BezpiecznaCiaza112023

Mamusie marzec 2012

12 lata 5 miesiąc temu #260784 przez martyna123
Cześć dziewczyny
Wczoraj byłam na Usg 3D widziałam buzie mojego skarba ma taką słodka że nie umiem się napatrzeć ciągle załączam sobie filmik z jego udziałem i oglądam zdjęcia. Wieczorem wrzuce jedną fotke. Nie żałuje wydanej kasy na to przynajmniej mam dowód że jest z nim wszystko ok i rozwija się prawidłowo tylko pani doktor powiedziała że to mały wiercipięta bo tak sie ruszał ciągle. pozdrawiam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #261008 przez gusiag
Asiula jak Twoja wizyta wczoraj?? Co z małym i co z nerkami?

daj znać.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #261015 przez georgette102
Cześć mamuśki, wróciłam!!!
wczoraj późnym popołudniem wyszłam ze szpitala ale dopiero dzisiaj włączyłam komputer, trochę napisałyście... co prawda już "nadrobiłam zaległości" ale niewiele zapamiętałam :) mały brak koncentracji :)
aliah a to zaskoczenie :) gratuluję synka, aczkolwiek mam nadzieję, że moja Maja pozostanie Mają :)
natomiast jeśli chodzi o mój pobyt w szpitalu... zbadali mnie od stóp do głów (w związku z utratą przytomności, o której Wam pisałam)i okazało się, że mam problemy z sercem, zdiagnozowano częstoskurcz nadkomorowy a ponieważ lekarz (chyba kardiolog)nie potrafił odpowiedzieć na żadne moje pytanie, więc teraz czytam na ten temat w internecie; no i dobrze nie jest zwłaszcza, że lek który mi zalecił:
" może spowodować działania niepożądane, szczególnie bradykardię i hipoglikemię (spadek poziomu cukru we krwi) u płodu, a także u noworodka i karmionego piersią niemowlęcia. Istnieje zwiększone ryzyko wystąpienia zaburzeń czynności serca i płuc u noworodków. Należy zwrócić na to szczególną uwagę, jeśli lek jest stosowany u kobiet w ostatnim trymestrze ciąży i w okresie okołoporodowym"
no i teraz nie wiem co robić...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu - 5 lata 11 miesiąc temu #261047 przez asiula2134
error

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #261078 przez emma
żorżetko, fajnie, ze juz wrocilas! :D
szkoda, ze wiadomosci malo przyjemne. chyba tez zrobilabym, jak radzi asia: dla pewnosci skonsultowalabym sie z innym kardiologiem albo poloznikiem i jesli orzeknie, ze lek trzeba przyjmowac, to nie ma wyjscia. podejrzewam, ze oni sami sie tym stresuja i zawsze wybieraja "najmniejsze zlo", bo pewnie takie omdlenia, ktore by sie powtarzaly, tez moga zaszkodzic i tobie, i dziecku, a skutki uboczne ma, wbrew temu co sie czasem slyszy, kazdy lek. tez nie jestem zadowolona, ze musze lykac ten glupi euthyrox, zwlaszcza, ze moj wynik jest odmienny od normy o 0,1, wiec w granicy bledu :), ale lykam i wierze, ze lekarze wiedza lepiej niz ja i ze wszystko bedzie dobrze. tez musisz wierzyc, bo teraz to juz mamy z gorki: 7 miesiac :). pozdrawiam!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu - 12 lata 5 miesiąc temu #261172 przez aisod
Jeju... Trzymam kciuki dziewczyny, żeby wszystko się skończyło dobrze... i te wszystkie problemy z nerkami i z serduszkiem...

georgette102
Co do tych skutków ubocznych to też bym się skonsultowała z jakimś innym lekarzem, najlepiej położnikiem...

asiula2134 napisał:

Z Kacperkiem wszystko dobrze - torbiel się wchłonęła i w główce jak powiedziała pani doktor jest wszystko poukładane.

widzisz,że nie było się czym martwić

aliah85
Dobrze, że teraz się chciał pokazać synek, bo u mojej koleżanki do dopiero po porodzie się okazało, że jednak nie dziewczynka :)

martyna123
Wrzucaj zdjęcie na pewno wszystkie chętnie zobaczymy :)

Mam nadzieję, że w końcu udało mi się to zdjęcie wrzucić, tylko, że trochę słaba jakość, ale ogólny efekt chyba widoczny :lol:
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #261206 przez marigra
ojej dziewczyny ale nasmarowałyście

georgette102 - witaj narweszcie, już sie martwiłam ostatnio o Ciebie , tak długo Cię trzymali, ale wkońcu jest diagnoza... i ja tez podobnie jak dziewczyny chyba bym jednak skonsultowała z innym lekarzem, podejrzewam, ze oni tez mają dylematy - tak jak pisała emma - muszą wybierac mniejsze zło w tym przypadku, trzymam kciuki i daj znac co przemyslałaś


aliah85 - ło żesz, ale by się zdziwiła, gdyby na tym etapie ciązy powiedzieli m ize to jednak chlopak a nie dziewczynka....najwazniejsze ze jest zdrowy duzo chlop:D, ale przyznam szczerze, ze w mojej swiadomosci juz jest tak zakorzeniona płeć, ze pewnie tez bym długo tą informacje trawiła :blink:

aisod - sliczny maluszek, a własciwie jego rączka :silly:

asiula2134 - widzisz torbiel sie wchoneła,to najwazniejsze

a wogóle dziewczyny widze, ze u nas ostatnio nie za dobre wiesci na tym forum....co chwile nam sie cos przyplątuje :( ja tez byłam dzisiaj na pobraniu krwi i niestety nadal morfologie mam bardzo niska 11,0, pozostałe zresztą tez :( i ja juz nie wiem, co mam jesc pic i łykać zeby sie ona troche podniosła, już mam dośc buraków, marchewki, wszelkiej zieleniny i przede wszystkim zelaza:( a wyniki ani drgnęły odo statniej wizyty

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #261226 przez gaabrysia
mi trochę drgneło po sorbifer durules na 11,7 a teraz (może przez to że 5dni nie brałam :/) bo pani doktor na zwolnieniu była.. spadło 11,4 ale to też nie jest straszneee... a pozatym z tego co słyszałam jeżeli spada hemoglobina to wraz z nią wszystko po kolei.
teraz mi przepisała lomavital żelazo + cynk podobno jakieś super dobre.. okaze sie na nastepnych badaniach. ale smakuje fuj fuj, bo to syrop!a jakie Ty bierzesz?

ja od dwóch dni pełna energii więc fruwam nie chodze :D trochę się nawet zapominam ,że w ciąży jestem :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #261743 przez georgette102
dzięki za miłe przywitanie :lol: brakowało mi naszego forum w szpitalu, a mój ginekolog żartował, że jak wrócę do domu to pewnie spalę ze 2 komputery :)
asiula myślę, że masz rację; skontaktuję się ze swoim ginekologiem (do niego mam 100% zaufania) i zobaczymy co on mi powie, jeśli będzie trzeba poradzę się też innego kardiologa
emma staram się wierzyć lekarzom ale oni też nie są nieomylni a ziarno niepewności zasiał we mnie sam lekarz odpowiadając na pytania "nie wiem" "raczej" "może" "trudna sytuacja" a na większość w ogóle nie odpowiedział bo coś tam sobie pisał... czuje się niedoinformowana i odczuwam wewnętrzny bunt przeciw faszerowaniu mojego dziecka takimi lekami, dobrze że to już 7 miesiąc :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #261788 przez strangerwold
www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=32198

Witajcie przyszły mamusie ! ;) Ja moje maleństwo urodzę też w marcu prawdopodobnie synek;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu - 12 lata 5 miesiąc temu #261899 przez ewelina.zak.1991
Hej laski ja ostatni dzień pracy dzisiaj i jak lekarz pozwoli to idę od poniedziałku na zwolnienie:)

aisod a ile kosztuje usg 3D?

georgette102 witaj:)



http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=31694 [/url]

Moje maleństwo !!!:*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #261903 przez strangerwold
oj ja bym aż tyle nie dała rady pracować szacunek dla ciebie że tyle wytrzymałaś;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #261923 przez aisod
strangerwold Witaj na forum :) Napisz nam coś więcej o sobie... Skąd jesteś, jak się czujesz jako "ciężarówka", kiedy masz termin porodu itp.

ewelina.zak.1991
Ja płaciłam 250 złych... Trochę dużo, ale pewnie poszłabym jeszcze raz :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #261944 przez strangerwold
Jestem z dolnego śląska hmm jak się czuję? Trochę ciężko się mi robi ale czuję się fantastycznie ciąża to cudowny stan nawet z tymi dolegliwościami które każda z nas ma chociaż każdą z nas co innego męczy:P mnie tam tylko zgaga męczyła od początku ciąży ale już na szczęście minęła i jest dobrze :)
A termin mam na 17 marca :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #262016 przez aisod
Mnie zgaga dalej męczy... już nawet nie pamiętam, jak to jest coś zjeść i nie mieć zgagi po tym :P
Nawet po rzeczach, które mają likwidować zgagę(np. migdały), mnie ona męczy ;)

A to nasza lista, pozwoliłam sobie Ciebie dopisać strangerwold ;)

05.03 - aliah85 / synek (Nikodem)
06.03 - emma / córeczka (Zosia)
08.03 - Martyna 123 /synek
08.03 - georgette102/ córcia (Maja)
09.03 - kalisi/ córcia
10.03 - Paula91 / córcia (Blanka)
12.03 - marigra/córcia (Zuzia)
14.03- ewelina / synek (Michał)
16.03 - gaabrysia / synek (Adrian)
16.03 - moba2012 / synek (Tymon)
17.03 - strangerwold / synek
22.03 - tunia24 / ???
25.03 - aisod / ???
31.03 - asiula2134/ synek (Kacper)
31.03 - gusiak / najprawdopodobniej córcia

Ale nas już dużo :laugh: aż miło popatrzeć ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl