BezpiecznaCiaza112023

Witajcie Dziewczynki :)

10 lata 3 miesiąc temu - 10 lata 3 miesiąc temu #837300 przez Hania84
hej :)

To ja się tak wtrące trochę ;)
KarolciaZumba kaszkę mannę podawać najlepiej do deserków lub obiadków..i tym raczej nie "nakarmimy" dziecka bo podaje się tego 2-3g na 100ml produktu więc niewiele (przez pierwsze 2 miesiące...a potem 6g przez kolejny miesiąc). :) Jeśli chcesz spróbowac zagęścić czymś mleko proponuję kaszkę ryżową (bezglutenową) na razie :) coś takiego np. ezakupy.tesco.pl/pl-PL/ProductDetail/Pro...Detail/2003008841154
Chociaż często jest tak, ze mimo podawania treściwszych pokarmów dzieci i tak często się budzą :) U nas na forum było kilka takich mam i mimo, że podawały treściwsze pokarmy to dzieciaczki i tak się budziły co rusz. Lekarze twierdzą, że u niektórych dzieci po prostu taki urok i trzeba to przeczekać :) Ale oczywiście spróbuj podanie córce kaszki :) moze akurat to pomoże i będzie lepiej przesypiać :) ale proponuję ryżową ... mannę (czyli gluten) zostaw sobie może do dań obiadowych lub deserków :) ja bynajmniej tak robię :)
aha i jeśli karmimy piersią to gluten można wprowadzac od 5 miesiaca a jeśli MM to od 6 m-ca :)

Z glutenem trzeba ostrożnie i w niewielkich ilościach...trzeba uważać by nie podawac go i do mleka i do obiadku czy deserku. Szczególnie w pierwszych dwóch miesiacach :)

www.bobovita.pl/home/5-6-miesiecy/zywien...nu-do-diety-dziecka/

Pozdrawiam :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #837368 przez nike84
Hania84 to ja jeszcze się dołączę do pytania o gluten. Czy ta mannę mam najpierw jakos przygotować zanim dodam do obiadku? Czy w formie surowej wsypać? No i bardzo dziękujemy za pomoc, bo ja dopiero za tydzień do lekarza się wybieram, więc dopiero wtedy bym się cos dowiedziała :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #837370 przez srenka_918
Zgadzam się z Hanią, żeby na noc nie zagęszczać glutenem, tylko czymś innym, jak kaszka ryżowa nie spasi, to ostatnio widziałam zagęszczacz kukurydziany.

Myślę że to 5 tydz, może zaczyna się 6... Więc już niedługo do lekarza ;) Tylko że muszę znaleźć nowego, mój wieloletni lekarz, którego zdążyłam polubić (i już tak nie krępowało mnie rozkładanie przed nim nóg ;) ) jest chory i nie wie czy mógłby prowadzić całą moją ciążę, poradził poszukać innego i dał namiary na kilku... Ale krążą o nich różne opinie...

Za 2 tyg najpóźniej wybiorę się do lekarza, tylko wybiorę do którego ;)

Karolcia no i tak myślę, że jak bym chciała teraz powiedzieć nigdy więcej dzieci, bo jest ciężko, bo pawełek jest chory i różnie z naszymi nocami wygląda, to chyba bym w jakąś depresję wpadła... Zawsze moim marzeniem było mieć 5 dzieci ;) Niestety choroba pokrzyżowała mi dość mocno marzenia i jak będę mieć to drugie bez problemów to już będzie cud ;)

No i przypomnij sobie pierwsze wpatrywanie się w oczki dzidziuśka ;) Pierwsze posiusianie Ciebie ;) pierwszy uśmiech... Nie chcesz przeżyć tego jeszcze raz ??? ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #837452 przez srenka_918
Niek jeśli chcesz gotować obiadek sama to tak 10 min przed końcem gotowania dosypujesz surowy, lub gotujesz mannę osobno i dodajesz przed podaniem obiadku ;) Przynajmniej ja tak robię ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #837467 przez Hania84
Nike ja kaszkę mannę dodaję do deserków :) kupuje te w słoiczkach z hippa lub jakies inne. Kaszkę mannę wsypuję do ciepłej wody, mieszam i gotuję około 3 minuty :) i potem dodaję do deserku :) tej kaszki jest niewiele bo najpierw podajemy łyżeczkę a po 2 miesiącach przez kolejny miesiąc 2 łyzeczki. I zeby stała się jasność jeszcze większa to tę łyżeczkę kaszki ja gotuję w takiej ilości wody jak kieliszek od wódki (50g) ;) i cały czas mieszam żeby się nie przypaliło :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu - 10 lata 3 miesiąc temu #837570 przez nike84
Hania84 czyli jedna łyżeczka kaszki manny do niewielkiej ilości wody i gotujemy 3 min i dodajemy do deserku lub dania? A w czym taką "wielką" porcję gotujesz? :silly: Jeszcze raz bardzo bardzo dziękuje za pomoc :)

srenka ja na pewno będę chciała jeszcze jedno dziecko, i aż Ci troszkę zazdroszczę. Ale tylko trochę, bo tak wcześnie chyba bym się bała :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu - 10 lata 3 miesiąc temu #837575 przez Hania84
nike gotuję w garnuszku emaliowanym :lol: takim wielkości 280ml ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #837751 przez KarolciaZumba
Dzięki dziewczyny zawsze wiedziałam,że dobrze poradzicie :)
Srenka 5 dzieci !!!!!!!!!!!!! Ty to jesteś szalona :D

a My znów jutro lecimy samolotem do Polski, aż się boję co Maja jutri będzie w nim wyorawiać:/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #837977 przez srenka_918
Ja szalona? ;)

To trzymam kciuki za spokojną podróż ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #837978 przez srenka_918
Jeszcze z ciekawości, takie małe dzieci w samolocie są w foteliku?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #838124 przez KarolciaZumba
No co Ty Srenka za fajnie by było, muszę ją trzymać na kolanach więc będzie dramat bo jak nie pójdzie spać to nie wiem co będę z nią robić przez 2,5 h :/

Fajnie by było jak byś teraz miała dziewczynkę :D Kurcze ja to bym chyba nie dała rady teraz z dwójką chociaż z drugiej strony fajnie mieć taka dużą rodzinę :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #838203 przez srenka_918
No do powiększenia rodziny jeszcze trochę minie ;) Sama pamiętasz jak ciąża się dłuży ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #838232 przez nuśka09
hej dziewczyny:)

Srenka Gratuluję kochana!! :) trzymam mocno kciuki za Ciebie i Maleństwo :):*
a z tą 5 to zaszalałaś :P ja mam 4 rodzeństwa i powiem Ci że jak widzę czasem to całe zamieszanie i mamę w tym wszystkim to wolę zostać przy jednym, no może za jakiś czas drugie:)

Karolcia udanego lotu i pobytu w Polsce :)

My już skończyliśmy 4 miesiące :) wprowadziłam Maksowi gluten, do swojego mleka dodaję kaszę :) jak na razie wszystko w porządku:) tylko nocki nie ciekawe ;/

Buziaki

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #838240 przez KarolciaZumba
Ojj teraz Srenka na pewno Ci się nie będzie nudzić, Pawełek już Ci to zagwarantuje :D

A myślałaś już nad imionami? :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #838423 przez nike84
Nie no 5 dzieci :laugh: To raczej nie w Polsce ;) Ja zanim byłam w ciąży zawsze mówiłam, że tylko jedno dziecko. Ale teraz już mi się marzy drugi, żeby Kacperek nie był sam :) Więc myślę że odczekam z 1,5 roku i też będę chciała męża namówić na drugie :)

Karolcia to życzę spokojnego lotu. Ja nie wyobrażam sobie takiego lotu z Kacprem na kolanach, bo na pewno by mi nie zasnął :dry:

nuśka a czemu nocki nie ciekawe? U nas ostatnio (tfu tfu odpukać) nocki piękne :) od 21 do 7 rano B)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiora
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl