BezpiecznaCiaza112023

MAMY LISTOPADOWE :-)

11 lata 1 miesiąc temu #585119 przez Sander
Kaśka współczuje z tym wstawaniem! Ja mam naprawdę Anioła!! Iza śpi w nocy około 11h, zasypia koło 19stej ostatnio, o 18stej muszę ją kąpać bo jest padnięta. wstaje różnie między 5,30 a 7.00. Częściej koło 7 :) . Dziś był tylko wyjątek 5. Ale to chyba dlatego że zjadła na noc tylko 120 ml mm. 2h po wstaniu ma drzemkę na 30 minut, potem za kolejne 2-3 h zasypia tak na 1-2h. Kolejno dopiero koło 16stej drzemka 15 minut a dalej to już na noc :)

Zuzu a jakie proporcje podajesz w butelce tego kleiku?? Bo ja podawałam na łyżeczce. A jaki smoczek używasz?? Bo to chyba musi mieć większy przepływ??
I bardzo się ciesze że Ci się układa!!! Oby się tylko sprawdził :-)

Izka też się ślini dosyć mocno, no i ręce pcha z całych sił do buzi!! A jak się złości jak się nie mieści hehehhehe. Od pewnego czasu nie podoba jej się leżenie na płasko, najchętniej by siadała, ale ma tak słabe mięśnie jeszcze że się boje.

Tak się zastanawiam czy nie podać jej może dziś jakiegoś słoiczka? Jakiś przyjemniejszy smak by był :-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #585160 przez ewelka1505
Pola tez sie strasznie slini i wszystko wklada do buzi :) rączki gryzaczki grzechotki pieluszke itd. :silly:
U nas ze spaniem to wyglada tak, ze mała zasypia ok 21. Ja sie budze kilka razy w nocy a ona sobie spi w najlepsze :p ok 3-4 biore ją z lozeczka i karmie "na spiocha" i odkladam do lozeczka. Pola sobie dalej smacznie spi i budzi sie ok 7-8, czesciej o 7. Po ok 2 godz robi sobie drzemke ok 1,5 h, czasem 2h. Potem to jak juz na spacer idziemy to spi kolejne 2 h, a pozniej to juz roznie. Czasem jeszcze sobie zrobi jakąs drzemke, a czasem nie :)

Zuzu ja tez Ci zycze, zeby Ci sie poukladalo w zyciu tak jak tego bys chciala :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu - 11 lata 1 miesiąc temu #585455 przez gorla
sander ja mam ogrzewanie podlogowe w łazience super sprawa w kuchni nie daam , bo i tak jest ciepło jak sie gotuje. A Isi zaszkodził kleik? chyba za szybko, białe kupki miała Oliwia jak uczulił ja antybiotyk jak miała pół roku, czytałam ze wątroba zle przyjęła lek i dlatego biała kupka.

kaska nie przebieram Mai w piżamę wieczorem, rano jak sie obudzi poranna toaleta i przebieram w świeże ciuszki, chyba że sie kąpała wieczorem to wtedy nie. Co do nocy to Majka niedawno przestała budzić sie co 2- 1,5 godz w nocy teraz śpi po 4 .

Na noc zasypia 0 20, wstaje ok. 1-2 na mleko, nieraz jeszcze 0 godz. 4 ale rzadko, potem o 6.30 się budzi , pije mleko . Po godz. 8 ma drzemkę 1-1,5, potem ok 12-12.30 druga , krótka i następna o 15 też pół godz. o 18 też 0.5 do 1 godz. i potem o 20 na noc :blink: A na spacerze to z 2 godz. minimum śpi :blink: jak tak cieplutko było to prawie 3 spała, jezdziłam po wiosce a potem siedziałam z nią w ogródku i czekałam jak sie obudzi :silly:

A!!!! Maja wczoraj wypiła herbatke z butelki bez problemu z 50 ml :lol: jupi!!!!! tak połowa była na koszulce i do tego z butli ubywało z 20 ml tylko

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu - 11 lata 1 miesiąc temu #586034 przez Zuzu19
Sander ja też mam podgrzewae podłogi. Super się sprawdzają w dużych pomieszczeniach np salon. Najbardziej lubie jak ściągam ze zmarzniętych stópek buty i postawie je na cieplutkich kafelkach :lol: No i oczywiście jak wspomniała Gorla w łazience to jest cudowne!! :blink:

Gorla co dajesz za herbatkę do picia? Maciek piję jeszcze ten koper , na rumianek ma uczulenie, ale od 4 msc widziałam herbatkę z dzikiej róży :) No i Maciek to tak ze 150 ml dziennie picia potrzebuje. Lepiej pije niż je, bo mlekiem lubi się pobawić :dry:

Byłam na targach kosmetycznych, w sumie dziś też jadę, ja zbankrutuje przez takie imprezy , nie można mnie puszczać w takie miejsca, nagle wszystko mi jest potrzebne, kwasy , kremy, maski , kosmetyki do makijażu, pędzle ( pomijając ,że i tak mam już duże składowisko :silly: ) . Boże, jak dzikus :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #586196 przez Sander
Próbuje męża nakłonić do podłogówki w całym domu, tylko że on chce panele w pokojach... a już się nastawiłam na kafelki, no zobaczymy. Chodzi mu o to że panele można zdjąć i ponownie położyć a kafelki już nie i w razie awarii trzeba będzie kłaść nowe kafelki.

Achhh zakupy... w zasadzie nie po to się idzie ale i tak się przyda!!! :lol:

Isia dostała pierwsze deserek jabłuszka z Gerbera. I jej smakował!!!!!! Dość dużo go zjadła :) Więc chyba niedługo będziemy konkretnie jeść te słoiczki!! Bardzo się ciesze że tak dobrze poszło :laugh:

No a ja jestem chora niestety :( Wczoraj mnie mdliło, głowa bolała, wymiotowałam a na wieczór 38 gorączki... dziś gorączki na razie nie mam i mnie nie mdli ale nie mam w ogóle siły, jestem wykończona, nawet nie miałam siły Iśki nosić do bekania. No i wszystko mnie boli bleeee

Ide się położyć póki Mała śpi :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #586207 przez gorla
zuzu rumianek dałam, ale chyba też coś nie bardzo :angry: spróbuje koperek

sander zdrówka :kiss: mnie wczoraj rozłozyło, gardło katar, głowa boli..masakra

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu - 11 lata 1 miesiąc temu #587393 przez kaska
No ja sobie też współczuję :lol: :blink:

Boże która chce się wymienić na jeden dzień żebym sobie pospała :unsure: :woohoo:

Sander to Ty masz mnóstwo czasu dla siebie :) ! zazdroszczę. Chociaż dziwne dla mnie takie długie spanie... Ja bym wybudzała chociaż na jedno karmienie tak jak Ewelka robi :)

A co do jedzenia słoiczków to ja daje na razie tak żeby się z nimi oswoił, a nie najadł. Wszystko powoli, pomalutku bez pośpiechu bo nie wiadomo jak zareaguje

Zuzu co ciekawego kupiłaś? No pochwal się pochwal :side:

Sander zdrówka życzę. Gorączka i małe dziecko to musi być coś strasznego
Gorla Tobie też!!
:kiss:

Zuzu no rozpędziłam się może troszkę z tym ślubem. No ale skoro twoja waga jest jedynym przeciwwskazaniem to chyba jest dobrze :blink:

aaa i mi się przypomniało,że miałaś z Maciejem iść słuch sprawdzić. Wszystko w porządku??

No ja też nie przebieram, tak się tylko pytam z ciekawości. Myślę,że latem zacznę bo dziecko się poci, ale na razie niech śpi w tym w czym chodzi :blink:

Kacper ma strasznie suchą skórę na rękach, no i taką czerwoną.Tylko na rękach :huh: Ktoś miał coś podobnego i orientuje się co to może być??? Kurczę muszę się wybrać z nim do lekarza bo jakoś średnio mi się to podoba :angry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #587531 przez Zuzu19
A czego ja nie kupiłam :P Głównie pędzle do makijażu z włosia naturalnego i świece do masażu, a i kwasy, bd sobie dziób leczyć :silly: Po ciąży mam strasznie rozszalałe hormony bo nie widzę innego powodu powstania u mnie trądziku :dry:

A jak u Was z gospodarką hormonalną??
Boże, znów mam okres, znów mnie boli brzuch, a mówili,że po porodzie miesiączki są mniej bolesne, akurat :dry:

Na badanie słuchu idziemy na tydzień. Ten dzień spędza mi sen z powiek... :(

Maciek też ma suchą skórę, on ma azs i trądzik niemowlęcy. Może coś go uczuliło? Może ccoś zjadłaś alergizującego?
Dermatolog mi polecił na suchą skórę kąpiel w siemieniu lnianym. 12 łyżek siemienia na 3 szklanki wody, gotujemy od zagotowania 15 min. No u M pomogło, najgorzej jest z 1 policzkiem, reszta ciała wyleczona/ zaleczona... No i używam Emolium jako balsamu :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #587646 przez kaska
Zuzu pracujesz w swoim zawodzie czy to wszystko tak dla własnego użytku??

Dzięki za radę, spróbuję go dziś wykąpać w tej magicznej mixturce, może coś pomoże :)

3mam kciuki za badanie słuchu :) będzie dobrze!

U mnie z hormonami?? no hmmm czasami mam jeszcze swoje humorki, że źle,że niedobrze i dół mnie łapie ale chyba już lepiej. Tak tak wiem ,że chodziło o te twarzowe :P więc co do twarzy to jakoś nigdy nie miałam jakiś mega problemów. Za to jak mi coś wyskoczy to porządnie. Teraz mam pięknego syfka na środku nosa :blush: :angry: :lol:

Maciek ma azs?? kurczę nie wiedziałam. Jak to wybadałaś? weź mnie nawet nie strasz wrrr Powiedz mi jak sobie z tym dziadostwem radzisz

Tak sobie patrzę na te nasze piękne listopadowe dzieciaczki i nie mogę się napatrzeć. Wszystkie cudowne :kiss:
Zuzu widzę na zdjęciach taką samą matę. Jak Ci się sprawdza?
A to na czym kładziesz Maćka mogłabyś mi pokazać. To jakiś leżaczek jest??

Gorla wstawiaj zdjęcia tam. Miło będzie powspominać :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu - 11 lata 1 miesiąc temu #587665 przez Zuzu19
Pracujesz w zawodzie :silly:

Siemię u M złagodziło zaczrwienienie i szorstkość :)
Kaska byliśmy u dermatologa. Powiem Ci,że kiepsko sobie radzę. Tzn ciałko jest ok, ale cera... masakra, czoło, poliki... Zsypane. Rozdrapane. Paznokcie M rosną chyba non stop. A jak założe mu niedrapki to zdejmie sobie, jak założę skarpetki.. to płącze bo przecież musi ssać rękę. Więc wystraczy,że pójdę do łazienki a on już ma okazję się drapać :dry:

Mata... Mata wgl Go nie interesuję. :lol: Jest to jego leżanka, jak idę coś zjeść, kłądę na macie, włączam TV i on szuka tego obrazu, skąd ten dźwięk i mam z 20 min ciszy :silly:

A to szaro- czerwone to fotelik samochodowy. Maciek ma leżaczek, hustawkę - leżaczek, ale już je wystawiłam na sprzedarz. Jak tylko chcę go w nich położyć brzęczy, marudzi. Preferuje tylko fotelik. A przecież wg mnie to jest najmniej wygodne. Ale niezastąpione przy karmieniu jak na razie :woohoo:

Kaska skąd masz koszulkę z napisem " Syneczek Mamusi" ? Też chcę taki!! :lol:

Jak Ty mówisz,że Kacperek jest drobny to powiem Ci,że przy MAćku ( bynajmniej na foto) to on jest pućkowaty, pulchniutki , te nóżki :woohoo:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #587804 przez ewelka1505
A Pola zrobila dzisiaj przyjemnosc babci i nie płakala jak ją odwiedzila :) siedziala u niej na rekach ciągle :) chyba miala jakis lepszy humor :silly:

Ja na szczescie nigdy nie mialam problemow z cerą i po porodzie na szczescie nic sie nie zmienilo :) Od czasu do czasu tylko jakas mala krosteczka wyskoczy :silly: ale za to od jakiegos misiaca strasznie mi wlosy wychodzą... łamia sie... masakra :( az boje sie je czesac, bo sporo ich wtedy wylazi...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #588038 przez Baasiuniaa
czeeść Dziewczyny:) nie zaginełam w UK hehe:) staram sie Was nadrobić z czytaniem ale plotkary z Was straszne hehe i tyle tego sie nazbierało;))
weekend u przyjaciólki boskooo imprezowo, shopingowo i do tego ciagle pyszne jedzonko wiec bomba było:) tata sie spisał z dzieciaczkami więc ufff:)))

poza tym Klarci dałam też już jabłuszka ze słodką marchewką :) tak smiesznie języczkiem machała jak kotek mały hehe adzisiaj kaszkę łyżeczką jej dałam :) ale smakowało łiiiii:)))

My pieluszki nadal 3, Klara teraz jest na etapie takie śmieszka ze bosko, ciągle sie usmiecha i szczerzy te dziąsełka :) kochana jest i nadal grzeczniusia
u nas zawsze po kąpieli ubieram ją na noc w pajacyka (pidżamke)a rano przebieram w ciuszki,z Kacperkiem też tak robiliśmy.

w sobotę będziemy mieć chrzciny:)
apropos podłogówki- Sander w pokojach gdzie będziecie spać absolutnie odradzam!!! my teraz mamy w sypialni, koszmar nos ciągle zatkany, nawilżacz trzeba używać bleeee w salonie, jadalni łazienki oczywiscie ze tak. my u nas na budowie tez juz mamy instalacje rozprowadzone i będą na niej panele i płytki zależy gdzie.

u Was tez biało znowu ??? jezuuuuu niech ta zima już sobie pójdzieeee

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #588196 przez Sander
Ach Dziewczyny tyle bym chciała napisac!!!

Kasiu jak niepokoją Cię te raczki to idz do dermatologa, nie ma na co czekać!! Iza też ma problemy ze skórą i chyba to azs, w sumie dermatolog nie powiedział co to. Najgorzej na buźce i rękach, na reszcie ciała nie ma już śladu. My używamy do kąpieli -z polecenia dermatologa Balneum optiderm - dla dorosłych; i taki sam balsam. Efekt był natychmiastowy! No i maść robioną. Mi się wydaje że Iza ma te poliki takie nieładne przez zapalenie spojówek, co jakiś czas lecą jej łezki z tego oczka i mam wrażenie że to zaognia jej ten polik, więc smarujemy intensywnie!!

Byliśmy wczoraj u neurologa, powiedziała że jest wszystko dobrze ale jeszcze kontrola na koniec kwietnia. A dziś szczepienie... :( Jutro R ma urodziny więc musze coś przygotować, czwartek kardiolog i tak w kółko coś!! :ohmy:

Moja gospodarka hormonalna nadal w ruinie!!! średnio 5 dni w tygodniu rycze z jakiegoś powodu... Mam nadzieje że jeszcze troche i to przejdzie! Na skórze mało co wychodzi ale ja tak zawsze miałam. No ale po ciąży moje żeby to dopiero katastrofa!!!!!!!! a tak strasznie się boje iść do dentysty!!!!!!! No i strace fortune, a tu budowa.... Musze się przełamac i chyba iść częściowo na nfz ( problem ze znieczuleniem).

Pazurki też Iśce rosną jak szalone - po mamusi!

No i chwaliłam moją małą ze spaniem i przechwaliłam!! Od 3 dni idzie spać o 20stej i wstaje o 5tej. I ona teraz mniej je... tak jak zawsze na noc 150-170 ml mm, tak teraz 120 i rano tak samo!! W dzień tez kiepsko, czasem nawet nie 100 :( Może poznała nowe smaki i jej to mm nie smakuje teraz??

Ewelka może to było chwilowe i teraz Pola chętniej będzie siedziała u babci?? Trzymam kciuki!!!

Basiu super że się świetnie bawiłaś!!! No i czekamy na chrzciny :) A z tą podłogówką to już teraz nie wiem... achhhh tak to z ta budową...

No i nas zasypało!!! I to całkiem mocno, już chciałam nawet wizyte u neurologa odwołać. R w pracy, moi rodzice wyjechali, samochód odkopałam jak Iza spała, ale za 15 minut wyglądał tak samo... i teraz co??? Iza będzie beczeć w aucie albo na werandzie w foteliku a ja będe odkopywać auto... ale przyszła mi z pomocą siostra!!!!! Przyjechała pod drzwi, zawiozła na zakupy, do lekarza i odwiozła pod drzwi :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu - 11 lata 1 miesiąc temu #588265 przez Zuzu19
Sander puki co wszystko u naszych dzieci rośnie jak szalone :silly: Mi tak paznokcie nie rosną szybko jak M jemu codziennie podcinam i to pewnie też ma wpływ na porost. :blush:
150 ml? M to zjada... 60-100 ml, w nocy max 120 ale to bardzo, bardzo rzadko...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu - 11 lata 1 miesiąc temu #588456 przez gorla
basiuniatyż zazdroszcze wyjazdu ;) :) :) jak narazie to wyjście samej na zakupy bez szaleństwa to dużo :P

Majce pazurki obcinam 1-2 razy w tygodniu, a dziś musiała, wloski przy uszkach obciąć, bo przeszkadzały :)

sander wrzuce foty ale musze ze stacjonarnego, bo na lapka nie moge fotek przerzucić cos nie trybi. Super ze u neurologa dobrze, a czemu właściwie chodzicie, bo mi umknęło.
mY W ZESZŁYM TYGODNIU BYLISMY U NEUROLOGA, POWIEDZIAŁA ZE SUPER SIE rozwija i nie dała skierowania na usg mózgowia :angry: bo nie ma potrzeby, jeszcze ja chwile maltretowałam o to ale nie dała, bo..jest super i po co meczyć :dry: za 2 miesiące kontrola.
Daj znac jak Isia po szczepieniu, my mamy 27 marca.

Lekarka mówiła ze jak mamy te szczepionki 6w1 to wypada jedno szczepienie mniej , na WZW, czyli jak zaszczepimy w marcu następne dopiero w 13-14 miesisiącu :blink:

Wasze maluchy tez sie tak strasznie ślinią???? normalnie leci jak z kranu, kilka razy przepieram, wszystko pcha do buzi aż krzyczy nieraz.. zęby idą pełną parą

Nas tez zasypało, sypie od soboty non stop, siedzimy w domu , Oliwka podziebiona była, ale jutro chyba pojedzie juz do zerówki

zuzu to mało je, Majka nie wiem ile zjada bo z cycka, Oliwia tez nie jadła za wiele

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl