BezpiecznaCiaza112023

Mamusie marzec 2012

12 lata 6 miesiąc temu #223121 przez emma
witaj, ja mam troche zboczenie zawodowe, a na studiach prawie codziennie slyszalam, ze niektorzy lekarze przepisuja no-spe "na zapas", "bo na pewno nie zaszkodzi", co niestety nie jest prawda. to lek, ktory ma niekorzystny wplyw na plod, niezaleznie od tygodnia, w ktorym go lykasz (zwlaszcza 3 razy dziennie). moze on przyczynic sie do znaczacego obnizenia napiecia miesniowego dziecka (czesto po porodzie konieczna dluga rehabilitacja), a nawet do rozszczepow (w tym podsluzowkowych).
na twoim miejscu poszlabym do innego lekarza, zeby ewentualnie potwierdzil koniecznosc brania no-spy (lub zmniejszyl dawke) i przyjmowalabym go tylko wtedy, gdyby niezazycie zagrazalo bezposrednio zyciu dziecka (np. jesli juz masz skurcze).

pozdrawiam! :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #223142 przez gaabrysia
mi przepisała nospe forte,ale szczerze mówiąc nie wykupiłam.. ale raz wziełam taka zwykłam tak jak pisałam, ale żeby aż 3 dziennie? zwykłej czy tej forte? wogole lepiej nic nie brać,ale lekarz chyba wie co mówi (zawsze możesz skonsultować to u innego dla pewności )
mi badania moczu dobrze, tylko morfologia ostatnio wyszła kiepsko i żelazo biore. wiec mam nadzieje,że nast badania beda ok:)

coraz nas wiecej - fajniee!! :D

ja też jakis czas temu pierwszy raz poczułam małego,ale od tamtej pory dość czesto czuje jak szaleje :D a co do snów to ja też mam dziwne.. ciagle o dzieciach.Że już rodzę..że ubieram itd, itp pewnie dlatego że często o tym myślę ..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #223153 przez emma
niestety, obawiam sie, ze - jak wiekszosc z nas - nie kazdy lekarze wie, co mowi. ja przed ciaza uslyszalam od 3 lekarzy, ze mam "bardzo zla budowe" i bedzie mi "bardzo trudno zajsc w ciaze" (jak juz gdzies pisalam, staralam sie caly miesiac ;)).
uwazajcie na te no-spe, badzcie czujne, bo serio wielu lekarzy przepisuje ja nagminnie niepotrzebnie, a skutki bywaja fatalne.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu - 5 lata 10 miesiąc temu #223170 przez asiula2134
error

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu - 12 lata 6 miesiąc temu #223172 przez aisod
asiula2134 ja też bym raczej tej nospy nie brała aż 3 razy dziennie... Możesz brać tylko objawowo, jeśli Cię bardzo boli. Na innych forach często można się spotkać z tym, że lekarze często wypisują nospe, ale czy to znak, że nie szkodzi to nie wiem :unsure:

A co do tych bóli po prawej stronie może to być spowodowane przemieszczaniem się macicy i jej rośnięcia... Może Ci po prostu na coś uciskać. Mnie wcześniej bolało po lewej stronie, ale się uspokoiło.

Ja tak jak Ty zajadam się uroseptem i żurawiną... Polecam dużo pić, żeby często do łazienki chodzić :silly: Ja wypijam 1,5 litra wody niegazowanej + jakieś soki, herbata najlepiej rumiankowa( ma właściwości jakieś odkażające czy cuś... mi pomaga zresztą ) Nawet jak Ci się pić nie chce to i tak miej butelkę pod ręką i popijaj co chwilę. Zmusi to nerki do szybszej pracy i jeśli masz jakieś bakterie to szybką ją wypłukują i nie zdąży się rozmnażać. :laugh:

Jeśli chodzi o leki przeciwbólowe to wiem, że dużo lekarzy poleca apap... Podobno nie szkodzi, ale też pewnie w odpowiednich dawkach... :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #223180 przez marigra
nie było mnie tu 2 dni i ile nowosci;)

witam oczywiście nowe mamuski:), super ze jest nas coraz wiecej...

co do no-spy jak byłam kiedys w aptece i o nią pytałam to pani powiedziała, ze nie powinno się jej brać bo jest rozkurczowa i to moze zaszkodzic, a do tej pory słyszałam ze mozna ją barc, wiec teraz to juz szczerze powiem, ze nie wiem jak to jest.
apap mozna brac bez problemu (tak mi lekarz powiedziała), ale to wiadomo wszystko w graniocach rozsadku. Ja osobiscie staram sie unikac teraz leków, kiedy czuje ze jeszcze nie sa az tak potrzebne. Lepiej dmuchać na zimne....


p.s moja dzidzia sprzedała mi dzis takiego kopa ze az podskoczyłam do góry z krzykiem" auaaaa" :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #223219 przez gaabrysia
2 dni?? to zdecydowanie długo za długo żeby do nas nie zaglądać :)
to mój synek narazie łaskawy delikatnie mnie "kopie",ale zazwyczaj pare razy pod rzad :)

a w jakiem wieku są przyszłe mamy?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #223244 przez moba2012
Witajcie my juz po usg i dowiedzielismy sie ze bedzie synek. ponad to wg usg ciaza jest mlodsza o 6 dni, wiec termin porodu przesunieto mi z 16 na 22 marca :)
nasz maluszek wiercil sie i krecil glowka na boki podczas badania i bawil sie raczka, klad ja na glowke ... niesamowite uczucie tak go sobie poogladac :) :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #223254 przez gaabrysia
no to super! coraz więcej chłopców u nas :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #223256 przez gaabrysia
przepraszam,że zapytam kiedy miałaś ostatnią mc bo ja też mam termin na 16.03. a z usg dzidziuś wiekszy.. ale może to sie jeszcze wyrówna w czasie:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #223592 przez georgette102
no słuchajcie, mnie nie było 3 dni i już nie ogarniam tematów na forum :) widzę, że nie mogę sobie pozwolić na tak długą nieobecność
marigra odpowiadając na "archiwalne" już pytanie - następne usg mam 17 listopada i też trzymam kciuki za poznanie płci dzidziusia, natomiast jeśli chodzi o podejście do odpoczynku, to chyba muszę brać z ciebie przykład :)
pozdrawiam też wszystkie nowe mamusie, a przeziębionym mamusiom życzę szybkiego powrotu do zdrowia :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #223901 przez asiula2134
Drogie mamusie,
mamy jesień - piękna pora roku jak nie pada i jest w miarę ciepło :)

Jakie macie pomysły na swój jadłospis. Mój powoli się wyczerpuje i już sama nie wiem co mam jeść. A jak jest u Was? Też macie z tym problemy? Dieta musi być urozmaicona.......a to nie jest łatwe....
Może pomożecie i podacie kilka fajnych propozycji?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #223917 przez emma
za godzine ide na usg i juz nie moge sie doczekac! zastanawiam sie, czy z dzidziusiem wszystko ok i czy poznamy dzisiaj plec (mam intuicje na jaśka, ale intuicja czesto mnie zawodzi :)). trzymajcie kciuki, zeby gladko poszlo :).

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #223970 przez madzia19888
Witam. Też będę marcową mamą :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #223975 przez madzia19888
moba2012 napisał:

Witajcie my juz po usg i dowiedzielismy sie ze bedzie synek. ponad to wg usg ciaza jest mlodsza o 6 dni, wiec termin porodu przesunieto mi z 16 na 22 marca :)
nasz maluszek wiercil sie i krecil glowka na boki podczas badania i bawil sie raczka, klad ja na glowke ... niesamowite uczucie tak go sobie poogladac :) :)


My jedziemy 31 października na usg. Już nie mogę się doczekać:) Normalnie nie wiedziałam, ze tak można przesunąć przewidywany termin porodu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl