BezpiecznaCiaza112023

Mamusie MAJ 2012

12 lata 6 miesiąc temu #214759 przez vestusia
Dziewczyny wyluzujcie z tym jedzeniem :)

Ja w ciąży miałam (i nadal mam) niesamowite parcie na colę. I wcześniej nie mogłam przejść obok niej obojętnie. Małą puszeczkę musiałam sobie wypić. Do McDonalds'a również zawitałam kilka albo kilkanaście razy i o ile nie było to najzdrowsze, to chyba nie można się dać tak zwariować :) Oczywiście trzeba mieć umiar, ale raz na jakiś czas przecież nic się nie stanie. No i chipsy też zdarzało mi się, że zjadłam :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #214809 przez Sania
Cześć dziewczyny :)

MartiO - ja jestem ze Szczecina :) Termin mam na 03.05 :D

Pozdrawiam
Sandra

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #215299 przez Eileen
Dziewczyny...słyszałyście coś o zinnacie w ciąży? szczególnie w tak wczesnej?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #215376 przez ajłona
Eileen niestety nie pomogę nie słyszałam. może na staraczkach skrobnij - tam dziewuszki obcykane jak nic ;)

wczoraj miałam wizytę u gina i mój Szkrab kochany ma juz 5,6 cm - byk co nie???!!!hahahah nie ma żadnych powodów do obaw.mam jeszcze tydzień zeby zdecydować się na badania genetyczne...co o tym myślicie? któraś z Was robiła??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #215397 przez katiuszka
Hej mamunie:)
Ja będę robiła badania prenatalne, i nie ze względu na ryzyko choć i takie zawsze jest ale z tego względu żebym mogła sie przyzwyczaić do ewentualnej sytuacji i wiedzieć jak mogłabym pomóc maluszkowi z taką wadą.
Moja kuzynka urodziła synka z zespołem Downa w wieku 16 lat! Jak się później okazało w rodzinie jej chłopaka było już dzieciątko z tą chorobą. Pozatym tak młody wiek też robi swoje:(
Teraz w innym temacie, przedwczoraj przeszłam chwile grozy. Byłam u lekarza, na badaniu usg powiedziała kobieta, że pęcherzyk jest dość spory ale nie widzi echa zarodka (7 tc) jak wyszłam z gabinetu nie wiedziałam w którą stronę iść, byłam otumaniona a myśli jakie przechodziły mi przez główę to nic innego jak puste jajo... Do wieczora mój miły próbował mnie pocieszyć, że na następnym usg będzie już pewnie widać i żebym teraz nie zamartwiała się ale ja mądra musiałam zajrzeć do internetu i doczytać o tym...
Czułam sie jeszcze gorzej i płakałam pół nocy. Rano poprosiłam żebyśmy poszli gdzieś prywatnie na usg 3d bo nie wytrzymam dwóch tygodni. Umrę z rozpaczy...
Tak też zrobiliśmy, ciąża rozwija się prawidłowo, maleństwo ma ponad centymetr, serduszko bije 140 uderzeń na minutkę.
Nie dziwię się lekarzom,że nie spieszą się z wykonaniem usg, może sprzęt nie najlepszej jakości może słaba umiejętność jego przeprowadzenia... nie wiem.
Kosztowało mnie to wiele łez i niepotrzebnych nerwów.
Trzymajcie sie cieplutko:):*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #215422 przez ajłona
Katiuszka dobrze, że wszystko skończyło się szczęśliwie i że poszliście wcześniej na to usg. ten stres w naszym stanie jest diabelny!!!1 sama przez to ostatnio przechodziłam...znalazłam artykuł nt badań prenatalnych
www.badaniaprenatalne.pl/nieinwazyjne_prenatalne
koszt jest okrutny!!! czytając mam wrażenie ze usg 3d jest w stanie dobrze zdiagnozować malucha...sama juz nie wiem

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #215508 przez aga2+1
Hej dziewczyny:) Ja na badania prenatalne wybieram się w 12 tygodniu, ale u mnie to tez wiek robi swoje 35 lat na karku:) Wiem, ze takie badania nie daja 100% pewności, ale zawsze jakoś uspokajają (mówię tu o badaniach nieinwazyjnych - usg genetyczne i test Pappa). Jeżeli były by jakiekolwiek wskazania do amniopunkcji to pewnie też zrobię. We wtorek idę do gina ale na NFZ, bo nie chce płacic za te badania ( a są dość drogie). Mam nadzieję, że z moim maluszkiem wszystko jest ok.
katiuszka cieszę się , że z Twoją dzidzią wszystko jest ok:) A jak tam twoje objawy a raczej ich brak? U mnie tylko(.)(.) jeszcze się powiekszyły i są troszkę bardziej wrażliwe, a tak to wszystko bez zmian:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #215869 przez katiuszka
ajłona i aga2+1 dzięki za miłe słowa:*
Ja też myślę o tych nieinwazyjnych, boje się wkłuwania aczkolwiek gdyby taka była konieczność to pewnie bym się zdecydowała.
Z dolegliwości kochanie: zapomniałam jak to było kiedy ich nie było:(
mdłości poranne trwają do późnego wieczora, zdaje się, że nie ma chwili kiedy byłoby mi dobrze. Jeść nie mogę bo wszystko mnie brzydzi i mam stracha że, po kolejnej strawie będę czuła się jeszcze gorzej. Kawałek żółtego serka, kilka plasterków wędliny i to bez chleba, czasem jakiś owoc. Wszystko mi śmierdzi:( kwiatki, perfumy...
Lekarz pocieszył, żebym się cieszyła to wszystko normalne :)
cycuszki też lekko pobolewają ale to mnie bardzo cieszy bo dzięki temu są ciut większe:)) wkońcu mam czym staniczki wypełnić:D
i zmęczenie, zaraz po przebudzeniu czuję się jakbym w ogóle nie spała a w nocy węgiel przerzucała.
Dobrej nocki wszystkim mamusiom i nieczęstego wstawania siusiu:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #216374 przez MartiO
Witajcie ;)

U mnie niestety też zazwyczaj mdłości poranne trwają prawie cały dzień :( staram się jeść w miarę normalnie ale zauważyłam, że coraz bardziej dopasowuję składniki dań do siebie...

Witaj Sania :) Cieszę się że nie jestem sama na tej północy ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #216699 przez gaspodzina
Hej dziewczynki:-) Ja już się cieszyłam, że mdłości już za mną, ale od wczoraj jest masakra :P
A co do badań prenatalnych, to na pewno będę robić usg - m.in. przezierność karku. W sumie to nie mam wyboru. Mój gin po prostu poinformował mnie o tym badaniu i już. Jeśli lekarz nie znajdzie nic niepokojącego to więcej nie będę działać. I taką mam nadzieję. Badanie już 3.11.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu - 12 lata 6 miesiąc temu #216713 przez aga2+1
Hej:)
No własnie myslałam, ze przejde ciążę bez mdłości, a tak od 2-3 dni po południu mdli mnie :( Poza tym z nowych objawów to duszno mi, kreci mi się w głowie i ogólne zmęczenie. Ok 17-18 mogę iść spać:) Najczęściej kładę się chociaż na godzinkę to wtedy mogę posiedzieć do 22.00. Wieczorem zaczynają mi puchnąć nogi i ręce muszę powiedzieć ginowi o tym, a w nocy cierpną mi ręce masakra. Brzuszek zrobił się spory i już nie mieszczę się w spodnie:(
katiuszka jak tam przeprowadzka? Dajesz radę? Ja własnie jestem po remoncie i myślałam, że nie dam rady posprzątać tego bajzlu, ale jakoś poszło nawet okna umyłam:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #216813 przez gorla
Witam majowe mamuśki :laugh: całkiem niedawno zrobiłam test i są II tłuste krechy :laugh: termin mam na czerwiec. Mam pytanko. Jestem teraz w 5 tygodniu, czy miałyscie tak , ze przestały was boleć piersi? troche sie niepokoje, lepiej dmuchać na zimne

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #216864 przez ajłona
Gorluś zdarzały mi się takich kilka godzin, że jakoś mniej bolesne były, a następnego dnia znów wrażliwość jak diabli i tak w sumie do dziś. po nocy jest masakra! a powiedz kiedy idziesz do gina? w 6 tygodniu i 2 dniu u mnie już było widać bąbelka i bijące serduszko;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #216874 przez gorla
ajłonciu moja kochana, do gina idę jutro, i będę wtedy w 5 tyg. 1 dniu ciąży. U mnie znów rano jest git nic nie boli a w mirę upływu dnia coraz gorzej. Jak wczoraj sie przebierałam w piżamę to cycochy bolały i były ociężałe i rano nic, podbrzusze lekko bli od czasu do czasu. Trzymaj kciukory , żeby ok było.
Suuupppeeerrr , ze u Ciebie i twojego szkrabunia ok :laugh: :laugh: niech się zdrowo rozwija Pimpiliszek ;) ;) ;) ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu - 12 lata 6 miesiąc temu #216914 przez ajłona
Gorluś będzie dobrze Kochana!!! te objawy są jak wiesz tak różniste, że nie ma co się sugerować, myślę.daj znać po wizycie jak tam. skoro dałyśmy radę zajść w ciążę - my - hormonowe dziołchy to teraz już z całą resztą "piard w mąkę" buahahahaha będzie git. a mój Maluszek ma 5,6cm - byczor że hoho. jestem cała szczęśliwa i cieszę się, że Tobie się udało ;) a teraz reszta naszych kochanych staraczek

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl