Ja na pierwszej wizycie u ginekologa byłam też w 5 tygodniu. Nie było za wcześnie, na usg było widać pęcherzyk. Lekarz zalecił mi kwas foliowy i kazał zrobić wszystkie badania (krew, mocz, progesteron, itp)
Z tymi badaniami zgłosiłam się za tydzień i dopiero wtedy założył kartę ciąży. Wyniki wyszły wzorcowe oprócz progesteronu, brakowało ciut do minimum i dostałam duphaston 2x dziennie. Teraz jestem w 9 tygodniu. Już w 6 tygodniu było widać malucha, miał 4.7 mm, i wyczuwalny puls. Do tej pory - odpukać jest wszystko ok, nie mam żadnych plamień ani krwawień do ginekologa idę na dniach sprawdzić jak się maluch rozwija. Czuję się też nadzywyczaj dobrze, nie męczą mnie wymioty.
Mój ginekolog - ordynator szpitala, też nie jest zbyt wylewny, to moja pierwsza ciąża i powiem szczerze, że nie za dużo się dowiedziałam, prawie nic. Wszystkie problemy i wątpliwości rozwiązuje buszując po internetowych portalach, lub zapisuje i pytam go na kolejnej wizycie. Czasami lekarz sam nie powie, trzeba pytać.

Co do koszmarów to raczej męczyły mnie niespokojne nocy, uczucie takiego wewnętrznego niepokoju, pierwsza ciąża, masa myśli, tak jak zapewne u każdej z Was. Strach, troche przerażenie jak to będzie, ale wszystko to kwestia przyzwyczajenia, oswojenia się ze swoim wyjątkowym stanem :)

Nasza córeczka Oliwia :) ur.11.04.2012 r. godz.22.25

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #185166 przez zora85
Dziewczyny, no własnie -moje znajome w 6tyg też miały 4mm maleństwa a moje miało 7mm. Czy to nie za duzo? Świadczy to o czymś? Lekarz nic nie mówił. Badania robie w piatek -mocz, morfologia, glukoza, toxoplazmoza i wr. Kolejną wizyte mam w 9 tygodniu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #185185 przez iwcia
Ja miałam prawie 5 więc to nie jest aż taka wielka różnica. Może to świadczyć o tym, że dziecko jest troszkę starsze, tzn. zostało poczęte nie przy końcu, lecz na początku cyklu.

Nasza córeczka Oliwia :) ur.11.04.2012 r. godz.22.25

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #185262 przez ilona_2037
Zora85 ja też mam niedoczynność tarczycy typu hashimoto czy jakoś tak, z tymze u mnie jeden lekarz nie stwierdził że mam chorą, ginekolog według wyników tsh i td nie wykrył że mam tarczyce chorą, ale na usg wyszło nie jest jakoś bardzo zaawansowana. 07 września mam wizyte i endokrynologa a następnego u gina, on mi mówił ze musze załatwić to do 11 tyg bo wtedy wykształca się tarczyca. Według wyników krwi jest ok robiłam na własną rękę.

mój gin nie zlecił mi żadnych badań moze teraz przy następnej wizycie zleci. Tez chodzę prywatnie bo państwowo to nic nie daje.

Ilona

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #185423 przez Karola1990
Cześć dziewczyny :)
Ja dziś mam wizytę na 10:45 mam nadzieję że w końcu założy mi tą kartę ciąży :)
czuję się dobrze tylko mam strasznie zły nastrój prawie wcale się nie śmieje. Nie mam na to ochoty. Napiszę co i jak po wizycie ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu - 12 lata 6 miesiąc temu #185478 przez zora85
Ilona, no widzisz, u mnie to własnie tsh było za wysokie (grubo ponad 6.)a usg ok. Choć przy ostatnim facet od usg stwierdził ze mam malutką tarczyce ale endo tego nie skomentował.

Karola, fajnie masz. Ja musze czekać 2 tygodnie jeszcze :( Dziś mam doła ale to pewnie przez pogode bo typowo jesiennie u mnie.

iwcia, no faktycznie starania były już na zapas przed połową cyklu :laugh: więc i moj Okruszek może być ,,starszy'' albo ma wymiary za ojcem :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl