BezpiecznaCiaza112023

Mamusie marzec 2012

10 lata 3 miesiąc temu #840695 przez aisod
Ja tylko złożyć życzenia naszej kolejnej Dwulatce!
STO LAT OLEŃKO!!! Dużo zdrowia i uśmiechów! :*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #840713 przez Wiki81
To i ja! Duuuużo zdrówka dla Oli :) żeby była baaardzo szczęśliwym i radosnym dzieciaczkiem :)

Ewa niestety AZS to taka paskudna przypadłość, której się nie leczy :( jedyne co można zrobić to unikać alergenu, ale i to nie zawsze przynosi efekty, a samo wyeliminowanie alergenu okazało się u nas strasznie trudne... w tragicznych momentach stosowaliśmy maści ze sterydami a później taką maść, która niby jest bez sterydu, ale też zalecana dla dzieci powyżej 2-giegoroku życia i to pod ścisłą kontrolą lekarza. Sama maść może i całkiem dobra, ale też nie można z nią przeginać a do tego mega droga, bo tubka 15g kosztuje prawie 100zł :ohmy:
a na Twoje krostki na dłoniach spróbuj może maść z cynkiem, to może jak wysuszysz te krostki to znikną, ale tak naprawdę to powinnaś się wybrać do dermatologa, żeby na to spojrzał i ocenił co to jest, bo z doświadczenia wiem,że lecząc coś samemu w domu można sobie narobić więcej kłopotu :(

odezwę się później, bo teraz muszę dać Mysi jeść :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #840722 przez ewelinda83
wiki dzieki za wyjasnienie :) biedna Ala, musi sie tak meczyc :(
zwlekam z tym lakarzem bo nie jestem w PL a tu wizyta lekarska jest droga i czesto niestety nie skuteczna ( nabijaja kase do kieszeni :angry: )
Ty jeszcze karmisz cycem ?

Martyna nie martw sie napewno wszystko dobrze robisz i juz niedlugo bedzie poprawa :)
ciasto polecam mniam :P

aisod czekamy na zdjecia malego brzdaca :) no i na relacje od was ;)

My z Kinia wybieramy sie do kolejnych przedszkoli, wpisac sie na liste oczekujących :dry: :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #840738 przez emma
czesc wam! :)

od razu przepraszam, ze wszystkim nie odpisze, bo jestesmy dzis z Zosia same i troche krucho z czasem niestety ;)

na początek
najlepsze zyczenia urodzinowe dla Oli!!! duzo zdrowka, slonka i sto latek, Stokrotko!!!


my po fajnym sniadanku i spacerze pierwszy raz od prawie dwoch tygodni! :ohmy: tak nas ta choroba zmogla. dzisiaj pogoda piekna, mimo to tak raczej asekuracyjnie, bo poltorej godzinki :). niestety kolezanka Zosi tez chora, wiec byla troche rozczarowana ;). dalej w planach zabawy, jedzenie i konkurs druzynowy ;).

milego dnia, dziewczyny! :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu - 10 lata 3 miesiąc temu #840759 przez gaabrysia
My też już po wspólnym spacerze, obskoczylysmy dwa płace zabaw, pięknie słońce swieci;)
Młody spi, ja się lenic, wstanie, obiad i dentysta.. Może już nie będzie tak strasznie. A nawet jak to jakoś musimy to przeżyć..;(

Gusiag z Ola odsypiaja imprezę chyba;)

Emma fajnie, ze Zosia trochę pospacerowala. Może Ci usnie to będziesz miala chwile dla siebie.

Wiki no to faktycznie się macie, mam koleżankę której córka miala, ale teraz śladu nie ma. Ma ponad 3 lata.

Wlosy podcięte;) ale tylko z 2 cm. Nie mam odwagi , ale każdej wizyty różnica się zmniejsza wieć myślę, ze do wakacji napewno beda rowne;) chociaż fryzjerka się zdziwiła, ze chce mięc równe..?;/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #840766 przez emma
Gabi, no niestety, Zosia nie pospi, wstala dzis o 7 (my oczywiscie nie pospalismy dlugo, bo wczoraj siedzielismy do 1 :silly: no ale i tak fajnie i jestem wyspana). probowalam ja polozyc i chetnie lezala pol godziny, a potem zaczela mnie wolac, gadac po swojemu i pokazywac na pozytywke, krzyczac radosnie "Nie, nie, nie!". no i tyle z tego spania :blink:.
dobre chociaz, ze mam obiad z wczoraj, to jedno z glowy ;).

powodzenie u dentysty! :)
my jutro idziemy do fryzjera (to znaczy Zosia ;)) :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #840813 przez georgette102
czeeeeeść

nadrobiłam zaległości, a było tego niemało :ohmy:
co prawda większość wątków jest już nieaktualna, więc pewnie np emmy moje zdanie na temat swetra nie interesuje :silly:
w takim razie przesyłam najserdeczniejsze życzenia z okazji urodzin naszej Oleńce


i odezwę się później
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #840880 przez gusiag
jestem i się witam z Wami w tym pięknym dniu :)
przepraszam, że tak późno ale forum mi nie działało, potem byłyśmy na placu i teraz Ola śpi.
przede wszystkim dziękujemy każdej cioci z osobna za piękne życzenia i torciki no i oczywiście koleżankom i kolegom z forum również :kiss: :kiss: :kiss: :kiss:
kochane moje na prawdę nam miło! :kiss: :kiss: przepraszam, że wyróżnię kogoś, bo jestem szczęśliwa z każdych życzeń ale ogromne buziaki dla Aisod która wiadomo że czasu nie ma a wpadła i złożyła Oli życzenia. Dziękujemy. Wszystkim uwielbiamy was :kiss: :kiss: :kiss:

w skrócie, impreza bardzo udana, dzieci szczęśliwe, wyśmiane, wytańczone przede wszystkim, radocha na całego była, były tańce były śpiewy do mikrofonu było malowanie, były bitki i ciągnięcia się za włosy ale było super :) zdjęć kilka wrzuciłam, wszystkich jest prawie 700 i kilka filmików także wybrałam tylko kilka.

teraz odpisuję po kolei Wam wszystkim.
Wiki to współczuję, moja koleżanka ma dokładnie taką sytuację bo jej synek na to właśnie choruje, plus coś jeszcze dodatkowo także wiem co to wszystko znaczy :( przykro nam, mamy nadzieję, że będzie coraz lepiej!!
Ewa picie red bulla to jest zawsze zły pomysł, to jest mega trucizna! nie pij jak nie musisz :kiss:
Gabi a co to dziś u dentysty ma być?? my nie odsypiamy imprezy, Ola po emocjach poszła spać dopiero o 22 a wstała o 7.
Emma plan na dzisiejszy dzień bardzo dobry! ja skoków obejrzę tylko jedną serię bo na 20 jadę na basen i wrócę po 22! zaczynam chodzenie na mój fitnes plus pływanie, poniedziałki piątki!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #841135 przez gusiag
to ja pędzę do Was z basenu a tu takie pustki????? :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #841183 przez Tee
Hej wszystkim :)
Wielkie "Przepraszam" za zaniedbywanie forum
postaram się poprawić.

Jeżeli chodzi o wymiary, Zuza waży 12.5 kg i ma 90 cm wzrostu...ubrania nosimy na rozmiar 92-98
Oleńsko jeszcze raz Wszystkiego najlepszego słoneczko :kiss: :kiss:
Widzę, że impreza udana :)

postaram się wpadać częściej. miłego dnia wszystkim

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu - 10 lata 3 miesiąc temu #841210 przez Wiki81
Ewa tak dalej karmię cycem :) ale już jej mocno graniczyłam tę przyjemność, bo już powoli mam dosyć ;) ale Ala nie może jeść mleka modyfikowanego, bo praktycznie każde zawiera lecytynę sojową a Ala jest silnie uczulona na soję :(
co do lekarzy to niestety w Polsce tez nie jest najlepiej... my zanim trafiliśmy do naszej pani alergolog to trochę lekarzy dermatologów i alergologów odwiedziliśmy i każdy skasował nas jakieś 150PLN za wizytę a z wizyt byłam średnio zadowolona.

A to przepis na sernik:
CIASTO: 2szklanki mąki, 1szklanka cukru,3/4szklanki oleju,2 jaja,1szklanka mleka, 3łyżki kakao, 2łyżki dżemu,1łyżeczka sody,1łyżeczka proszku do pieczenia
SER: 0,5kg białego sera, 2 jaja, 0,5 margaryny, 1łyżeczka mąki ziemniaczanej, 1szklanka cukru, cukier waniliowy

W przypadku ciasta wszystkie składniki miksuje razem a w serze tylko biała oddzielnie ubijam i dodaje na końcu. Piec w temp. 180stC około 40min. Smacznego :) tylko niestety dosyć często z ciasta wychodzi zakalec, ale nie ma to wpływu na smak całego serniczka :)

A teraz zawijamy wrotki i idziemy na plac zabaw, bo piękne słoneczko za oknem świeci :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu - 10 lata 3 miesiąc temu #841282 przez ewelinda83
witam :)
u nas noc spokojna, ale z przygodami :blink: albo tatus zle ubral pampersa albo sie pzesunal i Kinia obudzila sie cala morka, obsikana :huh: :) szybkie przebieranko i spalismy dalej :)

wczoraj bylam z Kinga w kolejnym przedszkolu, ona nic a nic nie bala sie dzieci. poszla do nich i sie bawila, ogladala co robia i malowala z nimi farbkami :) wieczorem ciagle mowila ze chce isc do dzieci sie bawic :)

musze sie pochwalic :lol: dostalam juz moje prawo jazdy :lol: :side:

Gosia jak po imprezie, opowiadaj :) jak atmosfere ze ,, znajomymi ,, ?

Tee no y to nas bardzo zaniedbalas :( ale wybaczami i zapraszamy czesciej :)
co u was slychac ?

Wiki dzieki za przepis, postaram sie wyprobowac :)
no z tymi learzami to widze wszedzie tak samo :angry:
dzielna kobitka z Ciebie, ale czego nie robi sie dla swoich dzieciaczkow :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #841365 przez emma
czesc, dziewczyny! :)

stal sie cud i Zosia zasnela :silly: mam godzinke odsapki. o 14 mimo wszystko musze ja obudzic, jemy obiad i pedzimy do fryzjera :)

do tej pory zaliczylysmy zakupy zosiowe (mleko, bidon i takie tam :)), park i plac zabaw, w sumie dzis ze 2 godziny na dworze, nadal jest slicznie, a zapowiadali, ze bedzie dzis lało - hiehie ;). czujemy sie juz calkiem dobrze, Zosia nawet juz nie pokasluje, wiec schowalam inhalator na pawlacz, mam nadzieje, ze niepredko sie przyda :silly:.

Gosia, ciesze sie, ze imprezka udana, a Ola szczesliwa :). chcialam wczoraj z wami popisac, ale nie dalo rady. od 8 do prawie 19 siedzialysmy same, bez drzemki, ktora niestety byla Zosi potrzebna, bo od wpol do piatej co jakis czas pokladala sie na dywanie i byla tragiczna :( wszystko na "nie". myslalam juz o wyprowadzce :silly: ale jakos dalysmy rade :).

Ewa, gratuluje prawka raz jeszcze! :) ja swoje zrobilam 09.09.09. i choc 9 to moja szczesliwa liczba do konca nie wierzylam, ze mi sie uda ;). mile wspomnienia :).
od kiedy Kinga idzie do przedszkola?
chcesz jeszcze ten przepis? ;)

Wiki, wspolczuje alergii :(. troche cie rozumiem, bo Zosia od urodzenia miala nietolerancje laktozy, dlatego z kolei ja po 3 miesiacach musialam przestac karmic, mimo ze bardzo chcialam :( i ogolnie mielismy z wyeliminowaniem laktozy duze problemy, ale chyba Zosia na szczescie juz z tego wyrosla :).

Gabi, no jak tam po wizycie u dentysty? :)

a gdzie no mi sie reszta zapodziała, hę?? :dry: pogoda ladna, moje drogie, ale pisac trzeba :silly: :blink:

a do mnie przyszedl moj sweter!!! :lol: nananananana! :lol: jest boski i wygladam w nim zaje****** :silly: aha, no i nie uwierzycie, ale trace wlasnie motywacje do diety :silly: przez 10 dni malo restrykcyjnej (zero slodyczy, chipsow, fast food, gazowanego picia) i ciwiczen z Mel B (najwyzej po 40 min) schudlam 3 kg :lol: albo waga mi sie zepsula :silly:

milego dnia!!! :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu - 10 lata 3 miesiąc temu #841367 przez gaabrysia
Hej, wczoraj dentyste przeżyliśmy, ale było tak samo jak ostatnio czyli płacz i walka.. Idziemy jeszcze 27. I ti już będzie ostatnia wizyta na ten fluor, później tylko będziemy chodzić, żeby go oswajac.

Wiki fajnie, ze się u nas rozgoscilas przynajmniej jest co poczytać, może dziś się skusze i zrobie któreś z ciast.
Ja muszę pow, myslalam ze wydamy dużo wiecej na dentyste, ostatnio 100 wczoraj 50. Mial jeszcze dwie mini plamki w 4. Eh. No ale już nie je w nocy wieć może nie będziemy powracać do problemu. Chociaż babcia wczoraj mowila, ze też z takimi małymi latala już do dentystkii. Hmmm
Ciesze się,ze szybko poszlismy a nie jak już się zdążyło rozwinąć.. Dlatego wszystkim polecam iść chociażby kontrolnie na fluor.

My już po bardzo długim spacerze po placu zabaw( fajnie, ze mamy ich tyle;) l oczywiście wspolnym;) wiosna, za oknem. Po prostu jest cudownie! Oby już zimą nie wróciła;)
A w parkach wysyp, dzieci pełno z czego Adrian bardzo zadowolony,

A ja tam myślę, ze może na okna jakoś w tyg wskocze..

Tee no zaniedbalas zaniedbalas, liczymy na poprawe;)

Justyna, trzymam Cię za słowo ze się odezwiesz;P

Gusiag mąż się wykurowal?

Emma fajnie, ze sweter się podoba;)ladnemu we wszystkim ładnie ;)
A co do diety to sama to zaobserwowalam, tylko ze ja len jestem i tak ze robię brzuszki..

Miłego dnia, tym którzy nie mają wysyłam warszawska "wiosnę";))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu - 10 lata 3 miesiąc temu #841375 przez ewelinda83
emma pewnie dawaj ten przepis, ja ostatnio kolekcjonuje przepisy ;)
pochwal sie swetrem i gratuluje spadku wagi :)

Gabi dobrze ze poszlas do tego dentysty, po co dziecko ma sie pozniej meczyc.


my tez bylysmy na placu zabaw, ale niestety pocalowalysmy klamke, bo zamkneli plac i sprzataja polamane drzewa po tych ostatnich wichurach co nas nawiedzaly :dry:

emma no ja tez sie bardzo ciesze z mojego prawka, dobrze ze w koncu przelamalam strach zaczelam jezdzic :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl