BezpiecznaCiaza112023

Mamusie marzec 2012

12 lata 6 miesiąc temu #228486 przez georgette102
marigra o jakich wynikach piszesz? dobrze, że niedługo masz wizytę, bo lekarz rozwieje Twoje wątpliwości. na zapas nie ma się co martwić, chociaż wiem, że łatwo się mówi... ja dzisiaj też odbierałam wyniki (glukoza, mocz, morfologia) i wydaje mi się, że wszystko jest ok.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu - 5 lata 10 miesiąc temu #228503 przez asiula2134
error

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #228522 przez gaabrysia
jeżeli o morfologię się rozchodzi to i mi spadła (na 11.7), ale już jakiś czas temu i biorę żelazo. też mi pani doktor pow,że to przez małego który mi wszystko zabiera.
a jakie bierzecie dziewczyny witaminy ?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu - 5 lata 10 miesiąc temu #228551 przez asiula2134
error

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #228565 przez gaabrysia
ja biorę prenatal classic po przyjsciu z pracy sprawdze dokładnie skład :)
ja używam od kąd sie dowiedziałam kremu lub oliwki z rossmana jest tylko jedna ale chyba skuteczna, moja koleżanka ani jednego nie miała a też używała. zobaczymy jak to będzie u mnie jak narazie jędrnie :D

ja to pierwszy raz dostane od chłopaka prezent na 5 rocznice zamieszkania razem o ile dzidziuś nie zechce przyjść wcześniej lub później na świat ;) hihi

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #228571 przez georgette102
jeśli chodzi o witaminy to ja biorę Prenatal Classic, a na rozstępy stosuję krem Mustela

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #228960 przez emma
hej, dziewczyny! wszystkiego najlepszego dla mamuś urodzinowych i ich maluchow!! :)
jakis miesiac temu zrobilam zobie przerwe od witamin w ogole i wrocilam do picia herbaty w pracy, no i chyba nieslusznie, bo wczoraj odebralam wyniki i mocz ok, ale zelazo spadlo do 10,5, czyli nie jakas katastrofa, ale pani dr kazala mi kupic preparat zelaza, najelepiej z kwasem foliowym, ktory podobno zwieksza jego wchlanianie. mowila cos o leku "bioforfolik" czy jakos tak - czy ktoras z was to brala? na dokladke spadl mi poziom hormonu ths i musze od dzisiaj zaczac lykac euthyrox25, a wiecie juz pewnie, ze mam bzika na punkcie nielykania niczego... podobno to hormon, ktory wystepuje naturalnie w organizmie, a w ciazy bardzo czesto zdarzaja sie takie wahania, wiec nalezy to lykac i absolutnie nie szkodzi to dzidzi, wrecz przeciwnie, ale... mam mieszane uczucia i troche mnie to zasmucilo :/. mam nadzieje, ze pani dr wie, co robi i wszystko bedzie z nami OK. :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #228961 przez emma
aha, jesli chodzi o witaminy, tez bralam wczesniej femibibion natal classic i od 2 tygodni znow go lykam, ale mój lekarz z kolei powiedzial, ze ogromna wiekszosc tych preparatow witaminowych to tzw. pic na wode i ogromna machina firm farmaceutycznych, a jedyna ich "zaleta" jest to, ze dzieci matek lykajacych te witaminy rodza sie bardzo duze...

co do kremów na rozstępy to ja juz od miesiaca stosuje Pharmaceris Foliacti i jestem bardzo zadowolona, no ale jego skutecznosc zostanie zweryfikowana pewnie w 9. miesiacu ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #228995 przez gaabrysia
a dziekuje dziekuje jako mama urodzinowa :D
ja biorę Sorbifer Durules ferrosi sulfas + Acidum ascorbicum. na recepte i podejrzewam że już do konca bedzie mi towarzyszyło bo napisane na ulotce że od 3 do 5 mc trwa kuracja.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #229093 przez marigra
witajcie,

wracając do tych moich wyników to mocz jest ok, ale morfologia 11,1 (wczesniej miałam 12,4),ale co śmieszne zelazo mam bardzo dobre, a poza tym sod potas magnez wszystko ponizej normy.....
co do witamin ja nie biore nic (moze teraz po wizycie dostane jakies zlecenia), wczesniej doktorowa mówiła ze nie ma sensu nic brac tylko FoLIK(kwas foliowy) - bierzecie jeszcze??? no i bralam duphaston, ale teraz juz mialam wszystko skonczyc i odstawic.


a co do kremów ja szczerze mówiąc nie używam nic, po kąpieli tylko zwykł balsam do ciała (nigdy jakoś specjalnie nie stosowałam tych wszystkich specyfików, wrecz musiałam się zmuszać) jak narazie odpukac nic mi się nie pojawia - moze dlatego ze moj brzuszek jest jeszcze mały, chociaz bardzo naprezony...

p.s wszystkiego najlepszego gaabrysia:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #229172 przez gaabrysia
kwas to do 3 mc z tego co wiem, moje witaminy w sumie też go zawieraja ale jego jako samego nie biorę..

a kremy naprawdę warto używać nie zaszkodzi, a na popękania już nic nie pomoże ! a skóra może nawet po porodzie popękać.

hmm ja myślałam , że hemoglobina to żelazo? a jeżeli ono spadnie to i wszystko leci ponizej normy tak mi przynajmniej pani doktor tłumaczyła.

Dziekuję bardzooo za życzenia! :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #229173 przez georgette102
emma nie znam tego leku "bioforfolik", więc nic mądrego nie napiszę, ale może pocieszy Cię fakt,że ja przyjmuję euthyrox75 i wiem, że jest całkowicie bezpieczny dla dziecka, mam problemy z tarczycą i poprzednia Pani endokrynolog mówiła mi, że jeśli zajdę w ciążę to będę prawdopodobnie musiała zwiększyć dawkę tego leku, żeby starczyło też dla dzidziusia, po zajściu w ciążę konsultowałam się z kolejnym endokrynologiem i on podtrzymywał to samo, ważne żeby kontrolować poziom tsh i wszystko będzie ok
marigra ja nie biorę dodatkowo kwasu foliowego, bo wchodzi w skład leku Prenatal, który przyjmuję od kiedy wiem, że jestem w ciąży (nie chcę przedawkować), do niedawna przyjmowałam luteinę, ale też już odstawiłam (zalecenie lekarza)
gaabrysia wszystkiego naj!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #230419 przez tunia24
hej.
Mam termin na 22/03/2012
Jestem w 21 tygodniu:)
Jak wstawic suwaczek??:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu - 5 lata 10 miesiąc temu #230501 przez asiula2134
error

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #230562 przez tunia24
Dziekuje za pomoc :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl