BezpiecznaCiaza112023

MAMUSIE KWIECIEŃ 2012 ;-)

12 lata 7 miesiąc temu #185495 przez ilona_2037
ja to jakoś na nic ochoty nie mam, ale to mn ie nie martwi tylko mam okropne bóle łydek jakby skórcze, w nocy to dzisiaj nie mogłam wyrobić a jak mój L chciał mi je rozmasować to jak dotknął to myślałam że wyjdę z siebie taki okropny ból. możliwe ze to przez ciąże?



Ilona

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #185604 przez iwcia
Ilona z pewnością ciąża ma coś do tego. Bardzo często w ciąży zdarzają się właśnie te skurcze. Dziecko rośnie, organizm rozpoczyna ogromną pracę, brakuje witamin.
Najlepiej kup sobie komplet witamin dla kobiet w ciąży, które zawierają magnez, potas i wapń. Jedz duzo owoców, ryb i nabiału a powinno pomóc :)

Ja skurczy nie miałam jako tako, ale w pierwszych tygodniach w nocy i z rana strasznie napinały mi się mięśnie, teraz mi już to minęło, zostało tylko uczucie wiecznie głodnego brzucha, takie ssanie ;)

Nasza córeczka Oliwia :) ur.11.04.2012 r. godz.22.25

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #185607 przez Karola1990
jestem po wizycie.
lekarz powiedział że wszystko ok tylko przepisał mi luteine dopochwowo co 8 godzin i mam brać 2 x dziennie kwas foliowy.

Strasznie się martwię dlaczego bo przecież wszystko ok to sam kwas jedna tabletka nie starczy?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #185637 przez ilona_2037
ja z tymi witaminami muszę zaczekać co powie endokrynolog, bo moze być tak że nie będę mogła brać tabletek które maja jakieś witaminy która mi szkodzą tak mi powiedział ginekolog na pierwszej wizycie.Owoców jem naprawdę dużo i dzisiaj jade do sklepu po jakiś nabiał

Karola1990 mój gin tez mi karze braż kwas 2x dziennie.



Ilona

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #185654 przez zora85
Ja tez brałam kwas foliowy 2xdziennie. Gin kazał skończyć opakowanie i kupić witaminy dla ciężarnych PregnaPlus - od wczoraj powinnam je brać ale u siebie ich dostać nie mogę :( Ja mam luteine podjęzykową 5tabl dziennie!! (2 rano, 2 wieczorem i 1 w środku dnia)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #185658 przez zora85
:lol: tak patrze na wasze suwaczki i ciekawe jest to że każda z nas wybrała bociana jako ,,suwaczek'' hihihi. To jakiś znak ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #185697 przez ilona_2037
no faktycznie. to na pewno jakiś znak :laugh: Kończe pracę czas do domu papa


Ilona

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #185736 przez Karola1990
to dobrze że nie tylko ja musze brac luteine bo strasznie się martwiłam że coś nie tak jest. ale teraz mi ulżyło trochę.

Widać u was już brzuszek?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #185781 przez Syśka
hej dziewczęta tak czytam i się zastanawiam ze super macie mnie jest ciągle niebobrze mam taki balon w żołądku :/ do pracy już nie chodzę wiec zaczyna dopadać mnie nuda. To jest moja pierwsza ciąża nic mi nie pozwalają robić a od leżenia już mnie plecy bolą heheheh
Pisałyście o wielkości waszych maleństw ja na ostatniej wizycie u Gina usłyszałam ze mój maluszek ma 11 mm a z obliczeń lekarza wychodzi ze to był 7 tydzień to ja już nie wiem czy on złe liczył czy maluch jest wyrośnięty ??? Jak myślicie ??? A macie czasem bóle głowy takie jakby lekkie zawroty??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu - 12 lata 7 miesiąc temu #185819 przez zora85
Karola, ja muszę brać Luteine bo w kwietniu poroniłam ale nie denerwuj się! Duzo kobiet ją dostaje tak na wszelki wypadek aby wpomóc Twój własny progesteron :) Lepiej dmuchac na zimne

Syśka, tez się zastanawiałam nad tym rozmiarem ale gdyby było coś nie tak to by nam lekarze powiedzieli. Bóle głowy miewam niestety też. Własnie mam je teraz. Mdłości miewam ale rzadko i takie jednorazowe, nagłe. No i to mocne ssanie w żołądku na czczo i w godzinach posiłków.

Brzuszek lekko widac ale to zapewne wina wdęć a nie ciąży -raczej chyba za wczesnie na to :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #187238 przez zora85
Oj dziewczyny mi zamilkły, hmmm.. Kiedy macie kolejne wizyty?? Fajnie by było gdybyście je opisywały, wtedy te które są ,,niżej'' wiedziały by mniej więcej czego się w danym tygodniu spodziewać :) Ja swoją wizytę mam 14 wrzesnia i już nie mogę się jej doczekać. Dłuży się strasznie :( Oprócz pobolewających piersi nie mam żadnych objawów!! Kumpele mi powtarzają że powinnam się cieszyć bo co niektóre bardzo źle wspominają pierwsze 3 miesiące ale ja czasami się martwię bo nie czuję sie jak w ciąży. Ostatnio dopadło mnie przewlekłe zmęczenie; na nic nie mam ochoty ani siły. Najchetniej to bym tylko leżała. Pozdrawiam :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #187263 przez Karola1990
Cześć dziewczyny:)
Nie odzywałam się bo nie miałam na to siły. ciągle tylko bym spała.
Brzuch mnie boli jak tylko więcej pochodzę albo coś porobię.

Dziś byłam na wizycie u lekarza żeby założył mi kartę ciąży.
Zastanawiam się tylko czy ja te papiery muszę ze sobą zawsze nosić?

Jeszcze mam jedno zmartwienie.
Po ostatnich przytulankach miałam lekkie plamienie. ale lekarz nie zabronił sexu. powiedział tylko że trzeba uważać we wczesnej ciąży.
nie wiem teraz co mam o tym myśleć.
Następną wizytę mam na 26 września. Na 8:45. To będzie 13 tydzień. :lol:

Nie mogę się doczekać :)

Zapytał jeszcze czy chcę zwolnienie z pracy ale powiedziałam że nie. Chcę pracować jak najdłużej bo wiem że w domu oszaleje.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #187290 przez ilona_2037
hej!

ja mam wizyte w czwartek i nie moge się doczekać. chyba się przeziębiłam albo co gorsza łapie mnie angina przyjechałam z pracy już do domku i leże w łóżku. oby minęło samo.



Ilona

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #187353 przez Syśka
hej ja mam wizytę na 15 wrzesnia i bardzo jestem ciekawa co powie ...
Zora ty to masz fajnie ja juz nie moge sie doczekać kiedy mina te 3 miesiące bo juz ledwie wytrzymuję :( ciagle mdłości ból głowy masakra i te zapachy czuje wszystko, dzis wybrałam sie z mężem pozałatwiac sprawy na mieście i myślałam ze zejdę hehe od uderzeń miliona zapachów najgorsze to perfumy innych osób :( wogóle dostałam dzis bólu głowy od odswierzacza w toalecie ...to jakas paranoja chyba sobie nos zakleję

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu - 12 lata 7 miesiąc temu #187485 przez iwcia
A ja właśnie dziś jestem po wizycie. Dzidziuś ma 28 mm :D widać wyraźnie było jego głowe, nóżke, rączkę i serduszko :) widziałam jak pulsowało. Wszystko jak narazie w najlepszym porządku. Następna wizyta pod koniec miesiąca :)

A to nasze maleństwo :)


Nasza córeczka Oliwia :) ur.11.04.2012 r. godz.22.25

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl