BezpiecznaCiaza112023

Pare miesiecy staran i nic, walczymy dalej! :)

9 lata 4 miesiąc temu #949706 przez Anielka00
Też tak uważam, jak patrze na niektórych ludzi to nie wiem czy to ja jestem nienormalna czy oni :D
No chce żeby wszystko było gotowe :D Po Świętach chce się zająć tylko Wami, a nie kaloryferem :D hehehe

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #949712 przez Anielka00
Karolinka a Ty nie pracujesz, prawda? Czy dostajesz jakieś pieniążki od Państwa? Jeśli nie chcesz nie musisz odpowiadać ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu - 9 lata 4 miesiąc temu #949718 przez Karolincia
No niby Kochana tak, zrobilismy remont , bałam sie ze sie nie wyrobimy , bo bylo tego naprawde duzo cała kuchnia od podstaw do roboty, salon tak samo od stanu surowego i korytarz, ale moj Męzus robił to wszystko SAM !! I sie wyrobił :D Aż w szoku byłam :D I jakby nie mogł wtedy założyć tego kaloryfera, ale wtedy zapomniał hahahaha :D :D Zdarza się !!! :)
Jakos mnie to wczoraj zirytowało :) Hormony ciezarnej :D haha :P Mówił że wszystko posprzata :) I tak sprzątnął cały dom po rmeoncie :) ganek schody i piętro wiec go podziwiam, ja tylko łazienke sprzatnęłam ;)
Teraz jeszcze będzie sprzątał kuchnie :P :P odkurzął i mył podłoge :P Dobrze , że mi pomaga na to nie moge narzekać, naprawdę :)

Hmm..tak jestem Kochana na zwolnieniu od pazdziernika tyle ze za pazdziernik mi zakłąd pracy placił jeszcze pensje i za połowe listopada też zakłąd pracy ;)
z ZUSEM mam same przeboje słuchaj.... :)
Zadzwoniłam 1 grudnia do nich i sie pytam na kieyd przewidują wypłate mojego L4, a babka mi mowi ze moje zwolnienie jest zawieszone i mam czekac na pismo z zusu i potem odesłać wyjasnienia....zdębiałam....
Po czym zadzwoinłam jeszcze raz wtym tygodniu i co sie dowiedziałam? Moje zwolnienie nie ma zarzutów żadnych, i dostane pieniążkli 19 grudnia , bo do nich zwolnienie wpłyneło 19 listopada i za 30 dniowy okres zwolnienia czyli do 19 grudnia mi wypłacą, lub jeśli faktycznie cos tam bedzie nie tak to przysla pismo....więc tak czy siak musze czekac do 19 grudnia ....albo kasa albo pismo :P
Do 18 listopada płacił za mnie zakład pracy, a od 19 listopada płaci za mnie ZUS :) Przynajmniej mam w tym jasność, że będe mogła w razie czego walić datami co gdzie kiedy i jak :P :P Ale dalej nie wiem czy dostane kase czy pismo.... :whistle: :whistle:
Dowiedziałam się, że moj zakład pracy wysyła zwolnienia do zusu jednego, a oni zwolnienia wysyłają do drugiej instytucji zus :/ Ehh...
KOCHAM ZUS !!! TĄ NSTYTUCJE :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #949726 przez Anielka00
Czyli tam gdzie pracowałaś oni nie rozwiązali z Tobą umowy? Nadal odprowadzają Ci składki skoro ZUS wypłaca świdczenie? Czy nie masz żadnej umowy, tylko po prostu bierzesz L4 od ginekologa i zanosisz do ZUS-u? Wiesz nie wiem jak to jest dlatego chciałam się dowiedzieć... Ja na razie mam umowę zlecenie i odprowadzają mi składki, ale nie mam pewności, że jak bym zaszła w ciąże i im o tym powiedziała to czy nie rozwiążą ze mną tego zlecenia.. i co wtedy jeśli mój zleceniodawca by rozwiązał moje zlecenie? Wtedy ZUS by mi nie płacił...?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #949733 przez Karolincia
Anielka - Ja mam umowe o pracę na czas nieokreslony, więc wszystkim zajmuje sie moj zakład pracy czyi księgowosc wysyła zwolnienia itp odpworwadzaja za mnie składki do zusu ;) A jak jest z umowami zlecenie tego nie wiem :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #949737 przez Anielka00
Aaa no widzisz :) Bo coś mi sie skojarzyło, że miałaś umowe zlecenie i tata miał Cię podpiąć pod siebie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #949740 przez Karolincia
Anielka - Miało tak być, ale znalazłam prace i podpisałam z nimi umowę o pracę na czas nieokreślony ;) Wiedzili o ciązy mojej od początku ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #949742 przez Anielka00
Ale super ;) Ciekawe jak moja szefowa by zareagowała :p

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #949743 przez kasia085
Anielka najwazniejsze ze nic sie nie stalo. Pal licho samochod. Moze faktycznie sie udalo. Trzymam kciuki. O sytuacji na zleceniu chyba moglaby Ci wiecej Nat napisac. Z tego co ja sie orientuje ale musialabym jeszcze sprawdzic kilka rzeczy to podpisujac zlecenie musialas wyrazic zgode a wlasciwie prosbe o oplacanie ubezpieczenia chorobowego. Jesli minie ”chyba" 90 dniowy okres tzw. Karencji to normalnie mozesz isc na zwolnienie i po zakladzie pracy zasilek bedzie wyplacal Ci ZUS. Najlepiej jednak dogadac sie z paracodawca gdy zajdziesz w ciaze zeby dal Ci umowe na czas okreslony. Wtedy po urodzeniu dziecka bedzie przypadal Ci urlop macierzynski a pozniej rodzicielski. Bo przy umowue zlecenia niestety nie ma sie takich uprawnien bo nie jest to umowa w ktorej przysluguja Ci uprawnienia pracownicze zgodnie z Kodeksem Pracy a jedynie umowa cywilno-prawna. A na urlopie macierzynskim kaske wyplaci Ci ZUS. Pracodawca nic nie straci.
Karolcia och Ty nerwusku:-) deceniaj przyszlego mezusia ze tak o Was dba:-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #949749 przez Karolincia
Kasia - Doceniam, ale teraz mi tak sie humor zmienia, że sama siebie nie poznaje z byle powodu płacze, zbyle powodu sie złoszcze :) Jjutro jedziemy na usg 4D :D zobaczymy nasza Lilkę w 4D :D ciekawe co bedzie robić, jakie minki zobaczymy :) ahh...nie mog esie doczekać :) Dostaniemy nagrany filmik na płyte i zdjęcia :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #949750 przez Anielka00
Kasia jak podpisywałam umowę to jeszcze studiowałam, więc studentom nie muszą opłacać składek, jak tylko skończyłam studia mój pracodawca od razu mi zaczął odprowadzać składki :) także mam już odprowadzane wszystkie składki od pół roku :)
Karolina super :D Mam nadzieję, że nam wrzucisz jakieś foto :p

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #949751 przez Karolincia
Anielka pewnie że wrzucę Wam foteczki Llileczki Naszej Cudnej :) :) Oby była zdrowa...bo tam wszystko bedzie doktor sprawdzał..serdusio, jelitka ....ahh..żeby tylko moja Myszunia zdrowa była :whistle:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #949753 przez kasia085
Karola ale super. Chocoaz powoem Ci ze jak my mamy plytke z 23 tygodnia ciazy to nic nie widac. Tylko noge, reke, kawalek buzi i zaluje bardzo ze nie wzielam plytki z 12 tygodnia. Wtedy dzidzia slicznie sie prezentuje. W calej okazalosci. Teraz Lila to juz duza pannica.:-)
O widzisz Anielka. Wiec skoro masz oplacane wdzystkie skladki ( bo chorobowe jest w przypadku umowy zlecenia dobrowolne) to nie masz czym sie martwic. Na zwolnieniu bedziesz dostawac zasilek. Ale mysle ze w takim wypadku pravodawca tym bardziej powinien isc Ci na reke i zhodzic sie na umowe na czas okreslony.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #949758 przez Anielka00
Na pewno jest zdrowa :) Mama zdrowa to i dzidziuś :D
Dzięki Kasia za info, już się mniej martwię tym, ale myśle, że większego problemu by nie było o umowę o pracę, najwyżej będe im oddawać kase za te składki, że mi odproawadzają aby tylko nie rozwiązywali ze mną umowy :D :) hehe

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #949759 przez Karolincia
Kasia - Tak tylko jest młodsza o 5 dni, całe ciałko ma młdosze i mniejsze niż na obecny tydzień :) Ginekolog obstawia, że termin mam na 23 kwietnia a nie na 18 jak było wcześniej ustalone :) ważyła 274 g :) Na usg połowkowym co byłam 26 listopada ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl