BezpiecznaCiaza112023

Mamusie MAJ 2012

12 lata 7 miesiąc temu #205243 przez Agusiak
ajłona Kochana, trzymam kciuki, trzymam i doskonale rozumiem, pamiętam jak sama się bałam o to, czy wszystko będzie dobrze, jak nie mogłam doczekać się każdej wizyty u lekarz aby tylko upewnić się że jest OK. A USG to mogłabym mieć podłączone 24 godziny na dobę i podglądać co tam u bejbika ;) Nie czytajcie tylko zbyt wiele w internecie, zaufajcie lekarzom i do nich zwracajcie się z wszelkimi wątpliwościami. Ja to na każdą wizytę miałam przygotowaną listę pytań, a mój gin.po badaniu zawsze mówił : to niecha Pani pokaże co ma dziś na tej liście" ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #205246 przez ajłona
oooo! lista to świetna myśl!!! tak właśnie planuję! ostatnio jak już było po usg to byłam tak oszołomiona że wszystko git i serduszko bijące widziałam no i doopa blada nic już nie wiedziałam, jakie pytania chciałam zadać ino uśmiech od ucha do ucha wielgaśny
dzięki Agusiak za kciuki - tego nam teraz potrzeba!!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu - 12 lata 7 miesiąc temu #205252 przez mika1520
dzidzi ma już 1 cm :silly: :silly: ;) :) :lol:
to usg jest z dzis :)
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #205253 przez misia88
ajłona, damy radę, bolące (.)(.) to mały pikuś przy tym co nas czeka :D :P

Agusiak, z tym internetem to masz rację. Nie można czytać tego wszystkiego co tam jest, bo można ześwirować. Jestem też zdania, że trzeba się trzymać jednego lekarza. Ja byłam już u 3 każdy mówi co innego...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu - 12 lata 7 miesiąc temu #205258 przez aga2+1
Hej dziewczyny:)
Jeżeli chodzi o objawy to ja praktycznie tylko zmęczona jestem i o 20.00 leżę już plackiem przed tv:) Piersi troszkę się powiększyły ale nie bolą, mdłości nie mam chyba, że zjem coś słodkiego:( No i oczywiście się martwię, że nie mam innych objawów:( Lekarz powiedział, że każda kobieta inaczej przechodzi ciążę i powinnam się cieszyć, że się dobrze czuję, ale ja chyba przewrażliwiona jestem i cały czas się zastanawiam czy wszystko jest ok. czy wy też tak macie czasami? Za tydzień idę na kontrolne usg i już doczekać się nie mogę:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #205276 przez misia88
aga, jesteśmy w tym samym tygodniu :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu - 12 lata 7 miesiąc temu #205360 przez aga2+1
misia fajnie :) Może uda się urodzić w tym samym dniu:)
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #205384 przez misia88
a na kiedy masz termin?
ja Culi powiem, ze ja tez nie mam zadnych objawow. czasem mnie zemdli, ale bardzo rzadko.
kurczaki, spac nie moge. chyba znowu sie przestawilam... :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu - 12 lata 7 miesiąc temu #205427 przez aga2+1
termin mam na 21 maja według om , ale za tydzień zobaczymy jaka wielka jest dzidzia. Może być pare dni różnicy

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #205432 przez asiale26
Dziewczyny jak często chodzicie do ginekologa? Ja byłam 12.09 na pierwszej wizycie (6tydz ciąży)i lekarka powiedziała mi że wszystko jest ok. To była wizyta płatna. Znalazłam więc ginekologa z polecenia na fundusz na którego wolny termin jest dopiero na 19.10. Martwię się czy wszystko w porządku z dzidzią bo strasznie długo muszę czekać. Jak jest u was, ile już miałyście wizyt?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu - 12 lata 7 miesiąc temu #205434 przez aga2+1
Byłam u lekarza dopiero raz 26 wrzesnia i teraz mam wizytę na 24 października, ale za tydzień mam przyjść tylko na szybka kontrolę dzidzi:) Tak ja i ty cały czas myślę o tym czy wszystko jest w porządku. Mój lekarz zna mnie dobrze więc sam zaproponował taką szybką wizytę:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #205443 przez ajłona
ostatnią wizytę miałam 9 września, a teraz dopiero 14 października. lekarz stwierdził, że nie ma medycznej przyczyny by robić usg wcześniej - wszystko było git. teraz to bedzie trzecia wizyta. pierwszą miałam bardzo wcześnie w 4 tygodniu kiedy sam pęcherzyk było widać, potem po 2,5 tygodnia no i teraz po 5 tygodniach następna. też mi się dłuży strasznie...i martwię się okrutnie czy wszystko gra, ale no cóż...za dwa tygodnie będę wszystko wiedzieć. jeszcze troszkę..pozdrawiam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #205494 przez Agusiak
dziewczynki ja na początku ciąży chodziłam do jednego lekarza prywatnie, ale w trzecim trymestrze, zaczęłam także chodzić do lekarza na NFZ równie dobrego specjalisty. Miałam wypisywane darmowe badania, te które się dało i częstsze wizyty ku mojej ogromnej radości, bo częściej upewniałam się, że wszystko jest OK. Jak macie tylko czas i taką możliwość to polecam ta metodę. Ja cieszę się też z jednego względu, ponieważ nie czułam, że mój gin (prywatny więc za kasę) dobrze prowadzi moją ciąże i w kilku przypadkach miałam rację, np. nie zlecił mi w ogóle badania na toksoplazmozę oraz na cukrzycę ciążową (obowiązkowe badanie). O wiele spraw musiałam też sama się upominać, np. miałam niski poziom żelaza a on to przeoczył, dopiero jak zwróciłam na to jego uwagę to powiedział, że faktycznie i mam przyjmować żelazo :dry: Lepiej czułam się pod opieką lekarza z NFZ niż tego prywatnego. Także koniec końców chodziłam do dwóch :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #205508 przez misia88
Ja byłam na 1 wizycie 19 września prywatnie, bo dostałam plamienia. Jednak na NFZ byłam zapisana 20 września i też poszłam, bo mam zamiar chodzić na NFZ, ale z tej wizyty nic nie wyniosłam, bo nawet USG mi nie zrobił... :/ Później poszłam do lekarza prywatnie 22 września, bo potrzebowałam zwolnienie... Przedwczoraj byłam na izbie przyjęć ze względu na plamienie. Teraz mam wizytę na NFZ 10 października i mam nadzieję, że to już ostateczny lekarz...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #205519 przez katiuszka
Hej dziewczynki:)
Ja narazie mam jedną wizytę za sobą prywatnie, od ręki wystawił L4, zlecil szereg badań i wykonał usg oraz sprawdził odczyn pochwy ph (badanie papierkiem lakmusowym).
Następna wizyta po 4 tygodniach od poprzedniej ale w międzyczasie również zapisałam się do lekarza NFZ aby te badania wykonac bezpłatnie. Ide 6.10.
Mika śliczna dzidzia:)
Robiłyście już glukoze na czczo?
Nie szarpało Was po wypiciu tego płynu? :S :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl