BezpiecznaCiaza112023

Jak wybrać dobry fotelik samochodowy dla dziecka?

14 lata 2 miesiąc temu #3381 przez Katarzyna
Na jakie parametry fotelika samochodowego dla dziecka należy zwrócić uwagę?
Być może są marki i foteliki samochodowe, które gorąco polecacie?

A może warto zwrócić uwagę na dodatkowe opcje, np. są foteliki samochodowe, które idealnie sprawdzają się podczas dłuższej podróży, ponieważ można zmienić pozycje z siedzącej na półleżącą.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #3407 przez Agnieszka
należy zwracać uwagę na certyfikowane foteliki, najlepiej 5 Gwizdek a nie tylko dopuszczenie do sprzedaży fotelika



Alicja ma już 16 ząbków :))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #3446 przez tysia178
ja mam fotelik samochodowy firmy Eurobaby CAPRI od 0-13kg:) bardzo fajny jak dla nas;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #3478 przez Agnieszka
my kupiliśmy maxi cosi citi, nie było okazji go jeszcze wypróbować więc trudno mi powiedzieć coś na jego temat,
ale oczywiście używany bo był o wiele wiele tańszy niż nowy, uważam że nowego nie było sensu kupować



Alicja ma już 16 ząbków :))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #3501 przez Scholastyka21
ja narazie jeszcze mam nosidełko, ale fotelik jeśli będę kupować to na pewno nowy i nie wiem czy dobrze napiszę, ale z pięciopunktwymi pasami bo to zawsze bezpieczniej

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #3645 przez Agnieszka
Czy ma certyfikat bezpieczeństwa, to jest bardzo ważne
a co do pasów, to bardzo dobrze napisaś;)



Alicja ma już 16 ząbków :))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #3729 przez andziaa35
trzeba wybrac fotelik odpowiedni do masy i wieku dziecka, trzeba sprawdzic czy bedzie pasowal do samochodu ( nie wszystkie foteliki mozna dobrze zapiac) i oczywiscie sprawdzic trzeba wyniki fotelikow w crashtestach- dla wiekszego bezpieczenstwa.
uzywane sa tanie ale czasem niebezpieczne bo jak juz byly po wypadku to juz nie sa bezpieczne, chyba ze kupi sie od znajomych i masz pewnosc na 100 % ze wszystko ok.


"Wychowanie. Jeżeli dałeś komuś życie, daj mu również instrukcję użytkowania." Valeriu Butulescu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #3731 przez tysia178
my sobie fotelik zmienimy jak tylko malutki podrośnie :) i też koniecznie nowy :) nie jest przekonana do używanego fotelkia:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #3845 przez Agnieszka
ja nie widziałam wielkiej różnicy nowy czy używany, to tak samo jak z wózkami o których też była dyskusja czy używany kupić



Alicja ma już 16 ząbków :))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #3860 przez andziaa35
fotelik ktory bral udzial w wypadku lub stluczce moze miec niewidoczne uszkodzenia. fotelik moze ulec pogorszeniu w skutek starzenia sie plastiku i slabiej chronia dziecko.
Czy warto ryzykowac zycie i zdrowie dziecka w celu zaoszczedzenia 100-200zl?
Z wozkami to co innego... Samochodem jedziesz przypuscmy 50 km/h a wozkiem ...? jest roznica?


"Wychowanie. Jeżeli dałeś komuś życie, daj mu również instrukcję użytkowania." Valeriu Butulescu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #3872 przez Agnieszka
stłuczki nie miał to jestem pewna, bo jest odkupiony od znajomych



Alicja ma już 16 ząbków :))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #3875 przez andziaa35
od znajomych to dobrze bo wiesz od kogos obcego to nigdy nic nie wiadomo, zawsze cos ukryja aby tylko sprzedac :)


"Wychowanie. Jeżeli dałeś komuś życie, daj mu również instrukcję użytkowania." Valeriu Butulescu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #3880 przez tysia178
Czym się kierować przy kupnie fotelika? Specjaliści mają na ten temat podobne zdanie. Fotelik powinien odpowiadać wadze i wzrostowi dziecka. Wiek w tym przypadku nie ma znaczenia, ponieważ dzieci rozwijają się w różnym tempie. Musi pasować do modelu samochodu. Dobrze jest, gdy zawarta jest szczegółowa instrukcja montażu. I co najważniejsze, fotelik powinien mieć certyfikaty bezpieczeństwa. Dobrze jest, gdy mamy możliwość regulacji wysokości siedziska oraz oparcia.

Podsumowując, gdy decydujesz się na zakup fotelika samochodowego, nie patrz na jego cenę, ale na to, czy gwarantuje odpowiednią ochronę Twojemu dziecku. Im z wyższej półki fotelik, tym większa szansa uniknięcia urazów w przypadku ewentualnych kolizji albo wypadków samochodowych. Bezpieczeństwa nigdy za wiele, a na bezpieczeństwie naszych pociech nie powinno się oszczędzać.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #4076 przez Scholastyka21
andzia raz kupiliśmy samochód po wypadku i w niedługim czasie sami mieliśmy nim wypadek, więc fotelik po wypadku to dla mnie w ogóle nie do pomyslenia żeby kupować :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #15872 przez olapelc
zgadzam się z tysia178
nie ma co oszczędzać na bezpieczeństwie dziecka. ja chciałam kupić fotelik, który byl w komplecie razem z wózkiem, jednak po "męskiej" weryfikacji i zapoznaniu sie z testmi i crashtestami zdecydowalismy sie ma Maxi Cosi. Sa co prawda chyba najdroższe na rynku ale też najbezpieczniejsze, rok rocznie zajmują czołowe miejsca w testach i rankingach

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl