BezpiecznaCiaza112023

Mamusie marzec 2012

12 lata 6 miesiąc temu #212894 przez marigra
martyna123 napisał:

Byłam wczoraj u lekarza i mam chłopczyka :laugh: no i do tego cyste na nerkach które uciska malutki i ból jest straszny :dry:


gratulacje:) jak narazie chyba same chlopaki:)
a ta cysta to coś bardzo powaznego, nie da se jej "zlikwidować" jakimiś lekami itp?? kurcze w tym stanie to pewnie nic nie jest wskazane, hmmmm mam nadzieje ze wszystko dobrze się rozwiąze

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #212996 przez martyna123
nic nie da się zrobić teraz mam brać nospe i pić 3 litry płynów a po ciązy może same to zniknąć. Największy problem mam z imieniem dla dzidzusia mojego :) macie jakieś fajne propozycje

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #213051 przez aisod
Pogratulować synków :)

Zauważyłyście, że bardzo dużo chłopaków się rodzi w ostatnio... Moja koleżanka rodzi w grudniu i mówi, że w szkole rodzenia na 30 mam jest jedna, która będzie mieć dziewczynkę... Ciekawe jak będzie u nas w marcu ;P

My z mężem doszliśmy do wniosku, że dowiemy się po porodzie czy będzie chłopczyk, czy dziewczynka... Na razie w brzuszku rośnie "niespodzianka" ;)
Najbardziej niecierpliwa jest teściowa... już się miesiąc temu dopytywała co będziemy mieli i nie mogła się pogodzić z tym, że nie chcemy wiedzieć wcześniej. No cóż będzie musiała poczekać. :P

A co do imion to myśmy wybrali imiona jednogłośnie chłopiec- Michał, a dziewczynka Patrycja... Oczywiście cała rodzina twierdzi, że nam się jeszcze zmieni i co chwilę proponują nowe imiona :) Najbardziej zafascynowany wybieraniem imienia jest mój pięcioletni kuzyn, który oczywiście by chciał, żeby dzieciątko nazywało się jak jego najlepsi koledzy Hubert albo Karol, z dziewczęcych imion proponuje Nikole i Julkę. :) Może na drugie tak damy :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #213061 przez sylka
Gratuluje mamom znającym już płeć maluszka :) U nas w marcu 2011 też przeważają chłopcy :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #213117 przez martyna123
Mnie się podoba imię Szymon ale moimu mężowi Karol a mnie Karol strasznie sie nie podoba może wymyśle jeszcze inne imie tylko narazie nie mam żadnego pomysłu na proste ładne polskie imię :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #213157 przez andziaaxdd
Gratuluję Wam i Córeczek i Synków. ;-)

P.S. Mam na sprzedaż ubranka po moim Synku, jakby któraś była chętna. :P heh

Dzieci to drobinki gwiezdnego pyłu, zdmuchnięte z otwartej dłoni Boga.



Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #213261 przez gaabrysia
no to i ja dołączę..:) termin na 16.03 i też synek będzie :) imienia jeszcze nie mamy..i od jakiegos czasu tez czuje tak jakby jakieś "pływanie w środku" :) i to własnie jak odpoczywam. takie pytanko, dużo już przybrałyście na wadze?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #213264 przez gaabrysia

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #213719 przez kalisi
A ja mam dziewczynke :P i chyba będzie Zuzia. Na razie przytyłam 2,3 kg więc nieżle:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #213792 przez marigra
kalisi napisał:

A ja mam dziewczynke :P i chyba będzie Zuzia. Na razie przytyłam 2,3 kg więc nieżle:)


to chyba narazie pierwsza dziewczynka na naszym forum:)

Ja nadal nie wiem...., ale powiem szczerze, ze mam mała obawę przed poznaniem płci dziecka...
Do tej pory to była poporstu dzidzia albo fasolinka, a teraz jak się dowiemy, to już będzie takie jawne. Nie wiem czy wiecie o co mi chodzi.... Z drugiej jednak storny juz nie moge się doczekać, aby wiedzieć co tam u mnie siedzi, móc wybierać imiona, rozglądać się za ubrankami i całą wyprawką....

A robiłysście USG w 3D- nie wiem czy warto, i jakie są tego koszty
;0

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #213815 przez aisod
Moja waga się waha od początku ciąży... Najpierw schudłam ponad dwa kilo, a teraz w porównaniu z pierwszym ważeniem przytyłam pół kilo ;)

Ja nie robiłam USG 3D, ale słyszałam, że około 200 złych taka przyjemność kosztuje...;)
Myślę, że fajnie jest zobaczyć dzidzie w innym wymiarze :D Także też się zastanawiam, czy takiego nie zrobić...

W tym momencie czekam na kolejną wizytę u gina, zobaczymy co powie. :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #213823 przez marigra
Tak właśnie myślałam, że to taki koszt. Musimy jeszcze przemyśleć czy warto wydawać pieniązki, czy lepiej poczekać na zwykłe USG (mam je 26 pażdziernika).
Co do wagi ja nie przytyłam jeszcze ani deko:), a dodam, że na początku ciąży nie chudłam (nie wymiotowalam). Moja ginka twierdzi jednak ze to zupełnie normalne jesli osoba jest szczupła (ja do takich należe). Jest nawet możliwość, ze przytyje tylko 8 kg, ale to zobaczymy.

Mam do was takie pytanie - ostatnio u ginki miałam określany stopień czystości pochwy i okazało się, ze jestem na granicy II i III stpnia - to niedobrzre, bo mam sporo bakterii Gram + i leukocytów, a mało pałeczek kawsu mlekowego. Miałyśie coś takiego? Skąd to świństwo się bierze, skoro dbam o higiene , stosuje odpowiednie płyny.... hmm i marwtei się

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #214188 przez gaabrysia
ja przed ciąża wazyłam 52 więc nie duzo jak przy 170cm wzrostu , ale teraz już w ubraniu niecałe 57.. jak tak dalej pójdzie to bede nie zła ciężarówa, ale słodycze tak strasznie mnie kusza przed ciaza az tak za nimi nie przepadałam, a nawet mogłoby ich nie być.

jeżeli chodzi o cytologie to ja tez jak zawsze miałam gr 1 tak teraz 2 ale pani doktor pow ,że to w ciąży normalne i bedzie pozniej badanie kontrolne.

z tego co wiem to 3d ponad 200zł.. i robi sie dopiero po 20tyg ciąży.

pozdrawiam przyszłe mamusie :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #214264 przez sylwira1721
ma któras z was moze termin na 30 marca?? :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #214561 przez emma
Witajcie po przerwie!
Mam termin na 6 marca, a brzuszek już całkiem okrągły :). Na razie przytylam 3 kg, ale nie mam z tym żadnego problemu ;), zwłaszcza, ze zmienilam staniki z A na D :). czuje sie swietnie, czekam na polowkowe usg, które już za tydzień, ciesze się z kopniakow i sobie rosnę :). Pozdrawiam serdecznie!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl