BezpiecznaCiaza112023

Witajcie Dziewczynki :)

10 lata 9 miesiąc temu #725716 przez KarolciaZumba
Nike mam tak samo , parę razy zdarzyły się wymioty.
Od paru dni mój brzuch jest jak skała wieczorami, do tego bóle w plecach jak na miesiączkę i problemy z oddychaniem, totalny kryzy mnie dopadł :dry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #725790 przez nike84
No ja dopiero teraz odczuwam ciążę mdłości, zgaga, bóle kręgosłupa, mąż musi mnie wypychać z łóżka bo sama bym chyba już nie wstała :silly: , a ubierając buty mam zadyszkę. No i teraz to zmęczenie...czasami mi się tak nic nie chce, że cały dzień nic nie robię. A mój królewicz czaem się tak rozpycha jakby w ogóle nie zauważał, ze jest jeszcze w brzuchu :cheer: Ale juz mam prawie wszystkie rzeczy dla małego poprasowane, a w przyszłym tygodniu jedziemy zamówić wózek i kupić fotelik do samochodu. Więc już na prawdę niedługo :side:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #725863 przez KarolciaZumba
Mam to samo Nike :laugh:

Tylko że ja dalej nie mam spakowanej torby do szpitala i coś czuję ,że będzie to musiał zrobić przyszły tatuś bo u mnie za huhu chęci i motywacji :laugh:

Rzeczy z Polski dalej nie dotarły więc zaczynam się trochę denerwować a Maja jak przykopie to aż czasem krzyknę z bólu, może ona chce mi powiedzieć że już chcę do Nas? :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #726022 przez nike84
haha ja torby tez nie mam jeszcze spakowanej i też mi sie za nic nie chce jej pakować, ale z tego co słyszałam to chłopcy lubia sie zasiedzieć w brzuszkach a dziewczynki są bardziej niecierpliwie ;) więc liczę na to ze mam jeszcze trochę czasu :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #726610 przez KarolciaZumba
Hmm mam ostatnio dylemat życiowy czy też tak macie?

Otóż Maja jest dość ruchliwa ale mogę te ruchy podzielić na 3 różne rodzaje:
1. W górze brzucha są bardzo mocne- więc to pewnie dobrze,
2. Od paru ładnych dni w dole brzucha odczuwam jej ruchy ale takie słabe, jakby bąbelki czy to normalne?Te mnie trochę martwią....
3. No i 3 rodzaj( przepraszam za porównanie ale tylko takie przychodzi mi do głowy) czuję jak by któraś część mojego dziecka w brzuchu miała padaczkę, takie bardzo szybkie ruchy trwające kilka sekund. I to również mnie martwi..

Czy to normalne, czy ja już za bardzo panikuje?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #726621 przez nike84
Karolcia ja swojego czuję w całym brzuchu - raz zaraz pod żebrami a za chwilę prawie, że w samej
Uwaga: Spoiler! [ Kliknij, aby rozwinąć ]
Tak się ten mój sadysta panoszy :lol: A co do punktu nr 3 to nie znam sie jakoś szczególnie, ale wydaje mi się że to chyba czkawka i mój mały też dość często ją ostatnio ma.

Mnie z kolei dziś mąż powiedział, że mam wielki brzuch (oczywiście specjalnie tak powiedział, bo wiedział że od razu pobiegne się mierzyć) - no i faktycznie: jeszcze 3 tygodnie temu było 103cm a dziś...uwaga uwaga...już 108,5cm :ohmy:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #726650 przez KarolciaZumba
ja też już mega rosnę!!! Już patrzeć na siebie nie mogę i chyba trzeba wszytskie lustra pochować :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #726664 przez srenka_918
Pod koniec ciąży woda zbiera się w całym organizmie stąd te wielkie rozmiary... No i cellulit potem wyjdzie ;( mi wyszedł :(

Ja po swoich odczuciach powiem Ci Karolcia że jak Pawełek ułożył się główką w dół to właśnie czułam od tego czasu mega silne kopniaki w górnej części brzucha, na szczęście żebra omijał ;)
W dole brzucha zaczęłam odczuwać łaskotanie jak mały zaczął wstawiać się do kanału rodnego, ja twierdziłam że mały drapie się po głowie i tym samym mnie łaskocze ;) bądź tylko chodziło mu o łaskotanie ;) To są ruchy główki jak się obraca tak twierdził gin...
Jeśli chodzi o tą padaczkę... Powiem Ci że mój mały też ją miał ;) jak już podrósł i czułam wszystkie jego ruchy bo wcześniej jak był mały to tylko te silne i energiczne było czuć, no więc później okazało się na usg (akurat podczas badania dostał tej "padaczki") że energicznie macha nogą lub ręką bo zaplątywał się w pępowinę a w ten sposób udawało mu się ją odsunąć. Teraz jak czasem leży w łóżeczku i się bawi to też tak jedną nogą energicznie macha a potem wychodzą energiczne bąki ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #726832 przez nike84
No z tą wodą to masz srenka rację. Ja się czuję, że jak bym weszła teraz do wody to unosiłabym sie jak boja, taka jestem napompowana :silly: Obrączkę już musiałam ściągnąć, bo paluchy mam jak serdelki. Nawet na twarzy zrobiłam się bardziej "pulchna". Mam nadzieje że po porodzie ta woda szybko ze mnie zejdzie, bo czuję się przez to fatalnie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #726996 przez nuśka09
Karolcia ta taka "padaczka" to może też być czkawka :) dzieci sobie tak płuca ćwiczą :))
też takie coś odczuwam :)

mnie od kilku dni nogi drętwieją w czasie snu... masakra jakaś ... do wyprawki brakuję im tylko prześcieradełka i ochraniaczy na łóżeczko ale to ma mi babcia kupić więc ogólnie mam wszystko :) teraz to muszę jakoś ładnie poukładać w szafkach bo na razie wszystko w szafie w siateczkach jest :P pod koniec miesiąca już się pakuję do szpitala i we wrześniu robię generalne porządki mieszkania :D
a potem będę leżeć i pachnieć i cieszyć się ostatnimi chwilami wolności ;P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #727089 przez KarolciaZumba
To mnie uspokoiłyście dziewuszki , dziękuję :kiss:

Nike ja już wszędzie jestem okrąglutka i mam wrażenie że prawdziwe smaki ciążowe dopadły mnie dopiero teraz :D Nie chcę widzieć tej wagi :D

Nuśka, porób wszystko sobie za czasu bo potem naprawdę opadniesz z sił, ja już jestem takim śmierdzącym leniem że aż mi czasem wstyd :D

No ale korzystam póki mogę :))))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #727229 przez srenka_918
Korzystajcie dziewczyny, bo potem tak się już nie da leżeć i pachnieć ;)
My dziś mamy za sobą pierwsze szczepienie po szpitalu, koszmar!!! Jakie to jest bolesne dla dziecka, 10cm igły w głąb wbijają... a teraz moje biedactwo mi ciągle kwili i niespokojnie śpi i dostał gorączki...
Do tego koleczki... A to kupki długi czas nie ma... A to dupka obszczypana... A to potóweczki... A to się wyspał w środku nocy i nie chce spać i trzeba z nim siedzieć... A to pierwsze uśmiechy ;) Pierwsze gaworzenia ;) siuśki lecące z wanienki na pół pokoju ;) kupki strzelające jak się chce obczyścić chusteczką te co już dawno skończył robić ;) ulewanie... karmienie... I spacerki ;) życie mamusi jest tak zajęte i fascynujące że nie ma czasu na porządny posiłek a co dopiero odpoczynek

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #727298 przez KarolciaZumba
srenka ja się już tego doczekać nie potrafię, już mnie ta cisza w domu znudziła :P
Ale chyba pomimo tego że tyle roboty to chyba nie żałujesz?

W końcu czujesz się lekka i nic Ci nie doskwiera no prócz zmęczania czasem :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu - 10 lata 9 miesiąc temu #727318 przez srenka_918
Najbardziej doskwiera mi za wąskie łóżko, zmęczenia aż tak często nie czuję, powoli przyzwyczajam się do godzin spania synka że wtedy też śpię, wcześniej jak on zasnął o 22 to ja jeszcze do 24 na filmy ;) a potem jak się budził to ja byłam na pół przytomna, teraz jak mały zaśnie ja migusiem też i obydwoje budzimy się wyspani ;)
Nie żałuję ani trochę ;) wczoraj byliśmy na gościnie u siostry męża i jak widziałam jak mogą się dzieci zachowywać to jeszcze bardziej utwierdziłam się w przekonaniu że urodziłam aniołka ;)

A z tą lekkością to nie do końca czuję się lekko, bo piersi ciągną ku dołowi ;) ale jest fajnie ;) o niebo lepiej niż w ciąży

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #727417 przez KarolciaZumba
Bardzo dobrze słyszeć takie pozytywne słowa :)))))

I od razu chce się już rodzić :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiora
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl