BezpiecznaCiaza112023

Mamusie MAJ 2012

12 lata 5 miesiąc temu #226755 przez aga2+1
Hej dziewczynki:)
Dzisiaj sprzatałam łazienke i tak zaczęłam się zastanawiać czy aby nie szkodzę dzidziulowi:( Co prawda zlałam kibelek domestosem, a kabinę prysznicową jakimś niemieckim sprayem (potem zobaczyłam napis szkodliwe dla zdrowia) i wyszłam z łazienki. Myłam potem szybko i pootwierałam okna wszędzie, ale coś tam wciagnełam tych oparów. Teraz tak się zastanawiam czy wszystko będzie ok z dzidzią. Kurcze człowiek dobrze sie czuje to i wszystko robi sam w domu. Dziewczyny czy wy tez używacie takich ostrych środków chemicznych? Może któraś z Was pytała lekarza o to?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #226830 przez gorla
aguś miałam to samo tydzień temu, tez tylko zalałam i wyszłam a jednak cos się nawdychałam, ja dodatkowo jestem uczulona na środki chemiczne. Raczej nic się nie stało, tak myślę. Trochę słabo sie czułam , ale przeszło. Przy Oliwii zrobiłam ten sam błąd i nie było żadnych konsekwencji.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #226885 przez Martita
Aga rzeczywiście dobry pomysł z wózkiem,jeśli chodzi o wybór gondoli innego koloru a spacerówkę innego..a czy lepiej jest kupić w sklepie czy jakiejś hurtowni czy warto też na allegro?Niestety nie da się sprawdzić wagi na allegro a u mnie w mieście nie widziałam tego białego..więc trudno jest ocenić czy będzie lekki czy też nie..
A co do mycia łazienki..też zastanawiam się czy to szkodzi ale ja to jestem szalona..wszystko robię..dziś cały dom wysprzątałam, a przy myciu łazienki zatykam nos ręcznikiem..i też mam ostry środek,co prawda nie Domestos ale śmierdzący jak cholera :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #226892 przez aga2+1
Martita w sklepach jest dość drogo trzeba szukać na necie - na allegro sa dość dobre ceny niektórych wózków i w opisach są podawane wymiary oraz waga. Ale ja najpierw pochodzę po sklepach pooglądam z bliska i jak wybiorę to będę szukać na necie. Czasami można kupić używany wózek w bdb stanie za przyzwoite pieniądze szczególnie same głębokie, bo powiedzmy sobie szczerze w gondoli dziecko będzie jeździć max do 8 miesiąca. Potem trzeba będzie już używać spacerówki. Ja chyba kupię sam głęboki z możliwością mocowania fotelika, a potem kupię już spacerówkę ale parasolkę, żeby było łatwo przewozić w samochodzie.
Wracając jeszcze do środków czystości to chyba nic nam nie będzie jeżeli nie wdychamy za długo tych oparów, a poza tym co ma powiedzieć kobitka, która sprząta na co dzień w pracy? Trochę sama się tym pocieszam, ale jak będę u lekarza to na pewno zapytam się o szkodliwość takich środków używanych raz w tygodniu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #226983 przez Martita
Jestem pewna, że nic się nie stanie :) Ja też sama się zastanawiam co mam zrobić z tym wózkiem, słyszałam naprawdę podzielone opinie..jedni każą kupić 3częściowy, porządny i nie żałować kasy a z kolei inni radzą kupić zwykłą tanią gondolę i później dobrą lekką spacerówkę..ale jeśli chodzi o moje zdanie to mam mieszane uczucia co do takich lekkich spacerówek.ja mam wrażenie, że one są tak lekkie, że zaraz się rozlecą :) ale to tylko moje wrażenie..często też w wyborze różnych rzeczy kieruję się wyglądem i bardziej jestem skłonna wybrać wózek 3częściowy..no ale jest tyle czasu, że koncepcja może się zmienić. Rzeczywiście na allegro są tańsze wózki..byliśmy dziś z mężem w hurtowni tak orientacyjnie i masakra!Można przepłacić o nawet 500zł..
Zastanawia mnie jeszcze okropny ból kręgosłupa..nigdy wcześniej takiego nie miałam..z rana nie mogę podnieść się z łóżka..czy to normalne w ciąży?I strasznie popsuła mi się cera.. :( więc skoro dziecko zabiera urodę to podobno według zabobonów będzie dziewczyna :)

[image noborder] www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=300 [link=http://www.zapytajpolozna.pl]82 [/image] [/link]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #226985 przez Martita
Ojojoj..się narobiło :) chciałam pobrać suwaczek i coś nie wyszło,no ale w sprawach komputerowych nigdy orłem nie byłam..spróbuję jeszcze raz..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #226987 przez Martita
No i się udało:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #227435 przez gorla
Ja myslę, ze wezmę 3 częściowy, a potem i tak dokupię parasolkę, jedną spacerówkę musze miec u siebie na wiosce, a jedną u rodziców w mieście jak będę z Oliwką do szkoły jezdziła. Dla Oliwii tez kupiłam 3 częściowy, ale potem ciężko z ta spacerówką było sie spakować do samochodu, wielkie koła stelaż i inne pierdoły

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #227437 przez gaspodzina
Aga, fajne wózki znajdujesz i w cenach dla mnie do zaakceptowania. Chcę mieć nowy wózek i mam nadzieję zmieścić się do 2500 zł. Jeszcze tyle nie szukałam, ale jak wpisałam w wyszukiwarce wózek 3-częściowy (gondola, spacerówa i to samochodowe ustrojstwo) to mi cena maxi cosi wyskoczyła prawie 4 tysia, no i się załamałam. Bardzo się cieszę, że takie fajne znajdujecie. Poszukam po necie trochę.
Nieraz wózki mają jakieś uchwyty na butelki - czy to się wykorzystuje?

A odnośnie tych ubezpieczeń to sprawdźcie dziewczyny okresy karencji. Ja mam ubezpieczenie w PZU i mi za urodzenie dziecka i mężowi zapłacą po 1700 zł, ale okres karencji wynosi 9 miesięcy, więc ubezpieczenie się po zajściu w ciążę byłoby tu bez sensu.

Aga, Gorla, na pewno nic się nie stało. Ja też na początku ciąży wzięłam się za mycie kibelka i ten zapach chloru mnie wystraszył, ale lekarz mnie uspokoił, że większość wdychanych przez nas ustrojstw jest metabolizowana przez wątrobę i nie dociera do dzidzi. Pewnie, powiedział, że lepiej nie wdychać oparów, ale nie ma też co schizować za bardzo. :silly: Dla pewności przekażmy takie obowiązki naszym ukochanym mężom :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu - 12 lata 5 miesiąc temu #227559 przez aga2+1
gorla ja mam tak samo mieszkam na wiosce a pracujemy we Wrocławiu i codziennie trzeba będzie wozić wózek. Uważam, że na poczatku wystarczy fotelik samochodowy wpinany w stelaż wózka (na spacery i dłuższe wyjścia to gondola), a jak dzidzia już będzie siedzieć to spacerówka składana w parasolkę jest super.
gaspodzina wózki maxi cosi z fotelikiem kosztują ok. 2900 ale taniej wyjdzie jak kupisz gondole ze spacerówką a osobno fotelik wyjdzie ok. 2500
allegro.pl/maxi-cosi-mura-4-2011-gondola...gra-i1889231889.html
allegro.pl/wozek-gleboko-spacerowy-mura-...ola-i1902239358.html
allegro.pl/fotelik-maxi-cosi-cabrio-fix-...fix-i1882150003.html
a wózek IMPLAST jest bardzo podobny do maxi cosi i o wiele tańszy
allegro.pl/3w1-implast-bolder-sd-2012-fo...rio-i1884867273.html

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #227738 przez aga2+1
Dziewczyny podaję stronę do sklepu z wózkami cena całkiem całkiem:)
www.swiatwozkow.pl/wozki-implast-c-31_286.html

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #228507 przez Martita
Aga super ta strona swiatwozkow.. ale doszłam do wniosku, że kupię odzielnie gondolę, oddzielnie albo do gondoli fotelik i oddzielnie spacerówkę. Zastanawiam się nad osobnym fotelikiem bo przeczytałam, że lepiej kupić oddzielnie bo te łącznie z wózkami mogą być gorsze (niewszystkie ale niektóre tak) Dlatego lepiej sam dobry fotelik. I nie polecam używanych bo mogą być powypadkowe, a to ciężko sprawdzić.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #228569 przez gaspodzina
Super stronka, na pewno coś tam znajdę. Już byliśmy dzisiaj z mężem obejrzeć w sklepie kilka.
Mirtita, foteliki dołączone do wózków nie muszą być gorsze. Jeśli kupujesz z jakimś "firmowym " fotelikiem, to one są poddawane testom i można sprawdzić w necie jak wypadł konkretny model. Natomiast zgadzam się całkowicie, że używanego nie kupiłabym za żadne skarby :ohmy:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #228628 przez aga2+1
Fotelika używanego też nie polecam, ale wózek głęboki można kupić używany, a potem super nową spacerówkę:)
Dziewczyny oglądałyście już ciuszki dla maluchów? Takie ładne teraz można kupić:) Na allegro są sprzedawane zestawy dla noworodków - ubranka nowe i używane z Anglii po ok. 40-50 sztuk. Takie zestawy chodzą po ok. 300-500 zł, ale są śliczne od rozmiaru 56 do 68
allegro.pl/extra-wyprawka-chlopiec-0-3-6...owe-i1896566418.html
Można ubrać malucha jak laleczkę:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl