BezpiecznaCiaza112023

Mamusia WRZESIEŃ2010

13 lata 9 miesiąc temu #26361 przez roxana
Ja na wyjście biorę pajacyka, czapeczkę, niedrapki, sweterek, kocyk żeby przykryć Tymusia w foteliku. Ale jeszcze zależy jaka pogoda będzie bo sweterek albo lekki albo taki z polarkiem w środku.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #26639 przez roxana
Dziewczyny

Nie wiem ile z Was ma konto na goldenline.
Dostałam wiadomość od potrzebujących ludzi.
Czekają na narodziny Maxia - chłopczyk ma wadę serduszka i potrzebne mu są 3 operacje.
Mnie bardzo wzruszyła ta sytuacja, choć to chyba nie najlepsze słowa. nie potrafię znaleźć lepszych.
www.sercemaksa.pl
proszą o każde wsparcie finansowe.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #26868 przez Katarzynka
Hej dziewczynki :)

Co tam u was, czemu tu tak cicho ?

U nas wszystko dobrze tylko w nocy ciężko zanim zasne bo ja lubiłam spać na brzuchu a teraz nie da się i krece sie i wierce zamin zasne :( a i jeszcze mąż sie śmieje że mi łózko do łazienki wyniesie bo jestem tam czędtym gościem :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #26876 przez roxana
Cześć Katarzynko
Też się zdziwiłam,że tak cichutko na forum.

Ja z kolei lubię spać na plecach a wiem, że nie wolno, że trzeba na boku i łapię się w nocy na tym, że leżę na plecach:)
A kręcę się podobno co jakiś czas z boku na bok, bo mnie już tak biodra bolą.
A do łazienki też często chodzę, ale to już tak będzie - oby nie gorzej.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu - 13 lata 9 miesiąc temu #26885 przez Katarzynka
No cos dziewczyny ucichły :pinch:

My dziś na 4 zajecia w szkole rodzenia :)

Położne u namawiają nas na rodzenie razem (na które juz dawno jesteśmy zdecydowani) u nas w szpitalu za taki poród nic sie nie płaci :lol:

I odradzają znieczulenie zewnatrzoponowe (bo moga być powikłania po nim i poród źle przebiegać a i mówiły że sa jakies tabletki które rozpuszcza się pod językiem i ponoć działają też dobrze ale nie zagłuszają skurczy :side:

Tez odradzają poród w wodzie bo jest on mniej intymny niz zwyczajny bo jest wtedy wiecej personelu medycznego :dry:

I jeszcze prowadza poród w pozyciach Wertykalnych czyli jak najnmiej leżenia i samo parcie często tez nie jest na leżonco chyba że są wskazania.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #26900 przez roxana
Katarzynko ja o porodzie na znieczuleniu zewnątrzoponowym słyszałam przeróżne opinie, ale raczej mniej tych pozytywnych.
Ja wybrałam do rodzenia szpital przyjazny dziecku i w nim w ogólne nie robi się znieczulenia zewnątrzoponowego do normalnego porodu.
Też polecają zmiany pozycji, są wanny, drabinki, piłki, worki sako.
Za poród rodzinny płaci się tylko za pobyt męża na sali, ale niewielkie pieniądze bo 100zł i do tego NFZ zwraca te pieniądze.
O porodzie w wodzie też słyszałam różne rzeczy, podobno samo siedzenie w wannie przed porodem łagodzi ból skurczy, ale ja się tym nie interesowałam bo tak jak kocham wodę to w ciąży przebywanie w niej nie bardzo mi służy, czyję jakbym się dusiła. Więc ta opcja odpadła od razu.
Spytaj na następnych zajęciach czy te tabletki pod język przypadkiem nie przedostają się do krwiobiegu. bo wtedy dzidzuś też dostanie te leki.
Warto to przemyśleć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #26911 przez Katarzynka
Z tego co mówiła to dzidziusiowi one nie szkodzą :) ale ja nie chcem chyba niczego brać.

Ja w wannie moge siedziec godzinami :) ale nie chcem tłumu ludzi przy porodzie bo jak połozna mówiła tak sa góra 4 osoby a tak to jest juz ich 8 :(

A poród rodzinny jest wcale za darmo i za nic sie nie płaci to mnie pozytywnie zaskoczyło :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #26918 przez roxana
no to prawda, tyle osob przy porodzie to jakas masakra. u nas w szpitalu jak nie ma komplikacji to jest przy porodzie tylko polozna. I czasem lekarz. Ja to juz sie nie moge doczekac. Jeszcze tylko5 tygodni

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #26920 przez Katarzynka
No u nas jest w II fazie położna, pieręgniarka i pieręgniarka z oddziału noworotkowego, no i mąż oczywiście. Jak coś sie dzieje to wzywaja lekaża lub na proźbe pacjętki też wzywaja lekarza od razu :). Bo w I fazie porodu to jest sama połozna i mąż :)
A przy porodzie w wodzie to jest cały zastęp ludzi :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #26926 przez roxana
Jak u nas jest z pielęgniarkami to nie wiem, bo nie doczekałam do tych zajęć w szkole rodzenia.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #27015 przez iwo23_1990
Ja tam nie wiem dziewczynki ,ale jutro jade do szpitala w którym mam rodzic na badania takie przed porodem... Ja znowu wybrałam szpital gdzie dają znieczulenia zewnątrzoponowe, bardzo dużo osób chwali sobie ten szpital, a znieczulenie chce poniewaz lekarz mi juz powiedzial ze bede miec ciezki porod, a jesli malutki bedzie taki duzy jak jego tatus to bede pewnie miec cesarke bo juz moj lekarz prowadzacy powiedzial mi ze nie poradze sobie z takimm duzym dzidziusiem bo jestem malutka i mam rostaw bioder nieduzy i by mnie cala porozrywalo... dlatego chyba wole uniknac wiekszego bolu choc cesarki bede probowala uniknac...
Jutro sie wszystkiego dowiem, co i jak...
I oczywiście najważnijsze jak sie ma Mój Synuś i ile już waży:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #27061 przez roxana
Cześć Dziewczyny

U nas w szpitalu rekod jest 4,700 naturalny poród z ochroną krocza.
Jakaś heroiczna kobieta. ja to bym chyba się zdecydowała na cesarkę mając tak dużego brzdąca.
też nie jestem zbyt wielka, raczej normalna ale moje biodra podczas ciąży powiększyły się co najmniej o jakieś 10 - 15 cm. tak, ze mam nadzieję, ze problemów nie będzie. Oczywiście zależy jeszcze jaki będzie Tymuś, no ale nie zapowiada się na byczka więc ok.
Każda z nas chciałaby uniknąć bólu to całkowicie normalne, ale miałam już takie skurcze i powiem Wam Dziewczyny, że nie taki diabeł straszny jak go malują. A jedno spojrzenie na Dzidziusia napewno wynagrodzi nam każdy bół.:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #27107 przez Martynka__89
iwo23_1990 mi moja ginekolog tez co wizyte mówi że jestem dosc drobna a mój mąż to kawał porządnego faceta :) i że własnie nasze dziecko podało się w tatusia bo rośnie bardzo szybko z główki jest o tydzień szybciej niz wyznaczony termin porodu wogóle moja ciąża jest o tydzien do przodu. Bardzo nie chce cesarskiego cięcia : ( lekarka mówi że pod koniec musi mnie pomierzyc, żeby nie było kłopotu.



Moja Kropeczka:(9.02.2015

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #27109 przez martela89
Dziewczyny wszystko będzie dobrze jak basik urodziła naturalnie dwie kruszynki to my też damy radę.
Ja to też bym chciała mieć poród bez nacinania ale boję się,że zamiast nacięcia popękam,a wiadomo,że już lepiej być nacięta :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #27112 przez roxana
Martela z tym nacięciem to jest tak, że w trakcie porodu położna widząc, że nie da rady urodzić bez nacięcia po prostu wykonuje nacięcie.
Już dawno nie słyszałam o przypadkach pęknięcie - oni wolą tego unikać w szpitalach bo są powikłania, gorzej się goi i nie wiadomo w którą stronę popęka.
Ale nie wyobrażam sobie jaki to musi być ból tak popękać.
A co u Was? jak samopoczucie, ja już chyba czuję lekkie mrowienie, tak mi się wydaje, ze te 5 tygodni szybko zleci.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl