BezpiecznaCiaza112023

Witajcie Dziewczynki :)

10 lata 3 miesiąc temu #830769 przez nuśka09
dzisiejsza noc to jakiś dramat... Maksa chyba brzuch bolał bo o 6 zrobił mega kupsko i humor mu zaczął dopisywać... teraz śpi a ja ledwo na oczy patrzę a już nie usnę...
Przebudził się o 23 zjadł i pospał do 1 ,potem co godzinę się z krzykiem budził i ani jeść ani nic...masakra

Karolcia a ty już rozszerzyłaś Majce dietkę? może przez to? :unsure:
nikemoże to ulewanie to tak jak srenka mówi przez skok rozwojowy? ja sobie na te ściągi kukam jak moje dziecko się dziwne robi :P www.babyboom.pl/niemowleta/rozwoj/raz_bu...u_zycia_dziecka.html
mamailaura.blogspot.com/2013/09/skoki-rozwojowe-laury.html tu są wszystkie skoki opisane kiedy są i co się może dziać :)

srenkawspółczuję tych nocy...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #830818 przez srenka_918
Karolcia ssanie palca jest niebezpieczne ze względu na to że źle się oducza! smoczka wyrzucisz a palec??? No i skoro słychać jak go ciumka to znaczy że łyka powietrze, leży więc go nie wybeka a potem w jelitach zalega, powoduje kolki i późniejsze bączki. Też przez to przechodziliśmy.... Staraj się czymś zastąpić palucha, np gryzak... albo ciekawa zabawka ;) Niech gryzie cokolwiek ;)

Och kurczę dziewczyny współczuję nocki... Za to ja się wyspałam ;) Tylko 3 pobudki ;) Stał się cud ;) Wyspałam się ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #831928 przez nike84
Witajcie dziewczynki :) U nas ciąg dalszy ulewania :dry: Nuśka dzięki za linki, moze faktycznie to przez te skoki rozwojowe...

U nas dziś pierwsza fantastyczna nocka od 21:30 do 7:30 a potem jeszcze 2h drzemki. Dałam na noc Kacprowi kaszkę, ale taka gęststą, nie z butelki, tylko łyzeczką. I tak go dopchało że przespał cała noc, wiec ja w koncu też odespałam te wszystkie noce :)

srenka kiedy przełożyłas Pawełka z gondoli do spacerówki? Bo u mnie Kacper już tak się nieziemsko miota w gondoli, że nie wiem czy by go nie przepakować już :unsure:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #832087 przez srenka_918
nike Pawełek jeżdzi w gondoli ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #832111 przez nike84
Łooo no co Ty :laugh: tego się nie spodziewałam. Mieści się jeszcze? Nasza gondola jest duża, ale Kacper tak się rwie do siadania ze nie moge go opanowac :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #832157 przez KarolciaZumba
Boziu a ja musiałam odłożyć wszystkie słoiczki i kaszki na bok, Majka tak odpierdziela w nocy że szok !! 3 noce przespałam już na kanapie bo ona chce tylko spac na brzuchu na mnie !! Co ją odkładam to jest ryk !! Nie wiem o co chodzi, może to wina tych słoiczków ale jak na razie zjadła tylko marchewkę i ziemniaka. zaczynam się martwic czy nie ma żadnych problemów z brzuszkiem... :( :( :( :( :( Od dziś jest tylko na moim mleku i faszeruje ją inacolem może dzisiejsza noc będzie lepsza....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #832179 przez nike84
Kurcze Karolcia współczuję. Pewnie odstaw wszystko i zobaczysz co będzie, a jak jej się polepszy to wprowadzaj znowu z powrotem tylko stopniowo, żeby dojść do tego co jej zaszkodziło. U nas na szczęście i słoiczki i kaszki służą dobrze Kacperkowi. Dziś znowu dostał kaszkę na kolację i zobaczymy czy prześpi noc. Ale zauważyłam, że jak chwilę go karmię łyżeczka, to po pewnym czasie się złości i płacze i nie chce jeść :unsure: Dopiero przełożyłam mu tą kaszkę do butelki założyłam smoczek do kaszek po 9 miesiącu życia i dopiero wtedy dokończył jeść i poszedł spać :huh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #832234 przez srenka_918
Karolcia to że nie chce spać u siebie nie musi być winą bączków czy jedzenia... Może ją coś kiedyś przestaszyło jak spała? np coś spadło i się wybudziła z płaczem? Pawełek po takim "alarmie" nie chciał 3 noce spać w łóżeczku i właśnie co go odkładałam i się zorientował gdzie jest to ryk... A pierdzioszki to u dzieci jest naturalne jak uczą się jeść coś innego niż mleko, jedne dzieci nic sobie z bąków nie robią inne się budzą przy pierdzeniu, ale gazy wyjść muszą... A jak przesadzisz z kropelkami na wzdęcia może być jeszcze gorzej... Mi pediatra tłumaczyła że jak po jedzonku powstają gazy to tylko zmniejszyć ilość tych gazopędnych, które działają gazopędnie ale ich nie wykluczać całkowicie bo to nic złego że pierdzi, a wręcz musi się przyzwyczaić. Alarmem do przestania podawania posiłków jest uporczywa i wodnista biegunka i krostki/plamki/bąble... Gazy można eliminować przez symboliczne podawanie kropelek, ale z czasem dziecko się nauczy trawić pokarm i puszczać "niepostrzeżenie" bączki ;)

Nike Pawełek mieści się jeszcze bo mamy dużą gondolę, mam go na pół siedząco a jak chce usiąść to przystaję, pozwalam mu usiąść i się porozglądać a wtedy mały zasypia spokojnie ;) Po 7 min spaceru zasypia, jak w zegarku ;)

Nike Kacperek dopiero uczy się jeść z łyżeczki a właściwie jego mózg uczy się że jak się je łyżeczką to też można się najeść ;) No i może być tak że był bardzo zmęczony i nie chciało mu się "przeżuwać", chciał pocyckać z butli bo to uspokaja i nastraja na sen ;) Zasnął przy butli lub zaraz po? To pewnie chodziło o zmęczenie...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #832379 przez KarolciaZumba
ojj dziewczyny zawsze w takich chwilach jak Majusi coś jest zastanawiam się czy jestem dobrą matką :( :(:(

Dziś w nocy trochę lepiej w porównaniu do ostatnich dni. Może Majki brzuszek jeszcze nie jest gotowy na nowe smaki? Może Maja potrzebuje ostatnio więcej przytulania? Chociaż w ciągu dnia non stop się tulimy, całujemy, dużo uwagi jej poświęcam...
A było już przecież tak pięknie z tym spaniem,że i po 6 h wytrzymywała bez jedzenia.
W ciągu dnia wcale tak dużo nie śpi, czasem się zastanawiam skąd ona bierze tyle siły.... :dry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #832591 przez nike84
No co ty Karolcia nie wygłupiaj się! Czasem sie tak zdarza i my nie mamy na to wpływu. Tak jak to ulewanie u Kacpra (które nagle ustało :unsure: ). Tez myślałam że to ja coś robie nie tak, ale teraz widzę, ze dziec :unsure: iaczki tak czasem mają. Ja jednak obstawiam ze u Mai (Maji?) to nie słoiczki. Moze byc tak jak srenka pisze. Więc nie martw sie i obserwuj małą ;)

srenka chyba masz racje z tą łyżeczką. Bo wczoraj po kolacji momentalnie zasnął jak go do łózeczka włożyłam. Wiec chyba na razie będę robic rzadszą tą kaszkę, i bedę mu dawać z butli :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #832850 przez srenka_918
Karolcia nigdy nie mów sobie że jesteś złą matką!!!!

Wiem po sobie i innych mam z rodziny jak udzielają mi porad i pociechy, że dziecko śpi dobrze w pierwszych miesiącach życia (jeśli nie ma kolki) a potem dopiero po roku...
Pawełek w nocy spał ślicznie do 4 miesiąca, potem coraz częstsze pobudki, na 3 łyki mleka z cyca, na przytulenie... Teraz tez okropnie śpi... Mamusie które znam mnie pocieszają, że najgorsze mam za sobą, bo pierwszy ząb, i rzeczywiście, mały śpi troszkę lepiej, ale rewelacji nie ma...
Ciągłe pobudki, żeby obrócić na drugi boczek, na smoczka, na przytulenie, na wyjęcie z łóżeczka żeby zasnął na nowo na rękach... No i jedzenie co 3 godz... A wytrzymywał 7...

To trzeba przeżyć...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #833416 przez KarolciaZumba
Srenka chyba masz rację, to trzeba przeżyć w sumie może za jakieś 3 lata będę przesypiać całą noc :D Przeciez nikt nie mówił,że będzie łatwo.... ale usmiech Mai i tak wszystko wynagradza :) :) :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #833430 przez srenka_918
Dziś ja mam kryzys matkowania... Pawełek ma jakiś problem z siusiakiem, jest czerwony i opuchnięty... Jutro mam wizytę u pediatry...

Ja sobie wyliczyłam że będę spać przez całą noc na 7 lat ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #833588 przez KarolciaZumba
Ku*** a Majka od wczoraj tylko na rękach, masakra!!!! Co się z nią dzieje ! Noce się uspokoiły to za dnia koszmar, czy to się kiedyś skończy !!!!!!!!!!!!! :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #833794 przez jagadeni

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiora
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl