BezpiecznaCiaza112023

ciaza i porod w Hiszpanii

10 lata 9 miesiąc temu - 10 lata 9 miesiąc temu #713600 przez Agathe888
Nasze kochane ANIE!! Wszystkiego Najlepszego w dniu Waszego Swieta :kiss: :kiss:

Hola gumis:) dla pocieszenia napisze:
- w zlobku tym prywatnym Pani nam powiedziala ze to normalne ze 2latki zabieraja mniejszym dzieciom zabawki dlatego dzieciaki sa porozdzielane. jak tam bylam to nie widzialam przemocy, raczej bylam pod wrazeniem ze te dzieci sie dogaduja (prawie kazde z innego kraju!) i sie ladnie bawia.
- my na nastepnym spotkaniu w zlobku powiemy ze maja do nas po hiszpansku mowic i wlasnie w tej ksiazeczce ma tez baba pisac po hiszpansku. jak nie to idziemy na policje :lol: myslicie ze ja zartuje ale ja nie zartuje :lol:
- no i podobno z tym katalonskim to tylko dla nas mam problem. w tym zlobku prywatnym byl chlopiec ktory mowil w 4 jezykach :cheer:

aha no i wszystkie rzeczy maja byc podpisane. kolezanka w pracy mi powiedziala ze mozna isc do sklepu i za 10eur kupic 200 metek na ktorych drukuja imie i nazwisko dziecka i mozna te metki zelazkiem naprasowac na ubranko. ja tak na pewno zrobie.

dzisiaj mojej mamy urodziny:) wzielam pol dnia wolnego i idziemy do Barcelony:)

aaaaaaaaaaaaaaaa i mamy 3 zeba!!!!!!!!!!!!!!! wczoraj wieczorem wodzilam Zosi palcem w poszukiwaniu jedynki gornej i co znalazlam??? gorna dwojke chyba!!!!!!!! swoja droga smiesznie bedzie wygladac z jedynkami na dole i dwojka na gorze B)

gatita super czytac ze w polszy Ci fajnie. ale wracacie no nie? wycaluj Jamalka.

kasiah dzieki ze sprawdzisz sloiczki :kiss:
a z tym fotelikiem to juz sama nie wiem. pojde do sklepu i zobacze co powiedza.

annaem wklej jakas fotke andresita:) ale tragedia z ta padaczka!!!!! weszlam wczoraj na marcowki ale ich tam nie ma :unsure: przeniosly sie na fb :cheer:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #713610 przez kasiah
Kochane Anie wszystkie naj naj naj w dniu waszego swieta :)
Moja mama tez Ania.

Gatita co za cudowne zdjecie Jamalka masz w avatarku. Widac ze rosnie ci lamacz kobiecych serc. Boski jest
Ja bym ze szczepieniem poczekala. Jak wrocisz do ES to go zaszczepisz, szczegolnie po ostatnich reweleacja na temat szczepionek w PL.

Agathe i tak trzymaj. Trzeba byc twardym. W koncu katalonia to tez Hiszpania i niech gadaja po hiszpansku, a jak chca pogadac po katalonsku to niech sobie miedzy soba tak gadaja albo w rodzinie.
Moja mama tez ma dzisiaj urodzinki.
Gratuluje uzebienia Zosi.
U nas cisza narazie. Wiec po co byl ten caly Meksyk jak bylam w PL? Zebow jak nie bylo tak nie ma.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu - 10 lata 9 miesiąc temu #713611 przez kasiah

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.



Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu - 10 lata 9 miesiąc temu #713685 przez Agathe888
kasia jak slicznie wygladacie!!!
a ja niby waze tyle co przed ciaza ale cielsko mam jak hipopotam, chyba nie wyjde w kostiumie:( powinnam cwiczyc chociaz brzuch ale nie mam sily:(
Kasia najlepszego dla Twojej Mamy!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #713703 przez anuskka
dziekuje za zyczenia :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss:

odezwe sie pozniej :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #713711 przez bronchilda85
drogie mamusie, chciałabym Was prosić o głos malyszkrab.blog.pl/2013/07/25/czy-mnie-wesprzecie/


http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=52337 [/url]
http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=49866 [/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #713724 przez anneem6
Kochane Anie, wszytskiego najlepszego, miło spędzcie ten nasz dzień.

Dobrze ze w PL nie mieskamy bo od św Anki chlodne wieczory poranki by były.

Kasiah, dzieki za zyczenia, mamie też przekaz zyczenia od forum ;)
ślicznie wyglądasz z grzywka na bok, a Majka jaka długa, zadowolone dziewczyny ;)

Malin nie było, wiec sobie upiekłam biszkopt kakowy z kremem karpatkowym wyszedł super jak na pierwszy raz i moje lewe łapki.

Muszę ćwiczyć te ciasto biszkoptowe bo roczek będzie nim sie nie obejrze to synkowi upiekę jakiś torcik ;)

I znowu weekend się nam szykuje ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #713764 przez kasiah
Agathe aj tam aj tam, pewnie super wygladasz. My kobiety zawsze marudzimy. Ja bardzo schudlam ale jakos pomalu wracam do siebie. Tylko cycki to tragedia, chyba sie zoperuje :(

Anneem mmmm ciacho. Przeslij chetnie bym wszamala.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu - 10 lata 9 miesiąc temu #713804 przez gatita
Nasze ANIE wszystkiego naj naj naj !!! spełnienia marzeń ! :kiss: :kiss: :kiss:

Kasiah ! Pszczoła śliczności!!! :kiss: A jaka uradowana w basenie :woohoo: a Ty mamuśka superlaska! :lol: tylko się nie operuj! Ja się naoglądałam dokumentów o skutkach ubocznych operacji plastycznych i jestem zdecydowaną przeciwniczką od jakiegoś czasu :angry:
zawsze mamy push-upy :cheer:

Gumiś - oj wzruszyłam się, że się martwisz, że dzieci zabiorą Ryankowi zabawki :woohoo:
tak jak napisały dziewczyny - on będzie w swojej grupie wiekowej ;) a poza tym - z mojego doświadczenia - to opieka w żłobku jest bardzo dobra i za każdym razem jak przychodziłam po Jamala, to dzieci miały coś wspólnie zorganizowane - np. każde dostawało szeleszczący papier i sobie wszystkie gniotły :) u nas w żłobku był kataloński, ale do tych którzy nie znali Panie zwracały się po hiszpańsku i nie było problemu :) materiały informacyjne też były w 2 językach, a co więcej jak czekałam na Jamalka, to słyszałam jak Panie mówią do dzieci po hiszpańsku, a nie po katalońsku :side: ale to był złobek w samym centrum Barcelony i 80% dzieci była obcokrajowców, więc wiadomo, że rodzice nie znali katalońskiego...
aha, i ktoś mi mówił, że weszła taka ustawa (wiem, że dotyczy to na pewno szkolnictwa, nie wiem czy też żłobków), że jeśli chociaż jeden rodzic powie, że chce, aby do jego dziecka zwracano się po hiszpańsku, to MUSZĄ zmienić język w całej klasie, a w konsekwencji powstaną pewnie łączone klasy dla dzieci, których rodzice chcą aby uczyły się po hiszpańsku.. ja bardzo na to liczę :lol: bo nie mam zamiaru uczyć się tego podłego języka, ani nie chcę żeby Jamal w nim mówił...

Agathe - buziaczki dla Mamy!!! i bawcie się dobrze :lol: potem napisz jak było!
Co do Twojego pytania - to TAK wracamy bankowo !!!!! :woohoo: nawet nie będę sobie języka strzępić co mnie w Polsce wkurza, ale jest tego dużo.... teraz przymykam na pewne rzeczy oko, bo jestem na wakacjach :side: ale jakbym miała tu wrócić na stałe, to przy moim temperamencie pewnie bym codziennie traciła nerwy bez sensu :angry:
ale póki co cieszę się moim czasem tutaj :D może ostatnim na dłużej, bo rodzice podjęli decyzję o przeprowadzce na przyszły rok i tata nic nie robi tylko siedzi na necie i wyszukuje mieszkania w BCN :silly:

Annaem - dementuję plotki na temat chłodnego poranku w PL :P od rana super ciepło hehe
smacznego biszkopta w Twoje święto życzę ! :silly:

hehe a Jamalek mi przepadł, kupiłam mu pianinko z Fisher Price i już od godziny na nim "gra" :side: :side: :side: może spełni się moje marzenie i skończy szkołę muzyczną tak jak mamusia :woohoo: :lol: :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #713848 przez Agathe888
gatita na czym grala mamusia!! pisz tu szybko.
no ja musze kupic mojej Zosi cymbalki :lol:

wrocilam od pediatry i mnie zmartwil. Zosia nie siedzi i sie chwieje przy sadzaniu no i przewraca sie z brzucha na plecy baaaaardzo rzadko a z plecow na brzuch to chyba nigdy i dostala skierowanie do poradni gdzie jest fizjoterapeuta i neurolog :( co za lipa. ale mam nadzieje ze wszystko ok no nie?

hihi kasia cycki podobno wracaja do roku do siebie. albo zajdz w ciaze to znowu ladne sie zrobia :silly:

ja nie umiem przestac karmic. jak to sie robi?!?! karmie Zosie o 5 rano. potem w pracy sciagam o 11, potem w domu ja karmie o 16 i potem juz kiedy chce.
w weekendy ciagle karmie.
musze poprostu przerwy robic coraz wieksze i zastepowac karmienie obiadkiem lub owockiem.

Zosia ma 70cm i wazy 8200gram:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #714097 przez anuskka
hej,hej
ale ze mnie sierotka- Annaem :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: Tobie tez wszystkiego najlepszego.

kurcze alez urosly te Wasze szkraby-mayeczka taaaaka dluga i jaka szczesliwa w wodzie :woohoo:
Zosinek ponad 8 kg??? Gdzie to malenstwo ktore poznalam na wiosne?
gatita fakt- Jamalek zdobedzie kazde serce
:silly:

Nie dam rady siasc dluzej-mloda "gotuje" obiadek lali z pieniazkow...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu - 10 lata 9 miesiąc temu #714102 przez gatita
Agathe - NIE MARTW SIĘ Kochana! Każde dziecko rozwija się we własnym tempie, jedne siadają wcześniej, drugie później.. niektóre mają większy temperament i są bardziej ruchliwe, a niektóre mniej... Zosinek ma dopiero 6 miesięcy, na pewno wszystko będzie dobrze :)
a zawsze warto dmuchać na zimne, więc dobrze, że dostałaś skierowanie do fizjoterapeuty niż żeby pediatra miał machnąć ręką. Na pewno okaże się, że wszystko ok! Wielki buziaczek dla Zosi od Jamalka :kiss:

a co do zaprzestania karmienia, to wydaje mi się, że najlepiej rozpisać jadłospis (mi pediatra powiedział) 5 posiłków dziennie i się tego trzymać. Wiadomo, że każdy dzień jest inny i różnie czasami to bywa (szczególnie z godzinami), ale raczej się tego trzymamy. Może Ci ułatwi jak napiszę jak jest u nas:

Rano jak młody się budzi - mleko modyfikowane Nestle nr 2 + 3 albo 4 łyżeczki kaszki //250ml

po ok.2/3 h - słoiczek owoców 100g albo ja mu jakis mix robie
do popicia 100ml mleczka albo w goracy dzien herbatka albo sok

Obiadek - ok.150g albo słoiczek albo mix (warzywka gotowane i np.pierś z kurczaka)
znowu do popicia j/w

Podwieczorek - 100g owoce albo jogurt albo jakiś mix
do popicia j/w

Kolacja - mleczko z kaszką 250 ml

Generalnie pediatra powiedział mi, że i tak podstawą żywienia niemowlaczka dalej jest mleko i faktycznie jak sprawdzałam tabelki kaloryczne, to ma o wiele więcej niż obiadki czy owoce ;) i mówił, że mleko musi być podawane przynajmniej 3 razy dziennie - ja to trochę zmodyfikowałam, bo je rano i wieczorem, ale popija mniejszą ilością prawie do każdego posiłku :)


a ja gram na WIOLONCZELI :lol:
kup Zosi cymbałki, to stworzymy zespół razem z Jamim na klawiszach :side: :silly:

aaa i Jamal też dokładnie 8200 !!! :D a ile mierzy nie wiem, bo nie było centymetra u pediatry :dry:

hehehe Anuskka dobre ;) Milenka robi lali "pełnowartościowy" posiłek :side:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #714187 przez anuskka
A to jeszcze raz ja-przepraszam i poprawiam sie juz od razu : buziaczki dla Waszych mam ktore dzis obchodza urodziny :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: 8 moj siostrzeniec dzis 3 lata skonczyl :silly: )

Gatita oooo na wiolonczeli grasz...:ohmy:
No to robcie zespol :silly: -moj maz jest perkusista -w razie gdyby trzeba bylo sekcje rytmiczna :silly: :silly: :silly: :silly:

hehe no lala Milenki to miewa obiadki albo "pieniezne" albo z psiej karmy :silly:
A dzis to nawet w dzbanku od blendera znalazla sie maskotka kotka-wiec nie wiem czy w menu nie bylo przypadkiem zupy- kremu z kota :ohmy: ;) :P
Gatita usmiechnelam sie czytajac o tym szeleszczacym papierze-musialo to byc slodkie :lol: :lol:


Agathe ja mysle ,ze Wasza pediatra jest troszke nadgorliwa- Milenka chyba siedziala dopiero we wrzesniu-wiec tez miala skonczone ponad pol roku.


Kasiah- nie narzekaj na cycki-wygladasz swietnie :ohmy: Moje to dopiero tragedia.... :blush:


Gumis- maluszki tak maja ze nie chca sie dzielic zabawkami-swoich nie daja -a cudze podkradaja-ale jak bedziesz tlumaczyc ,zeby pozyczac to szybko zalapia. Najgorsze to to to( wrrrr zabilabym niektorych rodzicow),ze nie zwracaja swoim dzieciom uwagi zeby pozyczyly na chwilke swoja zabawke. mam wtedy ochote powiedziec Milence_Twoj mis jest Twoj i kropka!!Nie daj go nikomu ;) Ale nie jestem z tego typu osob i tez mi przykro jak moje dziecko jest smutne..

Annaem- daj znac jakie plany na 30- bo idziemy na ta kawe.-nie?

Toska :kiss: :kiss: buziolki wielkie dla Was. jak tam juz jornada skrocona?

milego weekendu-podobno u nas ma byc chlodniejszy...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #714442 przez kasiah
Agathe NIE PRZEJMUJ SIE. Moja pszczola ma ponad 7 miesiecy a jeszcze nie siedzi sama, caly czas leci na boki. Dlugo tez zajelo jej przewracanie sie z brzuszka na plecki i tez rzadko to robila. Ale jak w koncu zczaila o co chodzi to zaczela jak wariatka fikolki krecic, bez konca.
Teraz jeszcze nie siedzi sama a juz rwie sie do raczkowania. Pelza juz cakiem sprawinie wiec pewnie lada chwila zacznie raczkowac bo pozycje na kolanach juz przyjmuje.

Gatita wow wiolonczela!!!

Anuskka ja ogolnie jestem zadowolonona z mojego ciala po ciazy, jednak cycki to tragedia, uwierz mi.

Zmykam bo padnieta jestem. Wczoraj byli u nas klient eNka z rodzina na obiedzie a jak poszli to walenlam sobie z eNkiem 2 drinki, zasiedzielismy sie troche i dzisiaj bardzo zmeczona jestem.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #714602 przez gatita
Hej dziewczyny:) Witam sie weekendowo z Mazur! Jamal poznal swoja 90letnia prababcie :D
Pogoda piekna, wiec korzystamy :)

Anuskka no to super - maz perkusista ! :) chyba nie cwiczy w domu? czy mieszkacie na odludziu bez sasiadow ;)

Kasiah - Jamal tez juz na czworaka, ale poki co do tylu "chodzi", a jak chce do przodu to prostuje lapki, cos lapie i sie przyciaga na pelzaka :)

co do ciala po ciazy, to naprawde masz szczescie! ja mam mega rozstepy na brzuchu :( jedyne co udalo mi sie uratowac to cyce ;) kumpela bedzie sobie teraz laserowo usuwac, to zobacze jaki bedzie efekt i moze tez sprobuje...
chociaz na razie chyba nie, bo chcialabym jeszcze kiedys coreczke, a 2 razy nie bede usuwac, jesli przy kolejnej ciazy mialabym miec znowu.. no zobacze ;)

Milego weekendu laseczki :) i buziaczki dla naszych maluchow :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl