BezpiecznaCiaza112023

Mamusie marzec 2012

12 lata 6 miesiąc temu - 5 lata 11 miesiąc temu #225196 przez asiula2134
error

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #225214 przez emma
takie sledzie ze sklepu ze sloiczkow sa przetworzone, nie przejmuj sie. w ciazy nie zaleca sie jesc zbyt duzo ryb ze wzgledu na ogromne zanieczyszczenie morz rtecia i innymi szkodliwymi substancjami, ktorymi nafaszerowane sa tez zyjace w nich ryby, ale od czasu do czasu taka rybka nikomu nie zaszkodzi. najbezpieczniejsze sa pstragi, ktore zyja tylko w czystych wodach. pozdrowienia!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #225952 przez marigra
emma gratulacje, no to mamy Zosię i faktycznie jak narazie jest właściwie na równi z płcią, zobaczymy w marcu jak wszystkie mamuski beda juz wiedziały.


ja tez jestem Skorpionem, ale bedzie dziewczynka. To niedługo bedziemy miały nasze święta:D, już musimy myśleć o prezentach :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #226214 przez emma
taa, prezentach, pewnie i tak dostaniecie cos dla dzidziusiow ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #226221 przez gaabrysia
heh który listopad? ja szczęśliwie 1.. :) mój facet i najlepsza przyjaciołka 20 :) dobry znak sesese :D

a do marca zleci zanim się obejrzymy, tak naprawde. My rośniemy z dnia na dzien .. teraz 8 do lekarza i cos czuje ze czeka mnie ta wspaniała glukoza, miała już któraś z mam?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #226222 przez gaabrysia
dzidziusia przecież jeszcze nie ma i zdąży się nazbierać tych prezentów jeszcze, to nasze świeto ! ale dużżżżżżżżżżyyy sweter to by się przydał jakiś :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu - 5 lata 11 miesiąc temu #226274 przez asiula2134
error

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #226278 przez georgette102
test obciążenia glukozą będę robić jutro, więc podzielę się z Wami wrażeniami :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #226296 przez georgette102
asiula2134, więc ja już dzisiaj składam najserdeczniejsze życzenia i życzę udanej imprezy jutro :)
a co do brzuszka... ojjj rośnie rośnie :) jeśli o mnie chodzi to sporo przytyłam i o ile duży brzuszek mi nie przeszkadza to olbrzymie piersi już tak :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #226300 przez gaabrysia
ja też sporo.. i mam tak samo, biust mam wrażenie że zaraz eksploduje :) z brzuszkiem mam lekki problem jak zasypiam, tak w ciagu dnia wogole nie czuje ze go nosze :)

koniecznie, daj znać co nas czeka i jak było.
to ja też dołączam się do życzeń.. trzymam kciuki ,że mężuś sie spisze :) Rośnijcie zdrowo!! :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #226375 przez asiula2134
dziękuję Kochane mamusie za życzenia :)

Ciacho zrobione :)

zazdroszczę Wam tych sporych brzuszków. Wiem, że zaczynam dopiero 19 tydzień, ale już nie mogę się doczekać pierwszych wyraźnych ruchów i brzusia...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #226450 przez marigra
oj to widze, ze niebawem seria imprezek sie szykuje:D ja mam dopeiro 18 listopada....

a co do brzuszkow to ja juz mam ale niewielki, wiele osob nawet nie wie ze jestem w ciazy , a tu zaraz zaczynam 6 miesiac, co do wagi to mi nawet nie drgnela mimo ze wczesniej nie schudłam. Cały czas waze 58kg. Moja lekarka twierdzi, ze nie ma powodów do obaw, chociaz ja sie powoli zaczynam martwic, bo dzidzia wazy juz prawie 500g. Na apetyt tez nie narzekam...
U mnie to tylko po piersiach widać ciaze - z czego bardzo sie ciesze, bo juz wylewaja sie z moich obecnych staników:D a do porodu jeszcze troche....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #226458 przez marigra
gaabrysia napisał:
[a do marca zleci zanim się obejrzymy, tak naprawde. My rośniemy z dnia na dzien .. teraz 8 do lekarza i cos czuje ze czeka mnie ta wspaniała glukoza, miała już któraś z mam?[/quote]


ja myslalam ze to dopiero w okolicahcn 27 tygodnia, hmmm... zobaczymy mam wizyte 3 listopada, to tez moze mi juz to zleca: )

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #226894 przez georgette102
a więc jestem już po eksperymencie z glukozą :) najlepszą radę jaką mogę Wam udzielić to: zabierzcie ze sobą cytrynę!!! ja na szczęście miałam, bo wcześniej doradziła mi to pielęgniarka (za co jestem jej bardzo wdzięczna). glukoza z wyciśniętą cytryną smakuje jak mocno przesłodzony sok, ale da się wypić. natomiast widziałam jak się męczą pacjenci "bez cytrynki" i bardzo im współczułam...
jeśli chodzi o całe badanie wyglądało to tak: pobranie krwi na czczo - po godzinie wypicie glukozy - po kolejnej godzinie pobranie krwi - po upływie kolejnej godziny pobranie krwi.
marigra czytałam, ze takie badanie badanie powinno się wykonywać na początku ciąży a później między 24 a 28 tc, ja nie miałam tego badania na początku a teraz w 22 tc, ale w sumie ufam mojemu lekarzowi, chyba wie co robi :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #226946 przez aisod
Ja też słyszałam od koleżanek zaciążonych, że to badanie z glukozą to dopiero w 27 tygodniu... No ale na internecie jest wiele artykułów o tym, że badanie powinno być zrobione dwa, a nawet trzy razy. Na początku ciąży około 27 tygodnia i później po 30tc. Gdzieś nawet czytałam, że co dwa miesiące powinno się to robić, ale myślę, że to przesada.

Też dołączam się do życzeń:) Wszystkiego najlepszego! Miłego świętowania ;)

Ja mam 24 lata, nie dawno skończone :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl