BezpiecznaCiaza112023

Lipiec 2011 nalezy do Nas

10 lata 2 miesiąc temu #832865 przez masuska
Hoborrku proszę

PRZEPIS:
Składniki/na 3 chlebki z foremek 30x12,dwa do konsumpcji,jeden
zamrażam/
4szklanki otrąb owsianych
2szklanki otrąb pszennych
1 szklanka mąki kukurydzianej
2 serki wiejskie lekkie z Piątnicy/0% tł.,każdy po 250gr/
8 jajek/białka należy ubić na pianę/
O,5l maslanki niskotłuszczowej
1 łyżka soli
1 i 1/3 torebki proszku do pieczenia (takiego na 1kg mąki)
po 1 łyżce suszonego kopru,tymianku,czosnku niedźwiedziego i
suszonych pomidorów z bazylią/kamis/
1 łyżeczka kminku/dla lubiących kminek/


Jeżeli ktoś nie ma czosnku niedźwiedziego,to moża dodać łyżeczkę czosnku suszonego,lub 3-4 duże wyciśnięte ząbki czosnku. Wszystkie suche składniki należy dokładnie wymieszać,ser rozgnieść i wymieszać z żółtkami,dodać z maślanką/najpierw 3/3 maślanki,potem
resztę porcjami,zeby ciasto nie było lejące.Całość wymieszać i dodać pianę z białek i jeszcze raz delikatnie wymieszać.Wyłożyć foremki papierem do pieczenia/inaczej chlebki się przykleją-
sprawdziłam/.Foremki wstawiam do częściowo rozgrzanego piekarnika i od chwili uzyskania temp. 200-220 stopni piekę godzinę i 20-30 minut.Przygotowanie ciasta zajmuje 15 minut.




A co Ty na dukanie?
Mam jeszcze fajny przepis na naleśniki:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #832868 przez hoborr
Magda marcówki się prawie wszyskie odchudzają dukanem i sie przyłączyłąm do nich. Ten chleb w 1 azie można, tak? A ile stosowałąś 1 fazę? Trochę sie boję tej diety. Dobrze się czułaś na niej?
W sumie to mnie Ufolka zmotywowała 12 kilo już schudła!

Dziękuje za przepis. A ile go można zjeśc na dzień???

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #832876 przez natimp1
Hej Dziewczyny


oferta : sprzedam syna, wzrost 90 cm, waga 12,80,. blondyn , niebieskie oczy, cechy charatkteru , przytulasek, wywijasek, ... chętna któraś..?
wiecie co ten ... ten ... "żartowniś" zrobił-wrzucił rolkę papieru toaletowego do pralki , z czarnym praniem.. podłapał temat jak robił siusiu a ja pakowałam czarne ubrania do prania :ohmy: :ohmy: :ohmy: :ohmy: :ohmy: :ohmy: :ohmy: :ohmy: :ohmy: :ohmy: .
Niczego nie świadoma włączyłam pranie..... no i reszty sęe domyślacie.. masakra ...
Górski się znalazł jakiś ......

Hobborku.. ja nie mam dobrego zdania o Dukanie, chudnie sie to fakt , u mnie dużo koleżanek było na Dukanie, u 4 na 6 waga wróciła, w mniejszym stopniu ale wróciła.. Ja stosowałam B. krótko Dukana ponieważ mi lekarka zabroniła...
Oczywiście nie ma to mieć wydźwięku zniechęcenia, po prostu pozwoliłam się włączyć do dyskusji bo znam tę dietę;)
z tego co mi teraz dietetyczka mówiła, to ważne by dieta była zbilansowana, wszystkiego z umiarem, -cukry, białko, węglowodany ...

Przyszła Mamo -ja nadal zaglądam w skrzynkę:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #833094 przez aniaw
Dobryyyyyyyy :)

Ja pracoholik chciałam się przywitać :) Przez tydzień netu nie miałam w pracy a w domu czasu brak :S
Wczoraj o 6.30 wyszłam z domu i wróciłam po 23ciej i dziś powtórka z rozrywki :S
Udało mi się wcisnąć na szkolenia do specjalistycznej kliniki i próbuje skorzystac ile sie da :blush: Przynajmniej przez 2 tyg, które mam niezobowiązujące :)
Bo później mam się zdeklarować czy chce u nich pracować :S

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Ale tu się dzieje :lol:
Same młode, piękne, bogate i zakochane :lol:
No nie licząc Nati oczywiście :P :kiss:

Nati oddawaj syna :side: U nas rolki z papierem ląduja w wannie albo w kibelku w całości :angry: Nie mówiąc juz o tym, że kiedyś kostka toaletowa została spuszczona w kibeklku razem z tym plastikowym opakowaniem i zapchała odpływ :lol: Pisałam o tym kiedys co Tomi próbował to naprawić i finalnie zostalismy bez kibelka bo się stłukł :S
Drzwi od kabiny prysznicowej też oberwali a cena nowych zawiasików przerosła nasze najśmielsze oczekiwania ;) Masakra z tymi bobasami :lol:

Hoborku dietowanko? Trzymam kciuki :kiss: Matko Twój Robercik juz roczek??? :)

Oposek oj ja czesem też lubię poniedziałki :lol:

Masuska jak tam zdrówko? O musze przepis chlebowy wypróbować :)

Asiu fajnie, że już w domku :) Ciesz się dzieciaczkami :kiss:

Basba gratki 2000 strony :lol:

Przyszła_mama tak tak prezentacje juz nawet 2 robiłam wg Twojego instruktażu :kiss:
A pamietam, że Ty kiedyś zdjęcia na płótnie chyba zamawiałaś przez allegro. Dobrze pamiętam? Masz kogoś sprawdzonego?

Rose masz rację, że życie jest niesprawiedliwe ale Ty się nie wypowiadaj bo masz morze tak bliziutko :P :kiss:

U mnie chłopaki poszaleli do końca :S Dominiś ma swoją ulubiona maskotke - misia Edusia i wszędzie z nim łazi :laugh: dada do niego, karmi go, zakładfa pieluszkę, uczy go na kibelek, śpi z nim a jak się w nocy przebudzi to pierwsze pytanie - gdzie jest Eduś :lol: masakra :lol: dziś to nawet Edusia musiałam ucałowac przed wyjściem do pracy :S
szymi za to papuguje po młodszym i dorwał misia Filipka :S Ale on zapomina czasem o tym swoim kumplu - czasem za karę wrzuci go do pralki i takie tam więc jest smiesznie teraz z nimi :lol:
Poza tym madralińscy sa nieziemsko, że nieraz komentarza brak - co to bedzie dalej :lol:

Buziaki :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #833205 przez masuska
Hoborrku, no to odwiedzę marcówki:) Ja na dukanie byłam 2-3 miesiące, nie pamiętam. Zgubiłam coś koło 15tu. Teraz znów zaczęłam, bo marzy mi się ta 5tka z przodu. Pierwszą fazę tylko 3 dni, a później na przemian po 5 dni.

Chleb pasuje do pierwszej fazy, ale za dużo go jeść nie można, bo dozwolone jest tylko 3 łyżki otrąb owsianych i jedna pszennych na dzień, a i skrobi kukurydzianej też tylko 2 łyżki. Ale za to ten chleb mi najbardziej smakował z tych co robiłam. Bułki z mikrofali znośne.

A co myślę o Dukanie, taki sposób na szybkie chudnięcie, a czy zdrowy, raczej wątpię, ale dobrze mi po nim było i nie dał efektu jojo. Teraz odbiłam na zimę trochę, ale da się to zwalczyć, zresztą zaczęłam tyć po 2 latach:)


Nati ja Jaśka chętnie przyjmę, może Piotrek go namówi na stemplowanie kibelka, albo , malowanie ścian, bo mnie taki artysta wyrasta.

Cześć Aniu pracoholiczko:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #833252 przez hoborr
Maga a marcówki to polecają naprzemiennie 1na 1.

Natipm no to moge się wymienic ! Ale wszystjkie kwiatki z domu wyrzuc bo ci ziemię rozpieprzy po cąłym diomu, wysmaruje teściowej obrus mazakami i wlaje wódką do mleka!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #833338 przez masuska
Dzięki za info

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #833486 przez hoborr
BAbsa ratunku! Doradż! Martwię się za za 10 lat nie będzie mi się kuchnia podobałą!!! Ukłąd jest taki że górne szafeczki są białe lakierowane, a pod nimi szklane mleczne ze srebrnę listwą, płyki na ścianie białe, blat - - super jest srebrny, szafki dolne fiolet matowy, podłoga szara - gres szkliwiowy, listwa przy podłodze srebrna, sufit biały.... Czy to pasuje - to wiem że pasuje -- ale nie wiem czy to wszytko jest praktyczne. Takie drewnopodobne kolory sa ponadczasowe, ale wiem że chcę w nowowczesnym stylu.. sama się już gubie w rozmuyślaniach o tej kuchni..
A teraz pytani8e jakie polecacie sprzęty - tzn, jakich firm ...

Dziewczyny jerśli któaś miałaby ochotę doradzić - to bardzo proszę!

Basba wiem że Twoją kuchnię lakieroawał znajomy - ale tak z ciekawości ile kosztuje metr u Was lakierowania??

A i DZIEŃ DOBRY:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #833489 przez masuska
Hoborrku, ja mam wszystko Boscha, łącznie z mikserem, ale maszynkę do mięcha mam tradycyjnie Zelmera. A jeśli chodzi o robota, to polecam www.euro.com.pl/roboty-wieloczynnosciowe/bosch-mum54240.bhtml Sama nie mam ale marzę. Oczywiście Kenwood najlepszy

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #833511 przez natimp1
eeee dziewczyny to ja zostaję przy Jachu :):)

widzicie jak diety na róznych ludzi inaczej działają, Masuska nie miała efektu jojo po Dukanie , u mnie dziewczyny miały ... jednym npo Kapuściana nic nie działa, innym jak znalazł, chyba rezba znaleźć coś dla siebie i być wytrwałym...
ja mam ten problem , ze nie jestem w stanie przestrzegać diety ze względów zarówno organizacyjnych jak i wielkiego żołądka... jem ostatnio zdrowiej, mniej, bardziej przemyślanie ale na bank sobie nie odpuszczę ulubionych potraw raz na jakiś czas.. za słaba jestem :)

Masusko a jak Ci teraz idzie dieta? ja w paleniu nadal wytrwała jestem tak jak moje kilogramy - wytrwale walczą by ze mną zostać :)

Jaśko w nocy dostał gorączki, marudny nieziemsko był, ja dzisiaj straszę normalnie wyglądem a jescze mega wazne spotkanie z udziałowcem mam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu - 10 lata 2 miesiąc temu #833514 przez masuska
Nati też nie palę, nie chce mi się mimo że Mąż pali. Dieta ok, daję radę 3 kilo mniej, ale to na początku utrata wody. Nie przestrzegam rygorystycznie, bo jak upiekłam Hoborrkowe ciasto drożdżowe to nie było wyjścia, musiałam:)

Przyłączam się w straszeniu, od wczoraj łeb mi pęka, nawet sen nie pomógł, bo o tabletkach już nie wspomnę. Zdrówka Jaśkowi:)

Hoborr tamtego chleba co Ci dałam pieczonego w keksówce o wymiarach, 11x24 można zjeść 4 cm z długości:) tak sobie wyliczyłam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #833524 przez hoborr
Magda no właśnie myślimy z Tonmiem o Baschu... :lol:

NAtimp ja stosowałam kopenchaską i spadało około 8 kilo. POtrzym uważałam i tzryłmałąm normalną zxdrową diete i nie przytyłam . DOpiero w ciąży..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #833599 przez basba
Dzień dobry...

Wybaczcie dziewczyny u mnie coś kiepsko z nastrojem wiec tylko Hoborrkowi odpisze i wracam do pracy.

Napisze ci tak- lakierowane fronty to nie jest tani biznes :) Ja dokładnie nie wiem ile kosztowały nasze - bo to po części prezent od męża na gwiazdke ale podpytam- może puści pare z ust ;)
A co do drewna- wiesz ja miałam drewnianą wcześniej i tez się znudziła :) Fakt faktem że gdy przyszło do wyboru koloru drewna postawiono mnie przed faktem dokonanym - ja chciałam coś ciemniejszego, tak wiec nie jest powiedziane ze kuchnia nie znudzi ci się po 10 latach (drewniana czy taka jaką masz w projekcie).
Natomiast jeśli chodzi o sprzęt AGD wcześniej mielismy wszystko Whirloppola teraz płyta AMICA (jestem mega zadowolona- z tym że ja mam indykcje 80 cm szeroką), lodówka Samsunga a piekarnik i zmywarka pozostała (nie narzekam działają super).
Nie wiem nad jakim zlewem myśleliście - ja miałam wcześniej srebrny w satynie i wylewę też matową, teraz mam w czarnym granicie i jest o wiele łatwiejszy w utrzymaniu...

Miłego dnia

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #833892 przez hoborr
BAsbo no ja mam miec płytę gazową. Ostatnio w sumie tomek tez o Samsungu cos mówił... na forach siedzi i coś tam wyczytuje. Zlew właśnie chce mieś srebrny w macie. Mamy miec tylko górę lakierowaną. Dół matowy. I koszt 11 tysięcy. wyszło. Wstępnie.

ALe pomijajać kuchnię.... Jutro pochwalę się SCHODAMI:) HIHIH CIekawe co powiesz:)

I Ty nic nie smutaj się tylko głowa do góry. BA ja Cię tu jutro potrzebuję!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu - 10 lata 2 miesiąc temu #834759 przez basba
Dzien dobry...

jaka tu cisza....aż strach się bać! Hoborrku o cenie frontów jeszcze nic nie wiem... urabiam męża ;)

Dawaj schody! Mam nadzieje ze jesteś zadowolona :woohoo:

reszta Pan cos skrobnie, co??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl