BezpiecznaCiaza112023

Mamusie MAJ 2012

12 lata 5 miesiąc temu #234507 przez ewel7
Witajcie Mamuśki :laugh:
Co do bulgotania w brzuszku to ja też wczoraj odczuwałam coś podobnego. Dziś od rana męczą mnie mdłości także ciężki początek dnia, mam jednak nadzieję, że przejdzie. Pozdrawiam i miłego dnia wszystkim :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu - 12 lata 5 miesiąc temu #234524 przez asiale26
hej dziewczyny u mnie też badanie genetyczne wyszło dobrze, lekarka mówi że wszystko w porządku. Zobaczy jeszcze dzidzię 30.11. Mam nadzieje, że wtedy będzie wiadomo jaką to płeć bo będę w 17tc. Mój dzidziol nie chce niestety współpracować jak jest badanie usg, bo kręci się i ukrywa, ale ostatnio urósł już do 6cm (13tc) i ruszał nóżkami i rączkami oraz ssał kciuka :) Może przy następnej wizycie dowiemy się czy to chłopiec czy dziewczynka o ile będzie miał na to ochotę ;)Jak tam wasi partnerzy? Uczestniczą w każdym badaniu usg? Bo odkąd mój mąż zobaczył dzidzię chyba dotarło do niego że będzie miał dziecko i teraz więcej przy mnie lata :) Acha i też mi ostatnio bulgotało- wlaściwie to takie "smyranie" (ale nie nakręcam się bo chyba za wcześnie).

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #234558 przez sylwira1721
asiale26 napisał:

hej dziewczyny u mnie też badanie genetyczne wyszło dobrze, lekarka mówi że wszystko w porządku. Zobaczy jeszcze dzidzię 30.11. Mam nadzieje, że wtedy będzie wiadomo jaką to płeć bo będę w 17tc.

ja dowiedziałam sie o płci w 17tc :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #234644 przez Miki007
Witam wszystkie majowe 2012 mamusie,

Natrafiłam przypadkiem na Wasze forum i postanowilam dołączyć-mam nadzieje ze mnie przyjmiecie do swojego grona.
Jestem w trakcie 15 tc, termin porodu mam na 04.05.2012
To moja pierwsza ciąza wiec wszystko jest dla mnie nowe. Czuje sie dobrze, no moze oprocz tego ze od kilku tygodni pobolewa mnie głowa,hormony ;)Płci jeszcze nie znam, choc przyznam ze bardzo jestem ciekawa co nosze pod serduszkiem, ale to musi poczekac do kolejnego USG.

Bedzie mi bardzo miło dzielić się z Wami swoim szczesciem jak równiez podzielac Wasze szczescie.

Pozdrawiam Was serdecznie i zycze duzo duzo zdrowka...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #234658 przez Agusiak
Miki007 napisał:

Witam wszystkie majowe 2012 mamusie,

Natrafiłam przypadkiem na Wasze forum i postanowilam dołączyć-mam nadzieje ze mnie przyjmiecie do swojego grona.
Jestem w trakcie 15 tc, termin porodu mam na 04.05.2012
To moja pierwsza ciąza wiec wszystko jest dla mnie nowe. Czuje sie dobrze, no moze oprocz tego ze od kilku tygodni pobolewa mnie głowa,hormony ;)Płci jeszcze nie znam, choc przyznam ze bardzo jestem ciekawa co nosze pod serduszkiem, ale to musi poczekac do kolejnego USG.

Bedzie mi bardzo miło dzielić się z Wami swoim szczesciem jak równiez podzielac Wasze szczescie.

Pozdrawiam Was serdecznie i zycze duzo duzo zdrowka...


Miki witaj Kochana o od razu gratuluję dzidziusia :kiss:
To dobrze, że postanowiłaś dołączyć, będzie Ci tu z pewnością bardzo dobrze :laugh:
Dużo zdrówka dla Was i bezproblemowego przebiegu ciąży :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #234699 przez dziewczyna84
Miki007
witaj w majowych mamach.
A oto nasza lista obecnosci :) - przeslij mi na priv wiadomosc - jak ci na imie i skąd jestes
a uzupelnie tabele.
pokazywarka.pl/majowki2012/

duzo zdrówka tobie i fasolce życze.Ja badanie mam za tydzień, i tak jak czytam tutaj opisy dziewczyn,
nie mogę uwierzyć, że dzidzia już będzie taka duża, że będzie np. ssała kciuka, czy machała nóżkami. to niesamowite.i taka odpowiedzialnosc..... ;))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu - 12 lata 5 miesiąc temu #234781 przez ewel7
Mikiwitaj, ja też dopiero kilka dni temu trafiłam na forum :)
właśnie zajadam drugie śniadanko bo do tej pory nudności męczyły, ale już jest lepiej. Co do badania USG to moja Kropeczka miała już 7 cm :) a wierciła się, ruszała buźką no i była grzeczna bo dała sobie wszystko zbadać :) szczerze mówiąc to pierwszy raz na tym badaniu poczułam tak mocno, że jest, że żyje i rozwija się tam w środku :laugh: niesamowite przeżycie, które zapamiętam na długo :) Mąż później żałował, że go ze mną nie było jak mu opowiadałam, ale niestety był w tym czasie w pracy :(
W sklepie internetowym (reklamującym się tu na stronce) zakupiłam sobie po tej wizycie Dzienniczek Ciąży (stwierdziłam, że fajno byłoby upamiętniać te chwile na papierze). Niestety będę musiała troszkę na niego zaczekać bo pisali mi, że kolejny nakład będą mieć pod koniec listopada. W każdym razie zachęcam do zakupienia, jeśli Ktoś lubi sobie popisać :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #234799 przez aga2+1
Hej dziewczynki:)
Czy zastanawiałyście sie już nad imionami dla dzidziusiów? Wiem, że jeszcze jest dużo czasu, ale może któraś z Was miała już imie dla dziecka przed zajściem w ciążę? Dajcie znać:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #234835 przez Miki007
Dziekuje Wam bardzo za taaaak miłe przyjęcie do swojego grona- juz mi się tu podoba ;-)

Ja ostatnie USG mialam pierwszego dnia 13 tygodnia i powiem Wam ze przezylam pozytywny szok, poniewaz niespodziewalam sie ze to dziecko bedzie juz "dzieckiem". Maluszek mierzyl 5,3 cm, podnosil i opuszczal raczki,przykladal do buzki, wiercił się itp. Lekarz zrobil mi zblizenie na buzke, na raczki, nozki- wow, super sprawa. Teraz z kolejnym USG bedzie coraz piekniej :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #234869 przez akciak84
Miki007 ja też się dziś miło zaskoczyłam. Najbardziej tym, ze lekarz potrafił wskazać, ze jest żołądek i są jelita:) Policzył wszystkie rączki i nóżki itp:)

Jestem szczęśliwa,że badania przezierności karkowej, przegrody nosowej, i przepływu w żyłach wyszły prawidłowo:)Ryzyko wad genetycznych bardzo niskie!

Tylko teraz się śmieję, ze nie wiem kiedy urodzę. Niby teraz jestem w 12,4 a nie 13,5 tygodniu ciąży. Wyszło,że może w dzień matki:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #234881 przez martynka790
chłopku doczekasz się i TY, choć mi czas sie strasznie dłuży...


aga2+1 nad imieniem sie jeszcze nie zastanawiałam

akciak84 czesto slyszałam, że najbardziej prawdopodobny termin porodu jest wlasnie z tego usg w okolicach 12-13tyg.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #234903 przez akciak84
A my się nad imionami zastanawialiśmy. Jak dziewczynka to Zuzia a jak chłopiec to Artur:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #234933 przez MartiO
mi od zawsze podobało się połączenie Zuzanna Zofia ;) ale zobaczymy...
wczoraj byłam na usg ale nie do końca mi się podobało :( badanie na nfz... lekarka chociaż przemiła dziś na wizycie wczoraj na usg leciała taśmowo (kolejka i te sprawy)... Szkraba widziałam tylko ukradkiem bo monitor był ustawiony tak, że ciężko było dużo dostrzec... sprawdziła to co musiała a ja po prostu przyglądałam się temu co robi... mówiła, a właściwie opisywała Szkraba zwracając się do pielęgniarki, mi właściwie nic nie tłumaczyła... widziałam że machało łapkami i przez chwile słyszałam bicie serduszka... coś niesamowitego... :lol:
no i z tego badania wynika ze dzidzia nadrobiła... tzn. 13 tydzień :silly: część rozwoju odpowiada nawet 14 ;) i wszystko w jak najlepszym porządku... ale dostałam z badania tylko opisówkę... bez fotek :( w dodatku byłam sama bo Mężusia wysłali wczoraj akurat w delegację :( możliwe, że pójdziemy gdzieś na badanie prywatnie tak dla nas, żeby ktoś nam dokładnie pokazał i wytłumaczył co i jak :blink:
a... i nadal nie wiemy na kogo czekamy :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #235000 przez ewel7
MartiO co do wizyt w przychodni to rozumiem... z doświadczenia wiem jak często, na szybko się to odbywa... Choć mój lekarz zaskoczył mnie dość mile na tym USG, w zasadzie pierwszy raz (widocznie trafiłam na dobry humor :silly: ) bo pokazywał mi wszystko, tłumaczył, nie tak jak do tej pory... co do bicia serduszka to faktycznie porusza :) tym bardziej, że bije tak szybciutko, niewinne i bezbronne :)







Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #235022 przez aga2+1
Misie podoba bardzo imię Tosia, Pola i Michalina , a dla chłopca Antoś albo Alan.
Ja na ostatniej wizycie widziałam jak dzidzia się wierci nawet mam zdjęcie jak kopie nóżkami:) W poniedziałek mam usg genetyczne to znowu poogladam dzidziucha:) Może lekarz dostrzeże płeć:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl