BezpiecznaCiaza112023

Lipiec 2011 nalezy do Nas

10 lata 7 miesiąc temu #733924 przez hoborr
:dry:

Ada wczoraj wieczorem dostała dreszczy tak silnych że na chwilkę przeszło to wszystko w drgawki. miała tylk o37,4 stopni gorączki. Potem troszkę wzrosło i tyle. POszła spać. Dziś byłam u lekarza - no to ma zapalenie migdałków. KOło południa bawiłą się spoko - i w ciągu kilku minut znowu! Straszne dreszcze i poszła spać z dziadkiem. Przykryta 2 kołdrami. Teraz jej gorąco bo się rozkopuje.
Martwie się że będzie chora na padaczkę:( Pisałam wam wcześniej o tym że często pod wpływm emocji i różnych boźców się trzęsie! MOże ma to z tym związek:( Ale się martwię:(

Z Robinkiem leppiej.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #733935 przez Oposek
Hoborku kochany, zapisz się z Adiusią do neurologa, tak na wszelki wypadek. Ale nie myśl od razu o tym, że będzie miała padaczkę, choć ja wiem, że to się łatwo pisze.
Małe dzieci dość często reaguję neurologicznie na podwyższoną gorączkę, bo układ nerwowy jeszcze nie jest dojrzały.
Ściskam Cię mocno, myślę ciepło i przykro mi bardzo, że się martwisz :kiss: Dobrze, że chociaż Robercik ma się lepiej!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #733944 przez natimp1
Hobborku zdecydowanie sprawdź to.. chyba najpierw do neurologa trzeba iść... pewnie to nic złego ale wiesz .. lepiej sprawdzić...

Rose... CO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Spider Chomik.. no nie żartuj!!!!! co Ty gadasz .,.. no żal straszny on był .. taki wyjątkowy ;);)


a ja kupiłam spodnie w Biedronie... dresy dla Maksa .. mega mega się cieszę .. kiedyś człowiek się cieszył jak sobie cos kupił a teraz proszę.. no nic rola matki :)
23 zł, a materiał dobry i cienki -do przedszkola jak znalazł...były tylko 4 pary .. juz wczoraj nielegalnie pykłam 3, nie zmarnują się...dziś rajtki kupiłam.. cena normalna 8,99ale gat dobre.. no i ze spidermenem i samolotami to wiecie;)jeszcze kapcie i szczoteczka pasta i z głowy :)
dzisiaj bilans .. jak się doczepi do tego ze nie gada to jej pyknę:):)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu - 10 lata 7 miesiąc temu #733953 przez Oposek
Popatrz Hoborku- "Drgawki gorączkowe pojawiają się u pięciu procent dzieci pomiędzy szóstym miesiącem, a piątym rokiem życia. Skłonność do nich jest dziedziczna. Najczęściej mają związek z szybko rosnącą gorączką - wtedy mówimy o tzw. prostych drgawkach gorączkowych, z których dziecko wyrasta".

www.edziecko.pl/pierwszy_rok/1,79405,745..._podczas_ataku_.html

No, ale sprawdzić trzeba.

Nati super, że się udało z tymi spodniami :):):) Ja się dopiero po południu z Sis wybieram, może jeszcze coś dla naszych chłopaków zostanie ;) Daj znać jak po bilansie. A lekarka to niech się lepiej od Jaśka odczepi, bo jeszcze Jej Maks przebije opony w aucie ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #734046 przez aniaw
Hejka :kiss:

Byłam z Dominisiem dziś na kontroli u lekarza. Gorączka utrzymuje się już 6dzień ;)
We wtorek miał badana krew i mocz. Mocz ok, w bad krwi trochę leukocyty podwyższone (15 a norma do 12) i mega podwyższone CRP (68 przy normie do 5) ;)
Jakaś ogólna infekcja wirusowa lub bakteryjna. Dziś przebadany na wszystkie stronę i żadnych innych objawów oprócz gorączki brak. gardło czyste, osłuchowo ok, węzły chłonne niepowiększone, żadnej wysypki, dziąsła i błony śluzowe w jamie ustnej ok, brzuch mięciutki. Nie kaszle, nie wymiotuje, nie ma biegunki. Odrobinę kataru ;)
Antybiotyk od niedzieli nic nie daje. Od dziś ma drugi i czekamy do jutrzejszego wieczora. Jak gorączka nie będzie spadać to szpital ;) Podejrzewają mononukleozę ;)
Poza tym poza momentami uderzeń temp - przeważnie powyżej 39stopni - on czuje się bardzo dobrze i bawi się i dokazuje :S
A wiecie jak wychodziłam od lekarki ona powiedziała do praktykantki wskazując na Dominika - no widzisz to jest dopiero ciekawy przypadek :S
(ja tak często mówię o swoich pacjentach jak maja nietypowe objawy i trzeba się nagłowić, żeby dojść przyczyny ;) ).
Kurka jnie chcę, żeby mój syn był jakimś przypadkiem tylko żeby był zdrowy :huh:

Hoborku zdrówka dla dzieciaczków :kiss: A Adusię dla świętego spokoju pokaż neurologowi :kiss:

Rose no proszę Cię chomik od nadmiaru uczuć jeszcze w życiu nie zginął :S No chyba, że ktoś go tak ścisnął, że udusił ;)

Oposek, Rose wow wasze maluchy już od poniedziałku wybędą z domu :S Matko ani się obejrzymy a już będzie trza 18stki organizować :S

Basba lokum w wawie? Ale chcesz jakiś hotel czy u kogoś przenocować? :blink:

Nati ja też muszę na jakieś zakupy dla chłopaków ale ciągle nie ma kiedy ;)

Masuska, Hoborek fajnie, że macie kociaki :laugh:
My też mieliśmy mieć od dziś kociaka na 5 dni na próbę od cioci ale jednak odłożone w czasie ;) Ciocia miała wyjechać i miała nam babcię podrzucić razem z kotem ale w ostatniej chwili wyjazd odwołała a my tu już cały plan babcino-kociany opracowywaliśmy i dzieciaki na kota napalone :S

No dobra wracam do pracy do swoich PRZYPADKÓW :)
Buziaki :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #734063 przez Oposek
Ania współczuję stresu :(
Miałam mononukleozę,już jako dorosła osoba, wyszłam bez szwanku, przynajmniej fizycznie ;)
Od "kolegi" się zaraziłam :blush: Mam jednak nadzieję, że antybiotyk zacznie działać i nic więcej nie będzie potrzebne :kiss:

A Basba na romantico weekend się z Mężem wybiera i gardzi kanapą, za to podała namiary na siebie, gdzie będzie spała, nieroważne posunięcie doprawdy;) Jeszcze nie wie, że się zjawiamy u Nich wieczorem na kolację- z Litkiem, Tomim i naszymi trzema budrysami :lol:
W końcu po tylu latach małżeństwa i z dwójką dzieci to już się nie należy słodkie "sam na sam", co nie? :blink: :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #734089 przez aniaw
Oposku a jakie miałaś objawy tej "choroby pocałunków? :laugh:
Co do Basby to jasne, że trza jej zrobić najazd niespodziankę :lol:
Oposku mam jeszcze jedno pytanko do Ciebie lub do Litka:
czy zdjęcia z NK można ściągnąć na swój komputer?
Kurcze przy zbieraniu fot do wywołania okazało się, że jeden plik ze zbiorami mi zaginął ;)
Przez przypadek zobaczyłam, że kilka z tych foyy mam na NK i chciałam je stamtąd skopiować i wrzucić do wywołania. Tylko nie wiem jak to zrobić bo po kopiowaniu pojawiają się tylko takie małe ikonki a nie normalne zdjęcia. I nie wiem czy cosik da się zrobić ;)
A i jeszcze jedno : czy jest szansa, żebyś w tzw wolnej chwili przesłała mi fotki chłopaków z naszego spotkanka? I miałas też mi dosłać ich fotki co masz na blogu jak ich gościłaś :)
Taka zbiorcza prośba do Ciebie :kiss: Oczywiście się nie pali bo Ty teraz nad tekstem się głowisz niezłym. Natchnienia życzę :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu - 10 lata 7 miesiąc temu #734112 przez Oposek
Ania temperatura, złe ogólnie samopoczucie- zmęczenie, zawroty głowy. Robiłam akurat usg brzucha do szpitala, bo szłam na wycięcie pęcherzyka i wyszła przy okazji też powiększona wątroba, więc już wiedziałam, że to mononukleoza, bo "koledze" już wcześniej zdiagnozowali :blink: Najgorsze było to, że czekała mnie przymusowa abstynencja, więc Dominika w razie czego też czeka- koniec z chlaniem przed snem :blink: :lol:
Jasne, jasne- fotki podeślę! A o nk zapytam Litosława jak wróci, będzie wiedział najlepiej :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu - 10 lata 7 miesiąc temu #734143 przez różyczka
A ja sie wtrące Anno i Ci "powiem",ze bezproblemu skopiowalm fotki z nk jak je likwidowalam ze swojego profilu, mało teo-kazdego innego człeka tezbez problemu :blink:

Bianka wozila kota w wózku wlasnie po ulicy-taki spacerek, wózek głeboki dla lali, wiekowy dosyc bo po duzo starszej kuzynce i ludzie, którzy nas mijali mieli taki polew,ze az sama sie zaczęlam smiać :laugh: Młoda przejeta jak świezo-upieczona mamuśka, ciagle go poprawiała, stawiała budke, opuszczała w kołko, az sie kot wku.... i se polazł :laugh:
boże żeby tylko nie zdechł :dry:
bo z tym ściskaniem chomika z miłosci to Twoja zabójcza teoria Ania nie mija sie az tak duzo z prawdą :S

Dominik bedzie teraz anonimowym mlekoholikiem znaczy sie, tak? :laugh:

Kto nigdy nie był dzieckiem, nie może stać się dorosłym...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu - 10 lata 7 miesiąc temu #734243 przez aniaw
Mlekoholik dobre dobre :lol:
Ale moje chłopaki jakaś mleka nie piją ;)

Rose zmobilizowałaś mnie i też już odkryłam jak kopiować fotki z nk dzienks :laugh:

Oposek no jak doktorka omacywała brzuchol to mówi, że ciutke watroba powiększona, więc stąd to podejrzenie, no zobaczymy ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #734437 przez Rika
Hej :) daaaaawno mnie nie było ale czasu brak totalnie...
czytam i czytam i szkoda mi Waszych maluchów :( ovy szybko wróciły do zdrowia, dużo dużo zdrówka im życzę i Wam mamuśki.
U mnie ostatnio też małe zachorowanie było, wszyscy rozlozeni na łopatki a małe tylko katar...

Pozdrawiam Was mamuśki :) buziaki dla maluchów i miłego pierwszego dnia w szkole dla małych przedszkolaków :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #734459 przez masuska
Cześć

Na początek:
Zdrówka dla wszystkich chorobździlów.


O nas:
Mam teraz 3 dzieciaków w domu, Piter, tatuś i Raul - 3 chłopów. Co ja sobie narobiłam. Do tego pralka wysiadła już całkiem. Dziś jedziemy po nową.

Rosa przepisy widziałam i b mi się spodobały. Dziękuję:) Gruszek to my mamy wysyp, jabłek też, ale to na szczęście zimowe i mogę poczekać z robotą.

Pitucha mój, ostatnio skarży się na ból brzucha, tak bez powodu - tłumaczę sobie że rośnie. W b krótkim czasie spodnie mu się pokończyły, a o butach już nie wspomnę.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #734484 przez natimp1
hej Dziewczyny

Aneczka daj koniecznie znać jak będziesz wiedziała co z Młodym .. martwię się...

Masuska mi się Maksi skarży ze go kości bolą wiec uznałam ze to wzrostowe, ale o brzuchu nie słyszałam ze jak boli to może wzrostowo.... przy czym moze nie znam przypadku po prostu.Kochana ja mam trójkę na co dzień..u Ciebie jeszcze szansa na "prawie" równowagę u mnie już nie ..

Jesteśmy po bilansie.. jak ro powiedziała, Będzie żyć.. i to całkiem nieźle się ma... jedyne co to siulas do zrobienia:( ale spoko przeżyłam jednego , przeżyje drugiego...zrobię jednak dopiero w listopadzie jak będę w domu po operacji...
Z gadaniem powiedziała że kompletnie nie widzi powodu zeby się czepiać .. ileś tam wyrazów mówi, dogadac się dogada bezbłędnie ma , widzi na tyle co go "zna" ze charakterologicznioe uparty człek i indywidualista i on zadecyduje kiedy przemówi nawet jak będzie potrafił.. od razu mi się kawał o kompociku przypomniał.. no wiec prócz bilansu pediatrycznego jescze analize psychologiczna puściła..

Rose mój Tomek załamany chomikiem ...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #734536 przez aniaw
Hej :)

Dominiś nadal gorączkuje więc jak do wieczora nic się nie zmieni to jutro rano stawiamy się w szpitalu ;) Tylko nie wiem jak to w weekendy wygląda i czy tam robią na bieżąco jakieś badania ;)

Poza tym Mały ma teraz fazę na oglądanie Krecika :laugh: I trzeba jeszcze siedzieć obok niego i podziwiać wygłupy tych stworków :laugh:

Nati, Oposek pisałyście kiedyś o jakimś dobrym termometrze bezdotykowym? O ile czegoś nie pomyliłam to dajcie cynk pliiis bo my mamy takie badziewie, że teraz elektronicznym dopupciowym męczyłam Małego więc on ma już mnie dość :S

Masuska ja też mam 3 dzieciaków i się nie chwalę :P Tomi nz nich największy maruder :lol:

Rika fajnie, że napisałaś i buziaki dla Was :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #734579 przez natimp1
Aneczko ja bardzo chętnie ale dopiero wieczorem będę w domu ale chyba thermno flash ale nie jestem pewna czy to nie nazwa jakiegoś urządzenia do zwalczania cellulitu ;)w każdym bądź nadal gorąco polecam...
Anka u nas raczej w weekend robi sie wyłącznie podstawowe badania typu morfologia itp...ale cała główna ekipa szpitala zawsze w tygodniu , przy czym wiesz Ty w Wa-wie mieszkasz

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl