BezpiecznaCiaza112023

MAMY LISTOPADOWE :-)

11 lata 11 miesiąc temu #365394 przez Iwuś24
Dziękuję dziewczyny :) Trochę się uspokoiłam.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 11 miesiąc temu #365403 przez iza
Dorciaitiontylko trzymaj te kciuki i nie puszczaj :blink: bo na pewno to sie przyda :)

SanderPESSAR jest to krazek ktory ma za zadanie nie dopuscic do skracania sie szyjki.Stosuje sie go zamiast szwu.Załozenie go trwa kilka sekund i nie boli.Mankament jest jego taki ze jako cialo obce w organizmie moze powodowac czeste infekcje a to wiadomo z kolei czym grozi ;) Jesli jest szyjka na prawde krotka nie ma sensu go zakładac bo sie zsunie i final wiadomo jaki :(
Poza tym (podobniez) nie jest tak skuteczny jak szew.
Chociaz powiem tak ile przypadkow tyle opinii.
A z tym szwem to tez sie dzis artykułow naczytałam i tez mam obawy :dry: wiec musze zaufac lekarzowi i zdac sie na niego.
Wiem na pewno ze chocby ze wzgledow psychicznych poprosze lekarza o któres rozwiazanie bo to jest zawsze jakas dodatkowa szansa bo juz jedno dziecko odwiedzam na cmentarzu :( :( :( i na wiecej nie mam sił.
Ale smutno nie bede zakanczac pisania wiec Wam powiem ze jestem naladowana pozytywna energia i tego bede sie trzymac :blink:


Kubuś 01.10.2011r.(*)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 11 miesiąc temu #365417 przez Sander
Iza dzięki za wyjaśnienie... to moja pierwsza ciąża i nie wiem większości rzeczy...

Co do Kubusia to bardzo mi przykro... Ale pamiętaj że wszystko ma zawsze swój cel... Czasem ma być tak a nie inaczej... też się o tym przekonałam tzn nie mam na myśli starty Malucha ale już kilka razy wywinełam się ... a mogłoby mnie już nie być... W ogóle to że się urodziłam i przeżyłam pierwsze miesiące życia to CUD... Dużo w moim życiu uważam że jest poprostu mi pisane tak a nie inaczej... nawet Mój Mężuś to prawdziwe przeznaczenie... i nie da się powiedzieć że nie.... tak miało być... spotkałam prawdziwą Miłość choć myślałam że będe starą panna... a tu moje marzenie się spełniło... wiem co to życie od kąd go poznałam... No i nasz Maluch to też po prostu wpadka... choć nie wiem jak to możliwe... bo się raczej zabezpieczaliśmy.... Ale nic nie dzieje się bez przyczyny... i to dobre i to złe..

Więc zaufaj Gince , napewno wie co robi , a w razie czego zawsze możesz zadzwonić do niej albo pojechać na wcześniejszą wizytę ;-)

Więc głowa do góry!!! Jest piękna pogoda - napewno będzie wspaniały dzień!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 11 miesiąc temu #365518 przez agusia
Witam wszystkich.
Ja też będę mamusią po raz pierwszy 21 listopada. Ogólnie zaczynam czuć się dobrze, jeszcze od czasu do czasu sobie zwymiotuję ale jest ok.Zaczynam mieć większy apetyt szczególnie rano i w nocy się budzę i jestem głodna. Heh ,czasami mam strasznego lenia!
Nic mi się nie chce robić. Muszę sobie powiedzieć ,że muszę i dopiero wtedy działam.
Też macie takiego lenia czasami?
Pozdrawiam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 11 miesiąc temu #365634 przez Sander
Witam Agusia!!
No mnie niestety tez ogarneło lenistwo totalne!!!!!!
Dopiero teraz zaczynam się ruszać i powoli wracać na swoje obroty ;-)
Ja z jedzeniem na razie kiepsko, niby mam apetyt ale zjem tylko troche i mam dość.
Najważniejsze że od 3 dni nie wymiotuje i oby jak najdłużej!!! :-)
Pozdrawiam!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 11 miesiąc temu #365817 przez iza
Witam Agusia :) na listopadówkach
Co do lenistwa to mam identycznie :blink:
Z jedzeniem to tez zauwazyłam ze zaczynam wiecej wcinac :dry: No ale niestety taka kolej rzeczy :(

Sander dzieki za słowa pocieszenia :kiss:
Z tego co piszesz to tez w swoim zyciu juz wiele przeszłas.

Ja w tej chwili korzystam z pogody :)
Pisze do Was lezac sobie na lezaczku na balkonie :lol:
Wysłałam wczoraj meza do Tesco zeby mi kupił lezak bo pomyslałam ze skoro ma byc pogoda a ja nigdzie nie moge wyjsc to chociaz w ten sposob skorzystam z powietrza :silly:
Oczywiscie teraz gdy mam słoneczko na balkonie to brzuszek mam zakryty dodatkowo jeszcze recznikiem zeby go nie przegrzac.


Kubuś 01.10.2011r.(*)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 11 miesiąc temu #366180 przez Sander
Też wczoraj polezałam na leżaczku - aż 30 minut :lol: nie jestem w stanie więcej wytrzymac!!

Za to Mój mężuś wczoraj dostał chyba udaru... :-( Gorączka 39 stopni, rozpalony, słaby, czerwony jak rak.. Biegałam z okładami, apapami, soczkami i termometrem - bałam się że za chwile będe musiała dzwonić po pogotowie... i co... Rano Mój Mąż oświadczył mi że on idzie do pracy!!!!!!!!!! wrrrrr Te chłopy to są kompletnie nieodpowiedzialne!!!!!!!! Jak on może zostać ojcem jak on nawet o siebie zadbać nie może???!! Żal mi go bardzo ale jestem tak zła na niego że najchętniej natrzaskałabym na tyłek jak małemu dziecku!!! Spróbuje mieć focha cały dzień... nie potrafie się gniewać nawet godziny no ale spróbuje!!! Może sie uda :-) Może pprzemyśli to...
No ale za to dziś mam dzień juz cały zaplanowany - teraz sprzątanie, potem zakupy, potem do pracy-do siostry, kolejno obiadek i przyjemne popołudnie z koleżanką która też jest w ciąży :kiss:

Pozdrawiam!!!!!!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 11 miesiąc temu #367332 przez Iwuś24
Kochane farbujecie włosy w ciąży? Ja mam zamiar się wybrać do Rossmana w sobotę i tak się zastanawiam jaka farba była by najodpowiedniejsza trochę czytałam na necie i tam mało to opisują. Może macie jakieś sprawdzone marki? :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 11 miesiąc temu #367358 przez agusia
Ja na leżaczku na balkonie to niestety mogę tylko do godziny 14.00 bo potem grzeje mocno.
Ale mam na szczęście wyjście awaryjne - jak jest ciepło jeżdżę do rodziców na wieś i tam mogę super na powietrzu odpoczywać lub coś porobić.
Ja nie zamierzam w ciąży farbować włosów chociaż nie wiem czy to szkodliwe czy nie.
Ale wiecie co jest dla mnie najgorsze? Bierzecie jakieś witaminy?
Ja biorę Matruelle, matko jakie one są duże. Ja ogólnie mam problem z połykaniem nawet małych tabletek, ale czego się nie robi dla dzidziusia :-). Codziennie przeżywam masakrę normalnie z tymi tabletkami. Heh.
Pozdrawiam!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 11 miesiąc temu #367595 przez Iwuś24
Ja biorę tylko z zalecenia BluMag w kapsułce.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 11 miesiąc temu #367887 przez ewelka1505
Ja farbuje odrosty farba z Gerniera i jestem zadowolona. Kolezanka tez farbowala wlosy cala ciaze i z dzidzia wszystko oki :) A co do witami biore Pharmaton Matruelle. No sa wielkie heh chwile mi zajmuje zeby to przelknac ale daje rade :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 11 miesiąc temu #368031 przez Sander
Co do farbowania włosów to już pisałam wcześniej o moim przypadku.... Ogólnie zdecydowanie mocniej przyjmują farbe przynajmniej moje włosy...
A co tabletek to cały czas biore jeszcze kwas foliolwy ale nie wiem jak długo powinnam?? W związku z wysokim pulsem cały czas około 100 brałam też aspargin... do przedwczoraj... prawie sie zadławiłam i już nie mam najmniejszej ochoty tego brać ;-( ale zaraz następnej nocy miałam okropny skurcz łydki więc będe musiała go dalej przyjmować... Myślałam żeby go rozkruszać ale nie wiem czy nie straci swoich właściwości...

Pozdrawiam!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 11 miesiąc temu #368037 przez martela89
Farbowałam włosy całą ciążę co miesiąc.
Nie wyobrażam sobie tego nie robić :)
To nie jest szkodliwe dla dziecka jedynie co to drażniący dla niektórych kobiet w ciąży może być zapach amoniaku i tyle :)

[url=http://vanessa-.aguagu.pl][img]http://vanessa-.aguagu.pl/suwaczek/suwak2/a.png[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 11 miesiąc temu #369578 przez iza
Byłam wczoraj u gin.Jak na razie nic zlego sie nie dzieje tylko mam wciaz prowadzic oszczedny tryb zycia czyli siedzenie w domu a raczej jak najwiecej lezenia.
Z dzidzia jest ok,szyjka sie nie skraca,kanał zamkniety i lozysko tez ok.
Zdaniem mojego ginekologa zaszycie nie jest u mnie konieczne bo tak na prawde w tamtej ciazy nie były to problemy z szyjka a wiec teraz nie ma u mnie podstaw zeby załozyc szew.
Gin stwierdził ze jesli sa na prawde przesłanki do problemow z szyjka wtedy to sie stosuje a w innym przypadku nie ma sensu tym bardziej ze moga wystapic komplikacje zagrazajazce nie mowie juz tylko o zdrowiu lecz o zyciu dziecka.
Mam zalecenie oprócz standardowej wizyty co miesiac co 2 tygodnie przychodzic na USG.
Wiem ze to jest niezła kasa ale uwiezcie mi pieniadze nie sa w tej chwili dla mnie wazne.
Bede spokojniejsza widzac jak sie sytuacja przedstawia.
I czesto bede miała robiony posiew z pochwy.
A te bole które mi doskwieraja to uroki ciazy. :laugh:
Szczeze to zdaje sobie sprawe ze kazda ciaza jest inna ale w tej ciazy to napradwe mnie wszystko boli tzn od podbrzusza,pachwin,jajnikow i pleców :(

Musze Wam cos powiedziec. :cheer:
Wczoraj jak tak sobie lezałam po południu poczułam takie bulgotanie w brzuchu przez moment ale stwierdzialam ze to jeszcze nie mozliwe po mniej wiecej 30 min to samo.
Wiem ze to moze wydawac sie niedorzeczne ze tak wczesnie moglam poczuc dzidzie ale z kolei wiem juz jakie to jest uczucie i raczej sie nie myle. Tylko w tamtej ciazy to sie zaczeło w 16tc po raz pierwszy i pozniej ustalo na pewien czas.No stwierdzam ze powaznie nie wiem co o tym myslec bo to 14tc ale z drugiej strony takiego uczucia z niczym nie da sie pomylic jak sie juz cos takiego kiedys odczuwało...

W ogóle to mam nadzieje ze na kolejnej wizycie moze uda sie podejrzec kto tam konkretnie pod moim serduszkiem mieszka :)
A Wy chcecie znac płec swojego dziecka czy wolicie miec niespodzianke :unsure:


Kubuś 01.10.2011r.(*)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 11 miesiąc temu #369674 przez ewelka1505
Jasne ze chce poznac plec dzidziusia :) Umieram z ciekawoisci juz hehe Za 3 tyg wizyta wiec mam nadzieje ze sie dowiem :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl