BezpiecznaCiaza112023

szczęśliwe mamusie z terminem na czerwiec 2010

13 lata 11 miesiąc temu #18045 przez anetkafed
Witam,
my też w dwójeczkę. Czop odchodził mi całą noc i dziś też. Dziwne, myślałam, że będzie inaczej wyglądał i odejdzie i już. A dzidziuś faktycznie mniej ruchliwy. Pewnie siły zbiera przed porodem. Skurczy brak jedynie pobolewanie w podbrzuszu.
Pozdrawiam Mamuśki trzymajcie się.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #18075 przez mysza855
anetkafed

No właśnie z tym czopem to różnie bywa. Czasem odchodzi stopniowo i podobno dopiero jak jest podbarwiony krwią, to oznacza,że poród niedaleko i że szyjka się rozwiera. Oczywiście tu nie ma reguły...

No cóż a nam pozostało czekać:) A już chwilami to zmęczona jestem tym czekaniem. Za szybko poprałam i poprasowałam ciuszki, bo tak to teraz miałabym się czym zająć i moze aż tyle nie myślałabym o tym wszystkim...

becia*1980
Jak remont? Jakieś postepy ku końcowi?;)

A powiedzcie mi jeszcze kobiety czy jak macie te skurcze jak na miesiączkę to codziennie :unsure: Bo ja tak obserwuję u siebie i tak co 2gi dzień je mam. A dzis doszło mi uczucie rozpierania kości łonowych - chodzę jakby mi coś między nogami zostało ;)
Aż siara do miasta wyjść ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu - 13 lata 11 miesiąc temu #18108 przez Lidziun
szukam i szukam czegos na temat objawow przedporodowych no i znalazlam fajna stronke
powiedzcie mi dziewczyny ile Wy macie objawow z tych co napisali w tym artykule???

Wystąpimy w roli tłumacza. Organizm każdej z nas posługuje się tym samym kodem. Tylko pamiętaj, że wszystkie zwiastuny porodu nie muszą pojawić się naraz – nie muszą, ale mogą.

1. Gdy nadchodzi poród brzuch jest niżej
Na 3–4 tygodnie, a czasem na kilka dni lub nawet godzin przed rozpoczęciem porodu główka dziecka schodzi do kanału rodnego. Wtedy możesz mieć wrażenie, że brzuch się opuścił. To dlatego, że obniżyło się dno macicy (czyli ta jej część, która znajduje się najwyżej – w okolicy mostka). Korzyść z tego taka, że teraz łatwiej Ci będzie oddychać.

2. Przed porodem masz nieregularne skurcze
W ciągu ostatnich dni przed porodem mogą pojawić się niebolesne, nieregularne skurcze macicy, tzw. Braxtona-Hicksa. Czasem są tak silne i trwają tak długo, że niektóre kobiety mylą je ze skurczami okresu rozwierania. Aby wykluczyć fałszywy alarm, przejdź się, zmień pozycję, weź ciepłą kąpiel. Jeśli to tylko skurcze przepowiadające – osłabną lub zanikają.

3. Przed porodem pojawi się śluz
Na kilka dni lub godzin przed rozpoczęciem porodu zaskoczy Cię najpewniej duża ilość bezbarwnej lub różowawej wydzieliny. To będzie znak, że odszedł czop śluzowy, czyli „korek”, który przez całą ciążę chronił dziecko przed infekcją. Nie bój się, że dzieje się coś złego – czop wypada, kiedy szyjka mięknie i skraca się, przygotowując się do porodu.

4. Przed porodem bolą Cię plecy i uda
Kilka dni przed porodem może obudzić Cię tępy ból
w plecach, udach, pachwinach – to głowa dziecka wstawiona do kanału rodnego uciska nerwy. Może też boleć Cię brzuch tak jak przed okresem.

5. Przed porodem często odwiedzasz toaletę
Martwisz się, że masz biegunkę? Być może to kolejna oznaka zbliżającego się porodu (czasami dołączają się do nich także wymioty). W ten sposób organizm próbuje się „oczyścić”. Opróżniona kiszka stolcowa nie będzie przeszkadzała, kiedy główka dziecka zacznie się obniżać w kanale rodnym.

6. Przed porodem mniej ważysz
Kilka dni przed wyjazdem na porodówkę może się okazać, że „schudłaś” i jesteś lżejsza od 0,5 do 1 kg.

7. Przed porodem czujesz się inaczej niż zwykle
Na dzień lub dwa przed porodem możesz mieć dziwne samopoczucie: być zdenerwowana, przestraszona, zupełnie wyczerpana albo przeciwnie – jak wulkan energii. Jeśli przyjdzie Ci wtedy do głowy pomysł, by posprzątać mieszkanie, poukładać w szafie itp., usiądź i weź głęboki oddech. Nie wolno Ci się forsować. Oszczędzaj siły na poród!

8. Przed porodem dziecko mniej się rusza
Tuż przed narodzinami dziecko może być spokojniejsze, a jego kopniaki lżejsze. Po prostu w kanale rodnym jest mu ciasno. Ale jeśli będzie Cię to niepokoić – spotkaj się ze swoim ginekologiem.

9. Przed porodem bez przerwy chce Ci się jeść
Bywasz tak głodna, że jesz za dwoje (albo i troje)? To może być znak, że Twoje ciało magazynuje zapasy energii przed czekającym je wkrótce trudnym zadaniem – porodem. Ale bywa i tak, że kobieta tuż przed porodem nie jest w stanie nic przełknąć.

10. Przed porodem zauważyłaś plamki krwi
To skutek skracania się i rozwierania szyjki macicy. Plamienie może się pojawić kilka godzin przed porodem.

11. Odeszły Ci wody płodowe
To już ewidentny znak, że poród się rozpoczął! U wielu kobiet, które rodzą po raz pierwszy, pęknięcie błon płodowych następuje dopiero, kiedy skurcze mięśnia macicy są regularne i coraz silniejsze. Ale zdarza się, że wody płodowe odchodzą przed rozpoczęciem skurczów (najczęściej jest to powolne sączenie, a nie chlustający strumień).
Pamiętaj. Nawet jeśli wyciek wód wyraźnie się zmniejszy, ale poród nie rozpocznie się w ciągu kilku godzin, dzwoń do swojego lekarza lub położnej. Jeśli doszło do rozerwania błon płodowych, dziecko jest narażone na infekcję. Jak najszybciej jedź do szpitala także wtedy, gdy wody są zielonkawe lub brązowe (podłóż podpaskę lub biały ręcznik i przyjrzyj się wyciekowi). Powinny być zupełnie przezroczyste lub białawe.

12. Tuż przed porodem są już regularne skurcze
Pierwsze mogą być zupełnie bezbolesne, ale z godziny na godzinę będą bardziej intensywne. Najprawdopodobniej pojawiają się w górnej części brzucha i będą promieniować na cały, „opasując” dolną część pleców. Pierwsze skurcze trwają 15–30 sekund, ale stopniowo wydłużą się do 30–90 sekund. Przerwy między nimi najpierw są dość długie (10–20 minut), ale stale się skracają (do 10, 8, 5 minut). Nie ma na nie wpływu to, czy siedzisz, stoisz, chodzisz, leżysz. Są przy tym tak bolesne, że w ich trakcie nie będziesz w stanie np. porozmawiać przez telefon.
Pamiętaj. Lekarz lub położna powie Ci, kiedy pojechać do szpitala. Zazwyczaj radzą, by zrobić to, gdy skurcze trwają 60 sekund, a odstępy między nimi 5–7 minut.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #18109 przez anetkafed
Gdy nadchodzi poród brzuch jest niżej
+, ale wczoraj na porodówce, widziałam kobietki co mają o wiele niższy brzuch niż ja

Przed porodem masz nieregularne skurcze
+, nieregularne, rzadkie

Przed porodem pojawi się śluz
+, czop brązowy, raczej mało w nim śluzu

Przed porodem bolą Cię plecy i uda
Duzy +
Przed porodem często odwiedzasz toaletę
tego jeszcze nie mam

Przed porodem mniej ważysz
nie wiem

Przed porodem czujesz się inaczej niż zwykle
czuję, że już mi się znudziło czekać :)

Przed porodem dziecko mniej się rusza
+

Przed porodem bez przerwy chce Ci się jeść
raczej nie

Przed porodem zauważyłaś plamki krwi
-

Odeszły Ci wody płodowe
-

Tuż przed porodem są już regularne skurcze
-

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #18111 przez basik_twins
Dziewczyny mam pytanie.... poważne

Mieszkam w Holandi tutaj sie rodzi i wychodzi do domu ale ja moge max 2 doby byc przetrzymana bo bliźniaki, depresja i wycieńczenie organizmu....

Moge urodzić miedzy 34 a 37 tc do 37 musze bo inaczej wywołanie....
No a torbe musze przyszykowac wczesniej.... no i musze rozmiary tez 44 przyszykowac i 50 bo nie wiadomo no i sie zastanawiam czego ile wziasc bo mysle body po 2 na dzien bo moga zasikac czy cos.... a dalej nie wiem niby pisza ile sztuk czego ale tak naprawde....??? Po ile sztuk czego bo ja musze podwójnie no i lezy sterta na łóżku a ja załamana juz ze wydziwiam i w ogole nie wiem cały dzien to robie :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #18130 przez anetkafed
hej Basik,

ja naszykowałam wszystkiego po 5 tzn 5 kaftaników, 5 body i 5 śpioszków, do tego 4 pary skarpetek i 4 niedrapek. Nie wiem czy będą potrzebne ale jeśli nie to mąż zabierze. i oddzielnie zapakowałam rzeczy na powrót do domu. Uważam, że lepiej wziąc więcej niż nie mieć. Z drugiej strony, zawsze kto moze Ci podrzucic do szpitala.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #18169 przez Lidziun
1. Gdy nadchodzi poród brzuch jest niżej
tak, juz od jakies dwoch tygodniu

2. Przed porodem masz nieregularne skurcze
tak, czasami są tak mocne i częste, że myśle iż to już

3. Przed porodem pojawi się śluz
tak, od wczoraj

4. Przed porodem bolą Cię plecy i uda
nie

5. Przed porodem często odwiedzasz toaletę
nie

6. Przed porodem mniej ważysz
nie, jeszcze nie

7. Przed porodem czujesz się inaczej niż zwykle
tak, juz od tygodnia cieżko mi wstać z łóżka, najchętniej przespałabym cały dzień

8. Przed porodem dziecko mniej się rusza
nie

9. Przed porodem bez przerwy chce Ci się jeść
tak, zaczynam mieć brak apetytu, najchętniej w ogóle nie jadłabym śniadań, wypijam szklankę mleka i mam już pełny żołądek

10. Przed porodem zauważyłaś plamki krw
nie

11. Odeszły Ci wody płodowe
nie

12. Tuż przed porodem są już regularne skurcze
nie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #18172 przez renacting
1. Gdy nadchodzi poród brzuch jest niżej
tak, od 6 dni

2. Przed porodem masz nieregularne skurcze
tak, od tygodnia

3. Przed porodem pojawi się śluz
nie

4. Przed porodem bolą Cię plecy i uda
tak

5. Przed porodem często odwiedzasz toaletę
tak

6. Przed porodem mniej ważysz
tak , pol kilo

7. Przed porodem czujesz się inaczej niż zwykle
tak - ciagle spiaca

8. Przed porodem dziecko mniej się rusza
tak - od 2 dni

9. Przed porodem bez przerwy chce Ci się jeść
tak, jak prosiak sie objadam ;)

10. Przed porodem zauważyłaś plamki krw
nie

11. Odeszły Ci wody płodowe
nie

12. Tuż przed porodem są już regularne skurcze
nie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #18182 przez Margolec
hej!
Jetem po wizycie u lekarza...Fatalnie! tzn dobrze, ale fatalnie dla mojej niecierpliwości... Nic się nie ruszyło od poprzedniej wizyty, poza wagą oczywiście ;)
Mały ułożony odpowiednie, ale niestety organizm jeszcze nie chce rodzić. Może za tydzień, a może za dwa. Nawet mam skierowanie do szpitala jakbym do 7 czerwca nie zaczęła rodzić...
Nic to, choć troszkę się podłamałam. I zaczęłam nienawidzić zwrot "uzbrój się w cierpliwość" wrrr!!!

A jakby tego było mało, to z wczorajszych atrakcji pojechaliśmy do tesco, bo w lodówce tylko światło. Spędziliśmy tam kupe czasu...pełen kosz, kasa pierwszeństwa oczywiście zamknięta więc stoimy w kilometrowej kolejce, wszyscy mają nas w dupie. Przychodzi do płacenie a tu dwukrotna odmowa, trzeba było zwrócić wszystko....Myślałam, że nas tam zlinczują, ale spoko. Wychodzimy, wracamy do domu i... złapaliśmy gumę. Potem dzwonie do banku i się okazało, że akurat o tej godzinie kiedy chciałam zapłacić była awaria w banku. Dokładnie w tych 10-ciu minutach...KOSMOS!!!

Brakowało tylko urodzić wczoraj...:-D

Dziewczyny! Najlepsze życzenia z okazji Dnia Mamy dl a Was wszystkich! W końcu mami to my już od jakiegoś czasu jesteśmy :)





Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #18186 przez becia*1980
witam w dwupaku :)

Gdy nadchodzi poród brzuch jest niżej
tak, lepiej oddychac i nie meczy juz zgaga, ale za to cześciej latam siusiu bo mały uciska na pecherz

Przed porodem masz nieregularne skurcze
tak, nieregularne skurcze, po prysznicu mijaja lub zmianie pozycji, bole w dole brzucha, czasem w krzyzu i kości ogonowej

Przed porodem pojawi się śluz
nie :(

Przed porodem bolą Cię plecy i uda
tak, jak najbardziej

Przed porodem często odwiedzasz toaletę
nie biegunki nie mam, ale za to czesto siusiu, no i odczuwam lepsza perystaltyke jelit, tzn. regularnie sie wyprozniam, bo wczesniej byl z tym problem

Przed porodem mniej ważysz
raczej nie, ale widze ze waga stanela w miejscu

Przed porodem czujesz się inaczej niż zwykle
tak jestem bardziej nerwowa, choc nie wcale czekajacym mnie porodem, ale tak ogolnie wszystko mnie drazni, poza tym jestem nieporadna i niezdarna, wszystko leci mi z rak i nie wychodzi jak trzeba ;)

Przed porodem dziecko mniej się rusza
czasami tak odczuwam, ale ogolnie zmienil preferencje w dzien sie wiecej rusza niz w nocy (wczesniej bylo odwrotnie), mam jednak kilka trikow zeby spradzic czy jest ok, czyli zjem cos slodkiego i sie rusza, ewentualnie pomarancza lub sok pomaranczowy, i dziala :)

Przed porodem bez przerwy chce Ci się jeść
tak, ogolnie to znow mam rozne zachciewajki, ale z rana mnie nie ciagnie do jedzenia, raczej odczuwam mdlosci czasem, za to wieczorkiem nadrabiam i jem podwojnie ;) no i poza tym duuzo pije, susza :)

Przed porodem zauważyłaś plamki krwi
nie

Odeszły Ci wody płodowe
nie

Tuż przed porodem są już regularne skurcze
nie

to moj raport :)

margolec, nie przejmuj sie, moze nasze dzieci chca urodzic sie z poczatkiem czerwca kiedy juz pogoda moze wkoncu zrobi sie ladniejsza i bedzie cieplej, a nie w kratke, dzien cieply i sloneczny, albo deszcz i burze :) nic na sile, wiem ze jest juz ciezko, mi tez, tyle ze mam poki co zajecie z tym remontem i nie mysle jeszcze o porodzie, ale juz coraz blizej konca remontu, w weekend maz pomaluje jeszcze pokoj corci, posprzatamy i mysle ze w nasteonym tygodniu moge juz rodzic :blink:

a wczoraj bylam w przedszkolu na wystepach z okazji Dnia Matki, bylo super, wierszyki, tance, piosenki, potem poczestunek i prezenty od dzieci, kojarzycie takie szklane kule ze sniegiem co na swieta sprzedaja ?? wiec dzieci dla swoich mam zrbily cos podobnego, a mianowicie w malutkich szklanych słoiczkach wstawione zostaly sztuczne różyczki zalane wodą i złoty mieniący sie brokat, jak sie potrzaśnie to ładnie sie mienią jak spadają te brokatowe ozdoby, no super i do tego na patyczkach wielkie serca :lol: no a dzis to sie zobaczy czy maz jeszcze przygotuje cos z corcia dla mnie, moze jak wroca z przedszkola ;) no i dodałam w emblemacie zdjęcie moje z córcią z wczorajszego dnia w przedszkolu ;)

A jakie są wasze plany na dzisiejszy dzień??
Wszystkiego najlepszego życzę wszystkim już mamusią na forum, no i nam przyszłym mamusią (bo wkoncu już pod sercem mamy nasze pociechy), więc buziaczki :kiss: dla was z okazji Dnia Mamy :woohoo:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #18193 przez mysza855
1. Gdy nadchodzi poród brzuch jest niżej
Tak. Od ok 2 tyg.

2. Przed porodem masz nieregularne skurcze
TAk. 2 tyg.

3. Przed porodem pojawi się śluz
Nie.

4. Przed porodem bolą Cię plecy i uda
Uda nie, plecy czasem w krzyżu. Brzuch jak przed okresem tak.

5. Przed porodem często odwiedzasz toaletę
Dziś z rana pierwszy raz w ciąży zrobiłam tak duużo i dość lekko poszło (przepraszam za barzdo obrazowy opis) :blush: Zobaczymy jak będzie dalej, ale byłam w szoku ze mam tak pojemne jelita.... :silly:
No i plus bieganie na siku.

6. Przed porodem mniej ważysz
Szczerze nie sprawdzałam jeszcze, ale po tym dzisiejszym napewno :silly:

7. Przed porodem czujesz się inaczej niż zwykle
Od niedzieli jakoś podenerwowana chodzę - jakbym coś przeczuwała, ale do końca nie wiem co... :unsure: I poniedziałek i wczoraj senna i trochę leniwa, ale zgoniłam na pogodę...;)

8. Przed porodem dziecko mniej się rusza
Tak jaby od wczorajszego popołudnia... Nocki ostatnio były spokojne- jak już pisałam, ale w dzień dawała poalić.

9. Przed porodem bez przerwy chce Ci się jeść
Niekoniecznie... Tzn, z rana nie bardzo mam apetyt - wręcz żaden, ale po obiedzie zaczynam czuć pierwszy głód, ale zeby się objadać .... nie.

10. Przed porodem zauważyłaś plamki krwi
Nie

11. Odeszły Ci wody płodowe
Nie

12. Tuż przed porodem są już regularne skurcze
Nie

To mój raport ;)

A dziś tak jak w odp na pytania... toaleta zaliczona bez większych problemów - w sumie bez żadnych problemów, gdzie ostatnio spdzałam po pół godz... No i od wczoraj popołudnia ruchy jakby słabsze. Teraz po śniadanku się wierci, ale delikaniej niż dotychczas. Tak to zawsze czułam jakby mi sóra miała pęknąć.
No zobaczymy... Póki co czopa ani śladu... Dziś jeszcze muszę odebrać wyniki z sanepidu na gronkowca. Dość to istotne więc wolałabym zdążyć je odebrać :)

A Wam kochane mamuśki wszystkiego NAJ.... w Dniu Matki!!!!
A moze, któraś dzidzia zrobi którejś z nas prezent ... :lol: :unsure:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #18194 przez anetkafed
Hej my dalej 2w1. Noc minęła ciągłym wstawaniem na siku, ale poza tym ok. A rano kiedy chciałam sobie pospać przyszli ze spółdzielni, więc już nie śpię. Zaraz idę na jakiś spacer i zakupy bo od 2 dni prawie z domu nie wychodzę, jedynie do samochodu. Z okazji Dnia Mamy kupię sobie coś dobrego do zjedzenia, jeszcze nie wiem na co mam ochotę, ale coś wymyślę :)
A wszystkim Mamusiom życzę dużo zdrowia i radości i cierpliwości w czekaniu na swoje Pociechy. :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #18226 przez renacting
Margolec wspolczuje !! Wczoraj tez mialam kiepski dzien, pojechalismy odebrac wozek okazalo sie ze nie ten kolor dali w jednym miejscu zamiast grafitu szary, no coz niech bedzie, potem okazalo sie ze material na gondoli jest zachaczony zareklamowaliśmy, przyjezdzamy do domu maz sklada stelaz okazalo sie ze kola nie pasuja, spowrotem do sklepu po nowy stelaz, wrocilismy wnosimy do domu, maz sklada i hamulce nie dzialaja :/ spowrotem do sklepu po wymiane, baba nie wiedzial gdzie wzrok wlepic tak jej glupio bylo - w ramach przeprosin dostalam zestaw kosmetykow hippa i butelke aventa ...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #18235 przez Groszek
Witam
Jak narazie u mnie nic się nie dzieje, tylko od rana boli mnie krocze i nie mogę ani uleżeć (czyt.na lewym i prawym boku ani na plecach)ani usiedzieć... przy tym huśtawka nastrojów taka że nie wytrzymam sama ze sobą :)

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=7557

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #18245 przez Margolec
Renacting, to jeszcze wyszliście na tym dobrze. Choć w takim stresie łatwo urodzić. Ja popijałam wczoraj meliskę po tym wszystkim, ale do dziś mnie trzymało, wiec rano kolejny kubek meliski. A jaki wózek kupiliście?

Ja myślę, że po tej wczorajszej wizycie trochę wyhamowałam. Strasznie egoistyczne z mojej strony to naciskanie na Stasia żeby już wyłaził. Jak zechce to się urodzi i już. Choć wolałabym jakby zechciał jak już koło w samochodzie mąż wymieni:)

zwijam sie powoli do Mamy swojej, pora zacząć świętować!





Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl