BezpiecznaCiaza112023

Lipiec 2011 nalezy do Nas

12 lata 11 miesiąc temu #124556 przez Rika
Masuska to musicie porozmawiać na temat kolejnego dziecka bo to ma być Wasza wspólna decyzja. Najlepiej to zostawisz męża z małym na cały dzień i noc i może zmieni zdanie :D
Heh poza tym spiralę można wyjąć wcześniej.

Dziewczyny jak któraś nie ma jeszcze rzeczy dla maluszka to w biedronce jest promocja na chusteczki i pieluszki dada, ja jadę po proszki i płyny do prania bo mi się skończyły.
Tu ulotka to możecie coś sobie luknąć:

gazetka.biedronka.pl/g12,nasze_dzieci.html

Oferta wazna od dzisiaj :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #124562 przez masuska
Hehe, tak właśnie myślę, Piotrek się pojawi, to już nie będzie mu tak śpieszno do następnego:) W razie czego zrobię jak mówisz Rika, niech zostanie na trochę z dzieciaczkiem to się przekona jak fajnie:)

Fajna promocja w Biedronce:)

A ja właśnie sobie kupiłam zwykłe klapki na allegro takie piankowe. Nie mogłam nigdzie znaleźć:( Bo albo japonki, albo te croksy, czy jak im tam.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #124570 przez olka1730
Witam....Rika chyba bryknę na "Biedronkę" po pieluchy do szpitala ;) a proszek rzeczywiście tańszy,kupowałam duuuzo drożej.... :angry:

Dziewczyny podpowiedzcie mi jak wypłaca ZUS czy z góry czy z doły jestem na zwolnieniu od 18 kwietnia,i wiem ze do 07.06 płaci Mi jeszcze zakład pracy bo zapytałam księgowej a później to muszę czekać jak długo(muszę rozplanować wydatki-hehe).....Masuska jak u Ciebie,bo wiem ze już długo siedzisz na zwolnieniu??? czy muszę przedzwonić do ZUS i podpytać,jak to jest u Was???

Pozdrawiam :laugh:

Ja ostatnio taka leniwa jestem ze sama się sobie dziwie :silly: nawet ze sprzątaniem się nie wysilam za bardzo ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #124574 przez olka1730
..........dziewczyny coś pokręciłam jestem na zwolnieniu od 5 maja :laugh: ..matko jaki ze Mnie zakręt ostatnio-przepraszam :angry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu - 12 lata 11 miesiąc temu #124585 przez masuska
Lalka, ja jestem dopiero na zwolnieniu od 04.04:) i od 7mego maja płaci mi ZUS, jak to wygląda, to nie wiem, bo jeszcze nic nie dostałam, oprócz ostatniej wypłaty z firmy. Księgowy ciągle uspokaja że jest wszystko w porządku więc pozostaje czekać.

A właśnie którejś już ZUS wypłaca?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu - 12 lata 11 miesiąc temu #124588 przez Rika
Olka1730 ja byłam na zwolnieniu lekarskim od 27 kwietnia 9chodzi mi o 1 ciążę), urodziłam 22 czerwca czyli automatycznie przeszłam na urlop macierzyński (L4 miałam wystawione do 29 czerwca). ZUS robił mi kontrolę, problemy, sprawy i było jakieś postępowanie ogólnie bo im papierów brakowało! A wszystko było dane tak jak być powinno. pieniądze dostałam dopiero w październiku! A myslę sobie co by było gdybym była sama, bez męża. Nie miałabym za co żyć! Ich trzeba pilnować bo mają syf w papierach. Ciekawa jestem jak to teraz będzie... Ile ja nerwów wtedy straciłam :(

Pierwszą "wypłatę" L4 wypłaca pracodawca aby wszystko było w terminie. Kolejną "wypłatę" daje ZUS w takim samym terminie co powinien dać pracodawca. Jakoś do 15 każdego miesiąca chyba. Przez pierwszy miesiąc ZUS ma czas żeby ogarnąć wszystko a i tak pracodawca dostaje zwrot od ZUS-u za ten jeden miesiąc który wypłacił.

A na ten zjazd mieliśmy jechać w tym roku :(
www.roverki.pl/sprawy-klubowe/624-19zlot.html

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #124594 przez olka1730
..dzięki dziewczyny,podpytam w pracy dziewczyn co wróciły z macierzyńskiego jak to u nich było i dam Wam znać ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #124606 przez masuska
O kurcze, toć to się w głowie nie mieści.

Ja wypłatę dostawałam pod koniec miesiąca, czyli za parę dni dostanę za kilka dni maja i teraz kolej ZUSu. A kiedy Ci kontrole robili? Od razu w pierwszym miesiącu, czy jak?

Fajny zlot. A myślałam że chodzi o zwykłe rowerki:) Ale bym sobie pojeździła chętnie:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #124622 przez różyczka
Cześć laseczki :)
No i nie jest już tak upalnie...a moze to i lepiej bo przynajmniej tak nie puchnę :S

Z tym L4 to jest podobno tak, ze w małych firmach po 30 dniach zaczyna płacić Zus a w wiekszych (chyba powyżej 20 zatrudnionych ) nadal płaci pracodawca, ale rozlicza to potem sobie z Zusem, wiec de facto Zus ponosi koszt. Plus jest taki, ze wypłata przychodzi na konto jak zawsze, a nie tak jak to bywa w przypadku Zusu - różnie. Babeczki sie skarżą, ze trzeba dzwonić do Zusu, popedzać ich, no ogólnie szopki tak jak w przypadku Riki.
Ja pracuję w szkole=dużej firmie, więc mam nadzieję, ze moja wypłata bedzie wpływac tak jak zawsze czyli 1-go każdego m-ca. Zobaczymy jak wyjdzie w praniu :unsure: Narazie jestem dopiero 2 tydz. na L4.

Superasta torba masuska :)

Kto nigdy nie był dzieckiem, nie może stać się dorosłym...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #124625 przez różyczka
Kurde nie wiedziałam, ze to takie proste, zobaczcie:
wypiekizpasja.blox.pl/2011/05/Kawa-Frappe.html

Jeszcze jakby dołozyć lody to już poprostu wypas :P

Kto nigdy nie był dzieckiem, nie może stać się dorosłym...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #124640 przez masuska
ehhh, pożyjemy zobaczymy. Jakoś na razie odsuwam tą myśl o płaceniu przez ZUS. Mamy jeszcze sporo oszczędności i męża wypłatę, więc damy radę:)

Różyczko smaka mi zrobiłaś na frappe, zaraz sobie zrobię:) Szkoda że lodów nie mam bo fajne by było z:)

Dziewczyny czy kupujecie, a jak tak to co na słońce dla maluszków, a i czy jakiś balsam po kąpieli, bo w sumie to mam tylko płyn i szampon z oliwką, czy natłuszczający, nie pamiętam.

Znalazłam coś takiego, od pierwszego dnia życia:
allegro.pl/ziajka-sloneczna-emulsja-dla-...f30-i1621599255.html

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #124648 przez masuska
różyczka napisał:

Kurde nie wiedziałam, ze to takie proste, zobaczcie:
wypiekizpasja.blox.pl/2011/05/Kawa-Frappe.html

Jeszcze jakby dołozyć lody to już poprostu wypas :P


Powiem tylko tyle:) ZAJEBIASZCZE:) A jakie banalne:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu - 12 lata 11 miesiąc temu #124667 przez basba
Cześć...
No wiem że nikt nie pyta ale u nas po wizycie u lekarza też wszystko OK :silly:
Wikusia ma 1800 i lekarz przypuszcza że w dniu urodzin zaden z niej kolos nie będzie (tak przypuszczalnie jak Antoś 3200).
Wstępnie mi powiedział że mam się szykować na 11 albo 14 lipca (wtedy ma dyżur w szpitalu i zrobi mi cesarkę)... nie mogę się już doczekać! :lol: Luteinę chyba będę przyjmować do końca.

Co do ZUSu. Mi wypłaca pracodawca cały czas a oni rozliczają się potem z ZUSem.

A co do emulsji- ja smarowałam Antosia nawilżającą NIVEA SOFT. Wogóle zamierzam kupić wszystkie kosmetyki z tej serii.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #124692 przez przyszla_mama
Ja jestem na zwolnieniu, pierwszy miesiac pieniadze wyplacal mi pracodawca, a kolejne juz ZUS. Zadnych problemow i nieprzyjemnosci nie mialam, zawsze pieniadze dostaje regularnie, okolo 6tego kazdego miesiaca, nikogo nie musialam poganiac i o nic sie martwic, tfu tfu odpukac, bo wiecie jak to jest jak czlowiek cos pochwali :)

zaraz jedziemy z malenstwem na wizyte uchhhh :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #124708 przez masuska
basba No to mój klocek w tym czasie był o pół kilo cięższy, ciekawe jaki będzie po urodzeniu:) A czemu cesarka? Z jednej strony fajnie wiedzieć że to dziś na pewno urodzi się maleństwo.
Przyszła_mamo i reszta dziewczyn z wizytą na dziś, KONIECZNIE ZDAĆ RELACJE!!!

Co do promocji to oprócz biedronki to jeszcze w Rossmanie i w Lidlu są dla maluchów, ale w Lidlu mało atrakcyjne.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl