BezpiecznaCiaza112023

Mamusie MAJ 2012

12 lata 6 miesiąc temu #220877 przez Kozłowska
Dziewczyny nie słuchajcie nie czytajcie i nie oglądajcie porodów innych kobiet. Według mnie jest to bezcelowe tylko nie potrzebnie będziecie się martwić i przejmować - macie czas. Teraz cieszcie się pięknym okresem z brzuszkiem. Mimo bóli pleców, mimo wymiotów itp..... To naprawdę piękny okres i nic nie powinno teraz zaśmiecać waszych myśli :lol: Po za tym upragnionym pierwszym wyraźnym kopniakiem :lol:..... Ból jest i mało osób mówi że nie bolało, ale jest to wszystko do wytrzymania i uwierzcie wiem co mówię :lol: Zawsze istnieje coś takiego jak znieczulenie(choć nie polecam ale w razie awarii zawsze warto wiedzieć że jest), są nowe metody porodu typu "na gazie" są szkoły rodzenia jak ktoś nie ma czasu zawsze możecie ćwiczyć w domu przed kompem, czy ściągnąć sobie płytki z netu( nauka oddychania pomaga żałowałam bardzo że nie pomyślałam wcześniej)Na pewno pomaga sex przed porodem ale ja swojego chłopa ganiałam dwa dni i nie chciał mi zrobić tej przyjemności :angry: Co do masażu szyjki to jest to po to żeby wam pomogło a nie zaszkodziło ja wręcz błagałam o masaż ale nie chcieli mi zrobić bo i tak by mi nie pomógł :dry: Więc chyba nie potrzebnie na ból lekarz nie będzie Was narażał. Tak ok dwóch miesięcy wcześniej poczytajcie i pochodźcie po szpitalach porozmawiajcie z położnymi zobaczcie sobie sale większość szpitali udostępnia taką możliwość. Zawsze macie neta i możecie poczytać opinie o szpitalu innych rodzących. Choć na to też trzeba brać poprawkę nie zdarzyło się jeszcze żeby wszyscy byli zadowoleni. Jeśli chodzi o mnie ja wybierałam szpital najpierw pod względem sprzętu dla maluchów w razie gdyby coś się nie tak wydarzyło, później po rozmowie z lekarzami i położnymi, a później patrzyłam na własną wygodę.
Jeśli chodzi o traktowanie maluchów po urodzeniu to położne mają już taką praktykę że rzeczywiście wygląda to tak jak by kurczaki przewracały, ale one podchodzą do tego tak beż uczucia. Jak one miały by się przywiązywać do każdego maluszka i każdemu maluszkowi poświęcać jak najwięcej czasu to raz że pewnie by płakały oddając je matkom, a dwa pewnie musiały by pracować 24 h/na dobę. W końcu one nie robią tego od 5 minut. Ja tak sobie to tłumaczyłam.
No więc co przyszłe mamuśki wypoczywajcie zajmijcie się wymyślaniem imion bo to ciężka batalia z facetem do stoczenia przynajmniej u mnie była :lol:
Buziaki dla Was

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #220978 przez gorla
Dziołchy, nie oglądajcie porodów na necie!!!!!!! ja się panicznie bałam porodu!!! a poszło jak z płatka, nawet lekarka była w szoku, to ja drobna, zaledwie 42 kg na początku ciąży, ginka nie wierzyła że sama urodzę!! Miałam już parte i nie pisnęłam ani słowem podczas porodu :) położne śmiały sie ze wyglądam jakbym szła na dyskotekę a nie do porodu ..hmmm :laugh: :laugh: cokolwiek to miało znaczyć, może śmiały się z mojej złotej cekinowej gumki na włosach :laugh: buhaha. Oczywiście poród boli i miałam ochotę małża rozszarpać, ale.. jak już było po :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: nooo i znów mnie to czeka :P :P :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #221152 przez Sania
Dziewczyny, spokojnie! Nigdzie nie napisałam, że oglądam porody w necie!!! Ani mi to w głowie! Oglądałam jak się opiekować maluszkiem (bo pojęcia o tym człowiek nie ma, więc gdzieś trzeba podpatrzeć). Najwięcej jest nagranych wskazówek po porodach, bo w tedy położna tłumaczy co i jak- i nie zgadzam się, że traktując maleństwo z delikatnością to się do niego przywiążą, co to za bzdura???
Bólu porodowego w ogóle się nie boję, bo moje miesiączki są tak bolesne, iż jestem zaprawiona w boju, że hej! ;) Moja mama mówi, że to jest nawet lepsze od miesiączek, bo trwa tylko chwilę a nie dwa dni jak co miesiąc :( ... ... ... Cieszy mnie fakt, że po porodzie podobno już mi się te bóle miesiączkowe zmniejszą :D. I mój tyłek też jest wielkości szafy 3drzwiowej, więc damy radę ;). hehe...
Co do objawów ciążowych też nie narzekam na wymioty- bo ich nie było, krzyż mnie nie boli, teraz w 2 trymestrze to nawet gigantyczna senność mi minęła i stałam się silna jak niegdyś- może nawet silniejsza :D.
Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamusie! Przecież każda z nas doskonale wie, że natura idealnie rozwiązała ten problem- jedyne czym się martwię to trafić na dobrą opiekę w szpitalu aby krzywdy dziecku nie zrobili! I już. ;)
Buziaczki

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #221156 przez sylwira1721
gorla napisał:

Dziołchy, nie oglądajcie porodów na necie!!!!!!! ja się panicznie bałam porodu!!! a poszło jak z płatka, nawet lekarka była w szoku, to ja drobna, zaledwie 42 kg na początku ciąży, ginka nie wierzyła że sama urodzę!! Miałam już parte i nie pisnęłam ani słowem podczas porodu :) położne śmiały sie ze wyglądam jakbym szła na dyskotekę a nie do porodu ..hmmm :laugh: :laugh: cokolwiek to miało znaczyć, może śmiały się z mojej złotej cekinowej gumki na włosach :laugh: buhaha. Oczywiście poród boli i miałam ochotę małża rozszarpać, ale.. jak już było po :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: nooo i znów mnie to czeka :P :P :P


miałam dokladnie tak samo :lol: polozna zmierzyla mi biodra i powiedziala ze mam za wąskie biodra do porodu, a urodzilam szybko :P byly zdziwione ze moja siostra płacze a ja rodze i sie smieje miedzy skurczami :lol: na drugi dzien nazywaly mnie torpeda :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #221184 przez Sania
sylwira1721: Miło poczytać coś pozytywnego o porodzie :D
Więcej takich wpisów ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #221233 przez MartiO
Jeśli udało mi się odziedziczyć choć trochę genów po mojej mamie to powinno pójść szybko :laugh: przynajmniej taką mam nadzieję... a co do bólu... kobiety rodzą od wieków i choć łatwo nie jest to jakoś dają radę i zachodzą w kolejne ciąże... :P na razie myśl porodu trochę mnie przeraża ale myślę, że nie zostaje nic innego jak przyzwyczaić się do niej :laugh: staram się nie oglądać porodów w necie... choć zaczynam się zastanawiać czy nie pokazać takiego Mężulkowi... co by wiedział na co się nastawić i podjął decyzję bardziej świadomie :lol: :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #221338 przez mika1520
sylwira coś o tym wiem bo Twój poród trwał tylko 13 minut :silly: :lol:

a Wy dziewczyny jak się czujecie.? :) jak tam brzuszki.? ;)

ja jestem chora :( wczoraj miałam gorączke :( dziś się trochę lepiej czuje ale gardło mi dokucza :( :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #221559 przez gorla
Sania ja po porodzie nadal mam bolesne miesiączki, przed też miałam, ale te bóle miesiączkowe to pikuś w porównaniu z porodem. Były chwile , ze żałowałam ze w ciąży jestem i myślałam, zco mnie podkusiło, żeby chciec :) a jestem wytrzymała na ból...ale racja kobiety rodzą od wieków da się wytrzymać, niektóre kilkakrotnie nawet ;)

Silwira :laugh: ee 13 minut rodziłaś?? dobrze doczytałam? ale z ciebie szczęściara, ja ponad 9 godzin. Mi położna mówiła, ze wielkość tyłka nie ma sie nic do wielkości bioder. Nieraz szerokie panie mają wąską miednicę, tak samo z kilogramami w ciąży. Ja przytyłam niecałe 16 kg i mała miała ponad 3 kg, a moja kuzynka 28 kg a jej córa 2,5 kg.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #221560 przez sylwira1721
tak 13 min parłam
:P bole bardzzo leciutkie zaczely sie po 14 stej mocne już po 16 stej parte po 17stej a o 17.30 mialam synka :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #221686 przez Sania
gorla: Piszesz na mój temat a w życiu mnie nie widziałaś! Szeroka to ja nie jestem i mi to nie grozi. Chwalę się z dumą idealnymi genami do rodzenia dzieci a Ty będziesz tutaj mnie krytykować? Jakim prawem? Ile masz lat, że piszesz takie rzeczy???
Moja mama tak miała, że jej przeszły bolące miesiączki po porodzie i prawdopodobieństwo, że w moim przypadku również tak będzie jest baaardzo wysokie. Między innymi od dawien dawna namawia mnie już na dzieciaczki... Jak do tej pory wszystko przeżywam z kobiecymi sprawami dokładnie tak samo. Nie wiem jak możesz podważać informację na mój temat, bo ty masz inaczej ... Przykra i dość niedojrzała wypowiedź z Twojej strony.
Wiesz, kiedyś na w-fie nauczyciel mi udowadniał, ze miesiączki nie bolą i w ogóle to kobieta jest normalna tym okresie. Na dowód zabrał mnie do koleżanki w-fistki, która potwierdziła, że ja kłamie, bo miesiączek w ogóle nie czuć!!! Na co ja zaciągnęłam tych ćwoków do pielęgniarki, która dała im wykład a mi zwolnienie!
Każdy człowiek jest inny, więc nie oceniaj mnie pod swoje kuzynki albo pod siebie, bo też masz niedogodne miesiączki- każdy człowiek odczuwa inaczej! I jeśli piszesz, że żałowałaś, że jesteś w ciąży to chyba nie miałaś prawdziwie bolących miesiączek, które kończą się w szpitalu z wymiotami z bólu i uczuciem, że umierasz albo utratą przytomności. Także wybacz, że uwierzę mamie, a nie tobie, iż poród jest lepszy, bo trwa tylko chwilę a nie dwa dni :) A twa chwilę, bo mamy szerokie bioderka i dzidziuś spokojnie znajdzie miejsce do wyjścia.
Bardzo proszę więcej nie starać się zabijać mojego pozytywnego podejścia do porodu!

Przepraszam, że się tak zdenerwowałam, ale miałam zły dzień... Katar mnie dopadł i jak mąż poszedł do sklepu z moją kartą aby mi kupić czosnek, masełko, herbatkę z lipy, mleko etc. na choróbska głupia kasjerka wzięła moją kartę i ją poprostu przecięła na jego oczach! Dlaczego? Bo uważała, że jest skradziona!!! Co gorsza po części złamała prawo, bo osoba posługująca się kartą ma wybór czy sklep ma ją zatrzymać, czy zniszczyć, a ona nie spytała!!! I jestem narażona ponosić koszta dorabiania nowej karty przez jakąś pojeb... babę :( Nie mówiąc o fakcie, że nie mam się czym kurować!!! Poszłabym do kierownika ale z moim stanem podgorączkowym muszę poczekać, aż się podrukuję :( I nie mam dostępu do własnych pieniędzy!!! Ja pier...Jej nie interesuje, że to to samo nazwisko!!! Ważne, że tam widniało imię żeńskie??? Ciekawe czy Jan Maria Rokita też ma takie problemy? ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #221695 przez gaspodzina
Mika i Sania, kurujcie się dziewczyny. Ja już 3 tydzień zaczynam z okropnym kaszlem i katarem. Nie chce mnie choróbsko opuścić. Na szczęście gorączkę miałam 1 dzień, mam nadzieję, że wam pójdzie lepiej z kurowaniem się. Ja przegapiłam moment, kiedy gardło zaczęło mnie boleć, bo myślałam, że swędzi mnie ono od wymiotów ;)

Słuchajcie, a czy któraś z was bierze duphaston albo luteinę? Ja brałam 6 na dobę (2x3) i od tygodnia obniżam dawkę - co pięć dni obniżam o jedną tabletkę. Dzisiaj nie najlepiej mi było z brzuszkiem. Miałam bóle podbrzusza i krzyża. Już jest ok, ale się zastanawiam, czy może któraś z was też już odstawia progesteron i jakie ma wrażenia?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #221698 przez gorla
Sania trochę przesadziłaś! gdzie ty widzisz że ja napisałam że masz szerokie biodra!!! weź najpierw dokładnie przeczytaj posta zanim zaczniesz kogoś oczerniać!!!!!!!!!!!!!! gówniarą nie jestem i co tu ma wiek do tego. Nie tylko ty masz złe dni, inni też je maja i nie wydzierają się bez powodu na kogoś. Nie obchodzi mnie jak wyglądasz, bo nie pisałam o tobie i tyle w temacie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #221699 przez Sania
Gospodzina bidulko... 3 tydz... :(

Co do hormonów to z własnego doświadczenia nie pomogę, ponieważ z mężem postawiliśmy w 100% na naturę (14 miesięcy starań i się udało :).
Ale polecam Ci poszukać albo napisać temat na: www.naturalnemetody.fora.pl/ tam dziewczyny się znają co i jak.
I ostatnio Anetka zaciążyła i bierze coś tam enpr.pl/1053 także napisz do niej może pomorze.

Buziaczki i kuruj się tam!!! ;) 3 tyg to długaśno :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #221701 przez chłopek
gorla sania chyba między wierszami czytała

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #221704 przez Sania
Oj Gorla, na nikogo nie krzyczę tylko piszę co myślę, ponieważ poczułam się urażona Twoją wypowiedzią. Miło by było gdybyś przeczytała ją z mojego punktu widzenia, w tedy byś mnie zrozumiała.
Pozdrawiam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl