BezpiecznaCiaza112023

Mamusie MAJ 2012

12 lata 5 miesiąc temu #232336 przez martynka790
Ja badania genetyczne mam w poniedziałek, trzymajcie kciuki ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #232423 przez aga2+1
A ja mam usg genetyczne i test PAPPA we wtorek i strasznie się boję:( Mam nadzieję, że wszystko będzie ok

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #232486 przez Martita
Wczoraj bylam wlasnie na takim badaniu, przeziernosc karku mojego dziecka wynosi 1,1mm a lekarz powiedzial ze to dobrze, ponoc ok.4mm sygnalizuje ze cos jest nie tak,moze to wskazywac zespol Downa ale nie tylko,moze to byc inna wada genetyczna. Na zespol Downa wskazuje tez brak kosci nososwej,moja dzidzia ja ma:) takze wszystko jest wporzadku, badanie stresujace ale i przyjemne..pierwszy raz widzialam jak kopie nozkami!Boze,to moje dziecko..zawsze lubilam dzieci swoich siostr lub kolezanek,ale to jest inne uczucie:)Nie znam jeszcze plci,bardzo chcialam z mezem chlopca,ale czuje ze to dziewczyna,nie wiem czemu..zabiera mi urode:) a termin mi przypada na 17 maja!
No i wpadlam w szal kupowania pomimo ze nie mam jeszcze mebelkow i nie mam gdzie tego trzymac..:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #232488 przez Martita
Lekarz mi powiedzial ze testu Pappa nie muszę robic bo nie widzial on na zwyklym usg nic co by go zaniepokoilo i poza tym nie ma w rodzinie wad genetycznych,poza tym jest dosc drogie..Aga myslisz ze jednak powinnam?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #232540 przez aga2+1
A ja mam usg genetyczne i test PAPPA we wtorek i strasznie się boję:( Mam nadzieję, że wszystko będzie ok

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #232542 przez akciak84
Czy któraś z dziewczyn wie ile kosztuje badanie przezierności karkowej? Słyszałam, że około 200 zł.? Czy to prawda? Może więcej...hmmm? Martynka, Aga i Marita...ja też się boję.

Musimy myśleć pozytywnie. Trzymam kciuki!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #232545 przez aga2+1
Martitaja ide na komplet badań ze względu na wiek (skończyłam w tym roku 35 lat). Lekarz powiedział, ze mi się należy i żebym skorzystała. Testy Pappa określaja tylko prawdopodobieństwo wystąpienia danej wady u pacjentki, ale nie dają 100% pewności, że dziecko jest zdrowe. Wydaje mi się, że dobrze zrobione usg przez doswiadczonego lekarza jest więcej warte niż inne badania ( no chyba ze amniopunkcja, ale to dość ryzykowne badanie).
Jezeli chodzi o szał kupowania to powiem szczerze, że dzisiaj zrobiłam listę zakupów dla maluszka, posprawdzałam sklepy internetowe z mebelkami i wózkami. Mam już wszystko wybrane, ale będę zamawiać przed samym porodem te duże rzeczy, a ciuszki, kosmetyki, kocyki itp. zacznę chyba już kupować:) A co fajnego kupiłaś maluszkowi?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #232559 przez ajłona
Witam nowe Majówki i pozdrawiam serdecznie. My z moim szkrabem jesteśmy już po przezierności karkowej i jest ok - przynajmniej z tego co gin zaobserwował. płeć lekarz dostrzegł w 13 tygodniu ;) a jeśli chodzi o dalsze badania prenatalne, nieinwazyjne to ja odpuściłam
a tu jest więcej informacji na ten temat
www.badaniaprenatalne.pl/czym_badania_prenatalne

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #233303 przez ewel7
Witajcie :laugh:
Mam na imię Ewelina i jestem w 13 tygodniu ciąży :laugh: zupełnie przypadkiem trafiłam na stronkę i forum :laugh: dziś miałam usg genetyczne i bardzo się cieszę bo lekarz mówi, że jest dobrze :laugh: pozdrawiam wszystkie Mamusie i ich Małe Radości :laugh:



Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #233344 przez ajłona
witaj Ewel7.pozdrawiam i wszystkiego naj dla Ciebie i Maleństwa ;) a badania prenatalne inne miałaś jeszcze jakieś?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu - 12 lata 5 miesiąc temu #233395 przez katiuszka
Cześć dziewczynki, dawno mnie nie było i sporo tu zmian:)
Witajcie nowe mamusie! Tyle nas się pojawiło ,że może któreś z nas spotkają się na porodówce jeśli wcześniej nie uda Nam się na herbatkę umówić?
Ajłona piszesz,że lekarz zauważył płeć. Możesz się pochwalić?:)
ja oglądałam dziś wózeczki ale byłam tylko w jednym sklepie i nie zafascynował mnie żaden aż tak bardzo mój męż upatrzył juz jeden i uważa ,że jest ok bo ma co trzeba i nie jest drogi ale mi się aż tak bardzo nie podoba www.sklepdziecka.com/wozki-wielofunkcyjn...jet-col-25-html.html
W każdym bądź razie jest jeszcze czas żeby znaleźć coś co spodoba się obojgu.
Pokażę Wam moją dzidzie z 9 tygodnia i 4 dnia:)
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #233516 przez ajłona
no u mnie w brzucholu rośnie SYNUŚ kochany ;) Katiusza a Dzidźka Twa śliczności...a to usg to chyba 3d, co nie?pozdro

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #233523 przez dziewczyna84
katiuszka- to niesamotiwte. juz taki duzy....ciekawa jestem jak mojej dzidzi. ja mam 17 kolejne badanie, w tym to genetyczne. ach- dobrej nocy mamusie ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #233549 przez aga2+1
katiuszka fajny dzidziol:) Ja jutro wyruszam na badania genetyczne więc trzymajcie kciuki:) Może u mnie tez już będzie widać płeć hehe:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #233595 przez martynka790
akciak u mojego gina te badanie kosztuje 120zl (gorzów wlkp)

my też juz po badaniu prenatalnym!! Wszystko u naszej dzidzi dobrze i prawdopodobnie to dziewczynka ;)


ewel witaj

katiuszka cudo!!!!

ajłona gratuluję syneczka!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl