BezpiecznaCiaza112023

szczęśliwe mamusie z terminem na czerwiec 2010

13 lata 11 miesiąc temu #18294 przez angela23
hej;)
Mi czop juz odszedł i czekam na poród, brzuch mam nisko od 2-3 tyg, chodze co chwile do lazienki, mam bóle pleców i ud a do tego juz szyjkę skróconą i jakieś rozwarcie;) a czekam i czekam na ten poród;D


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #18299 przez sloneczko
angela ja urodzilam 9 dni przed terminem, wiec moje objawy o ktorych piszesz to duzo wskazuja na to ze juz niedlugo malenswto zobaczysz!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #18305 przez becia*1980
melduję się 2 w 1 :) a jak tam u was, czy któreś maleństwo zrobilo mamusi prezent na Dzień Mamy i postanowilo się urodzic :blink: ??

u mnie dzis ciezka noc ze spaniem, koszmar jakis, cala noc sie meczylam ze zasnieciem i co chwile sie budzilam :( nie wiem jak wy sie czujecie, ale mnie wczoraj wieczorem dopadly watpliwosci i obawy :( z jednej strony chcialabym miec juz malenstwo na swiecie, bo juz mi ciezko i wogole, ale jakos na sama mysl o porodzie to czuje strach, lek i wiele obaw, boje sie porodu !!! nie dam rady, oj jak mnie dopadlo, ze to już tuż tuż :( chyba dopadla mnie panika, ale nawet nie wyobrazam sobie jak juz faktycznie zacznie sie porod to chyba bede plakac ze strachu i moze z bolu, jakos dopadlo mnie to od wczoraj i trzyma taki nastroj leków, a do tej pory byl zupelny spokoj, teraz to chce zeby ta ciaza jeszcze trwala bo sie boje :( czy wy tez macie takie mysli i obawy, czy to mnie cos dopalo juz przed koncem?? chyba zwariuje :( pomocy

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #18311 przez mysza855
hej!
Ja nadal 2w1. Już mi się dłuży to czekanie... :dry: Każdego dnia wstaje i zastanawiam się czy to dziś :unsure: A wieczorem zmęczona tematem kładę się spać i próbując nie myśleć staram się zasnąć.

becia*1980 wiem co czujesz ja z tymi lękami czasem mam ważenie, że już sobie nie radzę. Chciaabym, zeby mała była już ze mną, a za chwilę myślę o tym kiedy poród się zacznie i jak to wszystko będzie wyglądało. Ehhh :dry:

Wczoraj kilka skórczy i lekkie pobolewanie z krzyża, ale przeszło i jak zmieniałam pozycję też przechodziło - już staram się nie podkrecać tymi skurczami - tak sobie wmawiam, ale mimo wszystko jak się pojawiają jakaś nadzieja ożywa, ze to moze już...
Brzusio zniża się, a raz podnosi - wczoraj mama nawet zauważyła. Rano niżej potem trochę wyzej i potem znów niżej. Sama nie wiem o co chodzi :unsure:
Byłam wczoraj odebrać wyniki na paciorkowce (miały być) , ale okazało się , że jeszcze nie ma i dwa razy zrobiłam spacerek do sanepidu i spowrotem - dziś mam dzwonić i pytać czy są.
Mam nadzieję, że wynik będzie ok.
Szyjka mnie pobolewa w nocy czasem jak sie przekrecam to czuję, a jak chodzę to nacisk z góry szyjki czuję. Ciekawe czy jakieś rozwarcie się robi... A wizyta dopiero 2go i to jeśli nic się nie zacznie dziać.
A wszystcy mnie "pocieszają" ,że a pewnie przenosisz, bo teraz wszyscy maja przenoszoną ciażę... Wnerwia mnie te gadanie - normalnie jasnowidze się znaleźli :angry:

Wczoraj mi nawet humorek dopisywał, a dzis już lipa. Pogoda sie skiepściła i mój humor też. A podobo lato ma być takie nie ciekawe z pogodą...

Idę wymyśleć sobie jakieś zajęcie, bo zwariuję. A najchętniej to łóżko, podusia i kocyk :)
Miłego dnia ciężaróweczki:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #18312 przez poleczka33
Hej dziewczyny ja też mam termin na 11 czerwca jest to moja druga ciaza po 13 latach.Mamjuż urodziwego synka a teraz czekamy na dziewczynke-Julka chcemy dac jej na imie.Prawdę mówiąc czuję się jakbym była pierwszy raz w ciazy bo synka urodziłam w 7 m-cu i nie wiedziałam co to jest nosic duzy brzuszek a teraz to zupełnie inna sprawa ale cieszę się ze do tej pory wszystko jest w porzadku.Mam tylko pytanie do tych dziewczyn które rodziły w Pabianicach o oddział?Co potrzeba zabrać dla dzidziusia i jak wyglada opieka?Pozdawiam wszystkie przyszłe mamusie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #18314 przez Margolec
cześć Dziewczyny!
Co to za jakaś ciążowa chandra?! Proszę mi się tu natychmiast wziąć w garść! Dzieciaki wszystko czują!

Becia! Boleć musi, ale czy żałujesz, że urodziłaś córkę? Pewnie, że nie! Dzidolce nam wszystko wynagrodzą. Trzeba myśleć o nich a nie o naszym bólu...Przecież najwięcej stresu i cierpienia ma taki mały człowiek...Wyjmują go z przytulnego ciepłego miejsca gdzie jest zimno, głośno, jasno...Taki to ma dopiero stres...

Mysza, a z jasnowidzami to nic nie zrobisz...MI też tak pierdzielą, ale ja zwykle w takiej sytuacji mówię :"Ładną pogodę mamy dzisiaj,nie?" :)

Ja też się boję, ale tylko wtedy jak o tym myślę, teraz jakiś luz mnie złapał. Po co mam się bać teraz i malucha denerwować...trzeba się czymś zająć i już...A tak na marginesie zrobiłam ogórki małosolne :)




Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #18320 przez angela23
Ja miałam urodzic juz 2 tyg szybciej wg gina i nic dalej czekam, ale i tak czuję,że to juz niedługo;)











Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #18322 przez anetkafed
Hej Margolec ja myślę tak samo jak Ty,
nie boję się że mnie będzie boleć, niech tylko Maluszek przejdzie to jak najspokojniej.

A ja ciągle dostaje smsy i telefony : już? już?
No przecież jak będzie już to wszystkich powiadomię. Teraz odpisuję już tylko "NIE", bo nie mam chęci na tłumaczenie. Ale mnie to wkurza.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #18334 przez becia*1980
no juz mi ciut lepeij z humorem, ale mimo wszystko bede pewnie panikowac jak juz sie zacznie i nie bede mogla sie doczekac chwili kiedy maluszka poloza mi na brzuszku ;)
ja juz nie moge sie doczekac do jutra bo rano mam wizyte u lekarza wiec okaze sie co i jak tam sie dzieje i mam juz zapisane pytania jeszcze do lekarza odnosnie porodu i takich tam rzeczy :)
co do obaw i lekow to moze dlatego ze raz juz rodzilam i wiem co mnie czeka, choc wiem ze da sie przezyc ale jakos chcialabym miec to juz za soba ;)

a jak tam wasi mezowie? bo ja jak dzwonie do mojego z czyms to od razu slysze "czy juz rodzisz" :blink: ?? teraz chyba bede zaczynac z nim rozmowe: "kochanie jeszcze nie rodze", a dopiero potem przedstawie mu po co dzwonie :silly:

moja lekarz tez mi poprzednio mowila ze dwa razy ze urodze wczesniej i takie tam ale poki co nic nie widac, zobaczymy co mi powie jutro, a ze wizyte mam na 8:00 to jak wroce to zdam wam relacje :)

weekend zapowiada sie tez dosc bogato, koniec remontu, malowanie, sprzatanie i dwie imprezy z okazji dnia dziecka jedna z meza pracy a jedna z mojej (dla naszej 4 letniej corki) :laugh: do sprzatania i malowania "sprzedamy" corcie cioci (chrzestnej), zeby poszla z nia do kina na bajke "disco robaczki" ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #18374 przez mysza855
U mnie nastrój też już ciut lepszy. Zwłaszcza,że udało mi się odebrać te wynki z sanepidu w końcu. Wszystko w porządku i mogę sobie spokojnie rodzić - jak to powiedziała mi pani, która wydawała wynik ;) Pewnie, że mogę a nawet już bym chciała, ale co z tego jak moja niunia jeszcze chyba nie chce wyjść :)

Margolec
Przerzuć jeszcze swojego optymizmu :) I musiałaś pisać o tych małosolych...??? :silly: Teraz będą za mną chodzić ;)

becia*1980
No to może po weekendzie Cię weźmie - dość pracowity Ci się zapowiada :)

Ja cały czas zbieram sie do mycia okien, ale pogoda mi w tym nie pomaga, bo pada i pada...
Pewnie dlatego małej się nie spieszy - czeka na ładniejszą pogodę ;)

Ja jak swojego męża w weekend i wczoraj "nastraszyłam" to telefon w stresie takim odbiera, ze szok :lol: Miałam kilka skurczy takich miesiączkowych i wczoraj też, ale po godz przeszły, a mój mąż już chciał mnie na porodówkę wieść ;)
Nie dziwię mu się z jednej strony, bo czasem sama zaczynam się zastanawiać czy to już? I boję się, że coś przegapię - wiem , że się nie da, ale jakoś tak sobie wkręcam ;)

3majcie się ciepło

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #18381 przez Margolec
No Mysza...małosolne pierwsza klasa, ale obawiam się że nie wytrwam zanim się zrobią

Nuuuuuuuuuda straszna. Od dwóch dni wstaję o 5 rano, bo nie mogę spać (strasznie dużo problemów, konfliktów rodzinnych i jakoś chyba przeżywam mocno). Co prawda w dzień później odsypiam, ale po cholerę mi witać co dzień wschód słońca?!

Dostałam zamówienie na poród na weekend, najpóźniej na sobotę w ciągu dnia:) Ponieważ mój mąż i jego koledzy nie pracuję i będą mogli świętować. Jak nie urodzę do soboty to mam nogi zaciskać, żeby urodzić po Bożym Ciele...

Mamy nawet taką listę rzeczy, które należy zrobić zaraz przed wyjściem tj. dopakowanie kapci i takie tam, ale najważniejszy jest punkt 1. Włożyć wódkę do lodówki :lol: Paranoja :) tzn. kochany mężulek...




Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #18394 przez kolorowa
Witam Mamusie!! Dawno mnie nie było,a to tylko dlatego,że cały czas leże i leże brzuszek mnie boli i mam małe skurcze...Zostało mi 2 tygodnie do porodu w sumie to tylko do terminu he he ale same wiecie ze to roznie bywa. Brzuszek mam duuzy i obnizony:) Nie mozemy sie juz doczekać dzidziusia< <niespodzianki> w dalszym ciongu he he Wózeczek juz kupiony.
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #18409 przez Groszek
Witajcie :)
U mnie też nic się nie zmieniło, tylko jakaś bezsenność dopadła :D Wczoraj posprzątałam całe mieszkanko, zrobiłam ulubionyk obiadek dla mężusia i do tego ciasto. Nie wiem jakim sposobem to wszystko zrobiłam bo czasami soboty mi nie wystarczało na samo posprzątanie :) Dziś już pakuje ostatnie rzeczy do szpitala i "cierpliwie" czekam :D
Wczoraj przyszło łóżeczko dla naszego Maluszka i powoli zaczyna do mnie docierać, że całe życie wywróci się do góry nogami :D wiem wiem że to późno, ale do tej pory jakoś to spokojnie przyjmowałam, a teraz chyba stresik mnie dopada :)

miłego dnia życzę wszystkim

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=7557

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #18415 przez Lidziun
a ja mam coraz wiecej objawow przedpororowych ktore sama wyszukalam, wczoraj i dzisiaj tak strasznie bolaly mnie w nocy uda, nie moglam znalezc zadnej pozycji do spania i musialam polazic po mieszkaniu, coraz czesciej boli mnie brzuch, maly mniej sie rusza, ale ma czesciej czkawke :P wiec nie uwazam by cos mu sie dzialo, brzuch obnizony i chyba odszedl mi czop, sama nie wiem co myslec, co robic, czuje ze urodze przed terminem i to duzo wczesniej, a Wy wiecie moze jakie sa objawy a przede wszystkim na ile przed porodem wystepuja??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #18416 przez mysza855
Hej!!!
Ja też nadal w dwupaku:) Ale z lepszym nastrojem - pogoda dziś u mnie elegancka :) Słoneczko świeci temp ma ponoć dobić do 20 stopni - rewelka :)

Noc nie łatwa, ale jakoś o dziwo czuję się wyspana. Boki mnie bolą - góra 2h na jednym boku i normalnie drętwieje mi biodro.. :dry: Na plecach za długo leżeć też nie ma mowy. Czasem to dobrze, że wstaje na siku, bo przynjamniej rozejdę trochę te biodra ;)

Mała ciut spokojniejsza - pewnie jej ciasno i bidulka nie ma jak sie za bardzo rozciagać, a ja juz schizuję czy wszystko ok...
Po tym co przytrafiło mi się ponad rok temu nie mogę doczekać się finału, bo każdy spokojnieszy dzień niuni = dodatkowe siwe włosy na mojej głowie.

Meldować się dalej kobietki:) Miłego dzionka :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl