BezpiecznaCiaza112023

MAMUSIE LISTOPAD 2011 - GORĄCO ZAPRASZAM :)

12 lata 7 miesiąc temu #209903 przez vestusia
Kurka, zaczął padać deszcz a ja właśnie się wyszykowałam i jestem gotowa do drogi do sklepu. Ale mi się odechciało grrrr... no ale nikt nie pójdzie za mnie, więc muszę się zebrać i pójść :(
Temat został zablokowany.
12 lata 7 miesiąc temu #209942 przez Dorciaition
Doberek Mamuśki.

No Madzia mam nadzieję, że chociaż do wizyty koniec schizów. Dobre i to :silly:

Luśka gratuluję 8 okienka :)

Co do pielęgnacji cycuchów to smaruje tylko moim specifikiem na rozstępy ;)

Oo, TyszAnka fajnie, że udało się Tobie wygrać. Ja to nawet nie startuję w takich rzeczach bo nigdy nie wygrywam ;)
Miłej imprezy. Koniecznie wklej nam fotę z wesela. :)

Vestuśka jak byłam w szpitalu to liczyli mi, że już teraz np leci 35 tc.

Aaa, poproś Piotrka o przepis na te "Mimry z Mamrami". Chętnie skosztuję ;)

Witaj Joanna. Fajnie, że wróciłaś :) Ale Synuś Tobie urósł :)
Co do kosmetyków to też mam tak jak Dziewczyny z Hippa.

Lece bo mężuś mnie ściga. Zrobiłam swoje (jesteśmy w pracy) i śmigamy do teściów. Ale nie będe tam długo siedzieć. Umówiłam się z koleżankami na "piwko".

Buziaki, miłego weekendu :kiss: :kiss:

Aa, Kima napisała, że ma złe wyniki i zostaje do końca :(


Alanek[*] :(
Temat został zablokowany.
12 lata 7 miesiąc temu #209964 przez luska
No i juz prawie obrobiona .Na sałatke musze tylko pokroic i ciasto na pizze i wsio ;)

Tez nie wiem jak to jest z tym liczeniem , nawet mi ten sam lekarz rożnie liczy , raz jak byłam w 25 z groszem to powiedziała , że 25.A teraz jak byłam w 30 z gorszę , to wpisali , ze 31 B) A sama licze , ze skoro mam ten 31 i 3 to leci mi 32tc.

U mnie dzis rosołek i chrupiące kąski z wczoraj.

Te kłucia tez mam , ale szyjka mi się nie skraca , bynajmniej lekarz nic mi nie mówił tylko , ze jest oki.

Mi tego odczynu ani razu nie robili , przy żadnej ciąży .Teraz tez nie zlecił.........i upominać się raczej nie będę ;)

Jo anka czyli teraz na bieżąco będziesz :)
Temat został zablokowany.
12 lata 7 miesiąc temu #209971 przez vestusia
Widzę, że wszystkie dziś mamy pracowite soboty :)

Dorcia, na "piwko" :) Ostatnio piłam Lecha Free, chociaż taka mała namiastka piwka :)

No a jak pytam Piotrka o te jego Mimry z Mamrami, to się oczywiście śmieje, że jak mogę nie wiedzieć, jak je zrobić he, he, he :D Na żarty go zawsze bierze. Kupiłam cyce, będą te brokuły, a jutro pulpety z serem żółtym i do tego kalafior :)

Luska, pizza, to dobry pomysł. Może na wieczór zrobimy, ale to już z Piotrkiem po większe zakupy podjadę, bo samej mi ciężko to nosić.

O te tygodnie pytałam, bo kurka mój lekarz sam również różnie to liczył. Na początku jak miałam np. 11 tydzień z groszem, to liczył jako 11, ale od 3 ostatnich wizyt zaokrągla mi do góry. Ja po prostu nie chcę sobie dodawać tygodnia, jeśli to jest nieprawidłowe. Jak dla mnie to oczywiście lepiej brzmi mi tydzień 35 i wolałabym się tego trzymać, ale nie chcę, aby się wkradł jakiś błąd w liczeniu :D Ja wiem, kiedyś przerabiałyśmy ten temat, ale teraz znowu nie wiem jak to liczyć he, he, he :D

Kurdę, szkoda mi tej Kimy. Ech my się coś zaczęłyśmy sypać, mam nadzieję, że chociaż reszta dotrwa do listopada, ewentualnie końcówka października, bo u co niektórych będzie to już 38 tydzień, więc akurat ciąża donoszona i można rodzić.

Ja to mam nieraz schizy że mi się coś tam skraca, bo codziennie wchodzę po tych schodach na 4 piętro. Czasami jest to ze dwa razy w ciągu dnia, a czasami nawet z 4-5. No i jednak denerwuje mnie to, że kolejną wizytę mam znowu tak późno, a przez zmianę lekarza to jeszcze o jeden dzień dłużej :) No ale mam nadzieję, że te 3 tygodnie jakoś mi zlecą.
Może ten nowy lekarz będzie mnie chciał jeszcze zobaczyć przed porodem i wyznaczy mi kolejną wizytę jeszcze przed wypakowaniem. Zobaczymy.

Ja wymyśliłam na jutro wyjazd do Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu, ciekawe czy Piotrkowi ten pomysł się spodoba. Ja to mam wrażenie, że on jest taki antyedukacyjny. No ale Dawidowi może się spodoba taka wycieczka. Zobaczymy co Piotrek na to powie :D

Odpocznę chwilkę, zmyję kilka talerzy i poczekam na Piotrka. Potem obiadek i mam nadzieję, że fajnie zleci dzień. Tutaj pewnie będzie dziś pusto.

:D
Temat został zablokowany.
12 lata 7 miesiąc temu #209992 przez anyanka
hejka! Mam teraz piękną pogodę więc wysyłam Wam trochę słoneczka! :)
Vestusia w szpitalach liczą tak, że jak masz skończone 34tyg to tych kolejnych dni z kolejnego tyg nie liczą a z tego wynika, że masz już 35 tydzień czyli jeszcze 1,5 tyg i masz 9 miesiąc :) Mi jutro wskakuje 9 miesiąc :laugh:

Ja przez całą ciążę przytyłam 6kg trochę mało, bo powinnam minimum przytyć od 8 do 10kg. No ale za tydzień 14.10 mam wizytę, więc zobaczymy jak mi się waga zmieniła.

Madziaska czyli jak ma się skurcze przepowiadające to nie powinny boleć?? Chyba że źle rozumiem. Mnie jak łapią skurcze to większość z nich jest już bolesna i moja lekarka mówiła, że w 8 i 9 miesiącu to normalne, że czuć ból

Co to jest ten odczyn Coombsa?? Acha juz wiem :) My mamy konfliky rh, ja mam - a mój ma +, będę musiała temu nowemu lekarzowi o tym przypomnieć

Vestusia podobno wchodzenie po schodach też potrafi skrócić szyjkę, przynajmniej mojej siostrze trochę przyspieszyło poród. Mi przez weekend poprzedni szyjkę skróciło o 1cm, bo pojechałam sobie na zakupy ;) W piątek miałam 2,5cm a w pon 1,5cm :) I wtedy jeszcze doszło rozwarcie, ale to już chyba nie z tym związane tylko ze skurczami, ale nie mam pojęcia co do tego rozwarcia
Temat został zablokowany.
12 lata 7 miesiąc temu - 12 lata 7 miesiąc temu #210021 przez vestusia
Anyanka :) Do mnie chyba dotarło troszkę Twojego słoneczka, bo był moment, że było ładnie :D Co chwila jest ładnie a potem znowu szaro :)

My już po obiedzie, Piotrek bardzo chwalił obiad (ale pewnie tylko dlatego, że teraz wyszedł na chwilę do kolegi, więc pewnie się podlizywał ha, ha, ha) :)

Ja ledwo dycham, muszę się położyć po tym obiadku :)

Zrobiłam nową tabelkę z wizytami, dopisałam Anyankę no i wyrzuciłam te dziewczyny, które w ogóle nie piszą od dłuższego czasu :)

Tabelka troszkę zwyczajna, ale zrobiłam ją prostszym sposobem i szybciej mi to poszło. Mam nadzieję, że nie będziecie krzyczeć :)

Temat został zablokowany.
12 lata 7 miesiąc temu - 12 lata 7 miesiąc temu #210035 przez madziaska
Anyanka lekarz powiedzial mi, ze nie powinny byc bolesne, ale to pewnie w moim przypadku, jakby nie patrzec to miedzy nami jest roznica ponad dwoch tyg., a moze i wiecej patrzac na Twoj termin z OM... No tak mi powiedzial... Mnie sie wydaje, ze wlasnie przez te moje skorcze szyjka sie skrocila, a przeciez nie powinna. No i juz drugi raz pod rzad z USG termin wyszedl na 26 listopada...
Vestusia tabeleczka sliczna ;)
Temat został zablokowany.
12 lata 7 miesiąc temu #210050 przez anyanka
Wiesz to raczej nie jest ważne jaka jest różnica miedzy nami w terminach. Ten termin z om u mnie nie jest ważny i na niego już nie patrzę tylko na ten z 8 listopada i wg tego będę rodzić :) Po za tym czytałam w którejś z książek na temat przygotowania się organizmu do porodu i już nawet 3 lub 4 tyg przed terminem mogą być bolesne skurcze, które mogą trwać od paru sekund do nawet 2 min, i że to jest normalne.
Już się po tym tyg który miałam dowiedziałam się że co lekarz to inna opinia :) Ciekawa jestem co każdy z naszych lekarzy będzie mówił na temat objawów porodu i kiedy się powinno jechać do szpitala ;)

Zastanawiam się tylko nad jedną rzeczą związaną z porodem: co jest lepsze pękniecie krocza czy jego nacięcie??
Temat został zablokowany.
12 lata 7 miesiąc temu #210058 przez Suari
aniaa- ale narobiłaś smaka tymi faworkami :dry: ja jutro robię sernik, ale i tak go nie będę mogła jeść :dry:

vestusia- to koniecznie upomnij się o paciorkowca, bo przy porodzie naturalnym to ważne, żeby w razie czego podać antybiotyk, a odczynu coombsa też nie miałam i nic nie mówił, że będę robić, u nas konfliktu serologicznego nie ma, chociaż w niektórych szpitalach wymagają tych badań, to badanie to zależy też chyba od grupi krwi jaką może mieć dziecko, a nie tlyko od czynnika Rh, tak coś dawno czytałam, ale nie wiem czy dobrze pamiętam.

joanna- nie taki duży twój dzidek jak na ten tydzień ciąży :) mieści się w 50 centylu to akurat :)

ja też odczuwam twardnienie brzucha, ale nie boli to, zresztą na ktg też miałam skurcze, których w ogóle nie czułam, a podobno nie były małe, ale zapomniałam zapytać, może następnym razem nie zapmne :laugh: poza tym to czuję, że mały jest nisko, mam nadzieję, że jeszcze zechce mu się tam posiedzieć :dry:
Temat został zablokowany.
12 lata 7 miesiąc temu #210060 przez Suari
A dzisiaj mi się śniło, że czop mi zaczął odchodzić :ohmy: :cheer: :ohmy: :cheer: :laugh:
Temat został zablokowany.
12 lata 7 miesiąc temu #210063 przez aniaa_
Witaj jo_anna gratuluje ukończonego remontu !!!  no i przede wszystkim dzidzi jaka duża . Co do kosmetyków to tak jak dziewczyny piszą większość ma z hippa, ja na razie się zaopatrzyłam, za radami położnej w oliwkę bambino i płyn do mycia z Jonsona 3w1 do szpitala, pytałaś czy balsam używać czy mleczko, na szkole rodzenia dowiedziałam się, żeby tego nie używać dopóki dzidzia nie skończy przynajmniej miesiąca. Co do kremu przeciw odparzeniom to też jeszcze się nie zdecydowałam, bo dla każdej dzidzi jest co innego dobre, w szpitalu dadza próbki to wtedy będę wiedziała, co dobre będzie akurat dla mojej dzidzi, bo z sudokremem też jest różnie, męza bratowa po pierwszym smarowaniu miala już problem z czerwoną pupką.
Z tymi skurczami to tez słyszałam, że jest różnie na początku na pewno nie powinny być bolesne, ale poźniej to już chyba normalne, że bolą, mnie czasami boli, chociaż jak byłam w szpitalu to dopiero na ktg dowiedziałam się, że mam skurcze. Ach bądź tu mądry
Anyanka pytasz co lepsze pękniecie, czy nacięcie krocza, ciężko powiedzieć podobno nacięcia się nie czuje, ale przy zszywaniu poźniej lepiej jest zszyć ranę naciętą, niż pękniętą.
Temat został zablokowany.
12 lata 7 miesiąc temu #210067 przez Suari
Nacięcie chyba jakoś można kontrolować- chodzi mi o wielkość samego nacięcia, a jak pękniesz to nie wiesz jak bardzo :dry: ale pewnie ani jedno ani drugie nie jest przyjemne.
Temat został zablokowany.
12 lata 7 miesiąc temu #210068 przez aniaa_
O ludzie zapomniałam o tych faworkach, gości miałam :laugh: :laugh: :laugh: i znowu mnie ochota naszła ;) ale nie chce mi sie już nic robić, planuje dzisiaj wcześnie sie wykąpać i poleniuchować, bo mąz ma dzisiaj wychodne do baru.

A wczoraj wieczorem zastanawiałam sie, co by było gdyby moje dziecko urodziło sie z ciemną karnacją skóry, nie myślcie sobie, ale słyszałam o takich przypadkach ze raz na ileś tam milionów razy zdarzają sie takie sytuacje ;) albo odwrotnie ze z czarnoskórych rodziców rodzi sie dzidzia z biała skórą.
Wiem, wiem głupie mam myśli, ale ostatnio ciągle myśle jak moeje dziecko bedzie wyglądało, jak sie urodzi, czy bedzie miało włoski, jakie bedzie miało oczka, jaki nosek i w ogole.
Temat został zablokowany.
12 lata 7 miesiąc temu #210072 przez Suari
Pewnie każda z nas zastanawia się jak będzie dzidzia wyglądała :)
Temat został zablokowany.
12 lata 7 miesiąc temu - 12 lata 7 miesiąc temu #210081 przez madziaska
anyanka napisał:

Wiesz to raczej nie jest ważne jaka jest różnica miedzy nami w terminach. Ten termin z om u mnie nie jest ważny i na niego już nie patrzę tylko na ten z 8 listopada i wg tego będę rodzić :) Po za tym czytałam w którejś z książek na temat przygotowania się organizmu do porodu i już nawet 3 lub 4 tyg przed terminem mogą być bolesne skurcze, które mogą trwać od paru sekund do nawet 2 min, i że to jest normalne.
Już się po tym tyg który miałam dowiedziałam się że co lekarz to inna opinia :) Ciekawa jestem co każdy z naszych lekarzy będzie mówił na temat objawów porodu i kiedy się powinno jechać do szpitala ;)

No wlasnie Aniu 3-4 tyg przed porodem, a jestem 7 tyg przed i pewnie dlatego lekarz mi tak powiedzial ;)

W szpitalu, w ktorym bede rodzila nacinaja jesli juz widza, ze bez pekniecia sie nie obejdzie...
Temat został zablokowany.
Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl