BezpiecznaCiaza112023

ze smoczkiem czy bez??

14 lata 1 miesiąc temu #9073 przez gonia.1985
chciałabym dowiedzieć się co myslicie na temat dawania maluszkowi smoczka. Mój synek na początku w ogóle nie chciał na niego patrzeć, ale później bardzo się uspokajał jak go dostawał, pewnego dnia postanowiłam że mu go odstawie, ale to był horror mały płakal w niebogłosy i jadł dwa razy więcej żeby cały coś mieć w buzi, więc wróciłam i wyadje mi się że maly jest spokojniejszy i bardziej zadowolony

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #9091 przez jedynaczka
ja jestem za smoczkami.
mój mały do tego czasu doi smoczka, i póki co nie będę mu go odstawiać, widze, że sie dzięki temu uspokaja, a wole smoczka niż ssanie palca, czy wargi.
Widze że Twoja dzieciątko ma dopiero niecałe 2 miesiące więc ma jeszcze bardzo duży odruch ssania, jeśli akceptuje smoczka i go potrzebuje to nie zabieraj go.
Takie przynajmniej jest moje zdanie.
Ale chętnie poczytam co inne mamusie mają do powiedzenia na temat smoczków :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #9102 przez Madzia89862
ja nie daje smoka malemu.od malego go wypluwał i nie chcial poprostu.zalezy od malenstwa.moja mama wciskała malemu jak byl nie spokojny ale on nie chcial ja wolalam przytulic porozmawiac i w ten sposob uspokoic po dzis dzien u nas w domu nie ma smoczka.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #9160 przez sylwus136
ja nie mam jeszcze mojego małego słonka ale ogolnie jestem za smoczkiem :)
jesli nie bedzie chciał to nie bede go dawaćna siłęajesli bedzie to dostanie
po penym czasie po prosytu bede go odzwyczajać:)
takie moje osobiste zdanie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu - 14 lata 1 miesiąc temu #9170 przez kasiora
Madzia89862 napisał:

ja nie daje smoka malemu.od malego go wypluwał i nie chcial poprostu.zalezy od malenstwa.moja mama wciskała malemu jak byl nie spokojny ale on nie chcial ja wolalam przytulic porozmawiac i w ten sposob uspokoic po dzis dzien u nas w domu nie ma smoczka.


u mnie bylo dokladnie tak samo :). maly od urodzenia nie chcial smoka :)
nigdy nie ssal kciuka czy cos w tym stylu, poprostu nie potrzebowal... :blink:
teraz nie mam problemu z oduczaniem :silly:

dla innych jestes tylko dzieckiem a dla mnie jestes calym swiatem!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #9189 przez _aga86_
Ja jak tylko Julka skonczy pol roczku- tj. za niecaly miesiac zaczne Ja odzwyczajac od smoczka. Troche sie obawiam tego no, ale nie mam wyjscia;) Trzymajcie za mnie kciuki;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #9197 przez jedynaczka
Aga wiesz może nie rób nic na siłe.. u mnie eM ma już 7 miesięcy i widać, że już nie potrzebuje często smoczka, jedynie przy usypianiu bo w tedy szybciej się uspokaja. A tak to całe dnie smoczka nie trzymam nawet w zasięgu wzroku :)
Myśle że na każde dziecko przychodzi po prostu odpowiedni czas rozstania

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #9224 przez andziaa35
jedynaczka napisał:

Myśle że na każde dziecko przychodzi po prostu odpowiedni czas rozstania

dokladnie tak jak piszesz :) chcialam oduczyc synusia od smoczka juz pare m-cy temu ale nie bylo szans, byl tylko krzyk i placz- tez dostawal tylko do spania. Teraz od prawie 4 dni jest bez smoczka i jest tak jakby nigdy go nie bylo. Balam sie tego momentu i odkladalam odstawianie jak mezus bedzie mial urlop ale jak gdzie mi sie smoczek zapodzial to juz wyjscia nie bylo ;) Synus przyjal to bardzo spokojnie


"Wychowanie. Jeżeli dałeś komuś życie, daj mu również instrukcję użytkowania." Valeriu Butulescu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #9230 przez iwonan12
Ja też jestem za smoczkiem
Moja córcia też dostawała smoczka a jak skończyła 10 miesięcy sama go wyrzuciła :laugh: mam tylko nadzieje że mój synek też łatwo odrzuci smoczek



[url=http://w

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #9242 przez Moniq
moja niunia nie ciąga smoka i w sumie to się bardzo cieszę, jak patrzę na dzieci znajomych, które mają po 10-12 miesięcy i nigdzie nie ruszają się bez smoka i na wielki płacz i lament jak nie ma smoka w pobliżu;
przez pierwsze 6 miesięcy smok jest ok ale po 6 miesiącu powinno się zacząć oduczać dziecko od smoka, tak by 8-10 miesięczny maluch był bez smoka, gdy to ze ssaka staje się "gryzoniem", poza tym jeśli 8-10 miesięczny maluch wciąż ciąga smoka, to może mieć później problemy ze zgryzem i z wymową; wiadomo że nie każdy ale te które mają skłonność

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #9247 przez andziaa35
pielegniarka srodowiskowa mowila mi ze dziecko do roku moze miec smoczek :) pozniej trzeba sie go pozbyc i trzeba tez przestac karmic butelka, jedynie dziecko moze pic z kubka.


"Wychowanie. Jeżeli dałeś komuś życie, daj mu również instrukcję użytkowania." Valeriu Butulescu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #9257 przez Moniq
zależy kto i z jakiego punktu widzenia mówi, ja mówię ze swojego (jestem fizjoterapuetką) im szybciej tym lepiej dla stawów skroniowo-żuchowowych, (równy zgryz), języka, podniebienia- poprawna wymowa. wiadomo że jeśli dziecko jest super zdrowe to nic mu nie zaszkodzi

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #9261 przez sara125
ja nie jestem zasmoczkiem alemoj maly ssa...niestety.moj ma silny odruch ssania wiec jeszcze nie odzwyczajam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #9281 przez gonia.1985
widzę że nie jestem sama z tym pytaniem, ja tak planuje odstawiać smoczka około 6 mc-a jak będą ząbki się wyłanaiły bo boje się później problemów z mową ze zgryzem, no chba że mój synuś sam wcześniej zrezygnuje ale nie wydaje mi się to bardzo prawdopodobne

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #9323 przez sara125
ciezko bedzie ja juz sie boje... mojemu malemu dje czas do 10 miesiaca zycia az sam odstawi smoczkaa jak nie to ja wkracz\am:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl